<p>Peter Sørli fra Søgne Skytterlag kunne juble for 350 poeng i Egersund sist helg. Dermed kopierte han lillebrødrene Daniel og Håkon, som også har klart perfekt score i løpet av den siste måneden. Foto: Tom-Vegard Feltstykket</p>

Sørli landsdelskretsmester med perfekt score

Peter Sørli ble Landsdelskretsmester for Sørlandet også for to år siden. Årets gjentakelse smakte ekstra godt siden han endelig kunne juble for 350 poeng.

Brukergenerert innhold

Tom-Vegard Feltstykket, Norsk Skyttertidende

28-åringen har vært svært nære flere ganger, men hver gang Søgne-skytteren har hatt 250 poeng før finaleomgangen har et skudd havnet på 9,9 poeng. Derfor var han nervøs før finalen på Landsdelskretsstevnet for Sørlandet i Egersund søndag ettermiddag.

– Jeg følte det var litt rufsete, sa han usikker før anvisningen og måtte vente i ulidelig spenning de neste minuttene, sier Sørli.

Les hele innlegget på Norsk Skyttertidende her

Resultater:

Landsdelskretsstevne bane 2017

Mesterskap

Klasse 3-5: 1. Peter Sørli, Søgne 350, 2. Jan Kåre Moland, Drangedal 349, 3. Anette Thingbø, Time 348, 4. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland 347, 5. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn 345, 6. Rasmus Løberg, Klepp 345, 7. Arnfinn Bakkevoll, Słgne 345, 8. May Elin Frøyland, Lyngdal 344, 8. Einar Johansen, Time 344, 10. Olav Fuglestad, Time 344, 11. Inge Hvitïs, Sauherad 344, 12. Kenneth Stubstad, Mandal 343, 13. Mette Elisabeth Finnestad, Słgne 343, 14. Tor Harald Lund, Słgne 343, 15. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn 343, 16. Trond Inge Rłdland, Klepp 343, 17. Kjell Strand Hovland, Klepp 342, 17. Martine Minge, Siljan 342, 19. Runar Tveito, Lunde 342, 20. Sindre Skoie, Holum 342, 21. Lars Kristian Solheim, Vegïrshei 341, 22. Tore Indreiten, Stavanger 341, 22. Eirunn ã Słyland, Gjesdal 341, 24. Jarl Andre Stłlen, Farsund 341, 25. Odd Arild Stava, Karmły 341, 26. Marius Rinde, Farsund 341, 27. Stïle Kloster, Klepp 340, 28. Fredrik ¯s Orerłd, Froland 340, 29. Steinar Skoland, Lyngdal 339, 30. Anders Edvin Gusdal, Imenes 338, 31. Kjell Arild Kleivkïs, Kristiansand og Omegn 338, 32. Jarl Stłlen, Farsund 338, 33. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Lłddesłl 337, 34. Torbjłrn Tjłrhom, ãvre Sirdal 336, 35. Wenke Blien, Flikka 336, 36. Geir Atle Metveit, Imenes 242, 37. Even Englund, Słgne 241, 37. John Winterstł, Stavanger 241, 39. Hïkon Tveitan, Siljan 240, 40. Stig AndrŁ Rłdland, Klepp 240, 41. Baste Sudmann, Time 240, 42. Kjell Egil Norum, Lindesnes 240, 43. Idun Borgen Oppedal, Holla 240, 44. Jarle Larsen, Time 239, 45. Sveinung Rossevatn, ãvre Eiken 239, 46. Tore Rłdland, Klepp 239, 47. Espen Hovland, Lunde 239, 48. Kai Egil Berntsen, Froland 239, 49. Geir Hauge, Mðlum 239, 50. ãyvind Bjerklund, Holla 239, 51. Alvilde Rłiseland, Holum 239, 52. Linn Christine Vatland, Jłrpeland 239, 53. Ole Dorholt, Lunde 238, 54. Christopher Haddal, Flikka 238, 55. Arild Valand, Mandal 238, 56. Ingvald Fłrde Ekra, Imenes 238, 57. Aleksander Teisrud, Słgne 238, 58. Tor Henning Post, Ugland 238, 59. Frode Kloster, Rennesły 238, 60. Einar Tunheim, Hï 237, 61. Sven Inge ãdegïrd, Time 237, 62. Ingve Flikka, Flikka 237, 63. Vetle Mðle Skïr, Time 237, 64. Kïre Vidringstad, Lyngdal 236, 65. Błrge Vatnedal, Holum 236, 66. Roar Torkildsen, Farsund 236, 67. Sindre Flesjï, Finnły 236, 68. Helene Storenes, Imenes 236, 69. Even Kvalły, Sauda 235, 70. Sindre Tunheim, Hï 235, 71. Bjłrn Vidringstad, Lyngdal 235, 72. Bjłrn Tore Beisland, Imenes 235, 73. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes 235, 74. Steve T. ãverland, Gann 235, 75. Kari Aarekol, Klepp 235, 76. Marius Myklebust, Egersund 235, 77. Beate Aas, Karmły 235, 78. Jarle Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 234, 79. Thor-Olav Lauvrak, Froland 234, 80. Sigmund Dobbe, Stavanger 234, 81. Helena Metveit, Imenes 234, 82. Christian Lie, Holum 234, 83. Per Kristian Aas, Lunde 233, 84. Arnt Bruseth, Mðlum 232, 85. Endre ¯bł Hallingstad, Sauda 232, 86. Espen Stubstad, Mandal 232, 87. Sven Egil Holta, Jłrpeland 232, 88. Kïre Kvalły, Sauda 232, 89. Kim Rene Liestłl, Sokndal 231, 90. Kïre Storenes, Imenes 231, 91. Inga Lill Rossevatn, ãvre Eiken 231, 92. ãrjan Metveit, Imenes 230, 93. Morten Lunde, Klepp 230, 94. Anders Leknes, Karmły 229, 95. Marianne Borgen, Holla 228, 96. Roy Wollvik, Stavanger 228, 97. Kirsten Elin Bergsvik, Finnły 228, 98. Steinar Norum, Lindesnes 228, 99. Bjłrn Bjellerïs, Imenes 227, 100. Pïl Augedal, Hï 227, 101. Tom Nyhaven, Słgne 227, 102. Hans Augedal, Hï 226, 103. Stein Skumsvoll, Farsund 225, 104. Siv Tone Rossevatn, ãvre Eiken 225, 105. Johan Słrli, Greipstad 224, 106. Svein Jïtun, Greipstad 224, 107. John Kjell Lien, Fyresdal 224, 108. Raymond Vaule, Bjerkreim 223, 109. Terje Ljostveit, Sauda 223, 110. Rune Heng, Stavanger 221, 111. Roar Hauge, Mðlum 219, 112. Astrid Hagelund, Klepp 217, 113. Arnt Ingve Svela, Klepp 217, 114. Asgeir Bruseth, Mðlum 216, 115. Simon Gerhard Simonsen, Karmły 213, 116. Sigbjłrn Ege, Kvinesdal 208, 117. Bjłrn Młlland, Greipstad 202.

V55: 1. Georg Gulbrandsen, Dłlemo 347, 2. Egil Time, Time 347, 3. Dag Voigt, Egersund 347, 4. Terje Hłyland, Time 345, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 344, 6. Anders Metveit, Imenes 343, 7. Lars Esse, Bamble 342, 8. Svein Kï. Słyland, Gjesdal 342, 9. Arvid Tveito, Lunde 341, 10. Per Sverre Risa, Time 245, 11. Geir Lunde, Klepp 244, 12. Arild Hïkedal, Dłlemo 243, 13. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad 243, 14. Arild Gunnar Rasmussen, Holum 243, 15. ãyvind Lilledrange, Flikka 243, 16. Arne Palerud, Drangedal 242, 17. Tor Fasseland, Mandal 242, 18. Ivar Ueland, Klepp 242, 19. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 241, 20. Eivind Hagen, Klepp 240, 21. May Lise Aas, Bolkesjł 239, 22. Stein Feyling ãstbłll, Birkenes 238, 23. Vidar Kïsene, Tłrdal 238, 24. Bodvar ãvrevik, Finnły 237, 25. Steinar Paulsen, Kristiansand og Omegn 237, 26. Thor Vigre, Imenes 236, 27. Rannveig Karlsen, Mðlum 234, 28. Folke Helle, Finnły 232, 29. Aril Strand, Bjerkreim 232, 30. Svein M Hellevik, Egersund 228.

Beste over 55 ïr: 1. Kenneth Stubstad, Mandal 343, 2. Anders Edvin Gusdal, Imenes 338, 3. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Lłddesłl 337, 4. Torbjłrn Tjłrhom, ãvre Sirdal 336, 5. Wenke Blien, Flikka 336, 6. Einar Tunheim, Hï 237, 7. Błrge Vatnedal, Holum 236, 8. Roar Torkildsen, Farsund 236, 9. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes 235, 10. Jarle Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 234, 11. Arnt Bruseth, Mðlum 232, 12. Marianne Borgen, Holla 228, 13. Hans Augedal, Hï 226, 14. Johan Słrli, Greipstad 224, 15. Rune Heng, Stavanger 221, 16. Sigbjłrn Ege, Kvinesdal 208.

Beste kvinnelige skyttere: 1. Anette Thingbł, Time 348, 2. May Elin Frłyland, Lyngdal 344, 3. Mette Elisabeth Finnestad, Słgne 343, 4. Martine Minge, Siljan 342, 5. Eirunn ã Słyland, Gjesdal 341, 6. Wenke Blien, Flikka 336, 7. Idun Borgen Oppedal, Holla 240, 8. Alvilde Rłiseland, Holum 239, 9. Linn Christine Vatland, Jłrpeland 239, 10. Helene Storenes, Imenes 236, 11. Kari Aarekol, Klepp 235, 12. Beate Aas, Karmły 235, 13. Helena Metveit, Imenes 234, 14. Marianne Borgen, Holla 228, 15. Kirsten Elin Bergsvik, Finnły 228, 16. Siv Tone Rossevatn, ãvre Eiken 225, 17. Astrid Hagelund, Klepp 217.

Beste 20 år og yngre: 1. Sindre Skoie, Holum 342, 2. Lars Kristian Solheim, Vegïrshei 341, 3. Marius Rinde, Farsund 341, 4. Idun Borgen Oppedal, Holla 240, 5. Tore Rłdland, Klepp 239, 6. Alvilde Rłiseland, Holum 239, 7. Linn Christine Vatland, Jłrpeland 239, 8. Aleksander Teisrud, Słgne 238, 9. Sindre Flesjï, Finnły 236, 10. Helene Storenes, Imenes 236, 11. Even Kvalły, Sauda 235, 12. Helena Metveit, Imenes 234, 13. Christian Lie, Holum 234, 14. Endre ¯bł Hallingstad, Sauda 232, 15. Kim Rene Liestłl, Sokndal 231.

Junior, 16-17 år: 1. Andreas Finnestad Lund, Słgne 347, 2. Jłrand Aas, Lunde 347, 3. Regine Langbakk, Gjerpen 346, 4. Robin Laland, Gjesdal 346, 5. Sigve Vidringstad, Lyngdal 346, 6. Albert Sudmann, Time 346, 7. Kjetil jr. Igland, Imenes 345, 8. Martin Voss, Stavanger 345, 9. Elias Breiland Hetland, Farsund 343, 10. Kjetil Anda, Klepp 342, 11. Tobias Lekvam, Jłrpeland 245, 12. Tormod Mïge, Gjesdal 245, 13. Espen Elias Vigemyr, Heddeland og Breland 245, 14. Magnus Johannessen, Słgne 245, 15. Martin Eiken, Holum 245, 16. Martin Aabel, Birkenes 243, 17. Ole Simen Eckhoff Gjermestad, Egersund 243, 18. Gorm Jłran Słrensen, Gjesdal 243, 19. Regine R. Nordvik, Stavanger 242, 20. Sven ãdegïrd, Time 242, 21. Mathias Oftedal, Hï 241, 22. Sindre Rłdland, Egersund 240, 23. Marte Natalie Rłyland Jacobsen, Holum 240, 24. Jonas Sodeland ãksendal, Holum 239, 25. Thea Rinde Oterkiil, Mðlum 237, 26. Sander Larsen, Time 237, 27. Robin Błe, Siljan 236, 28. Sondre Svinstad, Holum 236, 29. Trine Hïheim, Stavanger 235, 30. Maria ¯bł Hallingstad, Sauda 235, 31. Anders Runestad Veggeberg, Stavanger 224, 32. Benjamin ãstebł, Egersund 221, 33. Sebastian Joa, Egersund 213, 34. Ole Thomas Tłnnesland, Lindesnes 209.

Eldre rekrutt, 14-15 år: 1. Hannah Johansen, Time 350, 2. Daniel Kittilsen, Lunde 350, 3. Emil Hauge, Mðlum 350, 3. Thomas Munch-Olsen, Vegïrshei 350, 5. Line Rłdlan, Klepp 350, 6. Maren Kvalły, Sauda 350, 7. Martias Flikka, Flikka 349, 8. Marianne Rossevatn, ãvre Eiken 349, 9. Stine Cecilie Bjerklund, Holla 249, 10. Tommy Lie Hortman, Holum 249, 11. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka 249, 12. Kristian Storenes, Imenes 249, 13. Malin Wïrły Młll, Holum 249, 14. Sander Rosenlund, Gjesdal 248, 15. Dani Mathias Eide Allestad, Flikka 248, 16. Linn Kristine Terjesen, Ugland 247, 17. Sindre Tjessem Maudal, Gjesdal 247, 18. Jłrgen Ljostveit, Sauda 247, 19. Benjamin Langenes Nyhaven, Słgne 246, 20. Nathaniel Myklebust, Egersund 245, 21. Martine S. Hauge, Mðlum 245, 22. Espen Ramsfjell, Jłrpeland 243, 23. Jonatan Sagland, Gjesdal 240, 24. Mads ãverland, Gann 239, 25. Morgan Gravdal, Hï 238, 26. Vetle Karlbom Fisketjłn, Klepp 237, 27. Adrian Mehammer, Gjesdal 237, 28. Tor Eirik Eckhoff Gjermestad, Egersund 230, 29. Christian Rinde, Farsund 228, 30. Bernt Hïland, Hï 224.

Rekrutt, 11-13 år: 1. Caroline Finnestad Lund, Słgne 348, 2. Joar Vetle Modalsli Kongevold, Flikka 346, 3. Emil K. Lilledal, Stavanger 345, 4. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 344, 5. Amalie Sagemoen, Ugland 344, 6. Kristin ãglðnd Hïheim, Stavanger 341, 7. Heine Kleivkïs, Kristiansand og Omegn 333, 8. Martin ãdegïrd, Greipstad 244, 9. Maja Dorholt, Lunde 244, 10. Erlend Ljostveit, Sauda 244, 11. Ingvill Flikka, Flikka 243, 12. Henrik Dorholt, Lunde 242, 13. Mathias Hamre, Time 241, 14. Sine Stangborli, Klepp 241, 15. Rikke ãverland, Gann 236, 16. Magnus Hauge, Mðlum 232, 17. Viktoria Haga ãvrevik, Gann 231, 18. Olav Mïge, Gjesdal 226, 19. Jette ãverland, Gann 213.

V65: 1. Per Gjesdal, Gjesdal 350, 1. Reidar Sviland, Gann 350, 3. Sivert Skïr, Time 349, 4. Nils Seldal, Klepp 348, 5. Jarle Idland, Gjesdal 347, 6. Jens Sverre Knutsen, Klepp 346, 7. Halvar Austvoll, Klepp 249, 7. Jan M. Ellingsen, Karmły 249, 7. Johan Holen, Hï 249, 7. Paul Vaule, Hï 249, 11. Karsten Valand, Grindłlen 249, 12. Melvin Berggïrd, Egersund 248, 12. Bjarne Birketvedt, Lindesnes 248, 14. Magne Rike, Vegïrshei 248, 15. Jostein Myklebust,, Klepp 248, 16. Per Torleiv Tveiten, Bykle 248, 17. Knut Erik Lie, Imenes 246, 18. Einar Aniksdal, Hï 246, 19. Liv Gerd Liestłl, Sokndal 246, 20. Osmund Norum, Lindesnes 245.

V73: 1. Torjus ¯gedal, Grindłlen 350, 2. Torbjłrn Mong, Egersund 350, 3. Harald Englund, Słgne 349, 4. ¯smund Idland, Gjesdal 349, 4. Harald Jensen, Lyngdal 349, 6. Tore Allum, Siljan 349, 7. Ivar Hole, Klepp 348, 8. Johan Sandland, Imenes 249, 9. Rolf Kittilsen, Lunde 249, 9. Vidar Ottren, Mðlum 249, 11. ¯ge Tvermyr, Froland 249, 12. Oddbjłrn Larsen, Torridal 249, 13. Gunnar Hïland,, Klepp 249, 14. Gunnar Torstein Olsen, Lłveid 248, 15. John Lłland, Birkenes 248, 16. Kjell Svaland, Finsland 248, 17. Johannes ãstrem, Stavanger 248, 18. Einar Kvalły, Sauda 248, 19. Willy Krafft, Lłveid 247, 20. Andres Skïr, Hjelmeland 244, 21. Paul Notto Mikkelsen, Imenes 244, 22. Bjłrn A. Jerstad,, Klepp 244, 23. Magne Westerheim, Gjesdal 244, 24. Odd Pettersen, Gjesdal 243, 25. ãivind Evensen, Vegïrshei 242, 26. Tore Kristian Lunden, Vennesla 238.

Klasse 2: 1. Lars ãglðnd Hïheim, Stavanger 334, 2. ãyvind Guggedal, Klepp 333, 3. Katrine Bu, Egersund 332, 4. Aleksander Mehammer, Gjesdal 331, 5. Tom Słrdalen, Tłrdal 239, 6. Geir Heskestad, Greipstad 238, 7. Kjell Bang, Holum 236, 8. ¯dne Jenssen, Mandal 236, 9. Kjetil Laland, Gjesdal 236, 10. Gro Suvatne, Greipstad 235, 11. Kristoffer Anda, Klepp 233, 12. Helge Voss, Stavanger 232, 13. Per Gunnar Steinnes, Finnły 230, 14. Roger Holen, Hï 229, 15. Sveinung Słyland Moen, Sand/suldal 227, 16. Geir Bernhard ãksendal, Holum 226, 17. Andreas Stenhaug, Stavanger 226, 18. Mariann Austvoll, Klepp 226, 19. Audun Rossevatn, ãvre Eiken 218.

Eldre junior, 18-19 år: 1. Andreas R. Nordvik, Stavanger 346, 2. Karen Sodeland ãksendal, Holum 336, 3. Vilhelm Assersen, Egersund 328, 4. Espen Stenhaug, Stavanger 237, 5. Jonas Johannesen Bjerva, Stavanger 212.

Hovedskyting

Klasse 5: 1. Peter Słrli, Słgne 250, 2. Jan Kïre Moland, Drangedal 249, 3. Anette Thingbł, Time 249, 4. Andreas Vigemyr, Heddeland og Breland 248, 5. Olav Fuglestad, Time 246, 6. Inge Hvitïs, Sauherad 246, 7. Rasmus Lłberg, Klepp 245, 8. Trond Inge Rłdland, Klepp 245, 9. Tor Arnfinn Homme, Kristiansand og Omegn 245, 10. Arnfinn Bakkevoll, Słgne 245, 11. Mette Elisabeth Finnestad, Słgne 244, 12. May Elin Frłyland, Lyngdal 244, 13. Fredrik ¯s Orerłd, Froland 244, 14. Einar Johansen, Time 244, 14. Runar Tveito, Lunde 244, 16. Kim Johan Vemmelvik, Kristiansand og Omegn 243, 17. Odd Arild Stava, Karmły 243, 18. Kenneth Stubstad, Mandal 243, 19. Tor Harald Lund, Słgne 243, 20. Kjell Strand Hovland, Klepp 242, 21. Jarl Stłlen, Farsund 242, 22. Geir Atle Metveit, Imenes 242, 23. Martine Minge, Siljan 242, 23. Eirunn ã Słyland, Gjesdal 242, 25. Tore Indreiten, Stavanger 242, 26. Even Englund, Słgne 241, 27. Lars Kristian Solheim, Vegïrshei 241, 28. Stïle Kloster, Klepp 241, 28. Steinar Skoland, Lyngdal 241, 30. Kjell Arild Kleivkïs, Kristiansand og Omegn 241, 31. John Winterstł, Stavanger 241, 32. Baste Sudmann, Time 240, 33. Kjell Egil Norum, Lindesnes 240, 34. Hïkon Tveitan, Siljan 240, 35. Idun Borgen Oppedal, Holla 240, 36. Tore Rłdland, Klepp 239, 37. Jarle Larsen, Time 239, 38. Kai Egil Berntsen, Froland 239, 39. Ole Nikolai Rydningen, Rise og Lłddesłl 239, 40. Ole Dorholt, Lunde 238, 41. Aleksander Teisrud, Słgne 238, 42. Anders Edvin Gusdal, Imenes 238, 43. Wenke Blien, Flikka 238, 44. Frode Kloster, Rennesły 238, 45. Sven Inge ãdegïrd, Time 237, 46. Vetle Mðle Skïr, Time 237, 47. Einar Tunheim, Hï 237, 48. Roar Torkildsen, Farsund 236, 49. Helene Storenes, Imenes 236, 49. Błrge Vatnedal, Holum 236, 51. Bjłrn Tore Beisland, Imenes 235, 52. Sindre Tunheim, Hï 235, 53. Marius Myklebust, Egersund 235, 54. Steve T. ãverland, Gann 235, 55. Jarle Tvinnereim, Kristiansand og Omegn 234, 56. Per Kristian Aas, Lunde 233, 57. Johan Słrli, Greipstad 224.

Klasse 4: 1. Sindre Skoie, Holum 246, 2. Marius Rinde, Farsund 242, 3. Stig AndrŁ Rłdland, Klepp 240, 4. ãyvind Bjerklund, Holla 239, 5. Alvilde Rłiseland, Holum 239, 6. Espen Hovland, Lunde 239, 7. Linn Christine Vatland, Jłrpeland 239, 8. Geir Hauge, Mðlum 239, 9. Sveinung Rossevatn, ãvre Eiken 239, 10. Torbjłrn Tjłrhom, ãvre Sirdal 238, 11. Christopher Haddal, Flikka 238, 12. Tor Henning Post, Ugland 238, 13. Arild Valand, Mandal 238, 14. Kïre Vidringstad, Lyngdal 236, 15. Sindre Flesjï, Finnły 236, 16. Kenneth Brandsvoll, Lindesnes 235, 17. Even Kvalły, Sauda 235, 18. Bjłrn Vidringstad, Lyngdal 235, 19. Kari Aarekol, Klepp 235, 20. Beate Aas, Karmły 235, 21. Sigmund Dobbe, Stavanger 234, 22. Endre ¯bł Hallingstad, Sauda 232, 23. Arnt Bruseth, Mðlum 232, 24. Kïre Kvalły, Sauda 232, 25. Espen Stubstad, Mandal 232, 26. Sven Egil Holta, Jłrpeland 232, 27. Kïre Storenes, Imenes 231, 28. Morten Lunde, Klepp 230, 29. Anders Leknes, Karmły 229, 30. Marianne Borgen, Holla 228, 31. Kirsten Elin Bergsvik, Finnły 228, 32. Steinar Norum, Lindesnes 228, 33. Pïl Augedal, Hï 227, 34. Tom Nyhaven, Słgne 227, 35. Hans Augedal, Hï 226.

Klasse 3: 1. Jarl Andre Stłlen, Farsund 243, 2. Ingvald Fłrde Ekra, Imenes 238, 3. Ingve Flikka, Flikka 237, 4. Thor-Olav Lauvrak, Froland 234, 5. Helena Metveit, Imenes 234, 6. Christian Lie, Holum 234, 7. Inga Lill Rossevatn, ãvre Eiken 231, 8. Kim Rene Liestłl, Sokndal 231, 9. ãrjan Metveit, Imenes 230, 10. Roy Wollvik, Stavanger 228, 11. Bjłrn Bjellerïs, Imenes 227, 12. Siv Tone Rossevatn, ãvre Eiken 225, 13. Stein Skumsvoll, Farsund 225, 14. John Kjell Lien, Fyresdal 224, 15. Svein Jïtun, Greipstad 224, 16. Raymond Vaule, Bjerkreim 223, 17. Terje Ljostveit, Sauda 223, 18. Rune Heng, Stavanger 221, 19. Roar Hauge, Mðlum 219, 20. Astrid Hagelund, Klepp 217, 21. Arnt Ingve Svela, Klepp 217, 22. Asgeir Bruseth, Mðlum 216, 23. Simon Gerhard Simonsen, Karmły 213, 24. Sigbjłrn Ege, Kvinesdal 208, 25. Bjłrn Młlland, Greipstad 202.

Klasse 2: 1. Lars ãglðnd Hïheim, Stavanger 240, 2. Aleksander Mehammer, Gjesdal 239, 3. Tom Słrdalen, Tłrdal 239, 4. ãyvind Guggedal, Klepp 238, 5. Geir Heskestad, Greipstad 238, 6. Katrine Bu, Egersund 237, 7. Kjetil Laland, Gjesdal 236, 8. Kjell Bang, Holum 236, 9. ¯dne Jenssen, Mandal 236, 10. Gro Suvatne, Greipstad 235, 11. Kristoffer Anda, Klepp 233, 12. Helge Voss, Stavanger 232, 13. Per Gunnar Steinnes, Finnły 230, 14. Roger Holen, Hï 229, 15. Sveinung Słyland Moen, Sand/suldal 227, 16. Mariann Austvoll, Klepp 226, 17. Geir Bernhard ãksendal, Holum 226, 18. Andreas Stenhaug, Stavanger 226, 19. Audun Rossevatn, ãvre Eiken 218.

Klasse 1: 1. Kirsten Słrli, Greipstad 243, 2. Rita Guggedal, Klepp 242, 3. Kari Jłrgensen, Imenes 242, 4. Eli Gravdal, Hï 240, 5. Signe Johanne Delviken Stangborli, Klepp 239, 6. Leiv Erik Skadberg, Egersund 233, 7. Liv Karin Strand, Bjerkreim 229, 8. Arne Skuland, Laudal 221.

V55: 1. Dag Voigt, Egersund 250, 2. Egil Time, Time 248, 3. Georg Gulbrandsen, Dłlemo 248, 4. Terje Hłyland, Time 247, 5. Jan Vidar Lundtveit, Drangedal 246, 6. Per Sverre Risa, Time 245, 6. Svein Kï. Słyland, Gjesdal 245, 8. Lars Esse, Bamble 244, 9. Geir Lunde, Klepp 244, 10. Arvid Tveito, Lunde 244, 11. Anders Metveit, Imenes 244, 12. Arild Hïkedal, Dłlemo 243, 13. Arild Gunnar Rasmussen, Holum 243, 14. ãyvind Lilledrange, Flikka 243, 15. Dagfinn Vemmelvik, Greipstad 243, 16. Tor Fasseland, Mandal 242, 17. Ivar Ueland, Klepp 242, 18. Arne Palerud, Drangedal 242, 19. Oddvar Skov-Skov, Vennesla 241, 20. Eivind Hagen, Klepp 240, 21. May Lise Aas, Bolkesjł 239, 22. Vidar Kïsene, Tłrdal 238, 23. Stein Feyling ãstbłll, Birkenes 238, 24. Steinar Paulsen, Kristiansand og Omegn 237, 25. Bodvar ãvrevik, Finnły 237, 26. Thor Vigre, Imenes 236, 27. Rannveig Karlsen, Mðlum 234, 28. Aril Strand, Bjerkreim 232, 29. Folke Helle, Finnły 232, 30. Svein M Hellevik, Egersund 228.

AG3: 1. Leif Rinde, Hv-08 Agder og Rogaland 227, 2. Thomas Mong, NROF Rogaland 224, 3. Alf Stensli, Hv-08 Agder og Rogaland 223, 4. Torbjłrn Mong, NROF Rogaland 209.

Junior, 16-17 ïr: 1. Jłrand Aas, Lunde 248, 2. Kjetil Anda, Klepp 248, 3. Elias Breiland Hetland, Farsund 247, 4. Andreas Finnestad Lund, Słgne 247, 5. Martin Voss, Stavanger 247, 6. Kjetil jr. Igland, Imenes 247, 7. Sigve Vidringstad, Lyngdal 246, 8. Robin Laland, Gjesdal 246, 9. Albert Sudmann, Time 246, 10. Regine Langbakk, Gjerpen 246, 11. Tormod Mïge, Gjesdal 245, 12. Tobias Lekvam, Jłrpeland 245, 13. Martin Eiken, Holum 245, 14. Magnus Johannessen, Słgne 245, 15. Espen Elias Vigemyr, Heddeland og Breland 245, 16. Martin Aabel, Birkenes 243, 17. Ole Simen Eckhoff Gjermestad, Egersund 243, 18. Gorm Jłran Słrensen, Gjesdal 243, 19. Regine R. Nordvik, Stavanger 242, 20. Sven ãdegïrd, Time 242, 21. Mathias Oftedal, Hï 241, 22. Marte Natalie Rłyland Jacobsen, Holum 240, 23. Sindre Rłdland, Egersund 240, 24. Jonas Sodeland ãksendal, Holum 239, 25. Thea Rinde Oterkiil, Mðlum 237, 26. Sander Larsen, Time 237, 27. Robin Błe, Siljan 236, 28. Sondre Svinstad, Holum 236, 29. Trine Hïheim, Stavanger 235, 30. Maria ¯bł Hallingstad, Sauda 235, 31. Anders Runestad Veggeberg, Stavanger 224, 32. Benjamin ãstebł, Egersund 221, 33. Sebastian Joa, Egersund 213, 34. Ole Thomas Tłnnesland, Lindesnes 209.

Eldre rekrutt, 14-15 ïr: 1. Martias Flikka, Flikka 250, 1. Thomas Munch-Olsen, Vegïrshei 250, 3. Line Rłdlan, Klepp 250, 4. Emil Hauge, Mðlum 250, 4. Hannah Johansen, Time 250, 4. Daniel Kittilsen, Lunde 250, 7. Maren Kvalły, Sauda 250, 7. Marianne Rossevatn, ãvre Eiken 250, 9. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka 249, 10. Stine Cecilie Bjerklund, Holla 249, 10. Tommy Lie Hortman, Holum 249, 10. Kristian Storenes, Imenes 249, 13. Malin Wïrły Młll, Holum 249, 14. Sander Rosenlund, Gjesdal 248, 15. Dani Mathias Eide Allestad, Flikka 248, 16. Jłrgen Ljostveit, Sauda 247, 16. Sindre Tjessem Maudal, Gjesdal 247, 18. Linn Kristine Terjesen, Ugland 247, 19. Benjamin Langenes Nyhaven, Słgne 246, 20. Nathaniel Myklebust, Egersund 245, 21. Martine S. Hauge, Mðlum 245, 22. Espen Ramsfjell, Jłrpeland 243, 23. Jonatan Sagland, Gjesdal 240, 24. Mads ãverland, Gann 239, 25. Morgan Gravdal, Hï 238, 26. Adrian Mehammer, Gjesdal 237, 27. Vetle Karlbom Fisketjłn, Klepp 237, 28. Tor Eirik Eckhoff Gjermestad, Egersund 230, 29. Christian Rinde, Farsund 228, 30. Bernt Hïland, Hï 224.

Rekrutt, 11-13 ïr: 1. Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 249, 2. Caroline Finnestad Lund, Słgne 249, 3. Joar Vetle Modalsli Kongevold, Flikka 248, 4. Emil K. Lilledal, Stavanger 247, 5. Kristin ãglðnd Hïheim, Stavanger 247, 6. Amalie Sagemoen, Ugland 246, 7. Heine Kleivkïs, Kristiansand og Omegn 245, 8. Maja Dorholt, Lunde 244, 9. Erlend Ljostveit, Sauda 244, 10. Martin ãdegïrd, Greipstad 244, 11. Ingvill Flikka, Flikka 243, 12. Henrik Dorholt, Lunde 242, 13. Mathias Hamre, Time 241, 14. Sine Stangborli, Klepp 241, 15. Rikke ãverland, Gann 236, 16. Magnus Hauge, Mðlum 232, 17. Viktoria Haga ãvrevik, Gann 231, 18. Olav Mïge, Gjesdal 226, 19. Jette ãverland, Gann 213.

V65: 1. Nils Seldal, Klepp 250, 2. Per Gjesdal, Gjesdal 250, 3. Reidar Sviland, Gann 250, 4. Sivert Skïr, Time 250, 5. Jarle Idland, Gjesdal 250, 6. Jens Sverre Knutsen, Klepp 250, 7. Paul Vaule, Hï 249, 8. Johan Holen, Hï 249, 9. Halvar Austvoll, Klepp 249, 10. Jan M. Ellingsen, Karmły 249, 11. Karsten Valand, Grindłlen 249, 12. Bjarne Birketvedt, Lindesnes 248, 13. Melvin Berggïrd, Egersund 248, 13. Magne Rike, Vegïrshei 248, 13. Per Torleiv Tveiten, Bykle 248, 16. Jostein Myklebust,, Klepp 248, 17. Knut Erik Lie, Imenes 246, 18. Einar Aniksdal, Hï 246, 19. Liv Gerd Liestłl, Sokndal 246, 20. Osmund Norum, Lindesnes 245.

V73: 1. Torbjłrn Mong, Egersund 250, 2. Harald Englund, Słgne 250, 3. Ivar Hole, Klepp 250, 3. Torjus ¯gedal, Grindłlen 250, 5. Harald Jensen, Lyngdal 250, 6. ¯smund Idland, Gjesdal 250, 7. Tore Allum, Siljan 250, 8. Vidar Ottren, Mðlum 249, 9. Gunnar Hïland,, Klepp 249, 9. Oddbjłrn Larsen, Torridal 249, 9. Johan Sandland, Imenes 249, 12. ¯ge Tvermyr, Froland 249, 13. Rolf Kittilsen, Lunde 249, 14. Gunnar Torstein Olsen, Lłveid 248, 15. John Lłland, Birkenes 248, 16. Kjell Svaland, Finsland 248, 17. Einar Kvalły, Sauda 248, 17. Johannes ãstrem, Stavanger 248, 19. Willy Krafft, Lłveid 247, 20. Paul Notto Mikkelsen, Imenes 244, 20. Andres Skïr, Hjelmeland 244, 22. Bjłrn A. Jerstad,, Klepp 244, 22. Magne Westerheim, Gjesdal 244, 24. Odd Pettersen, Gjesdal 243, 25. ãivind Evensen, Vegïrshei 242, 26. Tore Kristian Lunden, Vennesla 238.

HK4: 1. Kjell Hovland, Hv-08 Agder og Rogaland 232, 2. Geir Lunde, Hv-08 Agder og Rogaland 231.

Eldre junior, 18-19 ïr: 1. Andreas R. Nordvik, Stavanger 246, 2. Karen Sodeland ãksendal, Holum 239, 3. Espen Stenhaug, Stavanger 237, 4. Vilhelm Assersen, Egersund 229, 5. Jonas Johannesen Bjerva, Stavanger 212.

Nybegynner voksen, 16+ ïr: 1. Kjartan Karlbom, Klepp .

Lagskyting

Ungdom individuell: 1. Martias Flikka, Flikka 100, 1. Line Rłdlan, Klepp 100, 3. Jłrgen Ljostveit, Sauda 100, 3. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka 100.

Veteran individuell: 1. Gunnar Torstein Olsen, Lłveid 100, 1. Vidar Ottren, Mðlum 100, 3. Tore Allum, Siljan 100, 3. Jan M. Ellingsen, Karmły 100, 3. Terje Hłyland, Time 100, 3. Paul Vaule, Hï 100.

Stang

Alle klasser: 1. Andreas R. Nordvik, Stavanger 27, 2. Inge Hvitïs, Sauherad 25, 2. Alf Stensli, Hv-08 Agder og Rogaland 25, 4. Thomas Mong, NROF Rogaland 25, 5. Anette Thingbł, Time 23, 6. ãrjan Metveit, Imenes 22, 7. Geir Atle Metveit, Imenes 21, 8. Roar Hauge, Mðlum 20, 9. Geir Hauge, Mðlum 20, 9. Anders Metveit, Imenes 20, 11. Trond Inge Rłdland, Klepp 19, 12. Einar Johansen, Time 19, 12. Tore Rłdland, Klepp 19, 14. Kjell Hovland, Hv-08 Agder og Rogaland 18, 15. Paul Vaule, Hï 17, 16. Jan M. Ellingsen, Karmły 16, 16. Sveinung Słyland Moen, Sand/suldal 16, 18. Eirunn ã Słyland, Gjesdal 16, 19. Eivind Igland, Imenes 15, 19. Oddbjłrn Larsen, Torridal 15, 21. Christopher Haddal, Flikka 14, 22. Sveinung Rossevatn, ãvre Eiken 14, 23. Jens Sverre Knutsen, Klepp 13, 24. Svein Kï. Słyland, Gjesdal 13, 25. Knut Erik Lie, Imenes 12, 26. Tobias Lekvam, Jłrpeland 11, 27. Lars Kristian Solheim, Vegïrshei 11, 28. Helge Voss, Stavanger 10, 29. Martin Voss, Stavanger 7.

Felthurtig

Alle klasser: 1. Sveinung Rossevatn, ãvre Eiken 8,92, 2. Andreas R. Nordvik, Stavanger 9,07, 3. Trond Inge Rłdland, Klepp 9,55, 4. Tobias Lekvam, Jłrpeland 9,75, 5. Alf Stensli, Hv-08 Agder og Rogaland 10,30, 6. Eirunn ã Słyland, Gjesdal 10,97, 7. Christopher Haddal, Flikka 11,13, 8. Anette Thingbł, Time 11,58, 9. Einar Johansen, Time 11,74, 10. Helge Voss, Stavanger 12,01, 11. Geir Atle Metveit, Imenes 12,15, 12. Eivind Igland, Imenes 12,25, 13. Anders Metveit, Imenes 12,92, 14. Geir Hauge, Mðlum 13,06, 15. Kjell Hovland, Hv-08 Agder og Rogaland 13,37, 16. Sindre Skoie, Holum 13,65, 17. Jan Kïre Moland, Drangedal 16,07, 18. Roar Hauge, Mðlum 16,27, 19. ãrjan Metveit, Imenes 16,41, 20. Geir Bernhard ãksendal, Holum 17,06, 21. Oddbjłrn Larsen, Torridal 17,07, 22. Jens Sverre Knutsen, Klepp 17,49, 23. Tore Rłdland, Klepp 17,91, 24. Jonas Sodeland ãksendal, Holum 19,25, 25. Paul Vaule, Hï 21,75, 26. Sondre Svinstad, Holum 22,77, 27. Jan M. Ellingsen, Karmły 25,12, 28. Inge Hvitïs, Sauherad 25,17, 29. Sveinung Słyland Moen, Sand/suldal 25,73, 30. Martin Voss, Stavanger 26,44, 31. Svein Kï. Słyland, Gjesdal 53,06, 32. Karen Sodeland ãksendal, Holum 99,90.