<p>Tor Harald Lund fra i fjor, da han satte norsk rekord og banerekord i norgescupseieren på Farvannet. Foto: Rune Stensland </p>

Tor Harald Lund ble Agdermester

Med 345 poeng sikret Tor Harald Lund fra Søgne seg en ny tittel i helgas Agderstevne.

Brukergenerert innhold

Viggo Hansen

Heddeland og Breland skytterlag i Marnardal inviterte skyttere fra de tre Agder-samlagene. Til sammen 160 skyttere stilte til konkurranse denne helga i strålende vær og tilnærmet optimale forhold for skyting. I tillegg til vanlig baneskyting ble det arrangert stang og felt-hurtigskyting. Etter innledende skyting (25 skudd) kunne de tre samlagene konkurrere i lag-skyting. Her vant Agder for seniorene og Vest-Agder for rekrutteringsklassene med 399 poeng (kun en 9-er av til sammen 40 skudd av fire skyttere)

Agderstevnet 2015

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Tor Harald Lund Lund, Søgne 345, 2. Anders Edvin Gusdal, Imenes 344, 3. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 344, 4. Kenneth Stubstad, Mandal 343, 5. Janne Kornbrekke, Kristiansand og Omegn 342, 6. Kim Johan Vemmelvik, Greipstad 341, 7. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland 340, 8. Geir Atle Metveit, Imenes 340, 9. May Elin Frøyland, Lyngdal 340, 10. Brigitte Møll, Heddeland og Breland 340, 11. Steinar Skoland, Lyngdal 339, 12. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 339, 13. Hans Ivar Eieland, Iveland 336, 14. Peter Sørli, Greipstad 243, 15. Stein Taanevig, Farsund 241, 16. Marit Sangesland, Øvrebø 240, 17. Wenke Blien, Flikka 239, 18. Steinar Norum, Lindesnes 238, 19. Torfinn Håland, Grindølen 237, 20. Torgeir Jåtun, Greipstad 237, 21. Jarl Stølen, Farsund 237, 22. Arild Valand, Mandal 236, 23. Frank Ove Ødegård, Greipstad 236, 24. Georg Gulbrandsen, Dølemo 235, 25. Kai Egil Berntsen, Dølemo 235, 26. Kenneth Rakkestad, Vennesla 234, 27. Geir Lie, Holum 234, 28. Dag Møll, Holum 233, 29. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes 233, 30. Kjell Egil Norum, Lindesnes 233, 31. Tor Henning Post, Ugland 232, 32. Alvilde Røiseland, Holum 231, 33. Espen Stubstad, Mandal 231, 34. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken 231, 35. Tom Nyhaven, Søgne 230, 36. Gunn Britt Larsen, Søgne 230, 37. Lars Fredrik Gyland, Greipstad 230, 38. Bjørn Vidringstad, Lyngdal 229, 39. Even Englund, Søgne 228, 40. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 228, 41. John Salve Eieland, Iveland 226, 42. Kåre Vidringstad, Lyngdal 225, 43. Johan Sørli, Greipstad 224, 44. Jostein Haraldseid, Iveland 223, 45. Tom Terjesen, Imenes 223, 46. Karen-Oline Jacobsen, Holum 221, 47. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 219, 48. Leif Atle Beisland, Imenes 218, 49. Ingvild Tørvolt, Imenes 215, 50. Silje Metveit, Imenes 214, 51. Børge Sløgedal, Heddeland og Breland 213.

V55: 1. Anders Metveit, Imenes 344, 2. Asbjørn Dale, Heddeland og Breland 341, 3. Jon Olav Jåtun, Søgne 336, 4. Arild Gunnar Rasmussen, Holum 242, 5. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 240, 6. Ingvar Aarhus, Greipstad 238, 7. Reidar Lohndal, Lyngdal 238.

Beste over 55 år: 1. Anders Edvin Gusdal, Imenes 246, 2. Kenneth Stubstad, Mandal 244, 3. Stein Taanevig, Farsund 241, 4. Wenke Blien, Flikka 239, 5. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes 233.

Beste kvinnelige skyttere: 1. Janne Kornbrekke, Kristiansand og Omegn 244, 2. May Elin Frøyland, Lyngdal 241, 3. Marit Sangesland, Øvrebø 240, 4. Wenke Blien, Flikka 239, 5. Alvilde Røiseland, Holum 231, 6. Karen-Oline Jacobsen, Holum 221, 7. Silje Metveit, Imenes 214.

Beste 20 år og yngre: 1. Alvilde Røiseland, Holum 231, 2. Espen Stubstad, Mandal 231, 3. Karen-Oline Jacobsen, Holum 221, 4. Silje Metveit, Imenes 214.

Junior: 1. Benedikte Dragland, Lyngdal 348, 2. Helena Metveit, Imenes 348, 3. Caroline Iveland, Øvrebø 348, 4. Karen Sodeland Øksendal, Holum 346, 5. Jakob Dalene, Kristiansand og Omegn 345, 6. Aleksander Teisrud, Søgne 345, 7. Hanne Svindland Vidringstad, Lyngdal 344, 8. Marius Rinde, Farsund 343, 9. Trine Jåtun, Greipstad 246, 10. Sindre Skoie, Holum 240.

Eldre rekrutt: 1. Andreas F. Lund, Søgne 350, 2. Sigve Vidringstad, Lyngdal 348, 3. Cecilie Vemmelvik, Greipstad 347, 4. Thorvald K. Haraldseid, Iveland 347, 5. Jonas Sodeland Øksendal, Holum 346, 6. Espen Elias Vigemyr, Heddeland og Breland 346, 7. Martin Eiken, Øvre Eiken 345, 8. Vegard Hagane, Ugland 342, 9. Emma Gyland, Greipstad 246, 10. Elias Breiland Hetland, Farsund 246, 11. Martin Aabel, Birkenes 245, 12. Ole Nysted, Farsund 244, 13. Jane Alise Eilertsen, Øvre Eiken 243, 14. Anders Eieland, Iveland 241, 15. Fredrik Stubstad, Mandal 241, 16. Marte Natalie Jacobsen, Holum 240, 17. Pål Gunnar Mjåland, Iveland 235, 18. Nikolai Suvatne Augland, Greipstad 234, 19. Magnus Johannessen, Søgne 233, 20. Sondre Svinstad, Holum 232, 21. Eirik Birkeland, Birkenes 230, 22. Johanne Dalene, Kristiansand og Omegn 229, 23. Thomas Trysnes Thomassen, Søgne 229.

Rekrutt: 1. Malin Wårøy Møll, Holum 338, 2. Christian Rinde, Farsund 334, 3. Lars Rakkestad, Vennesla 333, 4. Caroline Finnestad Lund, Søgne 332, 5. Benjamin L Nyhaven, Søgne 329, 6. Tommy Lie Hortman, Holum 243, 7. Hallvard K. Haraldseid, Iveland 240, 8. Olliver Netland, Holum 237, 9. Sondre Nes Aabel, Birkenes 231.

V65: 1. Knut Erik Lie, Imenes 348, 2. Karsten Valand, Grindølen 348, 3. Magne Rike, Vegårshei 247, 4. Harald Englund, Søgne 246, 5. Osvald Uleberg, Evje og Hornnes 241, 6. Arvid T. Ramsland, Heddeland og Breland 237, 7. Per A. Pedersen, Kristiansand og Omegn 237, 8. John Løland, Birkenes 230.

V73: 1. Øivind Evensen, Vegårshei 350, 2. Torjus Ågedal, Grindølen 350, 3. Harald Jensen, Lyngdal 349, 4. Tore Kristian Lunden, Vennesla 347, 5. Ivar Omdal, Vennesla 250, 6. Tormod Aamdal, Søgne 249, 7. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn 248, 8. Oddbjørn Larsen, Torridal 247, 9. Åge Tvermyr, Froland 246, 10. Aslak. Wigemyr, Heddeland og Breland 245, 11. Gunder Ryen, Kristiansand og Omegn 244, 12. Paul Notto Mikkelsen, Imenes 243, 13. Johan Sandland, Imenes 243, 14. Thomas Ivar Sundtjønn, Herefoss 241, 15. Sigbjørn Kjetså, Evje og Hornnes 240, 16. Eivind Ramse, Vennesla 239.

Klasse 2: 1. Bjørn Bjellerås, Imenes 336, 2. Jan Yngve Eilertsen, Øvre Eiken 330, 3. Knut Ivar Mjåland, Iveland 326, 4. Knut Dale Midtbø, Froland 238, 5. Leif Inge Skoie, Holum 235, 6. Egil Vegsund, Iveland 232, 7. Marlyn Narvestad Eieland, Iveland 231, 8. Rune Iveland, Øvrebø 229.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Anders Edvin Gusdal, Imenes 246, 2. Arnfinn Bakkevoll, Søgne 245, 3. Tor Harald Lund Lund, Søgne 245, 4. Kenneth Stubstad, Mandal 244, 5. Janne Kornbrekke, Kristiansand og Omegn 244, 6. Peter Sørli, Greipstad 243, 7. Brigitte Møll, Heddeland og Breland 242, 8. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 241, 9. May Elin Frøyland, Lyngdal 241, 10. Geir Atle Metveit, Imenes 241, 10. Kim Johan Vemmelvik, Greipstad 241, 12. Stein Taanevig, Farsund 241, 13. Steinar Skoland, Lyngdal 240, 14. Wenke Blien, Flikka 239, 15. Steinar Norum, Lindesnes 238, 16. Torgeir Jåtun, Greipstad 237, 17. Jarl Stølen, Farsund 237, 18. Kjell Egil Norum, Lindesnes 233, 19. Even Englund, Søgne 228.

Klasse 4: 1. Marit Sangesland, Øvrebø 240, 1. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland 240, 3. Torfinn Håland, Grindølen 237, 4. Hans Ivar Eieland, Iveland 237, 5. Frank Ove Ødegård, Greipstad 236, 6. Arild Valand, Mandal 236, 7. Georg Gulbrandsen, Dølemo 235, 8. Kai Egil Berntsen, Dølemo 235, 9. Kenneth Rakkestad, Vennesla 234, 10. Geir Lie, Holum 234, 11. Dag Møll, Holum 233, 12. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes 233, 13. Tor Henning Post, Ugland 232, 14. Espen Stubstad, Mandal 231, 15. Alvilde Røiseland, Holum 231, 16. Tom Nyhaven, Søgne 230, 17. Lars Fredrik Gyland, Greipstad 230, 18. Bjørn Vidringstad, Lyngdal 229, 19. Johan Sørli, Greipstad 224, 20. Tom Terjesen, Imenes 223.

Klasse 3: 1. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken 231, 2. Gunn Britt Larsen, Søgne 230, 3. Jan Dalene, Kristiansand og Omegn 228, 4. John Salve Eieland, Iveland 226, 5. Kåre Vidringstad, Lyngdal 225, 6. Jostein Haraldseid, Iveland 223, 7. Karen-Oline Jacobsen, Holum 221, 8. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 219, 9. Leif Atle Beisland, Imenes 218, 10. Ingvild Tørvolt, Imenes 215, 11. Silje Metveit, Imenes 214, 12. Børge Sløgedal, Heddeland og Breland 213.

Klasse 2: 1. Knut Dale Midtbø, Froland 238, 2. Jan Yngve Eilertsen, Øvre Eiken 238, 3. Bjørn Bjellerås, Imenes 238, 4. Knut Ivar Mjåland, Iveland 235, 5. Leif Inge Skoie, Holum 235, 6. Egil Vegsund, Iveland 232, 7. Marlyn Narvestad Eieland, Iveland 231, 8. Rune Iveland, Øvrebø 229.

Klasse 1: 1. Kristine Sveindal, Søgne 245, 2. Per Yngvar Nysted, Farsund 240, 3. Jarl Andre Stølen, Farsund 240, 4. Gro Suvatne, Greipstad 237, 5. Arne. Skuland, Laudal 235, 6. Ida Linn Gautestad, Iveland 227, 7. Rune Vegsund, Iveland 222, 8. Linda Trysnes, Søgne 208, 9. Kari Jørgensen, Åmli 204.

V55: 1. Anders Metveit, Imenes 246, 2. Jon Olav Jåtun, Søgne 245, 3. Asbjørn Dale, Heddeland og Breland 244, 4. Arild Gunnar Rasmussen, Holum 242, 5. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 240, 6. Ingvar Aarhus, Greipstad 238, 7. Reidar Lohndal, Lyngdal 238.

AG3: 1. Leif jr Rinde, NROF Lister 230, 2. Alf Stensli, NROF Kristiansand 228, 3. Endre S. Andersen, NROF Mandal 226, 4. Johnny haraldstad, Laudal 219.

Junior: 1. Caroline Iveland, Øvrebø 249, 2. Benedikte Dragland, Lyngdal 248, 3. Helena Metveit, Imenes 248, 4. Karen Sodeland Øksendal, Holum 247, 5. Trine Jåtun, Greipstad 246, 6. Aleksander Teisrud, Søgne 245, 7. Hanne Svindland Vidringstad, Lyngdal 245, 8. Jakob Dalene, Kristiansand og Omegn 245, 9. Marius Rinde, Farsund 245, 10. Sindre Skoie, Holum 240.

Eldre rekrutt: 1. Andreas F. Lund, Søgne 250, 2. Jonas Sodeland Øksendal, Holum 248, 3. Vegard Hagane, Ugland 248, 3. Thorvald K. Haraldseid, Iveland 248, 3. Sigve Vidringstad, Lyngdal 248, 3. Espen Elias Vigemyr, Heddeland og Breland 248, 7. Cecilie Vemmelvik, Greipstad 248, 8. Emma Gyland, Greipstad 246, 9. Elias Breiland Hetland, Farsund 246, 10. Martin Eiken, Øvre Eiken 246, 11. Martin Aabel, Birkenes 245, 12. Ole Nysted, Farsund 244, 13. Jane Alise Eilertsen, Øvre Eiken 243, 14. Anders Eieland, Iveland 241, 15. Fredrik Stubstad, Mandal 241, 16. Marte Natalie Jacobsen, Holum 240, 17. Pål Gunnar Mjåland, Iveland 235, 18. Nikolai Suvatne Augland, Greipstad 234, 19. Magnus Johannessen, Søgne 233, 20. Sondre Svinstad, Holum 232, 21. Eirik Birkeland, Birkenes 230, 22. Thomas Trysnes Thomassen, Søgne 229, 23. Johanne Dalene, Kristiansand og Omegn 229.

Rekrutt: 1. Malin Wårøy Møll, Holum 245, 2. Tommy Lie Hortman, Holum 243, 3. Lars Rakkestad, Vennesla 241, 4. Hallvard K. Haraldseid, Iveland 240, 5. Caroline Finnestad Lund, Søgne 239, 6. Benjamin L Nyhaven, Søgne 238, 7. Christian Rinde, Farsund 238, 8. Olliver Netland, Holum 237, 9. Sondre Nes Aabel, Birkenes 231.

Aspirant: 1. Jonas Nes Aabel, Birkenes , 1. Torkel Eieland, Iveland , 1. Solveig Engvoll, Kristiansand og Omegn , 1. Isak Sveindal Grindland, Søgne , 1. Silje. Hansen, Heddeland og Breland , 1. Mina Wårøy Møll, Holum , 1. Emil L Nyhaven, Søgne , 1. Emma. Roland, Heddeland og Breland , 1. Jonas.H Roland, Heddeland og Breland , 1. Martin U. Sløgedal, Heddeland og Breland , 1. Sigve. Vigemyr, Heddeland og Breland , 1. Martin Ødegård, Greipstad .

V65: 1. Knut Erik Lie, Imenes 249, 1. Karsten Valand, Grindølen 249, 3. Magne Rike, Vegårshei 247, 4. Harald Englund, Søgne 246, 5. Osvald Uleberg, Evje og Hornnes 241, 6. Per A. Pedersen, Kristiansand og Omegn 237, 7. Arvid T. Ramsland, Heddeland og Breland 237, 8. John Løland, Birkenes 230.

V73: 1. Ivar Omdal, Vennesla 250, 2. Øivind Evensen, Vegårshei 250, 2. Torjus Ågedal, Grindølen 250, 4. Harald Jensen, Lyngdal 249, 5. Tore Kristian Lunden, Vennesla 249, 6. Tormod Aamdal, Søgne 249, 7. Sverre Vidringstad, Kristiansand og Omegn 248, 8. Oddbjørn Larsen, Torridal 247, 9. Åge Tvermyr, Froland 246, 10. Aslak. Wigemyr, Heddeland og Breland 245, 11. Gunder Ryen, Kristiansand og Omegn 244, 12. Johan Sandland, Imenes 243, 13. Paul Notto Mikkelsen, Imenes 243, 14. Thomas Ivar Sundtjønn, Herefoss 241, 15. Sigbjørn Kjetså, Evje og Hornnes 240, 16. Eivind Ramse, Vennesla 239.

HK4: 1. Frode Rødland, NROF Lister 229, 2. Daniel hagen, NROF Kristiansand 224.

Lagskyting

Senior individuell: 1. Tor Harald Lund Lund, Søgne 100, 2. Kenneth Stubstad, Mandal 99, 3. Geir Atle Metveit, Imenes 98.

Ungdom individuell: 1. Espen Elias Vigemyr, Heddeland og Breland 100, 2. Sigve Vidringstad, Lyngdal 100, 3. Benedikte Dragland, Lyngdal 100, 3. Cecilie Vemmelvik, Greipstad 100.

Stang

Alle klasser: 1. Tor Harald Lund Lund, Søgne 29, 2. Leif jr Rinde, NROF Lister 25, 3. Kai Egil Berntsen, Dølemo 24, 4. Endre S. Andersen, NROF Mandal 23, 5. Alf Stensli, NROF Kristiansand 21, 6. Anders Metveit, Imenes 19, 6. Geir Atle Metveit, Imenes 19, 8. Stein Feyling Østbøll, Birkenes 19, 9. Tom Nyhaven, Søgne 18, 10. Jakob Dalene, Kristiansand og Omegn 18, 11. Caroline Iveland, Øvrebø 17, 12. Daniel hagen, NROF Kristiansand 17, 13. Oddbjørn Larsen, Torridal 16, 14. Mette Elisabeth Finnestad, Søgne 15, 14. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland 15, 16. Torgeir Jåtun, Greipstad 15, 17. Frode Rødland, NROF Lister 15, 18. Tor Henning Post, Ugland 14, 19. Johnny haraldstad, Laudal 13, 20. Caroline Finnestad Lund, Søgne 13, 20. Arild Valand, Mandal 13, 22. Trine Jåtun, Greipstad 12, 22. Knut Erik Lie, Imenes 12, 24. Rune Iveland, Øvrebø 12, 24. Espen Stubstad, Mandal 12, 26. Marius Rinde, Farsund 11, 27. Børge Sløgedal, Heddeland og Breland 11, 28. Jonas Sodeland Øksendal, Holum 11, 29. Andreas F. Lund, Søgne 10, 29. Arne. Skuland, Laudal 10, 31. Tore Kristian Lunden, Vennesla 10, 32. Aleksander Teisrud, Søgne 10, 33. Jarl Andre Stølen, Farsund 9, 34. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken 8, 35. Eivind Ramse, Vennesla 3.

Felthurtig

Alle klasser: 1. Geir Atle Metveit, Imenes 8,33, 2. Jarl Stølen, Farsund 9,49, 3. Leif jr Rinde, NROF Lister 10,03, 4. Hans Ivar Eieland, Iveland 10,20, 5. John Salve Eieland, Iveland 10,38, 6. Torgeir Jåtun, Greipstad 10,46, 7. Daniel hagen, NROF Kristiansand 11,21, 8. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland 11,27, 9. Jakob Dalene, Kristiansand og Omegn 11,79, 10. Tom Nyhaven, Søgne 12,25, 11. Johnny haraldstad, Laudal 12,47, 12. Frode Rødland, NROF Lister 13,34, 13. Jarl Andre Stølen, Farsund 13,53, 14. Tore Kristian Lunden, Vennesla 14,09, 15. Jonas Sodeland Øksendal, Holum 14,98, 16. Alf Stensli, NROF Kristiansand 15,04, 17. Thorvald K. Haraldseid, Iveland 15,79, 18. Arild Valand, Mandal 16,46, 19. Ole Nysted, Farsund 16,53, 20. Tor Henning Post, Ugland 16,56, 21. Jostein Haraldseid, Iveland 16,57, 22. Børge Sløgedal, Heddeland og Breland 17,07, 23. Karen Sodeland Øksendal, Holum 19,23, 24. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken 21,05, 25. Rune Iveland, Øvrebø 21,11, 26. Per Yngvar Nysted, Farsund 22,32, 27. Arne. Skuland, Laudal 23,47, 28. Krister Engvoll, Kristiansand og Omegn 29,74, 29. Endre S. Andersen, NROF Mandal 99,99, 29. Caroline Iveland, Øvrebø 99,99, 29. Oddbjørn Larsen, Torridal 99,99, 29. Anders Metveit, Imenes 99,99, 29. Eivind Ramse, Vennesla 99,99, 29. Marius Rinde, Farsund 99,99, 29. Espen Stubstad, Mandal 99,99, 29. Kenneth Stubstad, Mandal 99,99, 29. Aleksander Teisrud, Søgne 99,99.