<p>Kim Johan Vemmelvik skjøt best i Vårstevnet. Foto: Arnfinn Bakkevoll. </p>

Historisk dobbeltseier til Kristiansand

Kim Johan Vemmelvik fra Kristiansand og omegn skytterlag gikk til topps på Imenes sitt banestevne med 347 poeng, to poeng foran lagkameraten Tor Arnfinn Homme.

Brukergenerert innhold

Jarle Tvinnereim
Kristiansand og Omegn Skytterlag

Lagets nykomling Kim Johan Vemmelvik har skutt jevnt og godt i vinter, og slo til med imponerende skyting under vanskelige forhold i Imenes. Etter knallsterke 249 poeng på 25-skudden ble det 98 på omgangen, og med 347 poeng var han to poeng foran lagkameraten Tor Arnfinn Homme.

Dette var samtidig lagets første dobbeltseier på åpne stevner. Med andre ord et historisk stevne for Kristiansand og omegn, gratulerer så mye til skytterne!

Vi merker oss også at Johanne Dalene fikk en fin andre plass i klasse junior, med 240 poeng og 99 på omgangen i sitt første 100 meter stevne som junior.

Vårstevnet 2017

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn 347, 2. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn 345, 3. Jan Kåre Moland, Drangedal 344, 4. Steinar Skoland, Lyngdal 344, 5. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 343, 6. Tor Harald Lund, Søgne 343, 7. May Elin Frøyland, Lyngdal 343, 8. Lars Kristian Solheim, Vegårshei 342, 9. Peter Sørli, Søgne 342, 10. Geir Atle Metveit, Imenes 341, 11. Fredrik Ås Orerød, Froland 340, 12. Stein Taanevig, Farsund 340, 13. Anders Edvin Gusdal, Imenes 339, 14. Wenke Blien, Flikka 339, 15. Kai Egil Berntsen, Froland 339, 16. Trygve Thaule, Rise og Løddesøl 338, 17. Even Englund, Søgne 336, 18. Alvilde Røiseland, Holum 336, 19. Kenneth Rakkestad, Vennesla 335, 19. Helene Storenes, Imenes 335, 21. Trygve Askildsen, Rise og Løddesøl 334, 22. Åsmund Thaule, Rise og Løddesøl 333, 23. Johan Sørli, Greipstad 333, 24. Janne Kornbrekke, Kristiansand og Omegn 333, 25. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Løddesøl 333, 26. Kåre Vidringstad, Lyngdal 331, 27. Arild Valand, Mandal 329, 28. Tom Nyhaven, Søgne 327, 29. Tor Henning Post, Ugland 327, 30. Johan Arthur Nygård, Kristiansand og Omegn 325, 31. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 325, 32. Leif Atle Beisland, Imenes 325, 33. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken 324, 34. Vidar Lauvsland, Øvrebø 323, 35. Helena Metveit, Imenes 323, 36. John Kjell Lien, Fyresdal 323, 37. Guttorm Søndeled, Søndeled 323, 38. Jakob Dalene, Kristiansand og Omegn 322, 39. Reidar Thaule, Rise og Løddesøl 321, 40. Nina Vatne Alfsen, Vegårshei 321, 41. Egil Vegsund, Evje og Hornnes 321, 42. Bjørn Bjellerås, Imenes 318, 43. Knut Ivar Mjåland, Iveland 314, 44. Ingvald Førde Ekra, Imenes 312, 45. Inge Markus Gjestvang, Imenes 311, 46. Christian Lie, Holum 299, 47. Torbjørn Tjørhom, Øvre Sirdal 239, 48. Thor-Olav Lauvrak, Froland 228, 49. Arne Hægestøyl, Dølemo 226, 50. Alf Kristian Alfsen, Vegårshei 215, 51. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 141.

V55: 1. Anders Metveit, Imenes 345, 2. Geir Lunde, Klepp 344, 3. Georg Gulbrandsen, Dølemo 343, 4. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 343, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 341, 6. Arild Håkedal, Dølemo 338, 7. Jon Olav Jåtun, Søgne 335, 8. Folke Helle, Finnøy 334, 9. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad 333, 10. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 331, 11. Tor Fasseland, Mandal 330, 12. Ragnar Bergane, Tørdal 330, 13. Jacob Olimstad, Vegårshei 326, 14. Lars Esse, Bamble 242, 15. Egil Time, Time 239, 16. Rune Haaversen-Westhassel, Greipstad 235, 17. Arne Palerud, Drangedal 234, 18. Svein K Søyland, Gjesdal 234, 19. Thor Vigre, Imenes 228, 20. Thor Inge Levang, Fyresdal 227.

J, 16-17 år: 1. Andreas Finnestad Lund, Søgne 347, 2. Johanne Dalene, Kristiansand og Omegn 339, 3. Martin Aabel, Birkenes 337, 4. Magnus Johannessen, Søgne 337, 5. Knut Kvisli, Vegårshei 196.

ER, 14-15 år: 1. Thomas Munch-Olsen, Vegårshei 350, 2. Malin Wårøy Møll, Holum 346, 3. Tor Christian Mathisen, Bamble 346, 4. Kristian Storenes, Imenes 343, 5. Markus Gauslå, Froland 340, 6. Linn Kristine Terjesen, Ugland 338, 7. Eivind Wikeland, Imenes 338, 8. Emil Gylland, Imenes 337, 9. Lars Rakkestad, Vennesla 239, 10. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 225, 11. Anders Berås Steinsland, Vennesla 200.

R, 11-13 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne 347, 2. Mina Wårøy Møll, Holum 340, 3. Amalie Sagemoen, Ugland 340, 4. Daniel Dølemo, Imenes 335, 5. Jonas Skajå Olimstad, Froland 330, 6. Svein Christian Mathisen, Bamble 310, 7. Sander Emil Ånonsen, Froland 240, 8. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 222.

V65: 1. Nils Seldal, Klepp 350, 2. Per Torleiv Tveiten, Bykle 349, 3. Karsten Valand, Grindølen 348, 4. Magne Rike, Vegårshei 347, 5. Knut Erik Lie, Imenes 347, 6. Halvar Austvoll, Klepp 346, 7. Per A. Pedersen, Kristiansand og Omegn 346, 7. Hans Petter Øverbø, Siljan 346, 9. Nils Haugaas, Froland 344, 10. Arvid T. Ramsland, Heddeland og Breland 334, 11. Dagfinn olsen, Froland 243.

V73: 1. Tore Allum, Siljan 349, 2. Bjørn Bakken, Siljan 349, 3. Torjus Ågedal, Grindølen 348, 4. Harald Englund, Søgne 348, 5. Vidar Ottren, Mælum 348, 6. Åge Tvermyr, Froland 348, 7. Gunnar Torstein Olsen, Løveid 347, 8. Harald Jensen, Lyngdal 347, 9. John Løland, Birkenes 346, 10. Aslak Lonebu, Imenes 345, 11. Johan Sandland, Imenes 344, 12. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn 341, 13. Per Åge Grøsle, Imenes 341, 14. Paul Notto Mikkelsen, Imenes 335, 15. Thomas Ivar Sundtjønn, Herefoss 323, 16. Ivar Omdal, Vennesla 249, 17. Åsmund Idland, Gjesdal 245, 18. Odd Pettersen, Gjesdal 244, 19. Ivar Mjåland, Iveland 236, 20. Øivind Evensen, Vegårshei 231.

Klasse 2: 1. Kim Andre Bertmand, Froland 340, 2. Hans Tore Gauslå, Froland 330, 3. Tom Landås, Imenes 329, 4. Ådne Jenssen, Mandal 329, 5. Rune Iveland, Øvrebø 326, 6. Anne Liv Skjeggedal, Imenes 325, 7. Kåre Bjørn Morka, Ugland 325, 8. Gro Suvatne, Greipstad 317, 9. Paul Mjaaland, Mykland 314, 10. Eilef Stalleland, Imenes 234, 11. John Inge Olimstad, Froland 223.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn 249, 2. May Elin Frøyland, Lyngdal 246, 3. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn 246, 4. Jan Kåre Moland, Drangedal 245, 5. Peter Sørli, Søgne 245, 6. Steinar Skoland, Lyngdal 244, 7. Tor Harald Lund, Søgne 244, 8. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 243, 9. Lars Kristian Solheim, Vegårshei 243, 10. Geir Atle Metveit, Imenes 241, 11. Fredrik Ås Orerød, Froland 241, 12. Wenke Blien, Flikka 240, 13. Kai Egil Berntsen, Froland 240, 14. Stein Taanevig, Farsund 240, 15. Anders Edvin Gusdal, Imenes 239, 16. Trygve Thaule, Rise og Løddesøl 238, 17. Even Englund, Søgne 238, 18. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Løddesøl 237, 19. Åsmund Thaule, Rise og Løddesøl 236, 20. Kenneth Rakkestad, Vennesla 236, 20. Helene Storenes, Imenes 236, 22. Johan Sørli, Greipstad 235, 23. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 141.

Klasse 4: 1. Alvilde Røiseland, Holum 239, 2. Torbjørn Tjørhom, Øvre Sirdal 239, 3. Trygve Askildsen, Rise og Løddesøl 237, 4. Janne Kornbrekke, Kristiansand og Omegn 236, 5. Arild Valand, Mandal 233, 6. Reidar Thaule, Rise og Løddesøl 232, 7. Kåre Vidringstad, Lyngdal 232, 8. Tor Henning Post, Ugland 232, 9. Tom Nyhaven, Søgne 230, 10. Johan Arthur Nygård, Kristiansand og Omegn 230, 11. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 229, 12. Guttorm Søndeled, Søndeled 227, 13. Vidar Lauvsland, Øvrebø 226, 14. Arne Hægestøyl, Dølemo 226, 15. Jakob Dalene, Kristiansand og Omegn 225, 16. Nina Vatne Alfsen, Vegårshei 224.

Klasse 3: 1. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken 230, 2. Thor-Olav Lauvrak, Froland 228, 3. Helena Metveit, Imenes 227, 4. John Kjell Lien, Fyresdal 227, 5. Leif Atle Beisland, Imenes 227, 6. Egil Vegsund, Evje og Hornnes 226, 7. Knut Ivar Mjåland, Iveland 225, 8. Inge Markus Gjestvang, Imenes 221, 9. Bjørn Bjellerås, Imenes 220, 10. Ingvald Førde Ekra, Imenes 220, 11. Alf Kristian Alfsen, Vegårshei 215, 12. Christian Lie, Holum 209.

Klasse 2: 1. Kim Andre Bertmand, Froland 244, 2. Gro Suvatne, Greipstad 239, 3. Hans Tore Gauslå, Froland 236, 4. Rune Iveland, Øvrebø 236, 5. Ådne Jenssen, Mandal 235, 6. Eilef Stalleland, Imenes 234, 7. Tom Landås, Imenes 234, 8. Kåre Bjørn Morka, Ugland 233, 9. Anne Liv Skjeggedal, Imenes 232, 10. John Inge Olimstad, Froland 223, 11. Paul Mjaaland, Mykland 222.

Klasse 1: 1. Kirsten Sørli, Greipstad 245, 2. Ida Linn Gautestad, Evje og Hornnes 238, 3. Kari Jørgensen, Imenes 229, 4. Silje Sørby, Froland 225, 5. Arne Skuland, Laudal 223.

V55: 1. Anders Metveit, Imenes 248, 2. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 245, 3. Georg Gulbrandsen, Dølemo 245, 4. Geir Lunde, Klepp 244, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 244, 6. Folke Helle, Finnøy 243, 7. Lars Esse, Bamble 242, 8. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad 241, 9. Arild Håkedal, Dølemo 240, 10. Egil Time, Time 239, 11. Jon Olav Jåtun, Søgne 238, 12. Jacob Olimstad, Vegårshei 238, 13. Rune Haaversen-Westhassel, Greipstad 235, 14. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 235, 15. Arne Palerud, Drangedal 234, 16. Tor Fasseland, Mandal 234, 16. Svein K Søyland, Gjesdal 234, 18. Ragnar Bergane, Tørdal 232, 19. Thor Vigre, Imenes 228, 20. Thor Inge Levang, Fyresdal 227.

J, 16-17 år: 1. Andreas Finnestad Lund, Søgne 247, 2. Johanne Dalene, Kristiansand og Omegn 240, 3. Magnus Johannessen, Søgne 239, 4. Martin Aabel, Birkenes 237, 5. Knut Kvisli, Vegårshei 196.

ER, 14-15 år: 1. Thomas Munch-Olsen, Vegårshei 250, 2. Tor Christian Mathisen, Bamble 247, 3. Malin Wårøy Møll, Holum 246, 4. Kristian Storenes, Imenes 245, 5. Linn Kristine Terjesen, Ugland 245, 6. Markus Gauslå, Froland 244, 7. Eivind Wikeland, Imenes 243, 8. Emil Gylland, Imenes 242, 9. Lars Rakkestad, Vennesla 239, 10. Benjamin Langenes Nyhaven, Søgne 225, 11. Anders Berås Steinsland, Vennesla 200.

R, 11-13 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Søgne 249, 2. Amalie Sagemoen, Ugland 244, 3. Mina Wårøy Møll, Holum 243, 4. Sander Emil Ånonsen, Froland 240, 5. Daniel Dølemo, Imenes 240, 6. Jonas Skajå Olimstad, Froland 237, 7. Svein Christian Mathisen, Bamble 227, 8. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn 222.

NU, -15 år: 1. Emil L Nyhaven, Søgne , 1. Vemund Kristoffer Paul, Imenes , 1. Julie Kornbrekke Tvinnereim, Kristiansand og Omegn .

V65: 1. Nils Seldal, Klepp 250, 2. Per Torleiv Tveiten, Bykle 250, 3. Halvar Austvoll, Klepp 249, 4. Karsten Valand, Grindølen 249, 5. Hans Petter Øverbø, Siljan 248, 6. Per A. Pedersen, Kristiansand og Omegn 248, 7. Magne Rike, Vegårshei 248, 8. Knut Erik Lie, Imenes 247, 9. Nils Haugaas, Froland 245, 10. Dagfinn olsen, Froland 243, 11. Arvid T. Ramsland, Heddeland og Breland 242.

V73: 1. Gunnar Torstein Olsen, Løveid 250, 2. Bjørn Bakken, Siljan 250, 3. Torjus Ågedal, Grindølen 249, 4. Harald Englund, Søgne 249, 5. Tore Allum, Siljan 249, 6. Harald Jensen, Lyngdal 249, 7. Ivar Omdal, Vennesla 249, 7. Åge Tvermyr, Froland 249, 9. Vidar Ottren, Mælum 248, 10. John Løland, Birkenes 247, 11. Aslak Lonebu, Imenes 246, 12. Åsmund Idland, Gjesdal 245, 12. Johan Sandland, Imenes 245, 14. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn 245, 15. Odd Pettersen, Gjesdal 244, 16. Per Åge Grøsle, Imenes 243, 17. Paul Notto Mikkelsen, Imenes 238, 18. Ivar Mjåland, Iveland 236, 19. Øivind Evensen, Vegårshei 231, 20. Thomas Ivar Sundtjønn, Herefoss 230.

JEG: 1. Stanley Moen, Jørpeland 245, 2. Kristoffer Mål Nilsen, Imenes 241, 3. Jon Yngvar Jensen, Imenes 220, 4. Trond Himle, Imenes 205.