Trine Mjåland ble historisk i Terrengkarusellen

For første gang i Terrengkarusellens 42 år lange historie var beste kvinne raskere enn beste mann i normalløypa.

Trine Mjåland løp fabelaktig fort i torsdagens løype. Hun vant med godt over tre minutters margin til nest beste kvinne og var også åtte sekunder raskere enn beste herreløper. Det har aldri tidligere skjedd at en kvinne har slått alle mannfolkene i Terrengkarusellen, og den har vært arrangert årlig siden 1975.

I tillegg slo Karoline Moen Guidon alle mannfolkene på Milslukeren. Det er bare tredje gang siden Milslukeren ble innført i 2012 at en kvinne er raskest totalt. De to første gangene var ved Angelique Carron og Solveig Pedersen, begge i 2013. Moen Guidon var nesten 6,5 minutter raskere enn nest beste kvinneløper, og mer enn et halvt minutt foran beste herreløper.

Deltakelsen var også meget god, med 1602 løpere. Løypa, som John Hum­borstad selv la (i 2013) var i ypperlig forfatning, og fikk mye ros av løperne.

Starten har gått for deltakerne i normalløypa med start fra Fant Olsen.

De raskeste i normalløypen (5,1 km) denne gangen, uansett alder, ble disse:

Trine Mjåland (19.12) foran Anne Kari Borgersen (22.38), Aase Hellan (23.31), Kathrine Martinsen (23.40) og Elisabeth Gill (23.44).

Starten går for milslukerne.

Hos herrene ble det knapp seier til Erlend Haugstad (19.20), foran Tormod Klungland (19.21), Kristoffer Pettersen (19.24), Ole Endré Kallhovd (19.33) og Morten Frustøl (19.51).

«Milslukeren» (2 runder) samlet hele 195 løpere, som gjennom­førte 10,2 km (177 i fjor). Karoline Moen Guidon vant som nevnt klart (41.40), foran Christine Elisabeth Jacobsen (48.02) og Kjersti Reiersen (48.37).

Det var langt jevnere i herreklassen, der Simen Koland (42.12) vant, foran Jørgen Solli Strøm-Olsen (42.23) og Daniel Miguel (42.31).

Trine Mjåland (26), vinneren av dameklassen, kort løype

Hvordan er du fornøyd med løpet?

– Jeg er fornøyd med en god treningsøkt i hyggelige omgivelser.

Er det stas å slå alle mennene?

– Det var mange som ikke var med i dag, så jeg ser ikke på dette som noen bragd.

Hvordan er formen din nå?

– Formen min er god nå, så nå gjelder det å omforme «formen» til å løpe fort på 800-meter.

Hva liker du med karusellen?

-Det er flere ting. Jeg treffer mange kjente mennesker. Karusellen er dessuten et lavterskeltilbud, så alle kan være med.

Tormod Klungland (45)

Hva slags løpsstrategi hadde du i dag?

-Det var bare å gi på. Jeg hang meg på en kar, og det gikk fort. Men jeg slo vedkommende i spurten.

Hva er ditt perfekte løp?

-Jeg liker meg best i skogen. Det er skogsløyper som er det optimale for meg. I karusellen liker jeg best Huntonit-løpet og Skau-Skau-løpet.

Karoline Moen Guidon (26), vinneren av milslukeren og datteren til tidligere langrennsløper Anita Moen (som vant 16 NM-gull)

Hvordan var løpet?

-Det var mange bakker, og mer enn jeg er vant til. Jeg måtte pushe meg. Det er ok med konkurranse og mye pust. Men jeg tok meg inn på flatene. Jeg liker best flate strekninger.

Får du noen råd og tips fra dine foreldre?

-Jeg har selvfølgelig blitt påvirket av dem. Mamma og pappa har alltid likt idrett og sport. Vi har vært opptatt av å være ute, og drive med aktivitet.

Hva slags løpstaktikk bruker du?

-Før jeg løp maraton i Berlin siste gang, var det en pressekonferanse med noen eliteløpere. En av disse fortalte at det gjelder å være hardest i hodet for å vinne. Jeg tenker mange ganger på det. I konkurranser ønsker jeg å være best.

Isabell Nerhus (25)

Hva er viktig for deg når det gjelder trim?

-Jeg holder kroppen i bevegelse, og så holder jeg kroppen vedlike. Dessuten kan jeg være sammen med andre likesinnede som også setter pris på løping.

Hva bidrar Terrengkarusellen med for deg?

-Jeg kommer meg ut i forskjellige løyper i og rundt Kristiansand. Og så får jeg brynt meg på egne og andres tider. Jeg synes i tillegg at karusellen er sosial, man treffer så mange hyggelige mennesker.

Eva Anett Mosland (37)

Hvordan holder du formen ved like?

-Jeg løper tre-fire ganger i uka, og det er mest i heia. Jeg driver med litt intervalltrening. Så har jeg løpeturer på ca. 1 time hver, og i helga tar jeg en langtur.

Hva motiverer deg med Terrengkarusellen?

– Det er hard trening. Jeg får komme meg ut og rundt i skog og mark. Og så får jeg se Kristiansand og områdene rundt Kristiansand. Og så konkurrerer jeg mot andre og meg selv.

Åge Mørkesdal (53) Arrangør fra Sparebanken Sør

Hvordan bidrar banken her i dag?

-Vi har trafikkdirigering og parkeringsvakter. Vi har løypevakt. Og i teltet har vi tider og registrering. Og vi har speaker i Paul Richardsen.

Er det viktig at folk kommer seg ut i naturen?

-Personlig mener jeg det. Det er deilig å komme seg ut, og så får man frisk luft.

Resultater – Vanlig løype (5,1 km)

Aktiv K15-29

1 Trine Mjåland Lærerne 19.12

K10-14

– Maria Stødle KOK Fullført

– Marie Hovda Kristensen Egen bedrift Fullført

– Miriam Johanne Frøytland IK Gimletroll Fullført

– Nora Aabel Egen bedrift Fullført

– Pernille Skarpeid Høyrem Sørlandet Sykehus 59.00

– Sara Emilie Berg Egen bedrift Fullført

K15-19

1 Inga Vestøl Stødle Egen bedrift 28.15

2 Erika Strand Reber Schindler Heis 29.08

3 Lina Sæbø Egen bedrift 30.15

– Amalie Eriksen Egen bedrift Fullført

– Hege Klungland Per Klungland Fullført

– June Mangseth Egen bedrift Fullført

– Karoline Flå Egen bedrift Fullført

– Malin Bergersen Student Fullført

– Marte Bjørseth Nilsen Student Fullført

– Marthine Stusvig Egen bedrift Fullført

– Suzanne Lindekleiv Nygård Egen bedrift Fullført

– Tiril Slåen Svendsen Egen bedrift Fullført

K20-24

1 Heidi Rebecca Ellingsen RPC Packaging 30.57

2 Anette Marina Langeid Liadal CB 32.50

3 Vilde Christina Ekse Phonero 38.49

– Heidi Bjelland Tengesdal Student Fullført

– Terese Birkeland Egen bedrift Fullført

– Tonje Aanensen Egen bedrift Fullført

K25-29

1 Aase Hellan LSK 23.31

2 Silje Kristin Kallhovd Sørlandet Sykehus 25.36

3 Serine Væting SPISS 25.52

4 Sofie Lohne Phonero 27.46

5 Ingrid Bentsen Egen bedrift 29.45

6 Magnhild Aasen Vest-Agder-Muséet 30.16

7 Yvonne Bjorå Andersen MacGregor 31.05

8 Susanna Matilainen Brandsdal Group 31.55

9 Linn Flaten UiA 32.48

10 Isabell Nerhusmian Kvadr. Skolesenter 33.35

11 Marte Linge Tønnessen Egen bedrift 33.40

12 Julie Bryne Egen bedrift 38.50

13 Caroline Haarklau Larsen Kr.sand kommune 39.04

14 Camilla Solgaard Vennesla kommune 39.14

15 Kine Eidem Kvadr. Skolesenter 40.32

– Anette Opsahl Hydro Vigelands Brug Fullført

– Hanne Halset Sørlandet Sykehus Fullført

– Helene Hagane Egen bedrift Fullført

– Helene Hørte Student Fullført

– Hilde Rakel Farestad Norgesplaster Fullført

– Ida Ulrikke Karlsen UiA Fullført

– Ina Kornelia Åteigen Egen bedrift Fullført

– Ingrid Landsverk Egen bedrift Fullført

– Karine Bragvin Skagestad Egen bedrift Fullført

– Karoline Pettersen Student Fullført

– Kristina Humborstad Team Mosjon Fullført

– Kristine Johannessen Kr.sand kommune Fullført

– Maria Fromreide-Nessler Phonero Fullført

– Maria Lohne Bakke Kr.sand kommune Fullført

– Marthe Kimestad Phonero Fullført

– Therese Lie Kruse Smith Fullført

– Veronica Hamstad Sparebanken Sør Fullført

K30-34

1 Kathrine Martinsen Egen bedrift 23.40

2 Synnøve Thomassen Tangen vgs 24.36

3 Anette Lindberg Egen bedrift 28.20

4 Rikke Andrine Næss Cameron Sense 29.17

5 Anette Birkeland Kr.sand kommune 29.24

6 Julie Margrethe Askland Statbil 31.50

7 Ingebjørg Schenk Trimtex 32.00

8 Charlotte Schive Statbil 33.30

9 Trine B. Linge Egen bedrift 33.52

10 Tove Thoner Hauge Phonero 33.53

11 Merete Cathrine Granly Egen bedrift 34.15

12 Erika Gjein Andersen Sørlandet Sykehus 41.11

– Agnes Kalmar Egen bedrift Fullført

– Anette Os Fædrelandsvennen Fullført

– Bente Urdal Kr.sand Politi Fullført

– Birgit Solberg Statbil Fullført

– Caroline Andersen Phonero Fullført

– Caroline Thorstensen Egen bedrift Fullført

– Hanne S. Eikerapen UiA Fullført

– Hege Hovland Student Fullført

– Hege Kleiven Cameron Sense Fullført

– Ingunn Rykkelid Kr.sand kommune Fullført

– Jin Rong Chen Kr.sand kommune Fullført

– Kristin Mollestad Team Mosjon Fullført

– Linda Erklev Kr.sand Politi Fullført

– Lisa Bjørneseth-Hermansen Sørlandet Sykehus Fullført

– Ludmila Sleire Kr.sand kommune Fullført

– Maria Ask Sparebanken Sør Fullført

– Marianne Osnes NOV Fullført

– Marit Lande Kr.sand kommune Fullført

– Mette Heddeland Martens Kr.sand kommune Fullført

– Miriann Mitander Gumpen Gruppen Fullført

– Monica Hannaas Sørlandet Sykehus Fullført

– Tonje Aarhus Risinggård PwC Fullført

– Vibeke Golf FIKO Fullført

K35-39

1 Elisabeth Gill Kr.sand kommune 23.44

2 Anne Christine Sindland Egen bedrift 26.18

3 Kathrine Færestrand Kr.sand kommune 26.51

4 Kari Soltveit Westgård Stormberg 27.07

5 Hege Hennig Lunde Egen bedrift 27.31

6 Ragnhild Helgesen Kr.sand Politi 27.34

7 Eva Anett Mosland Egen bedrift 27.57

8 Kristin Geelmuyden Egen bedrift 30.38

9 Gro Elise Prestvold Repstad 31.00

10 Anne Barbro Leipsland Kr.sand kommune 31.55

11 Unn Morland Egen bedrift 32.15

12 Stefanie Johnsen UNIT4 32.54

13 Marte Karen Hiorth Johnson Kr.sand kommune 33.06

14 Susana Bastos Egen bedrift 33.20

15 Silje Halaas Avinor 34.09

16 Maria Therése Andrén Kilden 35.45

17 Kristine Arnesen Noble Sørlandet Sykehus 37.15

18 June Bjorå Kjelvik Egen bedrift 41.42

– Alice Løland Collins Handelsbanken Fullført

– Anne-Karin Jensen Phonero Fullført

– Anne-Line Aagedal UiA Fullført

– Beate Lygre Sørlandet Sykehus Fullført

– Cathrine Slotta UiA Fullført

– Christine Ruud Fjellheim NOV Fullført

– Eline Alvestad Sørlandet Sykehus Fullført

– Elisabeth Haarr Dønnestad Repstad Fullført

– Elisabeth Hultmann Kr.sand kommune Fullført

– Hanne Geelmuyden Chr.holm Eiendom Fullført

– Hanne Kile Color Line Fullført

– Helene Holte Sandvik Egen bedrift Fullført

– Helene Robstad Nikkelverket Fullført

– Hilde Thomassen Harestua Barnehage Fullført

– Hilde Tønnesen Sele Phonero Fullført

– Ida Aanmoen Egen bedrift Fullført

– Karianne Øien Student Fullført

– Lena Bjorå Andersen Vennesla kommune Fullført

– Linn Cathrine Finnestad Kr.sand kommune Fullført

– Liv Ellen Ensby Avinor Fullført

– Mariann Haraldstad Finne Sørlandet Sykehus Fullført

– Marianne Henriksen Kirkens Bymisjon Fullført

– Marianne Moen Nesheim Kr.sand kommune Fullført

– Marit Høigilt Agder Energi Fullført

– Mona Lomeland Egen bedrift Fullført

– Monica Haugland Egen bedrift Fullført

– Nina Neleta Hopen Kirkens Bymisjon Fullført

– Reidun Moi Egen bedrift Fullført

– Sarah Helene Upsahl NOV Fullført

– Silje Weistad Egen bedrift Fullført

– Sissel Askedal Rossebø Agder Energi Fullført

– Siv Hege Møll Sørlandet Sykehus Fullført

– Sunniva Finne Phonero Fullført

– Vigdis Seberg VA Vegvesen Fullført

K40-44

1 Hilde Furuborg Kr.sand kommune 24.06

2 Solfrid Berg Hovden Kr.sand kommune 26.06

3 Bodil Kvernenes Nørsett Egen bedrift 26.15

4 Pia Berling Kr.sand kommune 27.05

5 Natalia Oliveira Hydro Vigelands Brug 29.35

6 Angelique Carron Egen bedrift 30.35

7 Elizabeth Martinez CB 34.32

8 Marianne Bøe Posten 41.22

8 Siv-Hege Sundtjønn Taraldsen Egen bedrift 41.22

10 Linda Gurvin Opheim UiA 52.16

– Ann Helen Haakonseth Jernbanen Fullført

– Anne Kristin Stedjan-Sundin Dagfin Skaar Fullført

– Åshild Skofteland Lærerne Fullført

– Bente Hansen Egen bedrift Fullført

– Cathrine Leire Lossius Kruse Smith Fullført

– Cathrine Skarpeid Sørlandet Sykehus Fullført

– Elin Nesset Kr.sand kommune Fullført

– Ellen Fjørtoft Kilden Fullført

– Gerd Magnhild Løyning Egen bedrift Fullført

– Gudrun Lunde Syvertsen Kr.sand kommune Fullført

– Guri Rokkones VA Vegvesen Fullført

– Hanne Berling Egen bedrift Fullført

– Hege Bamle Siegwarth Norrøna Storkjøkken Fullført

– Hege Enger Phonero Fullført

– Inger Skjævesland Egen bedrift Fullført

– Karen Mortensen UiA Fullført

– Kjersti Norheim Egen bedrift Fullført

– Kristin Anette Heggland SpareBank1-SR-Bank Fullført

– Linda Bomann Egen bedrift Fullført

– Linda Kjellemo Sørlandet Sykehus Fullført

– Liv Tone Tveiten Vennesla kommune Fullført

– Målfrid Byrkjedal Gumpen Gruppen Fullført

– Manuela Leskovar Color Line Fullført

– Marianne Andreassen Bekkevold Cameron Sense Fullført

– Marianne Humborstad Statbil Fullført

– Marie Reiråskag Team Mosjon Fullført

– Monica Holm Egen bedrift Fullført

– Nina Slåen Svendsen Bystranda Legesenter Fullført

– Rita Henriksen Sørlandet Sykehus Fullført

– Stine Borgen Nilsen Kr.sand Politi Fullført

– Tone Berg Egen bedrift Fullført

– Tone Linnebo Trelsgård Kr.sand kommune Fullført

– Tonje Åreskjold Grødum Egen bedrift Fullført

– Tove Granmo Egen bedrift Fullført

– Vaar Andreassen Sørlandet Sykehus Fullført

– Veslemøy Hanssen Sørlandet Sykehus Fullført

– Wenche Haugen Sørlandet Sykehus Fullført

K45-49

1 Anne Kari Borgersen NOV 22.38

2 Christina White Nikkelverket 24.45

3 Astrid Brodersen The Light Group 26.08

4 Anne Lill Tøfte Egen bedrift 26.15

5 May-Lene Lunde Uberg Vennesla kommune 26.27

6 Hanne Therese Ekra Lærerne 26.45

7 Hilde Haugedal Statbil 27.33

8 Tanja Sæbø Kr.sand kommune 27.53

9 Torunn Vasveen Henriksen Kr.sand kommune 28.00

10 Elisabeth Skaaland Neset Sørlandet Sykehus 28.21

11 Monika Hagen Sørlandet Sykehus 29.59

12 Line Karlsen Egen bedrift 30.21

13 Kari Stine Tærum Elkem Fiskaa 31.00

14 Marianne Svendsen Egen bedrift 31.29

15 Kathrine Sandvei MH Wirth 32.30

16 Anette Risvand Fossheim VA Fylkeskommune 33.38

17 Hilde H. Langeid Vennesla kommune 40.03

– Agnes Zahl-Olsen Student Fullført

– Anette Myhre Sørlandet Sykehus Fullført

– Anita Enger Egen bedrift Fullført

– Anne Bjørnenak Berg-Hansen Fullført

– Anne Cecilie Rueness Egen bedrift Fullført

– Anne Grethe Ellingsen RPC Packaging Fullført

– Anne Marie Ekeland Sørlandet Sykehus Fullført

– Anne Torridal Kr.sand kommune Fullført

– Berit Berg Kr.sand kommune Fullført

– Berit Hageland Vennesla kommune Fullført

– Birte Eiersland Egen bedrift Fullført

– Brita Hansen Kr.sand Politi Fullført

– Britt Nomedal Kr.sand kommune Fullført

– Camilla Lilleengen Kilden Fullført

– Cecilie Moe Krabbesund Kr.sand kommune Fullført

– Dung Tuyet Nguyen Egen bedrift Fullført

– Elin Strand Huntonit Fullført

– Elin Thorvik Andersen Kr.sand kommune Fullført

– Grete Pedersen Kr.sand Politi Fullført

– Gro Pettersen Norrøna Storkjøkken Fullført

– Gry Gulbrandsen OneCo Fullført

– Gry Lomeland Egen bedrift Fullført

– Hanne Christin Hermansen Egen bedrift Fullført

– Hege Saatvedt Tollvesenet Fullført

– Heidi Andersen Vennesla kommune Fullført

– Heidi Jordan Kr.sand kommune Fullført

– Heidi Skea Nikkelverket Fullført

– Hilde Aabel VA Fylkeskommune Fullført

– Hilde Erdvig Rambøll Norge Fullført

– Hilde Irene Tveit Kr.sand kommune Fullført

– Inger Margrethe Axelsen Kr.sand kommune Fullført

– Ingrid Wangsvik Kilden Fullført

– Jenny Aamodt OneCo Fullført

– Jorunn Fjeldkjøn Sørlandet Sykehus Fullført

– Lillian Eikeland Elkem Fiskaa Fullført

– Lillian Skonhoft Advokatfirma Tofte Fullført

– Linda Varhaug Røsnes Kr.sand kommune Fullført

– Lise Lotte Usland Egen bedrift Fullført

– Liv Hege Fosselie Aas Lærerne Fullført

– Margrete Aagesen Kr.sand kommune Fullført

– Marianne Fidje Mjåland Sørlandet Sykehus Fullført

– Marianne Skaar Dagfin Skaar Fullført

– Marit Amundsen Cameron Sense Fullført

– Marit Gausdal HG-Bygg Fullført

– Mary Ann Taraldsen Vennesla kommune Fullført

– Mona Hjelmeland Statbil Fullført

– Mona Kristensen Syrtveit Dental Fullført

– Mone Stusvig Egen bedrift Fullført

– My Choi Hsiung Sørlandet Sykehus Fullført

– Nina Fosse Dagfin Skaar Fullført

– Nina Sandø Klungland Per Klungland Fullført

– Ragna Hageland Kvadr. Skolesenter Fullført

– Randi Marie Rypestøl Hellvik Hus Fullført

– Reidun Abelsæth Sørlandet Sykehus Fullført

– Ritha Johannessen Sørlandet Sykehus Fullført

– Signe-Marie Kile Kr.sand kommune Fullført

– Siri Berhus Johansen OneCo Fullført

– Siri Telstø Skeie Egen bedrift Fullført

– Siv Anita Holen Kr.sand kommune Fullført

– Siw Omdal Bergersen Egen bedrift Fullført

– Solfrid Lie Bjorvand SPISS Fullført

– Solfrid Rue VA Fylkeskommune Fullført

– Thuy Dinh Hennig-Olsen Is Fullført

– Tine Farestad Langeland Kr.sand kommune Fullført

– Tone Beate Grøtterød Kr.sand kommune Fullført

– Torill K. Sedberg Egen bedrift Fullført

– Wenche Solheim Statbil Fullført

– Wenke Augland Kr.sand kommune Fullført

– Yngvild Hagen Castle Vennesla kommune Fullført

K50-54

1 Bente Gullsmedmoen Hauge Lærerne 26.16

2 May Tove Folland Kirkens Bymisjon 26.58

3 Riina Upsal Multiconsult 27.17

4 Toril Brantzeg Cameron Sense 28.00

5 Hanne Alnæs Rambøll Norge 28.04

6 Anne-Cathrine Hodnemyr Vennesla kommune 28.08

7 Tone Ellingsen Kr.sand Politi 29.47

8 Marianne H. Moen Egen bedrift 29.52

9 Marit Norby Kr.sand kommune 30.45

10 Kristin Mossing Berntsen MH Wirth 32.20

11 Hanne Aanensen Egen bedrift 32.40

12 Inés Lund Tangen vgs 34.19

13 Aud Kristine Fjeldstad Kredinor GO 34.32

14 Mona Guttormsen Multi Regnskap 35.02

15 Laila Duesund Helland Sørlandet Sykehus 35.55

16 Anne Grete Skaanes Isaksen Egen bedrift 41.47

– Amelia Osorio Egen bedrift Fullført

– Anita Svendsen Nikkelverket Fullført

– Anne Catrine Vollen Berg-Hansen Fullført

– Anne Kirsti Brekke Elkem Fiskaa Fullført

– Anne Marie Lande Rambøll Norge Fullført

– Anne Sofie Kaaland Tollvesenet Fullført

– Anne-Brit Aase Viste Sørlandet Sykehus Fullført

– Anne-Britt Frivoll Tangen vgs Fullført

– Anne-Gro Maberg Sørlandet Sykehus Fullført

– Anne-May H. Gyberg Team Mosjon Fullført

– Annette Tryfoss Egen bedrift Fullført

– Beate Kristin Tversland Kr.sand kommune Fullført

– Beate Weistad Knutsen Dampbageriet Fullført

– Berit Coldal Kruse Smith Fullført

– Berit Opland Kristiansen Kr.sand kommune Fullført

– Berit Wikøren Agder Energi Fullført

– Bjørg Kari Haugland Nikkelverket Fullført

– Britt Langenes Efjestad Søgne kommune Fullført

– Camilla Midbrød Sørlandet Sykehus Fullført

– Christin Fast Andersen Egen bedrift Fullført

– Eli Grindland Sørlandet Sykehus Fullført

– Elin Bjerge Hansen Agder Energi Fullført

– Elin Søberg Stubstad Kr.sand kommune Fullført

– Ellen Holtskog Wathne Egen bedrift Fullført

– Eva Augland Mekonomen Sørl.p. Fullført

– Frøydis Nordgård Vik UiA Fullført

– Grete Sætre Bruheim Egen bedrift Fullført

– Grethe Ringøen Vikeså Sørlandet Sykehus Fullført

– Gro Justnæs Kiledal Strømmestiftelsen Fullført

– Gro Knutsen OSM Offshore Fullført

– Gudrun Rosseland Sørli Posten Fullført

– Gunhild Hageland Egen bedrift Fullført

– Guri Sæterlid Team Mosjon Fullført

– Hege Lill S. Andersen Agder Energi Fullført

– Helle Grytvik Egen bedrift Fullført

– Hilde Eftevåg Stormberg Fullført

– Hilde Hultin Phonero Fullført

– Ingebjørg Næss VA Vegvesen Fullført

– Ingrid Viervang Team Mosjon Fullført

– Ingunn Aarstøl Nilsen Hörmann Fullført

– Ingunn Ravnaas Strømmestiftelsen Fullført

– Ingunn Solborg Nikkelverket Fullført

– Ira Therese Thorkildsen Egen bedrift Fullført

– Irene Bjerge Hansen Egen bedrift Fullført

– Janne Thorstensen Statbil Fullført

– Jorunn Aas Frigstad Nikkelverket Fullført

– Jorunn Hartvigsen Hörmann Fullført

– Judy Erland Egen bedrift Fullført

– Karen Adine Nevland Cameron Sense Fullført

– Kari Haugland Vestre Torv Fullført

– Kari Helen Flå Sørlandet Sykehus Fullført

– Kari Mette Syrtveit Syrtveit Dental Fullført

– Kirsti Lossius Statbil Fullført

– Kjersti Aulin Heggem Agder Energi Fullført

– Kristin Eidem Pedersen Tilsynsgampene Fullført

– Lillian Bjørnestad Kr.sand kommune Fullført

– Lillian Lie Egen bedrift Fullført

– Linda N. Nesse Sørlandet Sykehus Fullført

– Lindis Bakke Heier Kr.sand kommune Fullført

– Lise Hansen Jernbanen Fullført

– Liv Astri H. Skarberg Sørlandet Sykehus Fullført

– Maj-Kristin Nygård Lillesand kommune Fullført

– Margareth Wathne Posten Fullført

– Marianne Aasen Statbil Fullført

– Marianne Homme Egen bedrift Fullført

– Marit Dahl Pedersen VA Fylkeskommune Fullført

– Marit Kristin B. Lund Sørlandet Sykehus Fullført

– Marit Stedjan VA Fylkeskommune Fullført

– Maryanne Mesel Egen bedrift Fullført

– May Torill Holvik Kr.sand Politi Fullført

– Mette O. Ødegård Statbil Fullført

– Mona Johannessen Sørlandet Sykehus Fullført

– Mona Mortensen Repstad Fullført

– Randi Anita Aanensen Egen bedrift Fullført

– Randi Hidreskog The Light Group Fullført

– Reidun Alise Svestad Rejlers Fullført

– Reidun Wigemyr Egen bedrift Fullført

– Rita Holst Mizuno Fullført

– Shahba Latif Kr.sand kommune Fullført

– Sidsel Mjaaland Emanuelsen Sparebanken Sør Fullført

– Siri Stavsholt Bujordet Mattilsynet Fullført

– Solveig Løhaugen Wigemyr Fullført

– Solveig Schia Kr.sand kommune Fullført

– Stine B. Hanssen Sørlandet Sykehus Fullført

– Turid Skjævestad Strømmestiftelsen Fullført

– Unni-Merethe Kaarigstad Sparebanken Sør Fullført

K55-59

1 Gunnveig Syrstad Rykkelid Jernbanen 28.10

2 Bess Merete S. Thormodsæter Vennesla kommune 30.48

3 Elin Pedersen Kr.sand kommune 31.41

4 Mona Steinsland Egen bedrift 34.00

4 Reidun Klungland Cameron Sense 34.00

6 Frøydis Aslagsen Tønnessen TTS Marine 35.11

7 Berit Eikaas Ingebretsen Team Mosjon 36.10

8 Toril Benjaminsen Egen bedrift 36.54

9 Gunn Anita Drivdal Team Mosjon 39.20

– Alice Coward Kvadr. Skolesenter Fullført

– Anita Fuglestad Kruse Smith Fullført

– Anita Irene Kallhovd Sparebanken Sør Fullført

– Anne Berit Eriksen Tollvesenet Fullført

– Anne Britt Engestøl Vennesla kommune Fullført

– Anne Grete Mjåland Kr.sand kommune Fullført

– Anne Gro Tengesdal Statbil Fullført

– Anne Marie Tjessem Team Mosjon Fullført

– Anne Merete Halvorsrød Berg-Hansen Fullført

– Anne-Celin Nicolaisen Sørlandet Sykehus Fullført

– Åse Haugland Kvadr. skolesenter Fullført

– Åse Loland Fredheim Egen bedrift Fullført

– Astrid Nilsen Posten Fullført

– Barbro Berntsen Nikkelverket Fullført

– Bente Abrahamsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Benthe Kallhovd Returkraft Fullført

– Benthe Moen Kr.sand kommune Fullført

– Berit H. Mikalsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Brit Haddeland Sørlandet Sykehus Fullført

– Brita Nordby Johnsen Team Mosjon Fullført

– Britt Hilde Hattrem RadissonBlu Caledonien Fullført

– Dorte Kvist Sørlandet Sykehus Fullført

– Eli Jensen Sørlandet Sykehus Fullført

– Elin Midtbø Sørheim Kr.sand kommune Fullført

– Elin Vatne Boss Industri Fullført

– Ellen Godtfredsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Ester Tufte Larsen Kr.sand kommune Fullført

– Eva Moen Egen bedrift Fullført

– Grete Djupevik Tangen vgs Fullført

– Grete Klev Statbil Fullført

– Gro Haatveit Valle Sparebank Fullført

– Gro Kolrud Sørlandet Sykehus Fullført

– Gro Lindvik Robstad Strømmestiftelsen Fullført

– Gunn Eriksen Sæbø Kr.sand kommune Fullført

– Helga Kvamsdal Wehus Kr.sand kommune Fullført

– Inger E. Standal MH Wirth Fullført

– Inger Helen Horsgård Kr.sand kommune Fullført

– Inger Olsen Lærerne Fullført

– Ingjerd Lind Sørlandet Sykehus Fullført

– Ingrid Heltne Repstad Fullført

– Janne Hagen Vang Statbil Fullført

– Janne Johansen Lie Kr.sand kommune Fullført

– Janne S. Køber VA Vegvesen Fullført

– Jorunn Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført

– Jorunn Stokka Egen bedrift Fullført

– June Østerhus ITE Østerhus Fullført

– Kari Axelsen Posten Fullført

– Kari Bergstad Tredal Egen bedrift Fullført

– Kari Obrestad Sørlandet Sykehus Fullført

– Karin Landa Frigstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Karin Løining Dynestøl Kruse Smith Fullført

– Kirsti Hansen Future Production Fullført

– Konstanse Skeie MH Wirth Fullført

– Laila Røinås Egen bedrift Fullført

– Lillian Tørressen Tollvesenet Fullført

– Linda Manshaus Sæten Sørlandet Sykehus Fullført

– Lisbeth Teigseth Kvadr. Skolesenter Fullført

– Liv Astri Jørgensen Lærerne Fullført

– Liv Bente H. Friestad UiA Fullført

– Liv Heidi Torsvik Posten Fullført

– Marianne Kjørmo Wilhelmsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Marion Steinsland Pettersen Posten Fullført

– May-Britt Farestad Norgesplaster Fullført

– Mette Underland Caverion Norge Fullført

– Miranda Hovland Vennesla kommune Fullført

– Miriam Høgseth Joakimsen UiA Fullført

– Norunn Gumpen Egen bedrift Fullført

– Olga Ellin Jahnsson Vennesla kommune Fullført

– Randi Stallemo Bergan Sørlandet Sykehus Fullført

– Reidun Bru Loland Kr.sand kommune Fullført

– Reidun Rødland Egen bedrift Fullført

– Rita Hægeland Sørlandet Sykehus Fullført

– Signe Gunn Myre VA Vegvesen Fullført

– Sigrun Arnardóttir Kelly Services Fullført

– Siren Huseth Dovland Sørlandet Sykehus Fullført

– Siri Marianne Coward Statbil Fullført

– Solfrid Viste Egen bedrift Fullført

– Solveig Irene Kile Kr.sand kommune Fullført

– Solveig M. Solberg RadissonBlu Caledonien Fullført

– Tora Trydal Sørlandet Sykehus Fullført

– Torbjørg Omdal MH Wirth Fullført

– Venke Moe Kr.sand kommune Fullført

– Vera Ringdal Folkvord Kr.sand Politi Fullført

– Wenche Ulland Egen bedrift Fullført

– Wenche Wessman Revisjon Sør Fullført

K60-64

1 Margaret Anne Heald Kr.sand kommune 26.38

2 Marit Nilsen Leipsland Kr.sand kommune 28.28

3 Johanne Seim Sørlandet Sykehus 28.38

4 May Britt Aasgaard Sørlandet Sykehus 35.24

4 Nina Sunnås Kr.sand kommune 35.24

6 Nina Gjærum Reinhardt Kr.sand kommune 36.40

7 Wigdis Haga KPMG 45.35

8 Elin Stray VA Vegvesen 62.50

– Anne Grete Lindeland UiA Fullført

– Anne Isaksen Egen bedrift Fullført

– Anne Marit Fjeldsgård Boen Bruk Fullført

– Anne-Grete Uglebakken Egen bedrift Fullført

– Arnhild Trygsland Egen bedrift Fullført

– Åse Reidun Axelsen Posten Fullført

– Astri Ruud Schenker Fullført

– Astrid Geelmuyden SiA Fullført

– Aud Reidun Høigaard Egen bedrift Fullført

– Aud Undheim Andersen Nordea Fullført

– Birgit Tveit Posten Fullført

– Bjørg Frøysaa Lærerne Fullført

– Bothild Kvernland Kr.sand kommune Fullført

– Eli Hommekland Egen bedrift Fullført

– Eli Ose Egen bedrift Fullført

– Elin Aarnes Johannessen Kr.sand kommune Fullført

– Elin R. Langøy Ilebekk Sørlandet Sykehus Fullført

– Eva Wikstrand Edvardsen Kr.sand kommune Fullført

– Ingebjørg Sundtjønn Sørlandet Sykehus Fullført

– Inger Vehus Egen bedrift Fullført

– Ingrid Iglebekk VA Vegvesen Fullført

– Ingrid Larsen Kr.sand kommune Fullført

– Ingunn Skogstad Egen bedrift Fullført

– Jannicke Greipsland Egen bedrift Fullført

– Kari Bjørnaali Statbil Fullført

– Kjellaug Goris DNB Fullført

– Kjersti Haanes Kr.sand kommune Fullført

– Kristine Oftedal Nordea Fullført

– Lillian Flydal VA Fylkeskommune Fullført

– Lisbeth Nilsen Kr.sand kommune Fullført

– Liv Fiala Egen bedrift Fullført

– Liv Halvorsen Kr.sand kommune Fullført

– Liv Ida Kordahl Sørlandet Sykehus Fullført

– Liv Turid Blesvik Egen bedrift Fullført

– Marit Høye Thorvaldsen Statbil Fullført

– Marit Lindal Kr.sand kommune Fullført

– Marit Nodeland Sødal Kr.sand kommune Fullført

– Marit Notland Handelsbanken Fullført

– Mette Mørk Lier Egen bedrift Fullført

– Mie Kaasa DNT Sør Fullført

– Møyfrid Sandvik Egen bedrift Fullført

– Ragnhild Auestad Team Mosjon Fullført

– Reidun Fidje Lærerne Fullført

– Rita Torbjørnsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Sigrun Fossheim Sørlandet Sykehus Fullført

– Siri Løvbukten Statbil Fullført

– Solfrid Stavseth SiA Fullført

– Sølvi Noraas Sørlandet Sykehus Fullført

– Sunniva Aabel Kr.sand kommune Fullført

– Tone Marie Spikkeland Egen bedrift Fullført

– Torild M. Breistein Sørlandet Sykehus Fullført

– Turid Høgberg Handelsbanken Fullført

– Unni Osnes Egen bedrift Fullført

– Vår Lund Egen bedrift Fullført

– Venke Tveit Egen bedrift Fullført

– Vivian Holm Kr.sand kommune Fullført

– Wenche Haaland Vennesla kommune Fullført

K65-69

1 Inger Marie Holthe Sørlandet Sykehus 33.45

2 Aud Bente Syvertsen Egen bedrift 34.16

3 Gretha Hallaren Kr.sand kommune 35.45

4 Maria Syvertsen Egen bedrift 35.56

5 Kari Greibesland Egen bedrift 37.36

– Aase Kiledal Statbil Fullført

– Agnes Helene K. Omdal Egen bedrift Fullført

– Alfrid Hånes Kr.sand kommune Fullført

– Anne Grete Le Page Egen bedrift Fullført

– Anne Grethe Fagermann Egen bedrift Fullført

– Anne Karin Beurling Egen bedrift Fullført

– Anne-Britt Vabo Egen bedrift Fullført

– Anny Bjørnhom Egen bedrift Fullført

– Arina Axelssen Egen bedrift Fullført

– Arnhild Kristiansen Egen bedrift Fullført

– Arny Danielsen Kr.sand kommune Fullført

– Åse Jakobsen Kr.sand kommune Fullført

– Åshild Wergeland Sørlandet Sykehus Fullført

– Astrid Fagerbakke Egen bedrift Fullført

– Berit Lauvrak Dale Sørlandet Sykehus Fullført

– Berit Tønnessen MH Wirth Fullført

– Bjørg Aurebekk VA Fylkeskommune Fullført

– Bjørg Ellingsen Nordlie Idrettens Fullført

– Bjørg Grønnestad Statbil Fullført

– Bjørg-Eirin Kilander Optimera Fullført

– Eldri Kirkesola Tilsynsgampene Fullført

– Eli Erikssen Posten Fullført

– Elin Glad Balchen Egen bedrift Fullført

– Elin Gundersen Sørlandet Sykehus Fullført

– Ellen Knutsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Elna Skjebstad DNB Fullført

– Gerd Vigdis Slettedal Sørlandet Sykehus Fullført

– Grete Klottrup Larsen Nikkelverket Fullført

– Gro Skogen Kr.sand kommune Fullført

– Hildur Håverstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Hildur Toft Sundtjønn Nikkelverket Fullført

– Ingeborg Elise Rojahn Statbil Fullført

– Inger Brit Mosvald Egen bedrift Fullført

– Inger Britt Handegard MH Wirth Fullført

– Inger Knutsen Tønne Sørlandet Sykehus Fullført

– Inger Lise Kaaterud Sørlandet Sykehus Fullført

– Inger Lise Osmundsen Nordialog Fullført

– Inger Marie Oudalstøl Cameron Sense Fullført

– Karen Torine Mørkestøl Cameron Sense Fullført

– Kari Olivia Sødal Egen bedrift Fullført

– Karin Bente Håland Egen bedrift Fullført

– Karin Elisabeth Klungreseth Sørlandet Sykehus Fullført

– Karin Federici Agder Energi Fullført

– Kirsten Salthaug Rambøll Norge Fullført

– Laila Os Kr.sand kommune Fullført

– Lillian Helene Nordby Kr.sand kommune Fullført

– Liv Irene Flaaten Egen bedrift Fullført

– Liv Jakobsen Kr.sand Politi Fullført

– Liv Marion Øina Egen bedrift Fullført

– Liv Tenningen Team Mosjon Fullført

– Liv Wasland Fædrelandsvennen Fullført

– Magnhild Iglebæk Statbil Fullført

– Mari Elisabeth Nøkleby Statbil Fullført

– Olaug Drange Optimera Fullført

– Ragnhild Berge Egen bedrift Fullført

– Ragnhild Ludvigsen UiA Fullført

– Randi Strøm-Olsen Sparebanken Sør Fullført

– Reidun Gustafson Repstad Fullført

– Reidun R. Tønnesen Egen bedrift Fullført

– Solveig S. Torjusen Lærerne Fullført

– Solveig Voldmo Idrettens Fullført

– Sølvi Evensen Egen bedrift Fullført

– Unni Lindeberg DNB Fullført

– Unni Skøien Tesaker Egen bedrift Fullført

– Vibeke Holme Tjøm Sørlandet Sykehus Fullført

– Wenche Graaner Sørlandet Sykehus Fullført

– Wenche Ludvigsen Egen bedrift Fullført

K70-74

1 Wenche Reiersen Egen bedrift 34.20

2 Marit Lauvrak Ellefsen DNB 37.00

3 Anne Marie Pedersen Kr.sand kommune 37.10

– Ann Kate Askildsen Songdalen kommune Fullført

– Ann-Britt Skår Dahl Lærerne Fullført

– Ann-Elise Robertsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Anne Byremo Egen bedrift Fullført

– Anne Grethe Andersen Kr.sand kommune Fullført

– Anne Lise Lauvnes Kr.sand kommune Fullført

– Anne Marie Sandø Kr.sand kommune Fullført

– Anne Turid Andersen Egen bedrift Fullført

– Anne-Elisabeth Jørgensen Songdalen kommune Fullført

– Åse Reinertsen Egen bedrift Fullført

– Aslaug Mosby Kr.sand kommune Fullført

– Birgit Drangsholt Egen bedrift Fullført

– Bjørg Marit Berge Kr.sand kommune Fullført

– Britt Gabrielsen Nordea Fullført

– Eldbjørg Larsen Oceaneering Rotator Fullført

– Elin Aaberg Johansen Vestas Castings Kr. Fullført

– Ellinor Mikalsen Huntonit Fullført

– Else-Berit Velken Egen bedrift Fullført

– Else-Margrethe Bredland UiA Fullført

– Ester Haugland Egen bedrift Fullført

– Eva Haugedal Egen bedrift Fullført

– Gerd Aina Mortensen Kr.sand kommune Fullført

– Gunhild Svenningsen Lærerne Fullført

– Inger Flatestøl Egen bedrift Fullført

– Inger-Grethe Vabo Caverion Norge Fullført

– Jorun Roald Egen bedrift Fullført

– Karen Marie Lied Kr.sand kommune Fullført

– Kari Breen Kr.sand kommune Fullført

– Lilly Ragnhild Frivold Egen bedrift Fullført

– Liv May Nielsen Kvadr. Skolesenter Fullført

– Liv Skretting Egen bedrift Fullført

– Marit Grindheim Statbil Fullført

– Marit Osmundsen Egen bedrift Fullført

– Mary Flaa Sørland Egen bedrift Fullført

– Norunn Heldal Vestas Castings Kr. Fullført

– Randi Mellingsæter Dagfin Skaar Fullført

– Rannveig Opsal Nielsen Egen bedrift Fullført

– Rose Dunseth Egen bedrift Fullført

– Rose Johansen RadissonBlu Caledonien Fullført

– Sigrunn Stedal Egen bedrift Fullført

– Siri Henriksen Lærerne Fullført

– Solveig Hægeland Agder Energi Fullført

– Tonny Allis Esperås OSM Offshore Fullført

– Tordis Larsen CB Fullført

– Unni Bjørg Johannesen Egen bedrift Fullført

– Wenche Fast Team Mosjon Fullført

K75-79

– Anne Marie Saaghus Egen bedrift Fullført

– Bjørg Hanna Lund OSM Offshore Fullført

– Bjørg Lillian Homme Egen bedrift Fullført

– Bjørg Staalesen Egen bedrift Fullført

– Ester Aas Egen bedrift Fullført

– Olaug Vehus Lærerne Fullført

– Reidun Ruethemann UiA Fullført

– Solveig Haslerud Nordea Fullført

K80-84

– Asbjørg Emanuelsen Egen bedrift Fullført

– Britt Høyer-Jonassen Egen bedrift Fullført

– Eva Bujordet Jernbanen Fullført

– Gudveig Jørundland Lærerne Fullført

– Mette Schoder Egen bedrift Fullført

– Signe Bjørg Refsnes Egen bedrift Fullført

Aktiv M15-29

– Eivind Hurvenes Egen bedrift Fullført

M10-14

– Adrian Mortensen UiA Fullført

– Hans Lossius Oddersjaa 22.51

– Jakob Johannessen MacGregor Fullført

– Josef Klungland Per Klungland 30.34

– Kristian N. Nordby Egen bedrift Fullført

– Mads Pedersen Skoleelev 26.42

– Nikolai Andersen Egen bedrift 29.01

– Tobias Tønnesen Egen bedrift 39.18

– Trygve Børte Nomeland KOK 22.45

M15-19

1 Haakon Svendsen Hennig-Olsen Is 21.34

2 Vegard Myhre Egen bedrift 22.22

3 Adrian Stendal-Karlsen Egen bedrift 24.17

4 Magnus Munksgaard Egen bedrift 25.24

5 Tobias Alnæs Hoven Egen bedrift 25.55

6 Hallvard Brekka Egen bedrift 28.02

7 Jonas Myhre Egen bedrift 29.57

– Adrian Mruk Gumpen Gruppen Fullført

– Bernhard Ruud Bøckman Egen bedrift Fullført

– Carl Erik Berg Egen bedrift Fullført

– Christian-André Nordstrøm Student Fullført

– Mathias Homme Bomann Egen bedrift Fullført

– Robin Kvaase Agder Energi Fullført

– Wilhelm Eriksen Bønder i Byen Fullført

M20-24

1 Abraham Pettersen Egen bedrift 21.36

2 Erlend Falck PwC 23.08

3 Kristoffer Braathen Sannes National Oilwell 25.44

4 William Skalleberg Trimtex 27.29

5 Nicolay Aase Securitas 30.48

6 Tobias Bjerland Gumpen Gruppen 31.01

– Andreas Lund Olsen T.O. Slettebøe Fullført

– Bendik Alm Egen bedrift Fullført

– John Olav Steinsland Student Fullført

M25-29

1 Ole Endré Kallhovd Sparebanken Sør 19.33

2 Marius Engeland Hennig-Olsen Is 20.18

3 Ørjan Svaland Aas Lærerne 22.58

4 Glenn Sørensen Egen bedrift 23.01

5 Tage Emil Good KSI 23.30

6 Nils Guttormsen Multi Regnskap 23.31

7 Jørgen Halset Egen bedrift 24.10

8 Joakim Skolt Student 24.44

9 Kristoffer Hamre KSI 24.49

10 Christer Haugland Air Products 25.08

11 Ola Almvik Mekonomen Sørl.p. 25.41

12 Kjetil Sollie Mizuno 26.10

13 Andreas Solgaard Egen bedrift 27.05

14 Daniel Bentsen Egen bedrift 27.22

15 Kristoffer Jahnsen Securitas 30.08

16 André Andersen Trucknor Kr.sand 30.09

17 Eivind Johan Isaksen MacGregor 31.11

18 Jonas Jahnsson Brandsdal Group 31.55

19 Tord Skuggevik Trimtex 32.19

20 Kjetil Dahl Phonero 32.33

21 Ken Walde Phonero 39.12

– Ariel Gomez Øygarden Egen bedrift Fullført

– Glenn Fossheim Norrøna Storkjøkken Fullført

– Jørgen Urnes Phonero Fullført

– Karsten Valand Rejlers Fullført

– Ole Morten Tengesdal LSK Fullført

– Robin Olsen PwC Fullført

– Rolf Hansen Contiga Fullført

M30-34

1 Kristoffer Pettersen Egen bedrift 19.24

2 Morten Frustøl PwC 19.51

3 Jan Askland Lærerne 20.37

4 Eirik Birkeland Rambøll Norge 20.59

5 Gunstein Skomedal Elkem Fiskaa 22.22

6 Morten Tveit Rambøll Norge 23.26

7 Daniel Salvesen MH Wirth 23.43

8 Morten Tryfoss Phonero 24.53

9 Eirik Homme National Oilwell 25.15

10 Harald Nøkland Egen bedrift 25.18

11 Erik Eftevåg Mekonomen Sørl.p. 25.33

12 Tor Harald Bjelland Student 26.38

13 Jostein Nordli TINE Kristiansand 26.51

14 Joachim Nordlie Egen bedrift 27.27

15 Erlend Stien Asplan Viak Kr.sand 27.50

16 Timo Helmers Kilden 28.31

17 Miguel Pereira NOV 28.43

18 Chris André Gulbrandsen PwC 28.45

19 Haakon Winger Eide NOV 29.07

20 Kim Daniel Osmundsen MacGregor 29.20

21 Øystein Heggernes NOV 29.21

22 Stian Bjervamoen Visma 29.30

23 Jonas Log Endresen Egen bedrift 29.34

24 Ralph Arne Skog Trucknor Kr.sand 29.44

25 Vegar Sakseid Egen bedrift 30.07

26 Luis Moutinho NOV 30.12

27 Thomas Alvseike Gumpen Gruppen 31.01

28 Kjetil Haugland Bouvet Norge 31.34

29 Glenn-Morten Askland Skanska 31.50

30 Øyvind Jakobsen Mekonomen Sørl.p. 32.30

31 Eirik Messel Aas Norsk Hydro 32.32

32 Trond Vidar Thorsen Otera 32.45

33 Jan Erik Paulsen Nikkelverket 32.54

– Alejandro Aguilar Hellvik Hus Fullført

– Arnfinn Jensen NHO Fullført

– Bård Abrahamsen Firenor Fullført

– Daniel Skotte Mekonomen Sørl.p. Fullført

– Hans-Jakob Omland Nordea Fullført

– Jan Ove Svensen KPMG Fullført

– Jone Strømsvåg VA Vegvesen Fullført

– Jørgen Uleberg Reber Schindler Heis Fullført

– Kristian Heltzen Tjelland The Light Group Fullført

– Kristian Jortveit Nikkelverket Fullført

– Ronald Polenz Phonero Fullført

– Vidar Axelsen Posten Fullført

M35-39

1 Arne Kristoffersen Kr.sand kommune 21.17

2 Magne Sørvig LSK 21.59

3 Jostein Moe Elkem Fiskaa 22.24

4 Steffan Bjørnarå Egen bedrift 22.37

5 Helge Tønnessen KBR 22.39

6 Alf Reidar Lunde LSK 23.12

7 Daniel Jacobsen Egen bedrift 23.33

8 Tom Jensen Egen bedrift 23.42

9 Rolf Øygarden Kr.sand Dyrepark 23.47

10 Jan-Rune Johansen Dagfin Skaar 24.06

11 Andreas Jølstad Egen bedrift 24.18

12 Magnus Bjorå Kjelvik Egen bedrift 24.33

13 Mikael Tønnesen Egen bedrift 24.50

14 Sven-Kenneth Andersen Egen bedrift 26.56

15 Torbjørn Rypestøl Ernst & Young Kr. 26.57

16 Jardar Pedersen Phonero 27.46

17 Ole Kristian Augland Trimtex 28.20

18 Samir Kolukcija VA Vegvesen 28.25

19 Thomas Dønnestad Repstad 28.35

20 Rune Mofjell Pedersen Student 29.02

21 Martin Granum Egen bedrift 30.45

22 Stig Erik Ørum Rambøll Norge 31.00

23 Leif Borø Evry 31.42

24 Carl Christian Olsen Egen bedrift 32.26

25 Eivind Ege Elkem Fiskaa 34.26

26 Fredrik Garmannslund Sørlandet Sykehus 37.38

– Amund Berg Mehren Reber Schindler Heis Fullført

– Andreas Topland Nordea Fullført

– Geir Vatne Sangvik Boss Industri Fullført

– Håkon Nilsen Egen bedrift Fullført

– Ole Vidal Kirkens Bymisjon Fullført

– Paul Johannessen MacGregor Fullført

– Raymond Lund Veidekke Agder Fullført

– Tor-Aage Lukashaugen Sørlandet Sykehus Fullført

– Vidar Haugom Sørlandet Sykehus Fullført

M40-44

1 Erlend Haugstad Egen bedrift 19.20

2 Åge Harald Drangsholt Fædrelandsvennen 20.03

3 Ståle Thortveit Egen bedrift 20.55

4 Ludvig Nordal NOV 22.28

5 Joshua Bates Rambøll Norge 23.00

6 Kjetil Karlsen Tangen vgs 23.05

7 Lars Jørgen Peterson Egen bedrift 23.19

8 Bjørn Roland Egen bedrift 24.05

9 Bjørnar Bøe Viken Student 24.10

10 Kjetil Paulsen Kr.sand kommune 24.38

11 Morten Dahlin Egen bedrift 24.59

12 Ingvald Grimstveit Egen bedrift 25.34

13 Rolf Paulsen Egen bedrift 25.38

14 Lasse Fidjestøl Rambøll Norge 26.00

15 Frode Storbukås Avinor 26.11

16 Sigmund Mosland VA Vegvesen 26.20

17 Arnulf Bærheim Sørlandet Sykehus 26.40

18 Espen Tolfsen Globetech 28.54

19 Bernhard Martin Hovden Egen bedrift 29.00

19 Frank Andersen Reber Schindler Heis 29.00

21 Dagfinn Liestøl Egen bedrift 29.01

22 Jan Roger Adalbéron TTS Marine 29.30

23 Eirik Dahl Tangen vgs 30.36

24 Bjørn-Erik Enge Kr.sand kommune 31.21

25 Arun Deep UNIT4 Current Software 32.05

26 Kjetil Notodden MH Wirth 33.33

– Arild Trelsgård Agder Energi Fullført

– Asle Flottorp Phonero Fullført

– Bjørn Stephansen Repstad Fullført

– Frode Andreassen TINE Kristiansand Fullført

– Henry Klungland Repstad Fullført

– Jan Egil Egren Posten Fullført

– Jon Erik Groos Phonero Fullført

– Jonny Helle Egen bedrift Fullført

– Karl Petter Mæsel Hellvik Hus Fullført

– Kenneth Andrew Mellefont Gumpen Gruppen Fullført

– Kjetil Sandstå UNIT4 Fullført

– Magnus Vatland Elkem Fiskaa Fullført

– Morten Bomann Vest-Agder-Museet Fullført

– Svein Arild Haldorsen Gumpens Auto Fullført

– Thomas Olsen Arkiv Fullført

– Tom Fraser Skea Nikkelverket Fullført

– Viggo Markussen Cameron Sense Fullført

M45-49

1 Tormod Klungland Per Klungland 19.21

2 Frode Lindblom Lærerne 20.14

3 Jens Christian Iglebæk Stormberg 20.52

4 Terje Jacobsen Rivco 21.19

5 Roger Aamodt Roger Aamodt Bygg 21.32

6 Andreas Herstad Dolmen Nikkelverket 21.56

7 Håvard Flå Lærerne 21.57

8 Geir Strand Reber Schindler Heis 22.24

9 Tom Egil Rosseland MH Wirth 22.59

10 Øystein Lie Sørlandet Sykehus 23.05

11 Gunnar Haraldstad T.O. Slettebøe 23.09

12 Nils Tore Ekra Rambøll Norge 23.10

13 Jarl Bøhn NOV 23.29

14 Morten Hultmann Sørlandet Sykehus 23.57

15 Ernst Pytten Rambøll Norge 24.09

16 Geir Beurling KBR 24.20

17 Svein Knutsson Nomeland Sørlandet Sykehus 24.41

18 Arne Bjørn Mikalsen Egen bedrift 25.04

19 Ragnar Hauklien Returkraft 25.23

20 Trond Kjetil Sæterlid Nikkelverket 25.44

21 Nils Jørgen Helland Lærerne 26.10

22 Lars Olav Kragholm Strømmestiftelsen 26.15

23 Knut Arild Knutsen Egen bedrift 26.19

24 Gunnar Mollestad Egen bedrift 26.20

25 Jan Erik Smithsen KPMG 26.39

26 Vidar Skartveit Eltelnetworks VA 26.57

27 Harald Steinsland Egen bedrift 27.03

28 Kjell Hugo Eliassen Egen bedrift 27.06

29 Tore Nielsen Christiansholm Eiendom 27.13

30 Rune Nilsen Norsk Hydro 27.19

31 Tor Helge Foss Kr.sand kommune 27.20

32 Atle Johannessen VA Fylkeskommune 27.39

33 Øistein Mjaaland Color Line 28.35

34 Jørgen Moxness Cameron Sense 30.55

35 Tor Steinar Guttormsen Blatchford Ortopedi 31.01

36 Børge Wetteland Mizuno 31.11

37 Tor Sigurd Gjertsen Globetech 32.00

38 Hans Munksgaard Asplan Viak Kr.sand 32.33

39 Jens Petter Kittelsen Phonero 33.06

40 Knut Atle Randøy CB 34.00

41 Aris Hegg MH Wirth 36.47

– Bjørn Bekkevoll Statbil Fullført

– Bjørnar Svendsen RPC Packaging Fullført

– Christian von der Ohe Egen bedrift Fullført

– Erling Vetnes Air Products Fullført

– Finn Terje Uberg Egen bedrift Fullført

– Frank Fosse Dagfin Skaar Fullført

– Gisle Martens Handegaard Hennig-Olsen Is Fullført

– Helge Moi Oasen skole Fullført

– Ingve Frøytland Sørlandet Sykehus Fullført

– John Hageland Egen bedrift Fullført

– Kenneth Gregersen Elkem Fiskaa Fullført

– Kjetil Holtskog Statbil Fullført

– Kjetil Tønnessen NOV Fullført

– Knut Aurebekk Kr.sand Politi Fullført

– Mads Olsen Kirkens Bymisjon Fullført

– Magne Egebakken Nikkelverket Fullført

– Martin Johan Vindheim Team Mosjon Fullført

– Morten Gustafson Borø Nikkelverket Fullført

– Olav Abusdal Kr.sand kommune Fullført

– Ørjan Peersen Kruse Smith Fullført

– Per Eirik Mikalsen Goman Bakeriet Fullført

– Raymond Olsen Hennig-Olsen Is Fullført

– Roald Nilsen Huntonit Fullført

– Robert Mellefont Egen bedrift Fullført

– Rune Mork Cameron Sense Fullført

– Rune Reinertsen Egen bedrift Fullført

– Steinar Bergan Nikkelverket Fullført

– Stig André Jansen Agder Taxi Fullført

– Sverre Larsen Team Mosjon Fullført

– Tore Vetnes Air Products Fullført

– Yngve Egebakken Huntonit Fullført

M50-54

1 Geir Jernæs Lærerne 21.26

2 Sigvald Aamodt OneCo 21.36

3 Atle Svendsen Hennig-Olsen Is 21.37

4 Gunnar Lauvsland T.O. Slettebøe 22.13

5 Tore Syrtveit Syrtveit Dental 22.15

6 Stein-Erik Scheie Telesport 22.36

7 Helge Neset MH Wirth 22.46

8 Håkon Nymo Team Mosjon 22.49

9 Fred-Arne Sivertsen Asplan Viak Kr.sand 23.05

10 Dagfinn Nesje Kr.sand kommune 23.11

11 John Torgeir Roland KBR 23.13

12 Paul Håkon Scheie Krim.omsorgen i Agder 24.01

13 Bent Einar Sveinall OneCo 24.41

14 Sigmund Brekka Team Mosjon 25.09

15 Gunnar Coward Egen bedrift 25.14

16 Tung Hua Hsiung Nikkelverket 25.18

17 Herleik Johansen Eltelnetworks VA 25.29

18 Bjørn Arne Evensen Telesport 25.31

19 Atle Slettene MH Wirth 26.00

20 Kjell-Arild Tøfte Egen bedrift 26.09

21 Oddvar Borgersen Cameron Sense 26.35

22 Nils Erik Rypestøl NOV 26.49

23 Harald Vingerhagen Egen bedrift 27.05

24 Arne Hodnemyr Egen bedrift 27.49

25 Jon Olav Upsal Multiconsult 27.51

26 Lars Yngvar Øyna Jernbanen 28.04

27 Stein Auestad Agder Energi 28.27

28 Guttorm Martinsen Rambøll Norge 28.30

29 Trond Inge Slotten Egen bedrift 28.58

30 Bård Kristiansen Egen bedrift 29.00

31 Jørund Fjærbu Blatchford Ortopedi 29.30

32 Sigurd Lund Team Mosjon 30.21

33 Trygve Ekse Contiga 31.16

34 Trond Baade Team Mosjon 31.57

35 Jostein Viste Posten 32.04

36 Kjetil Reithaug Arkiv 34.01

37 Øyvind Larsen Nikkelverket 36.31

– Åge Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført

– Aksel Slettebøe T.O. Slettebøe Fullført

– Alf Gunnar Ulleberg Elcom Sør Fullført

– Aril Bergmann The Light Group Fullført

– Arild Bergan T.O. Slettebøe Fullført

– Arild Skaiå Egen bedrift Fullført

– Arne Augland Mekonomen Sørl.p. Fullført

– Arne Bujordet Jernbanen Fullført

– Bjørge Benestad Tollvesenet Fullført

– Bjørn Olav Slotte Oceaneering Rotator Fullført

– Eilef Stalleland Hellvik Hus Fullført

– Eivind Sannes MacGregor Fullført

– Erling Ytrehus Kr.sand kommune Fullført

– Espen Eggerdink RPC Packaging Fullført

– Fabio Osorio MH Wirth Fullført

– Frank Engesveen Nikkelverket Fullført

– Frank Iversen Kr.sand kommune Fullført

– Frank Salvesen Kr.sand Politi Fullført

– Geir Vennesland Huntonit Fullført

– Gøran Sandstrøm Egen bedrift Fullført

– Gudmund Lykkedrang Telesport Fullført

– Henrik Ringereide Kr.sand kommune Fullført

– Jan Hilmar Ausland RPC Packaging Fullført

– Jan Kåre Eriksen Kr.sand Politi Fullført

– Jan Øvland Songdalen kommune Fullført

– Jan Petter Horn Agder Energi Fullført

– Jarle Aagesen Kr.sand kommune Fullført

– Jarleif Håland Reber Schindler Heis Fullført

– Jon Ivar Stakkeland Rasmussengruppen Fullført

– Jørgen Kilen Norgesplaster Fullført

– Ketil Stokkeland Cameron Sense Fullført

– Kjetil Thorsdalen Jernbanen Fullført

– Leif Martin Jacobsen Nikkelverket Fullført

– Morten Egelid Kr.sand kommune Fullført

– Nils Tore Augland Agder Energi Fullført

– Ole Bernt Hübert Tangen vgs Fullført

– Oluf Christian Bøckmann Nikkelverket Fullført

– Omar Lie Evry Fullført

– Øystein A. Kvåse Ernst & Young Kr. Fullført

– Pemba Lama Tamang Cameron Sense Fullført

– Rune Andersen MH Wirth Fullført

– Rune Grimsby Cameron Sense Fullført

– Rune Skuggedal Elkem Fiskaa Fullført

– Steinar Jørgensen NOV Fullført

– Sten Ove Stening Lærerne Fullført

– Svein Arne Berntsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Svein-Olav Nordihus OneCo Fullført

– Terje Larsen Nikkelverket Fullført

– Terje Mangseth Egen bedrift Fullført

– Terje Nandrup Egen bedrift Fullført

– Terje Sten Tveit Agder Energi Fullført

– Tor Bergan Nikkelverket Fullført

– Torleiv Sædberg Kr.sand kommune Fullført

– Vidar Jensen CB Fullført

– Vidar Lundevold Huntonit Fullført

– Vidar Olsen Norrøna Storkjøkken Fullført

– Vidar Røstad Egen bedrift Fullført

– Vigleik Bjørheim Sørlandet Sykehus Fullført

M55-59

1 Reinier van der Spek Egen bedrift 23.45

2 Joar Kvaase Otera 24.02

3 Håkon Birkenes Egen bedrift 24.25

4 Dag Brekkan Jernbanen 24.49

5 Erik Fjeldstad Elkem Fiskaa 26.08

6 Pål Alfred Larsen Statbil 26.10

7 Rune Mesel Egen bedrift 26.30

8 Jens Aas Norsk Hydro 26.45

9 Sigbjørn Lie Jernbanen 26.46

10 Harald Wegge Elkem Fiskaa 26.48

11 Jan Helland VA Vegvesen 26.57

12 Rolf Bjarne Lie Egen bedrift 27.06

13 Svein Trygve Lund Bilbransjen 27.10

14 Audun Wilhelm Jensen Hennig-Olsen Is 27.46

15 Eddie Salvesen Egen bedrift 28.01

16 Bent Ingebrigtsen Egen bedrift 28.26

17 Øyvind Jensen Kruse Smith 28.29

18 Svein Olsen Egen bedrift 28.42

19 Arne B. Andersen Statbil 28.43

20 Kai Stokkeland Egen bedrift 29.04

21 Laszlo Bende Strai Kjøkken 29.11

22 Geir Allan Holte Reber Schindler Heis 29.13

23 Tom-Arne Stallemo Huntonit 29.36

24 John Rune Ingebretsen Team Mosjon 29.41

25 Helge Johannessen TINE Kristiansand 29.52

26 Guy Le Gall Egen bedrift 29.58

27 Bjørn Kristensen VA Fylkeskommune 30.09

28 Tore Sveberg UiA 31.45

29 Roy Gundersen Kr.sand kommune 31.54

30 Roar Tufteland Oasen skole 40.00

– Arne Langerak Reber Schindler Heis Fullført

– Arne Myklebost Egen bedrift Fullført

– Arnstein Flå Oceaneering Rotator Fullført

– Arvid Haaverstad Egen bedrift Fullført

– Arvid Johansen Nikkelverket Fullført

– Bernt Stigan Berntsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Bjørn Abrahamsen NOV Fullført

– Bjørn Andreas Friestad Sparebanken Sør Fullført

– Bjørn Holen Norrøna Storkjøkken Fullført

– Bjørn Jahnsson Vennesla kommune Fullført

– Bjørn Øystein Larsen Agder Energi Fullført

– Børre Hornnes Kr.sand kommune Fullført

– Børre Johnsen NOV Fullført

– Egil Homme Egen bedrift Fullført

– Eilif Johanssen Team Mosjon Fullført

– Erich Esdar Dagfin Skaar Fullført

– Erik Erland Egen bedrift Fullført

– Finn Egil Olsen MH Wirth Fullført

– Frank Arneberg Telesport Fullført

– Geir Ove Steensohn Sørlandet Sykehus Fullført

– Helge Laudal Firenor Fullført

– Helge Matre Fjermeros MH Wirth Fullført

– Jan Ragnar Larsen Egen bedrift Fullført

– Jan Vidar Ødegaard Kr.sand Politi Fullført

– Jan-Erik Narvesen Hennig-Olsen Is Fullført

– Jens Øyvind Dynestøl Boen Bruk Fullført

– Jon Arve Kallhovd T.O. Slettebøe Fullført

– Jon Steinar Viervang Sparebanken Sør Fullført

– Kai Rune Mitander Huntonit Fullført

– Karl Tore Nielsen Hennig-Olsen Is Fullført

– Kjell Åteigen Egen bedrift Fullført

– Knut Ove Sagedal Agder Energi Fullført

– Knut Terje Engestøl Huntonit Fullført

– Kristian Linge Tønnessen Egen bedrift Fullført

– Lloyd Flatebø Posten Fullført

– Øivind Hagen Elkem Fiskaa Fullført

– Ole Gunnar Sørli Nordea Fullført

– Ole Håkon Eidså Egen bedrift Fullført

– Otto Pedersen Wayback Fullført

– Paul Trygve Schikora Schenker Fullført

– Per Skofteland Otera Fullført

– Reidar Wessman Egen bedrift Fullført

– Roald Stallemo Posten Fullført

– Roar Engesland Egen bedrift Fullført

– Rune Hansen Posten Fullført

– Rune Nygård Egen bedrift Fullført

– Solvar Brandser Norrøna Storkjøkken Fullført

– Stein Øyna Goman Bakeriet Fullført

– Terje Kristian Wehus Egen bedrift Fullført

– Thor Hardeland Kr.sand Politi Fullført

– Thorbjørn Hamre CB Fullført

– Tom Reidar Abusdal Agder Energi Fullført

– Tom Vestaby Rejlers Fullført

– Tore B. Dalevoll KBR Fullført

– Tore Langaard Posten Fullført

– Trond Andersen CB Fullført

– Trygve Døble Agder Energi Fullført

– Trygve Kolrud Nikkelverket Fullført

– Vidar Jakobsen Agder Energi Fullført

– Vidar Sannes LSK Fullført

M60-64

1 Helge Eidså Team Mosjon 20.09

2 Rune Løkling Nikkelverket 20.40

3 Ove Pettersen Team Mosjon 24.21

4 Geir Gundersen Kr.sand Skruefabrikk 24.35

5 Bjørn Dag Truchs Azets 25.57

6 John Hansen Asker & Bærum Politi 26.11

7 Torkild Eivindson Nikkelverket 26.18

8 Arnfinn Folkvord Nikkelverket 26.24

9 Arild Moen Tangen vgs 26.50

10 Olav Rykkelid Jernbanen 27.54

11 Vidar Håverstad Egen bedrift 27.58

12 Pål Martens Bratland Egen bedrift 28.00

13 André Bardoff Egen bedrift 28.30

14 Geir Arne Iglebæk MH Wirth 29.07

15 Kai Kyllingstad Sparebanken Sør 30.04

16 Thorvald Nesse Agder Energi 30.20

17 Hans Kristian Arnesen Egen bedrift 30.23

18 Oddvar Strømme Team Mosjon 30.26

19 Terje Cederberg Hansen Søgne kommune 30.29

20 Ole Ingvar Gauslaa Jernbanen 30.35

21 Asbjørn Narvestad Repstad 31.40

22 Trygve G. Richardsen Nordea 32.33

23 Arvid Brattland Gumpen Gruppen 32.42

24 Vidar Myhre Kr.sand kommune 32.45

25 Ketil Hauge Evry 33.28

26 Geir Egil Åsen CB 45.14

– Arild Jørgensen Lærerne Fullført

– Arne Johansen Cameron Sense Fullført

– Arne Skoge Egen bedrift Fullført

– Arnfinn Odderdal Statbil Fullført

– Arve Rønning Hennig-Olsen Is Fullført

– Bernt Blindheim Agder Energi Fullført

– Bjørn Erik Tobiassen Kvadr. Skolesenter Fullført

– Bjørn Sveindal Kvadr. Skolesenter Fullført

– Bjørn-Egil Haugland Huntonit Fullført

– Børre Kvernland Tollvesenet Fullført

– Carl Anders Hægeland DNB Fullført

– Egil Mongstad Strømmestiftelsen Fullført

– Einar Lynne Nilsen Lærerne Fullført

– Eric Rasmussen Posten Fullført

– Erik Fiala Egen bedrift Fullført

– Ernst Rune Saatvedt Egen bedrift Fullført

– Frank Egeland UiA Fullført

– Fred Skagestad NHO Fullført

– Gudvin Baldersheim Hennig-Olsen Is Fullført

– Håkon Hellvik Hellvik Hus Fullført

– Helge Glendrange Jernbanen Fullført

– Helge Winsvold NOV Fullført

– Jan Martin Drivdal MH Wirth Fullført

– Kåre Aasen Repstad Fullført

– Kristian Langeland MH Wirth Fullført

– Lars Coward Egen bedrift Fullført

– Leif Johannessen Team Mosjon Fullført

– Magne Kiledal Egen bedrift Fullført

– Magne Kristiansen Egen bedrift Fullført

– Martin Ugland Kr.sand Politi Fullført

– Nils Martin Pedersen Sparebanken Sør Fullført

– Odd Erik Magnussen Egen bedrift Fullført

– Oddleiv Frustøl Optimera Fullført

– Øystein Føreland CB Fullført

– Øyvind Torgersen Kr.sand kommune Fullført

– Paul Otto Johnsen jr. Team Mosjon Fullført

– Per Aasgaard MH Wirth Fullført

– Per Frode Hansen Future Production Fullført

– Per Inge Rønsberg MH Wirth Fullført

– Reidar Ruud Johnsen The Light Group Fullført

– Roald Borgemyr Telesport Fullført

– Roald Sandberg Rejlers Fullført

– Rolf Egebakken Huntonit Fullført

– Rune Berentsen Statbil Fullført

– Rune Østerhus ITE Østerhus Fullført

– Steinar Stenersen Egen bedrift Fullført

– Svein Åge Omland Cowi Fullført

– Svein B. Sødal Seafront Fullført

– Svein Kr. Haanes Advokatfirma Tofte Fullført

– Sven Arne Stenersen Egen bedrift Fullført

– Sven Salmonsen Repstad Fullført

– Tore Hansen VA Vegvesen Fullført

– Vidar Sandtveit Optimera Fullført

– Widar Drivdal Boss Industri Fullført

M65-69

1 Edgard Ellertsen Nikkelverket 23.52

2 Ivar Mjåland Christiansholm Eiendom 25.38

3 Salve Reinhardt Egen bedrift 26.55

4 Tore Svennevig Posten 27.05

5 Aslak Bjotveit Statbil 27.12

6 Finn Gitmark Egen bedrift 27.46

7 Arne Fidje MH Wirth 27.53

8 Reidar Stav Johanssen Lærerne 28.39

9 Kristen Bue Team Mosjon 28.53

10 Oddleiv Loland Kvadr. Skolesenter 29.00

11 Petter Benestad Kr.sand kommune 29.58

12 Kåre Pedersen Optimera 31.33

13 Dag Danielsen Egen bedrift 32.20

14 Torstein Leipsland Egen bedrift 32.41

15 John Haarr Kr.sand kommune 32.50

16 Arve Aakre NOV 33.21

17 Bengt O. Klemo RPC Packaging 34.03

18 Sjur Bjoraa Kr.sand kommune 34.24

19 Helge Eg Johansen Egen bedrift 35.10

20 Sigmund Salthaug Rambøll Norge 35.25

21 Oddvar Skår Jernbanen 35.36

22 Ole Vium Olesen Rambøll Norge 43.00

23 Asbjørn Abrahamsen Egen bedrift 50.46

24 Helge Solvik T.O. Slettebøe 51.36

25 Thor Øystein Olsen Agder Bilskade 55.53

– Alf Sundtjønn Nikkelverket Fullført

– Anders Torbjørnsen Jernbanen Fullført

– Arild Høibo Egen bedrift Fullført

– Arild Vehus Team Mosjon Fullført

– Arne Håland Egen bedrift Fullført

– Arne Leland Optimera Fullført

– Arne Mikalsen Norconsult Fullført

– Arne Tenningen ITE Østerhus Fullført

– Arnfinn Ekberg VA Vegvesen Fullført

– Arve Trælandshei VA Vegvesen Fullført

– Arvid Martinsen Egen bedrift Fullført

– Birger Røinaas Lærerne Fullført

– Bjørn Aurebekk Egen bedrift Fullført

– Bjørn Egil Hansen Egen bedrift Fullført

– Bjørn Usterud Posten Fullført

– Dagfinn Grøtan Egen bedrift Fullført

– Erik Geelmuyden Egen bedrift Fullført

– Erik Steinar Dahl Tangen vgs Fullført

– Frank Stein Agder Energi Fullført

– Geir Lier Egen bedrift Fullført

– Harald Myhre Nikkelverket Fullført

– Harry Arntsen Kr.sand kommune Fullført

– Helge Moseid Posten Fullført

– Inge Torrey Tjøm KBR Fullført

– Jan A. Eidem Fædrelandsvennen Fullført

– Jan Magne Strandberg Reber Schindler Heis Fullført

– Jens Dahlum Kr.sand kommune Fullført

– Johannes Oudalstøl Cameron Sense Fullført

– Johnny Eriksen Nikkelverket Fullført

– Kai Andersen Elkem Fiskaa Fullført

– Kjell Egil Gjerde Idrettens Fullført

– Kjell K. Kristiansen Kvadr. Skolesenter Fullført

– Kjell Sverre Landelius Team Mosjon Fullført

– Knut Fosselie Team Mosjon Fullført

– Leif Otto Torjusen Lærerne Fullført

– Odd Gunnar Røyland Kr.sand Politi Fullført

– Oddmund Sjøveian Kr.sand kommune Fullført

– Oddvar Omdal Kruse Smith Fullført

– Oddvar Vårdal Kr.sand kommune Fullført

– Odfinn Loka Nordea Fullført

– Øystein Edvardsen RadissonBlu Caledonien Fullført

– Per Gunnar Østervold Lærerne Fullført

– Per Ludvig Berntsen Egen bedrift Fullført

– Per Magne Gjermundnes Varodd Fullført

– Per Otto Enger MH Wirth Fullført

– Per Otto Ose Egen bedrift Fullført

– Rolf Thommesen Pensjonist Fullført

– Stein Erikssen Nordea Fullført

– Svein Grummedal NOV Fullført

– Svein Olav Syvertsen Egen bedrift Fullført

– Svenn Erik Larsen Posten Fullført

– Terje Osnes VA Fylkeskommune Fullført

– Tom Bakken Egen bedrift Fullført

– Tom Lindeland Egen bedrift Fullført

– Tor Erik Sandsness MH Wirth Fullført

– Tor Harald Nilsen Egen bedrift Fullført

– Tor Helge Fosselie MH Wirth Fullført

– Tor Pedersen Strai Kjøkken Fullført

– Tor Reidar Homme Bertel O. Steen Fullført

– Tore Heidenreich UiA Fullført

– Vidar Osmundsen Sørlandet Sykehus Fullført

M70-74

1 Hans H. Schelderup Team Mosjon 25.56

2 Jack Hansen Egen bedrift 29.31

3 Hans A. Drange Optimera 29.35

4 Kjell A. Salvesen Egen bedrift 32.00

5 John Gerhard Løvdal Egen bedrift 32.22

6 Johannes Jacobus Feenstra Egen bedrift 33.10

7 Didrik Jarl Solli Sparebanken Sør 33.30

8 Bjørn Palmer Iversen Nikkelverket 33.41

9 Kjell Holthe Nordea 33.45

10 Sverre Kaddeberg Skaar Team Mosjon 33.52

11 Øystein Stamland Rivco 34.34

12 Gunnar Vindenæs LSK 35.41

13 Arne Hallvard Holte Egen bedrift 36.29

14 Sigbjørn Spikkeland Sørlandet Sykehus 61.40

– Åge Holgersen Nikkelverket Fullført

– Arild Markussen Vennesla kommune Fullført

– Arnsten Ariansen Egen bedrift Fullført

– Arvid Bentsen Telesport Fullført

– Birger Jørgensen Egen bedrift Fullført

– Bjarne Andersen Egen bedrift Fullført

– Bjarne Støylehommen Einar Torjesen Fullført

– Dag Tormod Trondsen Nikkelverket Fullført

– Egil Hægeland Agder Energi Fullført

– Egil Koestøl Hansen Egen bedrift Fullført

– Erik Tønnesen Egen bedrift Fullført

– Fraser Peter Skea Nikkelverket Fullført

– Gunnar A. Nordby Agder Energi Fullført

– Gunnar Johan Iglebæk Agder Energi Fullført

– Gunnar Magne Kåsa Agder Energi Fullført

– Håkon Kildebo Egen bedrift Fullført

– Håkon Kiledal Statbil Fullført

– Håkon Laudal VA Vegvesen Fullført

– Hallvard Dovland Team Mosjon Fullført

– Harald Mandt Egen bedrift Fullført

– Helge Dyrkolbotn LSK Fullført

– Hilmar Tony Opdahl Egen bedrift Fullført

– Ivar Fosseli Jernbanen Fullført

– Ivar Kaafjord Team Mosjon Fullført

– Jan A. Sødal Egen bedrift Fullført

– Jan Åge Esperås RadissonBlu Caledonien Fullført

– Jan Reinhard Hansen Egen bedrift Fullført

– Jan Skogen Egen bedrift Fullført

– Jon Heggland Posten Fullført

– Kai Gyberg Varodd Fullført

– Kåre Eidsaa Kr.sand kommune Fullført

– Kåre Iglebæk Lærerne Fullført

– Karstein Lund Egen bedrift Fullført

– Kjell Åge Mykland Egen bedrift Fullført

– Kjell I. Svendsen RadissonBlu Caledonien Fullført

– Kjell Ivar Knutsen Kr.sand kommune Fullført

– Kjell Tønnessen Telesport Fullført

– Knut Tveiten Agder Energi Fullført

– Leif Sigbjørn Omdal Songdalen kommune Fullført

– Leiv Torstveit Lærerne Fullført

– Mads Velken Egen bedrift Fullført

– Marco Federici Agder Energi Fullført

– Mihajlo Pavljuk CB Fullført

– Nils Andreas Persen Elkem Fiskaa Fullført

– Odd Jakobsen Egen bedrift Fullført

– Oddleif Lian Arkiv Fullført

– Øivind Fredriksen Optimera Fullført

– Olav Rustad Veidekke Agder Fullført

– Ove Eeg Christiansen Egen bedrift Fullført

– Paal Hartmann Egen bedrift Fullført

– Peder Grønnestad Vennesla kommune Fullført

– Sigurd Næss Andersen Songdalen kommune Fullført

– Svein Kirkeby Lærerne Fullført

– Svein Røer Egen bedrift Fullført

– Svein Roland Nordea Fullført

– Svein Upsahl NOV Fullført

– Sven Erik Fagermann LSK Fullført

– Sverre Strømmen Egen bedrift Fullført

– Thomas Stav Johanssen Gevir 07 Fullført

– Tor Erik Wasland Kr.sand kommune Fullført

– Tor Ingebrethsen Einar Torjesen Fullført

– Torbjørn Lied Kr.sand kommune Fullført

– Tore Tangen Kr.sand kommune Fullført

– Walter Flønes Agder Energi Fullført

– Willy Heldal Vestas Castings Kr. Fullført

– Willy Pettersen Oceaneering Rotator Fullført

– Yngvar Breen CB Fullført

– Yngvar Skaar LSK Fullført

M75-79

1 Kjell Andreas Knudsen Posten 29.14

2 Harald Flå DNT Sør 32.58

3 Arne Haugland Tratec Norcon 33.42

4 Oddvar Abrahamsen Optimera 39.07

– Alf Haugland Egen bedrift Fullført

– Arild Vesterhus Egen bedrift Fullført

– Arnfinn Aas Egen bedrift Fullført

– Bjarne Fidje Egen bedrift Fullført

– Bjørn Syvertsen Vennesla kommune Fullført

– Egil Hortman Telesport Fullført

– Jan A. Stølen UiA Fullført

– Jan Ove Olsen Egen bedrift Fullført

– Jostein Handegard MH Wirth Fullført

– Kåre Dunseth Egen bedrift Fullført

– Kjell Baasland Egen bedrift Fullført

– Kjell Johan Haugland Egen bedrift Fullført

– Oddbjørn Olsen Egen bedrift Fullført

– Olav Larsen CB Fullført

– Paul Askildsen Egen bedrift Fullført

– Torfinn Mæsel Lærerne Fullført

M80-84

– Arne Rafaelsen Nikkelverket Fullført

– Arnfinn Bujordet Jernbanen Fullført

– Einar Jørundland Lærerne Fullført

– Kai Birger Flå Egen bedrift Fullført

– Kjell Sangvik Egen bedrift Fullført

– Odd Egeland Egen bedrift Fullført

– Olaf Drangsholt Posten Fullført

– Per Bjørneseth Jernbanen Fullført

– Per Oddgeir Saur Egen bedrift Fullført

– Per Steen Sandell Nikkelverket Fullført

– Willy Haugen Kr.sand kommune Fullført

M85-89

– John Emil Refsnes Egen bedrift Fullført

– Knut Haraldstad Egen bedrift Fullført

Resultater – Milslukeren (10,2 km)

K15-19

1 Julianne Zahl-Olsen Egen bedrift 51.58

2 Mia Bueklev Repstad 58.39

3 Kristine Svaland Birkenes 63.39

K20-24

1 Juliane Svaland Student 58.05

K25-29

1 Karoline Moen Guidon Student 41.40

2 Christine Elisabeth Jacobsen Egen bedrift 48.02

3 Marit Elise Stenstad Egen bedrift 81.00

3 Ulrikke Gronberg Egen bedrift 81.00

K30-34

1 Line Maria Slettebøe Hotel Norge 62.05

2 Christine Worum Egen bedrift 63.00

3 Eva Helén Tandberg KSI 63.30

4 Janina Vollset Egen bedrift 68.01

5 Eileen Worum Lyberg KSI 70.00

6 Helene Wathne Songdalen kommune 76.36

K35-39

1 Katja Mamaeva Christoffersen NOV 61.04

2 Hege Pedersen Udjus Egen bedrift 67.00

3 Kathrine Knudsen Elkem Fiskaa 77.57

K40-44

1 Kjersti Reiersen Egen bedrift 48.37

2 Kari-Anne Kverneggen VA Fylkeskommune 55.15

3 Siri Helene Puntervold Nilssen UiA 56.15

4 Christine Lyngholt Nordea 59.07

5 Kathrine Gregersen Egen bedrift 64.27

6 Hege Andersen Homme Egen bedrift 67.00

– Helene S. Haavind Kr.sand kommune Fullført

– Mona Helene Johannessen Kr.sand kommune Fullført

– Siv Ruenes Jacobsen Nikkelverket Fullført

K45-49

1 Unni Mesel Aquarama 49.56

2 Sigrun Drangsholt Lærerne 54.24

3 Kirsten Egeland Sørlandet Sykehus 60.51

– Annette Wimme Høyland Egen bedrift Fullført

– Gerd Inger Kravlen Sørlandet Sykehus Fullført

– Gry K. Vatnedalen Roger Aamodt Bygg Fullført

– Hilde Kathr. Borø Schjøll Repstad Fullført

– Torill Wikne Haagensen Egen bedrift Fullført

– Torun Tryfoss Salvesen Egen bedrift Fullført

– Tove Mangseth Kr.sand kommune Fullført

K50-54

1 Inger Britt Bakstad Team Mosjon 51.43

2 Siri Marit Aasland Egen bedrift 57.41

3 Hanne Liv Refsnes Agder Energi 61.15

4 Jorunn S. Buer Sørlandet Sykehus 69.00

– Anita Døble Sørlandet Sykehus Fullført

– Anny Hermansen Kr.sand kommune Fullført

– Berit Holbæk Egen bedrift Fullført

– Connie Svendsen Egen bedrift Fullført

– Eli Johannessen T.O. Slettebøe Fullført

– Gro Hege Hansen VA Fylkeskommune Fullført

– Gunn Grødem Songdalen kommune Fullført

– Inger Margrethe Fidje Kr.sand kommune Fullført

– Inger Reinhartsen OneCo Fullført

– Lisa Dahl Jahnsen Adv.firmaet Kjær DA Fullført

– Marit Nomeland Kr.sand kommune Fullført

– Nelly Merete Grapendaal Kr.sand kommune Fullført

– Siren R. Hodne Team Mosjon Fullført

K55-59

1 Anne Lill Gullsmedmoen Søgne kommune 66.12

2 Kari Beate Østerhus Egen bedrift 68.19

3 Anne Sigfrid Uppstad Kr.sand kommune 71.12

4 Irene Werner Steinsland Sørlandet Sykehus 74.28

– Elisabeth Eid Kr.sand kommune Fullført

– Enny-Karin Vindheim Kr.sand kommune Fullført

– Inger Lygre Team Mosjon Fullført

– May-Britt Hagerup Team Mosjon Fullført

– Sissel Margrethe Røsok Kr.sand kommune Fullført

– Susanne Johannessen Kr.sand kommune Fullført

– Trine Loland Kr.sand kommune Fullført

K60-64

– Ellen Britt Engelstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Sigrun Korneliussen Kr.sand kommune Fullført

– Torunn Heggland DNB Fullført

– Vigdis Håbesland VA Fylkeskommune Fullført

– Wenche Waal Egen bedrift Fullført

K65-69

– Bjørg Mykland Posten Fullført

– Elin Pedersen Sundtjønn Kr.sand kommune Fullført

– Solveig Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført

– Torgunn Trydal Egen bedrift Fullført

K70-74

– Rigmor Stavø Egen bedrift Fullført

M15-19

1 Trond Hauklien Kr.sand Dyrepark 44.59

M20-24

1 Henrik Abrahamsen LSK 50.34

2 Ørjan Jensen KSI 52.38

3 Morten Coward Student 62.57

M25-29

1 Simen Koland Phonero 42.12

2 Jørgen Solli Strøm-Olsen Trucknor Kr.sand 42.23

3 Daniel Miguel Student 42.31

4 Daniel Vedal LSK 43.13

5 Magnus Frestad Nygaard ViaNova 45.59

6 Kristoffer Bakke Egen bedrift 46.55

7 Even Skuland Egen bedrift 47.04

8 Stian Vollen Student/Hellvik Hus 52.38

9 Bjørnar Dahl Kr.sand Dyrepark 59.05

M30-34

1 Kristian Emanuelsen NOV 47.37

2 Roy Christian Flaa Nikkelverket 48.14

3 Tor Arne Senumstad KPMG 49.40

4 Jan Inge Nomeland Egen bedrift 50.14

5 Ørjan Glastad ITE Østerhus 50.48

6 Lars Klemet Jakobsson Elkem Fiskaa 51.48

7 Ruben Tønnessen HG-Bygg 53.00

8 Kjetil Grundetjern Kr.sand kommune 57.36

9 Lars Wensell Hamre Phonero 57.44

10 Christian Heggland NOV 58.57

11 Morten Sevilhaug Idrettens 61.57

12 Truls Dahl Kirkens Bymisjon 66.43

– Haakon Moen Kr.sand kommune Fullført

– Sven Erik Solberg Ernst & Young Kr. Fullført

M35-39

1 Eirik Emanuelsen National Oilwell 50.21

2 Erland Førde Møll Kirkens Bymisjon 52.25

3 Dan Joakim Voilås VA Vegvesen 54.27

4 Manuel Sparta UiA 57.54

5 Alf Synstad Elkem Fiskaa 73.20

– Morten Øya Oasen Skole Fullført

M40-44

1 Fernando José Bravo Olguin SiA 45.25

2 Lars Tellemann Sæther Bouvet Kr.sand 48.19

3 Anders Elle Egen bedrift 57.40

4 Kjartan A. Nordby Egen bedrift 58.11

5 Frode Thorsdalen NOV 63.22

6 Frode Forengen NOV 65.15

7 Roger Magne Andersen Kirkens Bymisjon 66.43

8 Kai Drange Egen bedrift 67.00

9 Hans Kristian Nilsen UiA 67.42

M45-49

1 Svein Erik Bjorvand SPISS 46.12

2 Geir Ellingsen Egen bedrift 47.18

3 Johan Heide Elkem Fiskaa 48.57

4 Stefan Lundgren Kr.sand kommune 49.40

5 Rune Zahl-Olsen Sørlandet Sykehus 51.58

6 Eirik Skaara OneCo 54.20

7 Terje Byholt Kr.sand kommune 58.25

8 Filip Angell Egen bedrift 60.11

– Dag Svingen T.O. Slettebøe Fullført

– Kai Gimre Egen bedrift Fullført

M50-54

1 Svein-Tore Nilsen Optimera 47.37

2 Stig Ertresvåg Egen bedrift 49.26

3 Rune Berntsen Kruse Smith 49.43

4 Kjetil Norby Egen bedrift 51.55

5 Trond Sørensen Egen bedrift 53.10

6 Bjørn Helge Carlsen VA Fylkeskommune 54.40

7 Geir Brekke Olsen T.O. Slettebøe 55.25

8 Yngvar Kiledal Handelsbanken 55.54

9 Terje Moxnes NOV 56.29

10 Olav Grendstad Egen bedrift 61.50

– Alf Helge Fredriksen Egen bedrift Fullført

– Allan Svendsen Egen bedrift Fullført

– Ivar Fossdal Huntonit Fullført

– Michael Haagensen Egen bedrift Fullført

– Morten Sakariassen Kr.sand kommune Fullført

– René Grapendaal Huntonit Fullført

– Svein Eikaas Seafront Fullført

M55-59

1 Erik Tveit SPISS 48.17

2 John Zahl Cameron Sense 50.47

3 Knut Owing Egen bedrift 52.16

4 Hans-Jørgen Fiskaadal Vestre Torv 54.02

5 Asle Farestad Norgesplaster 54.59

6 Hallvard Sundsli Statbil 59.00

7 Per Nygård Repstad 64.00

8 Hans Petter Bentsen Sørlandet Sykehus 70.45

9 Hugo Thoresen Egen bedrift 104.00

– Jan Øyvind Pedersen VA Vegvesen Fullført

– Jan Torger Nilsen Elkem Fiskaa Fullført

– Kristen Steinsland Egen bedrift Fullført

– Lars Edvin Olsen Caverion Norge Fullført

– Morten Omdal Sørlandet Sykehus Fullført

– Pål Uberg Sørlandet Sykehus Fullført

– Robert Coward Kr.sand kommune Fullført

– Tom-Ole Kirkhus Nordea Fullført

– Tore Osmundsen Sørlandet Sykehus Fullført

M60-64

1 Svein Grundetjern Kr.sand Dyrepark 58.54

2 Carl Georg Omdal Statbil 63.15

3 Odd Gaute Drivdal Egen bedrift 65.30

– Bjørn Reinhartsen OneCo Fullført

– Jens Arne Mosland Adv.firmaet Kjær DA Fullført

– Kjell Bentestuen Adv.firmaet Kjær DA Fullført

– Kjell Ivar Sangesland Team Mosjon Fullført

– Terje Aasen Agder Energi Fullført

M65-69

1 Paul Joreid Egen bedrift 56.37

2 Kåre Vestøl Elkem Fiskaa 56.38

3 Arnfinn Søyset Team Mosjon 61.30

4 Per Slettedal MH Wirth 62.47

5 Arne Moen Team Mosjon 64.53

6 Helge Tønnessen DNB 66.18

7 Arne Paulsen Egen bedrift 105.00

– Alf Gurandsrud Kr.sand kommune Fullført

– Arne Tolli Pedersen Kr.sand kommune Fullført

– Finn Thomsen Egen bedrift Fullført

– Hans Petter Ruud Agder Energi Fullført

– Jan Olle Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført

– John Magnus Humborstad Team Mosjon Fullført

– Kåre Berle Team Mosjon Fullført

– Tor-Kåre Høsteland Kr.sand kommune Fullført

M70-74

1 Rasmus Morvik Egen bedrift 49.47

2 Karl Ivar Moen Caverion Norge 69.08

3 Knut Pilskog Firenor 69.40

4 Håkon Repstad Egen bedrift 81.35

– Erik Bugge Nilsen Egen bedrift Fullført

– Fritz Ivar Lundbakk Egen bedrift Fullført

– Helge Breen Nordea Fullført

– Svein Arne Andreassen Telesport Fullført

M75-79

1 Borgar Haugland Team Mosjon 67.42

2 Kristian Kristiansen Egen bedrift 104.00

– Steinar Johannessen Team Mosjon Fullført