Lyngdal skytterlag vant blant annet lagskytingen i samlagsstevnet i helga. På bildet: Reidar Lohndal, Steinar Skoland, Harald Jensen, May Elin Frøyland og Tomine Spilde. Privat

Samlagsmestre fra Lyngdal

Lyngdal skytterlag tok fire gull i samlagsstevnet 15 meter.

Brukergenerert innhold

May Elin Frøyland
Lyngdal Skytterlag

FLEKKEFJORD: Det ble gull i lagskyting, gull i klasse V55, i klasse 3-5 og beste kvinne. I tillegg ble det to sølv.

Samlagsmester i klasse 3-5 og beste kvinne ble May Elin Frøyland med poengsummen 347. Steinar Skoland ble nummer to med poengsummen 346.

Samlagsmester i klasse V55 ble Reidar Lohndal etter en supergod finaleomgang der Reidar hentet inn 3 poeng på leder etter 25-skudden.

Tomine Spilde ble nummer to i klasse Rekrutt og Harald Jensen ble nummer to i klasse V73.

Resultater

Arrangert av Flikka SKL, 22-27.01.2019:

Mesterskap:

Rekrutt: 1. Joar Vetle Modalsli Kongevold, Flikka 347, 2. Tomine Spilde Hove, Lyngdal 330, 3. Teodor Dybvik, Flikka 328

Eldre rekrutt: 1. Ingvill Flikka, Flikka 350, 2. Lilliane Dybvik, Flikka 330

Junior: 1. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka 343, 2. Marianne Rossevatn, Øvre Eiken 339

Eldre Junior: 1. Martin Eiken, Øvre Eiken 320

V65: 1. Øyvind Lilledrange, Flikka 345, 2. Arne Skuland, Laudal 341

V73: 1. Karsten Valand, Grindølen 347, 2. Harald Jensen, Lyngdal 342

Klasse 2: 1. Audun Rossevatn, Øvre Eiken 332

Klasse 3-5: 1. May Elin Frøyland, Lyngdal 347, 2. Steinar Skoland, Lyngdal 346, 3. Aleksander Taanevig, Mandal 346

V55: 1. Reidar Lohndal, Lyngdal 343, 2. Roar Torkildsen, Farsund 343, 3. Sissel Taanevig, Mandal 330

Hovedskyting:

Klasse NU: 1. Ståle Andre Birkeland, Flikka 222, 2. Halvard Dalva, Flikka 20, 3. Henriette Dybvik, Flikka 230, 4. Kristoffer Eiken, Flikka 180, 5. Sverre Fladen Vatland, Flikka 171, 6. Aksel Flikka, Flikka 244, 7. Aurora Gursli, Flikka 222, 8. Bjarne Kjørberg, Flikka 236, 9. Frida Kleiven, Flikka 199, 9. Thea Marie Kleiven, Flikka 231, 11. Jonas Omland, Lyngdal 223

Klasse R: 1. Joar Vetle Modalsli Kongevold, Flikka 247, 2. Tomine Spilde Hove, Lyngdal 237, 3. Thomas Berge, Laudal 232, 4. Teodor Dybvik, Flikka 232, 5. Torjus Oksefjell, Kvinesdal 226

Klasse ER: 1. Ingvill Flikka, Flikka 250, 2. Mats Langfjord, Mandal 245, 3. Daniel Berge, Laudal 240, 4. Lilliane Dybvik, Flikka 232

Klasse J: 1. Leif Sindre Modalsli Kongevold, Flikka 244, 2. Marianne Rossevatn, Øvre Eiken 240, 3. Isabel Omland, Kvinesdal 231, 4. Brit Ingrid Vatland, Kvinesdal 226

Klasse EJ: 1. Martin Eiken, Øvre Eiken 221

Klasse NV: 1. Margaret Mygland, Øvre Eiken 244, 2. Lars Terkild Hope Lindeli, Kvinesdal 205

Klasse V65: 1. Øyvind Lilledrange, Flikka 246, 2. Arne Skuland, Laudal 245

Klasse V73: 1. Karsten Valand, Grindølen 248, 2. Harald Jensen, Lyngdal 246, 3. Torjus Ågedal, Grindølen 241, 4. Arnold Flikka, Flikka 232

Klasse 1: 1. Arnold Dybvik, Flikka 249, 2. Espen Langfjord, Mandal 248, 3. Daniel Johnsen, Kvinesdal 243, 4. Petter Marius Omland, Lyngdal 243, 5. Olga Oksefjell, Kvinesdal 222

Klasse 2: 1. Ådne Jenssen, Mandal 240, 2. Geir Vatland, Kvinesdal 238, 3. Audun Rossevatn, Øvre Eiken 236

Klasse 3: 1. Harald Haraldsen, Flikka 235, 2. Vidar Løge, Mandal 234, 3. Sigbjørn Ege, Kvinesdal 230, 4. Tønnes Oksefjell, Kvinesdal 217

Klasse 4: 1. Aleksander Taanevig, Mandal 248, 2. Siv Tone Rossevatn, Øvre Eiken 242, 3. Espen Stubstad, Mandal 241, 4. Sveinung Rossevatn, Øvre Eiken 241, 5. Bjørn Vidringstad, Lyngdal 240, 6. Arild Valand, Mandal 240, 7. Fred Erik Berge, Laudal 239, 8. Kåre Vidringstad, Lyngdal 236, 9. Torbjørn Dragland, Lyngdal 234

Klasse 5: 1. Steinar Skoland, Lyngdal 247, 2. May Elin Frøyland, Lyngdal 247, 3. Christopher Haddal, Flikka 245, 4. Jarl Stølen, Farsund 244, 5. Kenneth Stubstad, Mandal 244, 6. Alvilde Røiseland, Holum 243, 7. Reidar Ågedal, Grindølen 243, 8. Kjell Egil Norum, Lindesnes 242, 9. Ingve Flikka, Flikka 242, 10. Wenke Blien, Flikka 238, 11. Stein Taanevig, Mandal 237

Klasse V55: 1. Roar Torkildsen, Farsund 246, 2. Tor Fasseland, Mandal 244, 3. Reidar Lohndal, Lyngdal 243, 4. Sissel Taanevig, Mandal 241

Lagskyting:

Lagskyting 15m: 1. Lyngdal, 393 (17*) (Harald Jensen (V73), 98 (5*) , Reidar Lohndal (V55), 97 (2*) , Steinar Skoland (5), 99 (4*) , May Elin Frøyland (5), 99 (6*) ), 2. Flikka 2, 389 (11*) , 3. Flikka 1, 386 (12*) , 4. Øvre Eiken, 380 (12*)