Nær 1100 karuselløpere på Odderøya

Denne gjengen bidro med gode tider i sesongens 14. karuselløp.

Publisert:

Brukergenerert innhold

  • Sverre Larsen
    Bedriftsidretten Agder
Denne artikkelen er over to år gammel

Etter en rad med soldager kom selvsagt gråværet torsdagen, med regn på morgenen. Men utover litt fukt i løypene var det veldig fine løpsforhold på Odderøya denne ettermiddagen, vindstille og grei temperatur.

Oppslutningen ble bra med 1095 deltakere – snaut 70 flere enn i fjor. De fem raskeste av hvert kjønn, uansett alder, ble denne kvelden de følgende:

I normalløypa gjorde ekteparet Danielsen/Sylta rent bord. Hos kvinnene ble det altså storseier, med suverent god tid til Kjersti Karoline Danielsen (16.11), foran Tonje Homme (17.43), Kathrine Martinsen (19.00), Hilde Furuborg (19.08) og Elisabeth Gill (19.54).

Kjempetid ble det også på Øystein Sylta (14.01), som vant foran Kristian Pytten (14.48), Marius Pytten (15.17), Asgeir Reiersen Jensen (15.46) og Thomas Aamodt (16.09).

På milslukeren deltok 156 løpere (mot 151 i fjor). De beste av kvinnene ble Julianne Zahl-Olsen (39.35), foran Inger Britt Bakstad (39.5) og Sigrun Drangs­holt (41.39)

Hos herrene ble det solid seier til Johnny Stensvold (30.22), foran Jørgen Solli Strøm-Olsen (32.14) og Trond Hauklien (32.20).

Kristian Pytten (17)

Du hevdet deg godt i dag. Fornøyd selv?

-Jeg løp jevnt og med høyt tempo. Og så fikk jeg større og større luke til de som løp bak.

Hva er dine mål med Terrengkarusellen?

-Jeg vil at øktene hver gang skal være gode og harde. Og så ønsker jeg å pushe meg selv fram. Jeg løper ofte i et sterkt felt, og der er det konkurranse, og løperne er gode.

Synes du konkurransen og nivået på løpingen er høyt nok?

-Ja, det synes jeg så absolutt.

Kjersti Karoline Danielsen (38)

Hva er hemmeligheten med å løpe fort?

-Man bør ikke trene for mye, men man bør heller trene riktig og godt nok. Da får man overskudd. Så er det viktig å ha det gøy.

Hvem fortjener ros i karusellen?

-Det gjør de som arrangerer. Det er alltid gode løyper og gode løypevalg. Og så har vi en utmerket løypedesigner i Arild Vehus. Han er god til å preparere. I tillegg heier han på mange løpere.

Bjørn Holen (57)

Hvordan kom du i gang med karusellen?

-Det var gjennom jobben. Jeg måtte finne på et eller annet med idrett på fritiden min. Og da ble det å trimme og å være sosial.

Hva er dine trivselsfaktorer i karusellen?

-Det gjør godt å holde seg i form og å se på naturen. Og så er det artig å være sammen med venner her.

Setter du krav til deg selv i karusellen?

-Ja, det gjør jeg. Jeg ønsker alltid å komme meg gjennom løypa. Jeg løper oftest på fullført uten tid. Blant vennene mine tar vi tida internt.

Øystein Føreland (62)

Hva synes du om å løpe på Odderøya?

-Det er et fint sted. Men løypa her i dag er knallhard. Enten så går det opp, eller så går det ned! Der det går opp, er det tungt å løpe. Og der det går ned, er det glatt.

Har du noen løpefortrinn i forhold til de andre som deltar?

-Nei, egentlig ikke. Jeg har en ulempe. Og det er at jeg spiller mye fotball. Og da blir jeg tung i muskulaturen.

Hva vil du med karusellen?

-Det er sosialt, og man kommer seg rundt i terrenget. Jeg ønsker å løpe minst 7 løp i året for å få årspremien.

Josh Bates (40) Arrangør fra Rambøll

Hvordan får man utløsning for potensialet sitt i løpingen?

-Personlig synes jeg det ikke er viktig å løpe mye og langt. Man bør heller løpe kort og hardt. Så jeg har mest tro på korte distanser når det gjelder å løpe fort.

Er fokuset på aktivitet viktig for å få gode tider?

-Ja, og det er det alltid. Det er artig med ei god tid. Det gjelder alle løp.

Fra Søgne Røde Kors, Åshild Drange (35) til venstre og Pål Hille (28) til høyre

Hva gjør Røde Kors i disse løpene i karusellen?

-Vi er sanitetsvakt. Vi hjelper til ved skader og uhell.

Hva slags erfaringer har dere gjort dere så langt?

-Det er normalt sett lite skader og uhell. Og så er arrangementene godt planlagte.

Resultater – Vanlig løype (3,85 km)

K10-14

– Ida Roland Egen bedrift 19.59

– Lotte Axelsen Lærerne Fullført

– Marie Hovda Kristensen Egen bedrift Fullført

K15-19

1 Ingrid Thorkildsen Nikkelverket 26.26

2 Sara Linn Hofgaard Prince Egen bedrift 27.00

3 Juliane Kingren Egen bedrift 32.36

– Amalie Eriksen Egen bedrift Fullført

– June Mangseth Egen bedrift Fullført

– Kristine Nygård Rambøll Norge Fullført

– Malin Bergersen Student Fullført

– Marte Bjørseth Nilsen Student Fullført

– Marthine Stusvig Egen bedrift Fullført

– Oda Hansen T.O. Slettebøe Fullført

– Pernille Heggem Egen bedrift Fullført

– Suzanne Lindekleiv Nygård Egen bedrift Fullført

K20-24

– Emilie Laache Rambøll Norge Fullført

– Ronja Skårdal Student Fullført

– Terese Birkeland Egen bedrift Fullført

K25-29

1 Tonje Homme Kruse Smith 17.43

2 Tonje Bjoraa Phonero 20.21

3 Hanne Stiland Vennesla kommune 23.25

4 Hanne Kristine Halset Sørlandet Sykehus 24.44

5 Maria Lohne Bakke Kr.sand kommune 24.49

6 Ingrid Bentsen Egen bedrift 25.49

7 Marte Hodnemyr Mangseth Student 26.02

8 Kristine Johannessen Kr.sand kommune 26.05

9 Linn Flaten UiA 28.40

10 Marthe Hoxmark Wilson Phonero 36.07

10 Sofie Lohne Phonero 36.07

– Anette Opsahl Hydro Vigelands Brug Fullført

– Christine Elisabeth Jacobsen Egen bedrift Fullført

– Ellen Tellefsen Vennesla kommune Fullført

– Heidi Skreå Aanundsen Phonero Fullført

– Helene Dahl Sørlandet Sykehus Fullført

– Ida Bjørkås Egen bedrift Fullført

– Julie Eriksen Bønder i byen Fullført

– Kristina Humborstad Team Mosjon Fullført

– Marthe Kimestad Phonero Fullført

– Miriam Sandtveit KSI Fullført

– Susanna Matilainen Brandsdal Group Fullført

– Therese Lie Kruse Smith Fullført

K30-34

1 Kathrine Martinsen Egen bedrift 19.00

2 Synnøve Thomassen Tangen vgs 20.32

3 Tonje Aarhus Risinggård PwC 20.40

4 Gunnhild Ro Sørlandet Sykehus 22.31

5 Line Maria Slettebøe Hotel Norge 25.01

6 Erika Gjein Andersen Sørlandet Sykehus 26.36

7 Tina Svanlund NOV 26.50

8 Helene Jäger Sørlandet Sykehus 27.30

9 Eirin Mølland UiA 27.54

10 Anette Os Fædrelandsvennen 28.00

11 Julie Margrethe Askland Statbil 28.10

12 Merete Cathrine Granly Egen bedrift 29.20

13 Birgit Homme Statbil 35.30

– Bente Urdal Kr.sand Politi Fullført

– Birgit Solberg Statbil Fullført

– Caroline Andersen Phonero Fullført

– Caroline Breidenthal Cowi Fullført

– Diana P. Lyhne Fredriksen Vennesla kommune Fullført

– Hege Kleiven Cameron Sense Fullført

– Hege Østerhus ITE Østerhus Fullført

– Hilde Kristin Røsstad Kvadraturen Skolesenter Fullført

– Ingunn Rykkelid Kr.sand kommune Fullført

– Karina Laudal Egen bedrift Fullført

– Kristin Mollestad Team Mosjon Fullført

– Kristine Marie Ringsby Harestua Barnehage Fullført

– Linda Erklev Kr.sand Politi Fullført

– Lisa Bjørneseth-Hermansen Sørlandet Sykehus Fullført

– Ludmila Sleire Kr.sand kommune Fullført

– Martine Holth Rønneseth PwC Fullført

– Ragnhild Skomedal UiA Fullført

– Stine Ervik KPMG Fullført

– Trine Eskeland Asplan Viak Kr.sand Fullført

K35-39

1 Kjersti Karoline Danielsen Egen bedrift 16.11

2 Elisabeth Gill Kr.sand kommune 19.54

3 Katja Lykke Tonstad Kr.sand kommune 21.14

4 Elisabeth Haarr Dønnestad Repstad 23.17

5 Stefanie Johnsen UNIT4 24.04

6 Astrid Grønås Granum Egen bedrift 26.11

7 Birgit Wigstøl Kjelsrud Phonero 26.37

8 Anne Barbro Leipsland Kr.sand kommune 27.48

9 June Bjorå Kjelvik Egen bedrift 35.00

– Anne-Karin Jensen Phonero Fullført

– Eline Alvestad Sørlandet Sykehus Fullført

– Else Irene Moe Kr.sand kommune Fullført

– Eva Anett Mosland Egen bedrift Fullført

– Hanne Kile Color Line Fullført

– Hege Pedersen Udjus Egen bedrift Fullført

– Helene Holte Sandvik Egen bedrift Fullført

– Hildegunn Strømme Egen bedrift Fullført

– Ida Aanmoen Egen bedrift Fullført

– Lis Barbro Nyland KPMG Fullført

– Monica Haugland Egen bedrift Fullført

– Nina Flaat Andersen Egen bedrift Fullført

– Nina Malo Kr.sand kommune Fullført

– Nina Neleta Hopen Kirkens Bymisjon Fullført

– Reidun Moi Egen bedrift Fullført

– Sandra Oudalstøl Trondsen Kr. komm. / Student Fullført

– Silje Weistad Egen bedrift Fullført

– Tone Nilsen Kr.sand kommune Fullført

– Trine Ugelstad TTS Marine Fullført

– Veronica B. Pedersen Kr.sand kommune Fullført

K40-44

1 Hilde Furuborg Kr.sand kommune 19.08

2 Pia Berling Kr.sand kommune 21.37

3 Bodil Kvernenes Nørsett Egen bedrift 21.51

4 Inger Mette Skaara Revisjon Sør 24.45

5 Ragnhild Elisabeth Bendiksen Vennesla kommune 25.55

6 Hanne Berling Egen bedrift 30.02

7 Lisbeth Frustøl Oasen skole 30.46

– Almira Dzogovic Kr.sand kommune Fullført

– Ann Helen Haakonseth Jernbanen Fullført

– Åshild Skofteland Lærerne Fullført

– Audhild Torset Kristiansen VA Fylkeskommune Fullført

– Bente Hansen Egen bedrift Fullført

– Elin Nesset Kr.sand kommune Fullført

– Ellen Rugsland Egen bedrift Fullført

– Gry Tjøm Lorvik Sørlandet Sykehus Fullført

– Hege Andersen Homme Egen bedrift Fullført

– Heidi Bjørkehaugen-Nilsen Returkraft Fullført

– Hilde Engedal Egen bedrift Fullført

– Hilde Vestbakke Agder Energi Fullført

– Inger Skjævesland Egen bedrift Fullført

– Jenny Beate Kjønnås Kirkens Bymisjon Fullført

– Kathrine Gregersen Egen bedrift Fullført

– Katrine Valderhaug Jore Kr.sand kommune Fullført

– Kirsten Stensvold Egen bedrift Fullført

– Kristin Anette Heggland SpareBank1-SR-Bank Fullført

– Laila Skarpholt Egen bedrift Fullført

– Liv Tone Tveiten Vennesla kommune Fullført

– Manuela Leskovar Color Line Fullført

– Marianne Humborstad Statbil Fullført

– Meike Pollestad Agder Energi Fullført

– Monica Lyngroth Egen bedrift Fullført

– Siri Merete R. Johannessen Kr.sand kommune Fullført

– Solveig Svahnström Bønder i byen Fullført

– Tone Linnebo Trelsgård Kr.sand kommune Fullført

– Trine Dybesland The Light Group Fullført

– Veslemøy Hanssen Sørlandet Sykehus Fullført

K45-49

1 Grethe Fredvik Lærerne 19.54

2 Christina White Nikkelverket 20.17

3 Marit Gausdal HG-Bygg 20.44

4 Hanne Therese Ekra Lærerne 23.10

5 Elisabeth Skaaland Neset Sørlandet Sykehus 23.54

6 Marianne Skjelbred-Knutsen Tangen vgs 24.35

7 Gunn Kristin Wetrhus Tangen vgs 24.42

8 Dung Tuyet Nguyen Egen bedrift 25.34

9 Elin Fossli Sørlandet Sykehus 27.35

10 Jorunn Lisbeth Rydjord Kr.sand Politi 28.15

11 Thorunn Lunde Vest-Agder-Muséet 28.53

12 Marianne Svendsen Egen bedrift 28.58

13 Hilde H. Langeid Vennesla kommune 35.38

14 Annette Wimme Høyland Egen bedrift 57.00

14 Gry K. Vatnedalen Roger Aamodt Bygg 57.00

– Agnes Zahl-Olsen Student Fullført

– Andrea Carola Andersen Color Line Fullført

– Anita Enger Egen bedrift Fullført

– Anita Justvik RPC Packaging Fullført

– Anne Bjørnenak Berg-Hansen Fullført

– Anne Cecilie Rueness Egen bedrift Fullført

– Anne Grethe Ellingsen RPC Packaging Fullført

– Anne Karen Sædberg Egen bedrift Fullført

– Astrid Brodersen The Light Group Fullført

– Birte Eiersland Egen bedrift Fullført

– Elin Thorvik Andersen Kr.sand kommune Fullført

– Elisabeth Slettebøe Hansen T.O. Slettebøe Fullført

– Else Karin Håversen Egen bedrift Fullført

– Gerd Inger Kravlen Sørlandet Sykehus Fullført

– Grete Pedersen Kr.sand Politi Fullført

– Hanne Christin Hermansen Egen bedrift Fullført

– Hege Hartvigsen Agder Energi Fullført

– Hege Saatvedt Tollvesenet Fullført

– Heidi Skea Nikkelverket Fullført

– Hilde Follerås Sørlandet Sykehus Fullført

– Hilde Haugedal Statbil Fullført

– Hilde Irene Tveit Kr.sand kommune Fullført

– Inger Lene Høgseth Kr.sand kommune Fullført

– Inger Lise Hærås Revisjon Sør Fullført

– Inger Margrethe Axelsen Kr.sand kommune Fullført

– Inger Marie Nygård Rambøll Norge Fullført

– Ingrid Wangsvik Kilden Fullført

– Jorunn Fjeldkjøn Sørlandet Sykehus Fullført

– Lillian Skonhoft Advokatfirma Tofte Fullført

– Linda Varhaug Røsnes Kr.sand kommune Fullført

– Lise Pettersen Kr.sand Politi Fullført

– Liv Hege Fosselie Aas Lærerne Fullført

– Marianne Fidje Mjåland Sørlandet Sykehus Fullført

– Marianne Skaar Dagfin Skaar Fullført

– Marit Amundsen Cameron Sense Fullført

– Mona Hjelmeland Statbil Fullført

– Mona Kristensen Syrtveit Dental Fullført

– Mone Stusvig Egen bedrift Fullført

– Nina Fosse Dagfin Skaar Fullført

– Nina Sandø Klungland Per Klungland Fullført

– Randi Marie Rypestøl Hellvik Hus Fullført

– Reidun Abelsæth Sørlandet Sykehus Fullført

– Signe Lill Andersen Kr.sand kommune Fullført

– Siri Telstø Skeie Egen bedrift Fullført

– Solfrid Rue VA Fylkeskommune Fullført

– Thuy Dinh Hennig-Olsen Is Fullført

– Torunn Vasveen Henriksen Kr.sand kommune Fullført

– Trine Kiland Student Fullført

– Wenche Solheim Statbil Fullført

– Wenke Augland Kr.sand kommune Fullført

– Yngvild Hagen Castle Vennesla kommune Fullført

K50-54

1 Bjørg Kari Haugland Nikkelverket 19.54

2 Lillian Lauvsland Jahnsson Sparebanken Sør 21.14

3 Gro Børte Sørlandet Sykehus 24.36

4 Tone Ellingsen Kr.sand Politi 24.50

5 Marit Norby Kr.sand kommune 25.34

6 Hanne Aanensen Egen bedrift 25.42

7 Laila Duesund Helland Sørlandet Sykehus 30.01

8 Anne Grete Skaanes Isaksen Egen bedrift 35.34

– Amelia Garzon Osorio Egen bedrift Fullført

– Anne Catrine Vollen Berg-Hansen Fullført

– Anne Marie Lande Rambøll Norge Fullført

– Anne Strand Andersen Agder Energi Fullført

– Anne-Britt Frivoll Tangen vgs Fullført

– Anne-Gro Maberg Sørlandet Sykehus Fullført

– Aud Kristine Fjeldstad Kredinor GO Fullført

– Beate Kristin Tversland Kr.sand kommune Fullført

– Beate Weistad Knutsen Dampbageriet Fullført

– Berit Holbæk Holbæk Rør Fullført

– Camilla Midbrød Sørlandet Sykehus Fullført

– Eva Augland Mekonomen Sørl.p. Fullført

– Eva Larsen Schenker Fullført

– Grete Sætre Bruheim Egen bedrift Fullført

– Gro Justnæs Kiledal Strømmestiftelsen Fullført

– Gunhild Hageland Egen bedrift Fullført

– Gunn Strand MH Wirth Fullført

– Guri Sæterlid Team Mosjon Fullført

– Hanne Alnæs Rambøll Norge Fullført

– Hege Lill S. Andersen Agder Energi Fullført

– Hilde Eftevåg Stormberg Fullført

– Hilde Hultin Phonero Fullført

– Ingunn Aarstøl Nilsen Hörmann Fullført

– Ingunn Ravnaas Strømmestiftelsen Fullført

– Ingunn Solborg Nikkelverket Fullført

– Jorunn Hartvigsen Hörmann Fullført

– Judy Erland Egen bedrift Fullført

– Karen Adine Nevland Cameron Sense Fullført

– Kari Haugland Vestre Torv Fullført

– Kjersti Aulin Heggem Agder Energi Fullført

– Kristin Eidem Pedersen Tilsynsgampene Fullført

– Lillian Lie Egen bedrift Fullført

– Linda N. Nesse Sørlandet Sykehus Fullført

– Lindis Bakke Heier Kr.sand kommune Fullført

– Lisbeth Jensen Gallefoss Kr.sand kommune Fullført

– Margareth Wathne Posten Fullført

– Marianne Aasen Statbil Fullført

– Marit Dahl Pedersen VA Fylkeskommune Fullført

– Marit Kristin B. Lund Sørlandet Sykehus Fullført

– Marit Nomeland Kr.sand kommune Fullført

– Marit Stedjan Egen bedrift Fullført

– May Torill Holvik Kr.sand Politi Fullført

– Mona Mortensen Repstad Fullført

– Monica Lunde Olsen Egen bedrift Fullført

– Randi Anita Aanensen Egen bedrift Fullført

– Randi Hidreskog The Light Group Fullført

– Reidun Alise Svestad Rejlers Fullført

– Rita Holst Mizuno Fullført

– Siren R. Hodne Team Mosjon Fullført

– Siri Stavsholt Bujordet Mattilsynet Fullført

– Siv Berge Hennig-Olsen Is Fullført

– Siw Irene Lerstad Kr.sand kommune Fullført

– Solveig Schia Kr.sand kommune Fullført

– Tone Liv Garcia De Presno Agder Energi Fullført

– Turid Skjævestad Strømmestiftelsen Fullført

K55-59

1 Vera Ringdal Folkvord Kr.sand Politi 25.46

2 Kirsten Sola Egen bedrift 26.45

3 Grete Kristine Mølland Egen bedrift 27.55

4 Reidun Klungland Cameron Sense 28.00

5 Frøydis Aslagsen Tønnessen TTS Marine 29.09

6 Toril Sæstad Lærerne 29.30

7 Toril Benjaminsen Egen bedrift 31.56

8 Sunniva Whittaker UiA 36.46

9 Tale Guldal UiA 41.59

– Anita Fuglestad Kruse Smith Fullført

– Anne Berit Eriksen Tollvesenet Fullført

– Anne Grete Mjåland Kr.sand kommune Fullført

– Anne Gro Tengesdal Statbil Fullført

– Åse Loland Fredheim Egen bedrift Fullført

– Astrid Nilsen Posten Fullført

– Barbro Berntsen Nikkelverket Fullført

– Beatrice Sørensen Kr.sand kommune Fullført

– Benthe Kallhovd Returkraft Fullført

– Berit Eikaas Ingebretsen Team Mosjon Fullført

– Berit H. Mikalsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Britt Hilde Hattrem RadissonBlu Caledonien Fullført

– Dorte Kvist Sørlandet Sykehus Fullført

– Eli Jensen Sørlandet Sykehus Fullført

– Elin Midtbø Sørheim Kr.sand kommune Fullført

– Elin Pedersen Kr.sand kommune Fullført

– Elin Vatne Boss Industri Fullført

– Ellen Godtfredsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Ester Tufte Larsen Kr.sand kommune Fullført

– Eva Moen Egen bedrift Fullført

– Gerd Eftevåg Bjørge MH Wirth Fullført

– Grete Iren Bjørkås Egen bedrift Fullført

– Grete Tvedten T.O. Slettebøe Fullført

– Gro Lindvik Robstad Strømmestiftelsen Fullført

– Gunn Eriksen Sæbø Kr.sand kommune Fullført

– Hanne Katinka Hofgaard Kr.sand kommune Fullført

– Inger Helen Horsgård Kr.sand kommune Fullført

– Ingjerd Lind Sørlandet Sykehus Fullført

– Janne Hagen Vang Statbil Fullført

– Janne Johansen Lie Kr.sand kommune Fullført

– Jorunn Stokka Egen bedrift Fullført

– June Østerhus ITE Østerhus Fullført

– Kari Bergstad Tredal Egen bedrift Fullført

– Karin Landa Frigstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Karin Løining Dynestøl Kruse Smith Fullført

– Kirsten B. Fauske Kr.sand kommune Fullført

– Kirsti Jorunn Hansen Egen bedrift Fullført

– Konstanse Skeie MH Wirth Fullført

– Laila Fjellheim Telesport Fullført

– Laila Røinås Egen bedrift Fullført

– Lillian Tørressen Tollvesenet Fullført

– Liv Astri Jørgensen Lærerne Fullført

– Liv Heidi Torsvik Posten Fullført

– Liv Kari I. Karlsen Egen bedrift Fullført

– May Tove Andve INITEK Fullført

– May-Britt Hagerup Team Mosjon Fullført

– May-Britt Stifoss Sørlandet Sykehus Fullført

– Mette Underland Caverion Norge Fullført

– Nina S. Haagensen Agder Energi Fullført

– Norunn Gumpen Egen bedrift Fullført

– Ragnhild Aasen Berg-Hansen Fullført

– Randi Nordahl Nikkelverket Fullført

– Reidun Bru Loland Kr.sand kommune Fullført

– Rita Hægeland Sørlandet Sykehus Fullført

– Signe Gunn Myre VA Vegvesen Fullført

– Siri Marianne Coward Statbil Fullført

– Solfrid Viste Egen bedrift Fullført

– Tone Mosberg Norgesplaster Fullført

– Tora Trydal Sørlandet Sykehus Fullført

– Torbjørg Omdal MH Wirth Fullført

– Torhild Henriksen Egen bedrift Fullført

– Torunn Helleren Telesport Fullført

– Venke Moe Kr.sand kommune Fullført

– Wenche Ulland Egen bedrift Fullført

K60-64

1 Marit Nilsen Leipsland Kr.sand kommune 23.55

– Anne Grete Lindeland UiA Fullført

– Anne Marit Fjeldsgård Boen Bruk Fullført

– Anni Lunden Egen bedrift Fullført

– Arnhild Trygsland Egen bedrift Fullført

– Åse Holthe VA Fylkeskommune Fullført

– Åse Reidun Axelsen Posten Fullført

– Aud Reidun Høigaard Egen bedrift Fullført

– Aud Undheim Andersen Nordea Fullført

– Bjørg Frøysaa Lærerne Fullført

– Eli Hommekland Egen bedrift Fullført

– Eli Ose Egen bedrift Fullført

– Elin Aarnes Johannessen Kr.sand kommune Fullført

– Elin R. Langøy Ilebekk Sørlandet Sykehus Fullført

– Helle B. Lund Agder Energi Fullført

– Ingebjørg Sundtjønn Sørlandet Sykehus Fullført

– Inger Vehus Egen bedrift Fullført

– Ingunn Borøy OSM Offshore Fullført

– Kari Frøyland MH Wirth Fullført

– Kirsten Mjaaland VA Fylkeskommune Fullført

– Kjellaug Fjordheim Sørlandet BBL Fullført

– Kjersti Haanes Kr.sand kommune Fullført

– Klara Sløgedal Statbil Fullført

– Kristine Oftedal Nordea Fullført

– Lisbeth Nilsen Kr.sand kommune Fullført

– Liv Fiala Egen bedrift Fullført

– Liv Turid Blesvik Egen bedrift Fullført

– Louise Maria Syrtveit Statbil Fullført

– Marit Lindal Kr.sand kommune Fullført

– Marit Nodeland Sødal Kr.sand kommune Fullført

– Marit Notland Handelsbanken Fullført

– May Britt Aasgaard Sørlandet Sykehus Fullført

– Ragnhild Auestad Team Mosjon Fullført

– Reidun Drivdal Thomassen Tollvesenet Fullført

– Rita Pedersen Kr.sand kommune Fullført

– Sigrun Fossheim Sørlandet Sykehus Fullført

– Siri Løvbukten Statbil Fullført

– Sissel Zachariassen Tollvesenet Fullført

– Solfrid Stavseth SiA Fullført

– Torhild Rypestøl Sørlandet Sykehus Fullført

– Torunn Evensen Berg-Hansen Fullført

– Tove Merete Rismyhr Kr.sand kommune Fullført

– Vigdis Håbesland VA Fylkeskommune Fullført

– Vigdis Rysstad Schenker Fullført

– Wenche Waal Egen bedrift Fullført

K65-69

1 Kari Greibesland Egen bedrift 34.45

– Alfrid Hånes Kr.sand kommune Fullført

– Anne Grete Le Page Egen bedrift Fullført

– Anne Grethe Fagermann Egen bedrift Fullført

– Anne Karin Beurling Egen bedrift Fullført

– Anne Marie Løvsland Kr.sand Politi Fullført

– Anne-Britt Vabo Egen bedrift Fullført

– Anny Bjørnhom Egen bedrift Fullført

– Arnhild Kristiansen Egen bedrift Fullført

– Arny Danielsen Kr.sand kommune Fullført

– Åse Jakobsen Kr.sand kommune Fullført

– Astrid Fagerbakke Egen bedrift Fullført

– Berit Lauvrak Dale Sørlandet Sykehus Fullført

– Bjørg Ellingsen Nordlie Idrettens Fullført

– Eldri Kirkesola Tilsynsgampene Fullført

– Eli Sandbakken Oftedal Norconsult Fullført

– Elin Gundersen Sørlandet Sykehus Fullført

– Ellen Margrethe Klungland Kvadr. Skolesenter Fullført

– Ellen Smestad Egen bedrift Fullført

– Elna Skjebstad DNB Fullført

– Hildur Håverstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Hildur Toft Sundtjønn Nikkelverket Fullført

– Ingeborg Elise Rojahn Statbil Fullført

– Inger Brit Mosvald Egen bedrift Fullført

– Inger Marie Oudalstøl Cameron Sense Fullført

– Karin Federici Agder Energi Fullført

– Kirsten Salthaug Rambøll Norge Fullført

– Lill Vedal Egen bedrift Fullført

– Lillian Helene Nordby Kr.sand kommune Fullført

– Liv A. Lindgren Agder Energi Fullført

– Liv Jakobsen Kr.sand Politi Fullført

– Liv Wasland Fædrelandsvennen Fullført

– Magnhild Iglebæk Statbil Fullført

– Ragnhild Berge Egen bedrift Fullført

– Randi Strøm-Olsen Sparebanken Sør Fullført

– Reidun Knutsen Egen bedrift Fullført

– Tove Magnussen T.O. Slettebøe Fullført

– Unni Lindeberg DNB Fullført

– Vibeke Holme Tjøm Sørlandet Sykehus Fullført

– Wenche Graaner Sørlandet Sykehus Fullført

K70-74

1 Anne Marie Pedersen Kr.sand kommune 28.42

2 Wenche Reiersen Egen bedrift 30.29

3 Marit Lauvrak Ellefsen DNB 34.50

– Ann-Britt Skår Dahl Lærerne Fullført

– Anne Byremo Egen bedrift Fullført

– Anne Sofie Grindland Pensjonist Fullført

– Anne Turid Andersen Egen bedrift Fullført

– Anne-Elisabeth Jørgensen Songdalen kommune Fullført

– Åse Nyberg Egen bedrift Fullført

– Åse Reinertsen Egen bedrift Fullført

– Aslaug Wandsvik Optimera Fullført

– Berit Vesterhus Kr.sand kommune Fullført

– Bjørg Elisabeth Olsen UiA Fullført

– Bjørg Reidun Roland UiA Fullført

– Britt Gabrielsen Nordea Fullført

– Edel Gladys Holte Tollvesenet Fullført

– Eldbjørg Larsen Oceaneering Rotator Fullført

– Ellinor Mikalsen Huntonit Fullført

– Else-Margrethe Bredland UiA Fullført

– Ester Haugland Egen bedrift Fullført

– Eva Haugedal Egen bedrift Fullført

– Eva Wullum Fosselie Lærerne Fullført

– Gunhild Svenningsen Lærerne Fullført

– Helle Elise Moe Egen bedrift Fullført

– Ingrid Jacobsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Jorun Roald Egen bedrift Fullført

– Karen Marie Lied Kr.sand kommune Fullført

– Kari Bjelland Egen bedrift Fullført

– Laila O. Karlsen Egen bedrift Fullført

– Lilly Ragnhild Frivold Egen bedrift Fullført

– Liv May Nielsen Kvadr. Skolesenter Fullført

– Marit Osmundsen Egen bedrift Fullført

– Mary Flaa Sørland Egen bedrift Fullført

– Randi Mellingsæter Dagfin Skaar Fullført

– Rannveig Opsal Nielsen Egen bedrift Fullført

– Sigrunn Stedal Egen bedrift Fullført

– Siri Henriksen Lærerne Fullført

– Tonny Allis Esperås OSM Offshore Fullført

– Torhild Nesmann Halvorsen Lærerne Fullført

– Wenche Fast Team Mosjon Fullført

K75-79

– Anne Marie Saaghus Egen bedrift Fullført

– Bjørg Hanna Lund OSM Offshore Fullført

– Bjørg Lillian Homme Egen bedrift Fullført

– Bjørg Staalesen Egen bedrift Fullført

– Ester Aas Egen bedrift Fullført

– Reidun Østervold Lærerne Fullført

– Reidun Ruethemann UiA Fullført

– Solveig Haslerud Nordea Fullført

– Sylvi Hille Egen bedrift Fullført

K80-84

– Britt Høyer-Jonassen Egen bedrift Fullført

– Eva Bujordet Jernbanen Fullført

– Gudveig Jørundland Lærerne Fullført

– Ingrid Pettersen Kr.sand kommune Fullført

– Kirsten Vraa Egen bedrift Fullført

– Signe Bjørg Refsnes Egen bedrift Fullført

M10-14

– Benjamin Skeie Skoleelev Fullført

– Herman von der Ohe Egen bedrift 19.25

– Jakob Johannessen MacGregor Fullført

– Jarle Sveinall OneCo 21.19

– Josef Klungland Per Klungland 26.05

– Snorre Slettebøe T.O. Slettebøe Fullført

– Tobias Mosland Skoleelev Fullført

– Tobias Tønnesen Egen bedrift 33.14

M15-19

1 Kristian Pytten Egen bedrift 14.48

2 Marius Pytten Egen bedrift 15.17

3 Asgeir Reiersen Jensen Egen bedrift 15.46

4 Jørgen Nygård Rambøll Norge 16.15

5 Christoffer Røstad Egen bedrift 16.58

6 Truls Klungland Per Klungland 18.22

7 Hallvard Brekka Egen bedrift 21.25

– Mathias Homme Bomann Egen bedrift Fullført

– Torstein Slettebøe T.O. Slettebøe Fullført

– Wilhelm Eriksen Bønder i Byen Fullført

M20-24

1 Thomas Aamodt OneCo 16.09

2 Abraham Pettersen Egen bedrift 17.27

3 Sondre Olsen Egen bedrift 20.29

4 Nicolay Aase Securitas 25.55

5 Morten Coward Student 29.58

– Bendik Alm Egen bedrift Fullført

– Erlend Falck PwC Fullført

– Torkel Reinhartsen OneCo Fullført

M25-29

1 Simen Koland Phonero 16.23

2 Ørjan Svaland Aas Lærerne 16.55

3 Even Skuland Egen bedrift 18.00

4 Ola Almvik Mekonomen Sørl.p. 21.00

5 Christian Mangseth Egen bedrift 21.24

6 Karsten Valand Rejlers 22.17

7 Kjetil Lohne Bakke Student 22.51

7 Vegard Oppebøen Egen bedrift 22.51

9 Bjørnar Dahl Kr.sand Dyrepark 24.00

10 Kristoffer Jahnsen Securitas 25.32

11 André Andersen Trucknor Kr.sand 26.23

12 Eivind Johan Isaksen MacGregor 30.35

– Anders Ziegler PwC Fullført

– Espen Klungland PwC Fullført

– Glenn Fossheim Norrøna Storkjøkken Fullført

– Jonas Jahnsson Brandsdal Group Fullført

– Jørgen Engh Egen bedrift Fullført

– Kim-André Bergin Phonero Fullført

– Petter Nielsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Tsvetelin Stefanov Takev The Light Group Fullført

M30-34

1 Kim André Reinhartsen Phonero 17.37

2 Gunstein Skomedal Elkem Fiskaa 18.26

3 Fredrik Korsvik Kr.sand Politi 18.35

4 Morten Tveit Rambøll Norge 18.37

5 Daniel Salvesen MH Wirth 19.27

6 Arnfinn Jensen NHO 19.40

7 Vidar Axelsen Posten 20.20

8 Øyvind Stenvik Andersen Kr.sand kommune 20.45

9 Erik Eftevåg Mekonomen Sørl.p. 20.52

10 Sindre Bentsen Sørlandet Sykehus 22.58

11 Atle Endresen Student 23.00

12 Timo Helmers Kilden 23.22

13 Miguel Pereira NOV 23.34

14 Øystein Heggernes NOV 24.00

15 Stephan Grinde OneCo 24.03

16 Bård Abrahamsen Firenor 24.48

17 Vegar Sakseid Egen bedrift 26.07

18 Anders Hægeland Tratec Norcon 27.49

19 Glenn-Morten Askland Skanska 27.50

– Ali Nayef The Light Group Fullført

– Christian Arnesen Phonero Fullført

– Eirik Birkeland Rambøll Norge Fullført

– Kjetil E. Senumstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Knut Rike NOV Fullført

– Kristian Heltzen Tjelland The Light Group Fullført

– Kristian Jortveit Nikkelverket Fullført

– Lars Wensell Hamre Phonero Fullført

– Øyvind Jakobsen Mekonomen Sørl.p. Fullført

– Stian Bjervamoen Visma Fullført

– Trond Vidar Thorsen Otera Fullført

M35-39

1 Øystein Sylta Mizuno 14.01

2 Arne Kristoffersen Kr.sand kommune 17.10

3 Samuel Vingerhagen Egen bedrift 17.50

4 Marius Moen Kr.sand kommune 17.53

5 Terje Skøien Egen bedrift 18.04

6 Andreas Jølstad Egen bedrift 18.09

7 Steffan Bjørnarå Egen bedrift 18.31

8 Jan-Rune Johansen Dagfin Skaar 19.31

9 Mikael Tønnesen Egen bedrift 19.47

10 Magnus Bjorå Kjelvik Egen bedrift 20.30

11 Marius Westgaard Kr.sand kommune 21.31

12 Håvard Wiig Sørlandet Sykehus 22.25

13 Vidar Haugom Sørlandet Sykehus 22.35

14 Thomas Dønnestad Repstad 22.56

15 Fredrik Svennevig Egen bedrift 23.07

16 Carl Christian Olsen Egen bedrift 25.46

– Anders Fruseth Solberg MH Wirth Fullført

– Anders Nordlie Egen bedrift Fullført

– Andreas Topland Nordea Fullført

– Bjørnar Klungland Sørlandet Sykehus Fullført

– Espen Nilsen Egen bedrift Fullført

– Kristian Pedersen Egen bedrift Fullført

– Odd-Håvard Thraning Elkem Fiskaa Fullført

– Paul Johannessen MacGregor Fullført

– Stig Erik Ørum Rambøll Norge Fullført

M40-44

1 Gøran Røstad Egen bedrift 16.58

2 Magnar Stav Johanssen UNIT4 Current Software 18.05

3 Bjørnar Bøe Viken Student 18.49

4 Lars Jørgen Peterson Egen bedrift 18.52

5 Trond Arne Berg Egen bedrift 19.29

6 Roger Arne Johnsen Nikkelverket 19.37

7 Sigmund Mosland VA Vegvesen 20.40

8 Frank Andersen Reber Schindler Heis 21.32

9 Trond Kristiansen Bønder i byen 21.50

10 Arnulf Bærheim Sørlandet Sykehus 22.11

11 Ingvald Grimstveit Egen bedrift 22.43

12 Jørn Erik Røch Egen bedrift 23.37

13 Dagfinn Liestøl Egen bedrift 23.41

14 Mads Bjørnenak Egen bedrift 23.56

15 Arun Deep UNIT4 Current Software 24.41

16 Bjørn-Erik Enge Kr.sand kommune 25.12

17 Espen Skarpholt NOV 25.20

18 Eirik Dahl Tangen vgs 37.02

– Arild Trelsgård Agder Energi Fullført

– Bernhard Martin Hovden Egen bedrift Fullført

– Frode Klungland NOV Fullført

– Joshua Bates Rambøll Norge Fullført

– Kai Drange Egen bedrift Fullført

– Kenneth Andrew Mellefont Gumpen Gruppen Fullført

– Lasse Fidjestøl Rambøll Norge Fullført

– Magnus Vatland Elkem Fiskaa Fullført

– Markus Bruno Phonero Fullført

– Morten Bomann Vest-Agder-Museet Fullført

– Tom Fraser Skea Nikkelverket Fullført

– Torjus Åkre Nikkelverket Fullført

– Trond Sverre Hagelien Egen bedrift Fullført

M45-49

1 Andreas Herstad Dolmen Nikkelverket 16.34

2 Tore Reisvaag Johannessen Egen bedrift 17.49

3 Håvard Flå Lærerne 18.02

4 Øystein Lie Sørlandet Sykehus 18.09

5 Christian von der Ohe Egen bedrift 18.25

6 Gisle Martens Handegaard Hennig-Olsen Is 18.32

7 Stig André Jansen Agder Taxi 18.52

8 Ernst Pytten Rambøll Norge 19.18

8 Svein Knutsson Nomeland Sørlandet Sykehus 19.18

10 Olav Einar Rike Agder Energi 19.26

11 Jarl Bøhn NOV 19.50

12 Nils Jørgen Helland Lærerne 20.14

13 Steinar Justnes Huntonit 20.17

14 Arne Bjørn Mikalsen Egen bedrift 21.41

15 Rune Nilsen Norsk Hydro 21.47

16 Atle Johannessen VA Fylkeskommune 21.54

17 Knut Arild Knutsen Egen bedrift 21.58

18 Rolf Hermann Sickel KSI 22.26

19 Dag Svingen T.O. Slettebøe 23.46

20 Jo Vegard Aardal VA Vegvesen 24.34

21 Petter Ove Utgård Egen bedrift 25.12

22 Hans Ove Ourom Statbil 29.50

23 Roy Georg Abrahamsen Egen bedrift 32.18

– Ådne Prestø Lie Nikkelverket Fullført

– Bjørn Bekkevoll Statbil Fullført

– Bjørn Reidar Nygård Rambøll Norge Fullført

– Erik Bergersen Mizuno Fullført

– Flemming Olsen Egen bedrift Fullført

– Geir Aa Solvang Egen bedrift Fullført

– Harald Johan Høyland Egen bedrift Fullført

– Ingve Frøytland Sørlandet Sykehus Fullført

– Jan Dalene Boen Bruk Fullført

– Kenneth Amodei Phonero Fullført

– Kenneth Gregersen Elkem Fiskaa Fullført

– Kjell Hugo Eliassen Egen bedrift Fullført

– Kjetil Holtskog Statbil Fullført

– Knut Aurebekk Kr.sand Politi Fullført

– Magne Egebakken Nikkelverket Fullført

– Martin Johan Vindheim Team Mosjon Fullført

– Nils Tore Ekra Rambøll Norge Fullført

– Ola Taraldrud Agder Energi Fullført

– Olav Abusdal Kr.sand kommune Fullført

– Ole Henrik Thune Agder Energi Fullført

– Per Otto Smithsen Tollvesenet Fullført

– Roar Myhre Kvadr. Skolesenter Fullført

– Robert Mellefont Egen bedrift Fullført

– Rune Reinertsen Egen bedrift Fullført

– Steinar Bergan Nikkelverket Fullført

– Steinar Rosseland NOV Fullført

– Sverre Larsen Team Mosjon Fullført

– Terje Dalen TTS Marine Fullført

– Tor Helge Foss Kr.sand kommune Fullført

– Tormod Klungland Per Klungland Fullført

– Vidar Fidje Elkem Fiskaa Fullført

M50-54

1 Sigvald Aamodt OneCo 17.52

2 Stein-Erik Scheie Telesport 18.07

3 Erik Emanuelsen Team Mosjon 18.19

4 Gunnar Lauvsland T.O. Slettebøe 18.28

5 Helge Neset MH Wirth 19.13

6 Paul Håkon Scheie Krim.omsorgen i Agder 19.26

7 Kjetil Norby Egen bedrift 19.30

7 Oluf Christian Bøckmann Nikkelverket 19.30

9 Arne Trydal Team Mosjon 20.34

10 Bent Einar Sveinall OneCo 21.20

10 Fredrik Enge Egen bedrift 21.20

12 Sigmund Brekka Team Mosjon 21.22

12 Tung Hua Hsiung Nikkelverket 21.22

14 Harald Vingerhagen Egen bedrift 21.55

15 Guttorm Martinsen Rambøll Norge 23.51

16 Jørund Fjærbu Blatchford Ortopedi 24.30

17 Trygve Ekse Contiga 26.25

18 Svein Tjemsland Statbil 26.58

19 Bård Kristiansen Egen bedrift 27.30

20 Kjetil Reithaug Arkiv 27.40

– Aksel Slettebøe T.O. Slettebøe Fullført

– Allan Fjermeros Kr.sand kommune Fullført

– Aril Bergmann The Light Group Fullført

– Arild Andresen Songdalen kommune Fullført

– Arild Bergan T.O. Slettebøe Fullført

– Arild Skaiå Egen bedrift Fullført

– Arne Augland Mekonomen Sørl.p. Fullført

– Arne Bujordet Jernbanen Fullført

– Arne Setane Egen bedrift Fullført

– Asgeir Næss Veidekke Agder Fullført

– Bent Magnar Kalsnes The Light Group Fullført

– Ernst Høyland Egen bedrift Fullført

– Fabio Osorio MH Wirth Fullført

– Frank Engesveen Nikkelverket Fullført

– Frank Robert Dahl Nikkelverket Fullført

– Frank Salvesen Kr.sand Politi Fullført

– Gøran Sandstrøm Egen bedrift Fullført

– Gudmund Lykkedrang Telesport Fullført

– Jan Øvland Songdalen kommune Fullført

– Jan Vidar Hansen Nikkelverket Fullført

– Jens Birger Kristensen Rambøll Norge Fullført

– John Torgeir Roland KBR Fullført

– Jørn Salvesen Boen Bruk Fullført

– Ketil Stokkeland Cameron Sense Fullført

– Kjetil Aasen Egen bedrift Fullført

– Lars Elling Ekornåsvåg Egen bedrift Fullført

– Leif Martin Jacobsen Nikkelverket Fullført

– Olav Kr. Stokkenes Egen bedrift Fullført

– Ole Johan Bueklev Repstad Fullført

– Øystein Espeland Egen bedrift Fullført

– Per Ole Lie Lavre Egen bedrift Fullført

– Rune Grimsby Cameron Sense Fullført

– Sten Ove Stening Lærerne Fullført

– Svein Arne Berntsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Terje Larsen Nikkelverket Fullført

– Terje Mangseth Egen bedrift Fullført

– Terje Nandrup Egen bedrift Fullført

– Tor Bergan Nikkelverket Fullført

– Vidar Lundevold Huntonit Fullført

– Vidar Olsen Norrøna Storkjøkken Fullført

M55-59

1 Reinier van der Spek Egen bedrift 19.54

2 Erik Tveit SPISS 20.14

3 Bjørn Angsund Future Production 21.36

4 Halvar Bjerland TINE Kristiansand 22.17

5 Leif Birkeland Jernbanen 22.35

6 Arvid Haaverstad Egen bedrift 22.36

7 Erik Erland Egen bedrift 22.43

8 Roar Engesland Egen bedrift 23.00

9 Bent Ingebrigtsen Egen bedrift 23.06

10 Jan Jensen Egen bedrift 23.08

11 Rolf Bjarne Lie Egen bedrift 23.09

12 Tom-Arne Stallemo Huntonit 23.51

13 Bjørn Kristensen VA Fylkeskommune 24.00

14 Pål Uberg Sørlandet Sykehus 24.04

15 Helge Johannessen Egen bedrift 24.11

16 Sigve Joakimsen Nikkelverket 24.14

17 Eddie Salvesen Egen bedrift 24.38

18 Arne B. Andersen Statbil 25.00

– Arvid Johansen Nikkelverket Fullført

– Asbjørn Eide ViaNova Fullført

– Bernt Stigan Berntsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Bjørn Andreas Friestad Sparebanken Sør Fullført

– Bjørn Holen Norrøna Storkjøkken Fullført

– Bjørn Øystein Larsen Agder Energi Fullført

– Børre Hornnes Kr.sand kommune Fullført

– Dag Brekkan Jernbanen Fullført

– Ernst Johnny Jenssen VA Vegvesen Fullført

– Finn Egil Olsen MH Wirth Fullført

– Håkon Skavikmo Agder Energi Fullført

– Halvor Coward Olsen Huntonit Fullført

– Helge Matre Fjermeros MH Wirth Fullført

– Jan Helge Refsnes Mekonomen Sørl.p. Fullført

– Jan Ragnar Larsen Egen bedrift Fullført

– Jan Vidar Ødegaard Kr.sand Politi Fullført

– Jens Aas Norsk Hydro Fullført

– Jens Øyvind Dynestøl Boen Bruk Fullført

– John Rune Ingebretsen Team Mosjon Fullført

– Jon Arve Kallhovd T.O. Slettebøe Fullført

– Kristen Steinsland Egen bedrift Fullført

– Kristian Linge Tønnessen Egen bedrift Fullført

– Lloyd Flatebø Posten Fullført

– Oddvar Sørheim Kr.sand kommune Fullført

– Ole Lossius Egen bedrift Fullført

– Øystein Bakke Tollvesenet Fullført

– Paal Ingvar Hermansen Team Mosjon Fullført

– Per Lund Statbil Fullført

– Per Skofteland Otera Fullført

– Roar Tvedten T.O. Slettebøe Fullført

– Rune Nygård Egen bedrift Fullført

– Solvar Brandser Norrøna Storkjøkken Fullført

– Ted Richard Abramsen Kongsberg Oil & Gas Fullført

– Thor Hardeland Kr.sand Politi Fullført

– Tom Vestaby Rejlers Fullført

– Tor Arild Rysstad Valle Sparebank Fullført

– Trond Andersen CB Fullført

– Trond Robstad MH Wirth Fullført

– Trygve Kolrud Nikkelverket Fullført

– Vidar Sannes LSK Fullført

M60-64

1 Rune Løkling Nikkelverket 17.31

2 Geir Gundersen Kr.sand Skruefabrikk 19.55

3 Ove Pettersen Team Mosjon 20.05

4 Arild Aurebekk Bilbransjen 21.15

5 Torkild Eivindson Nikkelverket 21.22

6 Tor Arve Monan Varodd 22.12

7 Arnfinn Folkvord Nikkelverket 22.24

8 Arild Moen Tangen vgs 22.26

9 Olav Rykkelid Jernbanen 23.20

10 Pål Martens Bratland Egen bedrift 24.00

11 Terje Cederberg Hansen Søgne kommune 24.52

12 Øystein Føreland CB 25.26

13 Arvid Brattland Gumpen Gruppen 25.57

14 Ole Ingvar Gauslaa Jernbanen 26.04

15 Trygve G. Richardsen Nordea 26.19

16 Jan E. Vollset Tangen vgs 26.45

17 Asbjørn Narvestad Repstad 27.06

18 Vidar Myhre Kr.sand kommune 28.27

19 Ole Ingar Paulsen Statbil 30.49

20 Geir Egil Åsen CB 35.53

– Arild Jørgensen Lærerne Fullført

– Bjørn Sveindal Kvadr. Skolesenter Fullført

– Ernst Rune Saatvedt Egen bedrift Fullført

– Helge Winsvold NOV Fullført

– Jan Martin Drivdal MH Wirth Fullført

– John Hansen Asker & Bærum Politi Fullført

– John Johansen Kr.sand kommune Fullført

– Magne Haddeland MH Wirth Fullført

– Magne Kiledal Egen bedrift Fullført

– Nils Bjørge MH Wirth Fullført

– Nils Martin Pedersen Sparebanken Sør Fullført

– Per Arvid Tredal Future Production Fullført

– Per Frode Hansen Future Production Fullført

– Per Magnussen T.O. Slettebøe Fullført

– Petter Zachariassen Sparebanken Sør Fullført

– Reidar Ruud Johnsen The Light Group Fullført

– Reidar Vang Kr.sand Politi Fullført

– Rune Østerhus ITE Østerhus Fullført

– Svein B. Sødal Seafront Fullført

– Svein Helge Mollestad Team Mosjon Fullført

– Terje Aasen Agder Energi Fullført

– Terje Taraldsen Agder Energi Fullført

– Thorvald Nesse Agder Energi Fullført

M65-69

1 Edgard Ellertsen Nikkelverket 19.53

2 Finn Gitmark Egen bedrift 22.10

3 Tore Svennevig Posten 23.07

4 Aslak Bjotveit Statbil 23.14

5 Rolf M. Danielsen Sørlandet Sykehus 25.40

6 Kristen Bue Team Mosjon 25.43

7 John Haarr Kr.sand kommune 25.59

8 Jonny A. Tveit Egen bedrift 26.53

9 Torstein Leipsland Egen bedrift 27.47

10 Birger Hafslund MH Wirth 28.20

11 Bengt O. Klemo RPC Packaging 28.23

12 Sigmund Salthaug Rambøll Norge 28.50

– Alf Sundtjønn Nikkelverket Fullført

– Anders Torbjørnsen Jernbanen Fullført

– Arne Leland Optimera Fullført

– Arve Aakre NOV Fullført

– Arvid Martinsen Egen bedrift Fullført

– Asbjørn Abrahamsen Egen bedrift Fullført

– Bjørn Egil Hansen Egen bedrift Fullført

– Carl Viggo Axelssen Egen bedrift Fullført

– Dagfinn Grøtan Egen bedrift Fullført

– Hans Olav Omland UiA Fullført

– Harry Arntsen Kr.sand kommune Fullført

– Helge Bentsen Statbil Fullført

– Helge L. Grindheim Egen bedrift Fullført

– Helge Moseid Posten Fullført

– Jan Magne Strandberg Reber Schindler Heis Fullført

– Jan Tore Jørgensen Arkiv Fullført

– Jens Stien Posten Fullført

– Johannes Oudalstøl Cameron Sense Fullført

– John Magnus Humborstad Team Mosjon Fullført

– Kjell Bjærum Agder Energi Fullført

– Knut Fosselie Team Mosjon Fullført

– Leif Otto Torjusen Lærerne Fullført

– Mardon Drangsholt Nordea Fullført

– Odd Nomeland Rejlers Fullført

– Odd Øyvind Fløysvik Posten Fullført

– Odd Sverre Andersen MH Wirth Fullført

– Oddvar Vårdal Kr.sand kommune Fullført

– Ole Vium Olesen Rambøll Norge Fullført

– Øystein Edvardsen RadissonBlu Caledonien Fullført

– Per Gunnar Østervold Lærerne Fullført

– Per Otto Ose Egen bedrift Fullført

– Rolf Thommesen Pensjonist Fullført

– Stein Erikssen Nordea Fullført

– Svenn Erik Larsen Posten Fullført

– Sverre Heggland Egen bedrift Fullført

– Tom Bakken Egen bedrift Fullført

– Tor Erik Sandsness MH Wirth Fullført

– Tor Harald Nilsen Egen bedrift Fullført

– Tor Helge Fosselie MH Wirth Fullført

– Tor Pedersen Strai Kjøkken Fullført

M70-74

1 Audun Kjøstvedt Team Mosjon 27.32

2 Johannes Jacobus Feenstra Egen bedrift 29.05

3 Jan Reinhard Hansen Egen bedrift 29.15

4 Øystein Stamland Rivco 29.45

5 Arne Hallvard Holte Egen bedrift 30.19

– Åge Holgersen Nikkelverket Fullført

– Bjarne Støylehommen Einar Torjesen Fullført

– Gunnar A. Nordby Agder Energi Fullført

– Gunnar Johan Iglebæk Agder Energi Fullført

– Gunnar Magne Kåsa Agder Energi Fullført

– Håkon Kiledal Statbil Fullført

– Håkon Laudal VA Vegvesen Fullført

– Harald Mandt Egen bedrift Fullført

– Helge Breen Nordea Fullført

– Helge Strøm Agder Energi Fullført

– Hilmar Tony Opdahl Egen bedrift Fullført

– Ivar Fosseli Jernbanen Fullført

– Ivar Kaafjord Team Mosjon Fullført

– Jan Åge Esperås RadissonBlu Caledonien Fullført

– Jon Anders Østhus Agder Energi Fullført

– Jon Heggland Posten Fullført

– Kai Gyberg Varodd Fullført

– Kåre Eidsaa Kr.sand kommune Fullført

– Kjell Abildsnes Egen bedrift Fullført

– Magne Finne Kruse Smith Fullført

– Marco Federici Agder Energi Fullført

– Nils Sørlie Egen bedrift Fullført

– Odd Jakobsen Egen bedrift Fullført

– Odd Kåre Rist Egen bedrift Fullført

– Odd Wandsvik Optimera Fullført

– Oddvar Bjelland Egen bedrift Fullført

– Oddvar Glidje Lærerne Fullført

– Øivind Fredriksen Optimera Fullført

– Olav Rustad Veidekke Agder Fullført

– Ove Eeg Christiansen Egen bedrift Fullført

– Øyvind Kårikstad Egen bedrift Fullført

– Peter Johan Moe Egen bedrift Fullført

– Svein Roland Nordea Fullført

– Sven Erik Fagermann LSK Fullført

– Tor Erik Wasland Kr.sand kommune Fullført

– Tor Ingebrethsen Einar Torjesen Fullført

– Tor Svein Langås Statbil Fullført

– Tore Tangen Kr.sand kommune Fullført

M75-79

1 Harald Flå DNT Sør 27.10

2 Oddvar Abrahamsen Optimera 33.35

– Alf Haugland Egen bedrift Fullført

– Arnfinn Aas Egen bedrift Fullført

– Jan A. Stølen UiA Fullført

– Jan Erik Olsen Egen bedrift Fullført

– Jan Ove Olsen Egen bedrift Fullført

– John Arvid Lie Lærerne Fullført

– Kjell Baasland Egen bedrift Fullført

M80-84

– Arnfinn Bujordet Jernbanen Fullført

– Bjørn Ekberg Egen bedrift Fullført

– Einar Jørundland Lærerne Fullført

– Harald R. Hille Egen bedrift Fullført

– Kjell Sangvik Egen bedrift Fullført

– Sverre Pettersen Kr.sand kommune Fullført

M85-89

– John Emil Refsnes Egen bedrift Fullført

– Reidar Ringereide UiA Fullført

Resultater – Milslukeren (7 km)

K15-19

1 Julianne Zahl-Olsen Egen bedrift 39.35

2 Mia Bueklev Repstad 44.50

– Tiril Slåen Svendsen Egen bedrift Fullført

K25-29

1 Marit Elise Stenstad Egen bedrift 57.52

1 Ulrikke Grønberg Egen bedrift 57.52

– Kristina Lindquist Pedersen Sørlandet Sykehus Fullført

K30-34

1 Eva Helén Tandberg KSI 46.35

2 Eileen Worum Lyberg KSI 55.47

K35-39

1 Katja Mamaeva Christoffersen NOV 46.41

– Marianne Moen Nesheim Kr.sand kommune Fullført

K40-44

1 Charlotte P. Aspholm Løplabbet 43.03

2 Anne Kristin Holte VA Fylkeskommune 43.18

3 Gerd Magnhild Løyning Egen bedrift 48.01

– Heidi Elisabeth Haugland Team Mosjon Fullført

– Karen Mortensen UiA Fullført

– Nina Slåen Svendsen Bystranda Legesenter Fullført

– Rita Henriksen Sørlandet Sykehus Fullført

– Siv Ruenes Jacobsen Nikkelverket Fullført

K45-49

1 Sigrun Drangsholt Lærerne 41.39

2 My Choi Hsiung Sørlandet Sykehus 45.38

– Anette Risvand Fossheim VA Fylkeskommune Fullført

– Anne Torridal Kr.sand kommune Fullført

– Berit Berg Kr.sand kommune Fullført

– Torill Wikne Haagensen Egen bedrift Fullført

– Tove Mangseth Kr.sand kommune Fullført

K50-54

1 Inger Britt Bakstad Team Mosjon 39.50

2 Siri Marit Aasland Egen bedrift 44.49

3 Anne-Cathrine Hodnemyr Vennesla kommune 46.08

4 Åshild Espeland Egen bedrift 54.00

4 Maryanne Mesel Egen bedrift 54.00

– Anita Døble Sørlandet Sykehus Fullført

– Anny Hermansen Kr.sand kommune Fullført

– Eli Johannessen T.O. Slettebøe Fullført

– Inger Reinhartsen OneCo Fullført

– Lisa Dahl Jahnsen Adv.firmaet Kjær DA Fullført

K55-59

1 Enny-Karin Vindheim Kr.sand kommune 47.54

2 Anne Sigfrid Uppstad Kr.sand kommune 55.47

– Anne Merete Halvorsrød Berg-Hansen Fullført

– Eva Coward Lærerne Fullført

– Inger Lygre Team Mosjon Fullført

K60-64

1 Elin Stray VA Vegvesen 52.30

2 Johanne Seim Sørlandet Sykehus 52.31

– Ellen Britt Engelstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Torunn Heggland DNB Fullført

K65-69

– Elin Pedersen Sundtjønn Kr.sand kommune Fullført

– Karen Torine Mørkestøl Cameron Sense Fullført

– Liv Tenningen Team Mosjon Fullført

– Solveig Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført

– Wenche Ludvigsen Egen bedrift Fullført

K70-74

– Eirun Johannessen Egen bedrift Fullført

M15-19

1 Trond Hauklien Kr.sand Dyrepark 32.20

M25-29

1 Jørgen Solli Strøm-Olsen Trucknor Kr.sand 32.14

2 Magnus Frestad Nygaard ViaNova 33.21

3 Espen Grundetjern KSI 36.23

4 Arne Eikeland Student 42.13

M30-34

1 Kristian Emanuelsen NOV 33.29

2 Tim Erik Olsen Egen bedrift 35.02

3 Eirik Emanuelsen NOV 36.38

4 Ørjan Glastad ITE Østerhus 37.43

5 Roy Christian Flaa Nikkelverket 39.24

6 Kjetil Grundetjern Kr.sand kommune 44.47

7 Truls Dahl Kirkens Bymisjon 47.35

– Morten Sevilhaug Idrettens Fullført

– Ole Jakob Lervåg Nilsen NOV Fullført

M35-39

1 Erland Førde Møll Kirkens Bymisjon 39.21

2 Samir Kolukcija VA Vegvesen 43.08

3 Oddvar Riise Bouvet Norge Kr. 47.58

4 Alf Synstad Elkem Fiskaa 58.00

– Håkon Nilsen Egen bedrift Fullført

– Kurt Pedersen Evry Fullført

– Tor-Aage Lukashaugen Sørlandet Sykehus Fullført

M40-44

1 Johnny Stensvold LSK 30.22

2 Lars Tellemann Sæther Bouvet Kr.sand 34.39

3 Fernando José Bravo Olguin SiA 36.57

4 Lars Jarle Yttri NOV 39.07

5 Tor Ivar Mjåland Egen bedrift 40.09

6 Odd Anders Arntzen Otera 41.00

7 Kjartan A. Nordby Egen bedrift 43.27

8 Jan-Arve Kristoffersen Cameron Sense 44.38

9 Roger Magne Andersen Kirkens Bymisjon 46.03

10 Frode Thorsdalen NOV 47.00

10 Viggo Markussen Cameron Sense 47.00

12 Hans Kristian Nilsen UiA 51.28

M45-49

1 Rune Zahl-Olsen Sørlandet Sykehus 39.35

2 Bjørnar Svendsen RPC Packaging 41.10

3 Svein Erik Bjorvand SPISS 41.52

4 Ole Dag Kvamme Egen bedrift 41.57

5 Sverre Hille Kruse Smith 42.02

6 Øistein Mjaaland Color Line 43.50

7 Rune Mork Cameron Sense 44.38

– Kjell Torkelsen Advokatfirma Tofte Fullført

M50-54

1 Geir Jernæs Lærerne 34.05

2 Jan Kåre Eriksen Kr.sand Politi 35.47

3 Omar Lie Evry 37.28

4 Alf Helge Fredriksen Egen bedrift 38.33

5 Terje Moxnes NOV 41.10

6 Arne Hodnemyr Egen bedrift 42.20

7 Peder Sletfjerding NOV 43.05

8 Bjørn Helge Carlsen VA Fylkeskommune 43.37

9 Yngvar Kiledal Handelsbanken 44.08

10 Morten Willy Eriksen Kr.sand Politi 46.28

11 Kurt Bøhn NOV 47.10

12 Geir Martin Andersson Team Mosjon 47.51

13 Arne D. Andersen Egen bedrift 54.31

– Geir Brekke Olsen T.O. Slettebøe Fullført

– Henrik Ringereide Kr.sand kommune Fullført

– Ivar Fossdal Huntonit Fullført

– Jon Ivar Stakkeland Rasmussengruppen Fullført

– Michael Haagensen Egen bedrift Fullført

– Sigurd Lund Team Mosjon Fullført

M55-59

1 Bjørn Rune Henriksen Elkem Fiskaa 37.20

2 John Zahl Cameron Sense 38.07

3 Jan Helland VA Vegvesen 42.09

4 Ole Gunnar Sørli Nordea 43.18

5 Roy Gundersen Kr.sand kommune 47.02

6 Per Nygård Repstad 50.41

7 Hugo Thoresen Egen bedrift 78.40

– Håkon Birkenes Egen bedrift Fullført

– Hans Petter Bentsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Jan Øyvind Pedersen VA Vegvesen Fullført

– Morten Omdal Sørlandet Sykehus Fullført

– Robert Coward Kr.sand kommune Fullført

– Trygve Døble Agder Energi Fullført

M60-64

1 Svein Grundetjern Kr.sand Dyrepark 45.17

2 Odd Gaute Drivdal Egen bedrift 49.43

– Bjørn Dag Truchs Azets Fullført

– Bjørn Reinhartsen OneCo Fullført

– Jens Arne Mosland Adv.firmaet Kjær DA Fullført

– Kjell Bentestuen Adv.firmaet Kjær DA Fullført

– Kjell Ivar Sangesland Team Mosjon Fullført

M65-69

1 Paul Joreid Egen bedrift 41.45

2 Kåre Vestøl Elkem Fiskaa 45.48

3 Arnfinn Søyset Team Mosjon 46.15

4 Alf Gurandsrud Kr.sand kommune 46.37

5 Per Slettedal MH Wirth 47.47

6 Arne Moen Team Mosjon 51.10

7 Arne Tolli Pedersen Kr.sand kommune 54.00

8 Arne Paulsen Egen bedrift 70.00

– Finn Thomsen Egen bedrift Fullført

– Hans Petter Ruud Agder Energi Fullført

– Jan Olle Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført

– Kåre Berle Team Mosjon Fullført

– Tor-Kåre Høsteland Kr.sand kommune Fullført

M70-74

1 Sigbjørn Spikkeland Sørlandet Sykehus 48.18

2 Knut Pilskog Firenor 50.52

3 Karl Ivar Moen Caverion Norge 51.55

4 Tor Egil Pedersen Egen bedrift 53.57

– Bård Rasmussen Egen bedrift Fullført

– Didrik Jarl Solli Sparebanken Sør Fullført

– Erik Bugge Nilsen Egen bedrift Fullført

– Fritz Ivar Lundbakk Egen bedrift Fullført

– Nils Andreas Persen Elkem Fiskaa Fullført

– Willy Pettersen Oceaneering Rotator Fullført

M75-79

1 Borgar Haugland Team Mosjon 52.24

– Kristian Kristiansen Egen bedrift Fullført

M80-84

– Per Oddgeir Saur Egen bedrift Fullført

Publisert:
Vil du skrive for Lokalsporten?
Rune Stensland, Fædrelandsvennens produktsjef for Lokalsporten, ønsker bidrag fra nye skribenter velkommen. Ta direkte kontakt med Rune på 975 97 785
  1. Løping
  2. Mosjonsidrett