Løp ny og «kanonbra» karuselløype

I årets 16. aktivitetstur i Terrengkarusellen fikk deltakerne bryne seg på ei flott ny løype ved kanonmuseet på Møvik.

Publisert:

Fra torsdagens fellesstart i normalløypa. Kanonen på Møvik, som er verdens nest største montert på land, sees i bakgrunnen. Foto: Sverre Larsen

Brukergenerert innhold

  • Jan R. Hansen
  • Sverre Larsen

KRISTIANSAND: I nydelig høstvær kunne karusellsjef John Humborstad denne torsdagen vise fram sin nye løype i Vågsbygd, en flott runde i et terreng som til tross for bynærheten, helt sikkert var ukjent for de aller fleste av deltakerne.

Minnesmerker

Starten og slutten av løypa gikk på grusveier, med eller uten skinnegang, forbi en rekke minnesmerker fra krigen, mens den midterste halvdelen krydde av fine stier i uberørt skogsterreng. Utsikten mot sjøsiden var fabelaktig, både fra start-/mål-området og i partier av løypa. Deltakerne roste løypa og syntes at denne absolutt fortjente fast plass på karusell-repertoaret.

Aktivitetsturen vil fortsatt ligge til nettregistrering ut søndag kveld (20/9). Per klokka 21 torsdag kveld var det registrert 364 løpere, fordelt på 151 kvinner og 213 menn, der 55 av deltakerne (ca. 15 prosent) valgte den 8,9 km lange milslukeren.

Gode tider

Av deltakerne som løp på tid i den 4,5 km lange normalløypa nevner vi de tre raskeste totalt. Blant kvinnene fikk vi på ny Anine Kallhovd (20:28) og Anne Kari Borgersen (21:02) på de to første plassene, mens tredjeplassen denne gangen
gikk til Turid Kallhovd (24:05). Mennenes tre hurtigste ble Asbjørn Kallhovd (19:26), Marius Engeland (19:53) og Jostein Johannessen (19:55).

Bestetidene på milslukeren (tror vi) fikk Siri Marit Aasland (57:45) og Bjørn Rune Henriksen (46:06).

Til neste ukas løype, 17. aktivitetstur, drar vi til Baneheia og gjentar Walters løype fra i vår (tur 4), 3,9 km vanlig løype, og 7,8 km milsluker. Denne vil ligge ute til registrering til og med søndag 27/9, men vil også ha et torsdagsarrangement 24/9.

Asbjørn Kallhovd Foto: Sverre Larsen

Asbjørn Kallhovd (26), vinneren av normalløypa for herrer

Hva synes du om det sosiale miljøet i karusellen?

– Det er et veldig bra miljø. Vi er en gjeng fra jobb i Dagfin Skaar AS som løper karusell-løp. Du styrer selv løpet ditt, og farten velger du selv.

Anine Kallhovd Foto: Sverre Larsen

Anine Kallhovd (23), vinneren av normalløypa for damer

Hvordan er formen din om dagen?

– Formen er grei nå. Og for å få god form, er det lurt å trene intervall, langkjøring og styrke. Løypa i dag var tidvis «teknisk», og man måtte være årvåken hele veien.

Heidi Haugland Foto: Sverre Larsen

Heidi Haugland (47), deltaker

Hva liker du med karusellen?

– Det er at det alltid er fine stier og det er forskjellige løyper hver gang. Det er sosialt, og det er bra at det kommer en del folk, også i den tiden som vi har nå.

Astrid Brodersen Foto: Sverre Larsen

Astrid Brodersen (52), deltaker

Hva setter du mest pris på med karusellen?

– Alle er glade og positive. Og jeg treffer på kjente i Team Mosjon, og det setter jeg pris på.

Anders Torbjørnsen Foto: Sverre Larsen

Anders Torbjørnsen (69), arrangør fra Utvalget

Hva synes du om turterrenget her ute?

– Det er flott og fint. Og litt bakker skal det bare være!

Resultater – Vanlig løype (4,5 km)
K10-14
– Lotte Axelsen Egen bedrift Fullført
K20-24
1 Anine Kallhovd Sparebanken Sør 20:28
– Renate Mølland Gumpen Gruppen Fullført
K30-34
– Mette Aulin Moen Egen bedrift Fullført
K35-39
– Kathrine Martinsen Sørlandet Sykehus Fullført
– Tonje Aarhus Risinggård PwC Fullført
K40-44
1 Anne Kristin Holte KKG 24:43
2 Teresa Pham Kr.sand kommune 27:43
– Renathe Henriksen Egen bedrift Fullført
– Sarah Helene Upsahl Egen bedrift Fullført

K45-49
1 Anne Kari Borgersen NOV 21:02
2 Kathrine Gregersen Egen bedrift 28:02
– Åshild Skofteland KKG Fullført
– Marianne Scheie Humborstad Statbil Fullført
– Rannveig Sellevoll Follerås Egen bedrift Fullført
– Siri Berhus Johansen OneCo Fullført
K50-54
1 Ingrid Nakling-Schnell Egen bedrift 30:00
– Anne Grethe Ellingsen Berry Packaging Norway Fullført
– Anne Marie Lande Rambøll Norge Fullført
– Åse Tellefsen Berry Packaging Norway Fullført
– Cathrine Murstad Nye veier Fullført
– Christin Fast Andersen Egen bedrift Fullført
– Inger Margrethe Axelsen Lærerne Fullført
– Linda Andreassen Radisson Blu Caledonien Fullført
– Lise Pettersen Kr.sand Politi Fullført
– Liv Hege Fosselie Aas Lærerne Fullført
– Mona Kristensen Agder fylkeskommune Fullført
– Nelly Merete Grapendaal Kr.sand kommune Fullført
– Randi Marie Rypestøl Hellvik Hus Søgne Fullført
– Rita Holst Mizuno Norge Fullført
K55-59
1 Turid Kallhovd Egen bedrift 24:05
2 Anne Lill Gullsmedmoen Egen bedrift 29:57
– Anne Grete Mjåland Kr.sand kommune Fullført
– Anne Sofie Kaaland Statbil Fullført
– Annie Ullah Team Mosjon Fullført
– Britt Hilde Hattrem Radisson Blu Caledonien Fullført
– Guri Sæterlid Team Mosjon Fullført
– Inés Del Carmen Lund Tangen vgs. Fullført
– Inger Olsen Lærerne Fullført
– Kjersti Aulin Heggem Agder Energi Fullført
– Margareth Wathne Posten Fullført
– Merete Haukom Air Products Fullført
– Mette Underland Egen bedrift Fullført
– Mona Guttormsen Multi Regnskap Fullført
– Solveig M. Solberg Radisson Blu Caledonien Fullført
– Toril Brantzeg Cameron Sense Fullført
K60-64
– Anne Grete Lindeland UiA Fullført
– Anne Gro Tengesdal Nav Agder Fullført
– Anne Marie Tjessem Team Mosjon Fullført
– Arnhild Trygsland Nav Agder Fullført
– Elin Pedersen Kr.sand kommune Fullført
– Eva Moen Egen bedrift Fullført
– Grete Jakobsen Trimtex Fullført
– Inger Lygre Kr.sand kommune Fullført
– Janne Hagen Vang Statbil Fullført
– Jorunn Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført
– Kari Bergstad Tredal Nordic Door Fullført
– Laila Fjellheim OneCo Fullført
– May Britt Aasgaard Sørlandet Sykehus Fullført
– Oddbjørg Johanne Moe Aquarama Fullført
– Randi Nordahl Nikkelverket Fullført
– Turid Høgberg Handelsbanken Fullført

K65-69
– Anne Tonette Åmot Tveter Lærerne Fullført
– Anni Lunden Egen bedrift Fullført
– Astrid Geelmuyden SiA Fullført
– Bjørg Mæsel Sørlandet Sykehus Fullført
– Eli Erikssen Posten Fullført
– Ella Synnøve Illøkken Lærerne Fullført
– Ellen Knutsen Sørlandet Sykehus Fullført
– Gretha Therese Hallaren Kr.sand kommune Fullført
– Ingebjørg Sundtjønn Sørlandet Sykehus Fullført
– Inger Knutsen Tønne Sørlandet Sykehus Fullført
– Inger Lise Osmundsen Telesport Fullført
– Janet Brastad Vollset DNB Fullført
– Kari Hansen Sørlandet Sykehus Fullført
– Klara Sløgedal Statbil Fullført
– Liv A. Lindgren Agder Energi Fullført
– Marit Nodeland Sødal Kr.sand kommune Fullført
– Marit Notland Handelsbanken Fullført
– Nina Sunnås Lærerne Fullført
– Reidun Fidje Lærerne Fullført
– Reidun Rosander Tønnesen Nav Agder Fullført
– Rita Torbjørnsen Sørlandet Sykehus Fullført
– Signy Anne B. Stenersen Sørlandet Sykehus Fullført
– Solveig Voldmo Idrettens Fullført
– Vibeke Holme Tjøm Sørlandet Sykehus Fullført
– Wenche Graaner Sørlandet Sykehus Fullført
K70-74
– Aase Kiledal Statbil Fullført
– Ann Kate Askildsen Songdalen kommune Fullført
– Arnhild Kristiansen Egen bedrift Fullført
– Berit Tønnessen MHWirth Fullført
– Bjørg Ellingsen Nordlie Idrettens Fullført
– Brita Stav Johanssen Lærerne Fullført
– Elin Gundersen Sørlandet Sykehus Fullført
– Ellen Smestad Egen bedrift Fullført
– Eva Wullum Fosselie Lærerne Fullført
– Gro Skogen Kr.sand kommune Fullført
– Ingjerd Wiggen Egen bedrift Fullført
– Jorun Roald Egen bedrift Fullført
– Karin Helene Romseland Lærerne Fullført
– Lillian Knudsen Nordby Kr.sand kommune Fullført
– Liv Jakobsen Kr.sand Politi Fullført
– Liv Jorun Askland Kr.sand kommune Fullført
– Liv Wasland Fædrelandsvennen Fullført
– Magnhild Iglebæk Statbil Fullført
– Marit Grindheim Statbil Fullført
– Olaug Drange Optimera Fullført
– Randi S. Fosselie Egen bedrift Fullført
– Reidun Gustafson Team Mosjon Fullført
– Rose Laura J. Johansen Radisson Blu Caledonien Fullført
– Sølvi Evensen Egen bedrift Fullført
– Tonny Allis Esperås OSM Offshore Fullført
– Unni Skøien Tesaker Egen bedrift Fullført
K75-79
– Anne Marie Pedersen Kr.sand kommune Fullført
– Åse Reinertsen Egen bedrift Fullført
– Aslaug Wandsvik Optimera Fullført
– Bjørg Elisabeth Olsen UiA Fullført
– Bjørg Reidun Roland UiA Fullført
– Bjørg Rist Egen bedrift Fullført
– Edel Gladys Holte Tollvesenet Fullført
– Eldbjørg Larsen Oceaneering Rotator Fullført
– Ester Haugland Egen bedrift Fullført
– Kirsten Spikkeland Kr.sand kommune Fullført
– Lilly Ragnhild Frivold Egen bedrift Fullført
– Wenche Fast Team Mosjon Fullført
K80-84
– Bjørg Hanna Lund OSM Offshore Fullført
– Gudveig Jørundland Lærerne Fullført
– Solveig Haslerud Nordea Fullført
K85-89
– Eva Bujordet Jernbanen Fullført

M10-14
– Adrian Nygrén Egen bedrift Fullført
M25-29
1 Asbjørn Kallhovd Dagfin Skaar 19:26
– Daniel Hansen Berry Packaging Norway Fullført
M30-34
1 Marius Engeland Hennig-Olsen Is 19:53
2 Morten Tveit Dagfin Skaar 21:18
3 Lars Haugan Dagfin Skaar 25:26
4 Thomas Norheim Dagfin Skaar 25:43
– Ken Nøyseth T.O. Slettebøe Fullført
M35-39
1 David Pedersen Optimera 24:15
– Eirik Birkeland Rambøll Norge Fullført
– Jan Harstad Oceaneering Rotator Fullført
– Kristian Jortveit Nikkelverket Fullført
M40-44
1 Lars Jarle Yttri MHWirth 21:35
– Dag Eivind Vestbakke Agder Energi Fullført
– Jon Erik Groos Phonero Fullført
– Thomas Andreassen Sørlandssent. Eiendom Fullført
M45-49
1 Robert Stenersen McShane Dagfin Skaar 20:19
2 Håvard Flå Lærerne 21:21
– Frode Andreassen TINE Kristiansand Fullført
– Kenneth Gregersen Elkem Fiskaa Fullført
– Knut Funderud Syrtveit Agder Energi Fullført
– Ove Eilertsen Berry Packaging Norway Fullført
– Sverre Larsen Team Mosjon Fullført
M50-54
1 Jostein Johannessen Statbil 19:55
2 Gunnar Haraldstad T.O. Slettebøe 21:12
3 Olav Einar Rike Agder Energi 22:07
4 Steinar Justnes Huntonit 28:03
– Andreas Herstad Dolmen Nikkelverket Fullført
– Arild Bergan T.O. Slettebøe Fullført

– Christian Schulz Sørlandet Sykehus Fullført
– Eilef Stalleland Hellvik Hus Søgne Fullført
– Flemming Olsen Egen bedrift Fullført
– Frank Robert Dahl Nikkelverket Fullført
– Fredrik Enge Egen bedrift Fullført
– Martin Johan Vindheim Team Mosjon Fullført
– Mass Berg Johansen OneCo Fullført
– Nils Tore Augland Agder Energi Fullført
– Øystein Arnesen Gumpen Gruppen Fullført
– Peder-Olav Ølberg Nikkelverket Fullført
– Rune Skuggedal Elkem Fiskaa Fullført
– Steinar Bergan Nikkelverket Fullført
– Tor Inge Sagedal Egen bedrift Fullført
M55-59
1 Stein-Erik Scheie Telesport 20:25
2 Bjørn Kristensen Kvadraturen vgs. 24:26
3 Per Ole Lie Lavre Egen bedrift 25:34
– Åge Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført
– Asgeir Næss Veidekke Agder Fullført
– Atle Bergset Sparebanken Sør Fullført
– Dag Inge Espeland Egen bedrift Fullført
– Gøran Sandstrøm Egen bedrift Fullført
– Jan Reinås Egen bedrift Fullført
– Kurt Bøhn NOV Fullført
– Oddvar Borgersen Cameron Sense Fullført
– Ole Michael Lossius BRG Fullført
– Paal Ingvar Hermansen Team Mosjon Fullført
– René Grapendaal Huntonit Fullført
– Roald Stallemo Posten Fullført
– Svein Trygve Lund Egen bedrift Fullført
– Tarjei Austegard Nkom Fullført
– Terje Nandrup Egen bedrift Fullført
– Tom-Arne Stallemo Team Mosjon Fullført
– Tor Bergan Nikkelverket Fullført
M60-64
1 Rune Løkling Nikkelverket 20:03
2 Henning Holst Egen bedrift 23:35
3 Arild Aurebekk Gumpen Gruppen 23:50
4 Øistein Rosen Team Mosjon 26:29
5 Jan Jensen Egen bedrift 27:09
6 Terje Cederberg Hansen Søgne kommune 31:10
– Arne Myklebost Egen bedrift Fullført
– Dag Brekkan Team Mosjon Fullført
– Helge Johannessen TINE Kristiansand Fullført
– Ivar Johan Aas Huntonit Fullført
– John Hansen Asker & Bærum Politi Fullført
– Kai Rune Mitander Huntonit Fullført
– Karl Sandsmark VA Vegvesen Fullført
– Morten Omdal Sørlandet Sykehus Fullført
– Nils Martin Pedersen Sparebanken Sør Fullført
– Ove Pettersen Team Mosjon Fullført
– Øystein Bakke Tollvesenet Fullført
– Per Arvid Tredal Future Production Fullført
– Tom Haukom Air Products Fullført
– Tor Grindheim Egen bedrift Fullført
– Tore B. Dalevoll KBR Fullført
– Vidar Bergland Huntonit Fullført
– Vidar Sannes LSK Fullført

M65-69
1 Arvid Brattland Gumpen Gruppen 31:10
– Anders Torbjørnsen Jernbanen Fullført
– Arild Vehus Team Mosjon Fullført
– Arne Moen Team Mosjon Fullført
– Asbjørn Narvestad Repstad Fullført
– Bengt O. Klemo Berry Packaging Norway Fullført
– Edgard Ellertsen Nikkelverket Fullført
– Geir Egil Åsen CB Fullført
– Hans Kristian Arnesen Egen bedrift Fullført
– Helge Moseid Posten Fullført
– Jan E. Vollset Tangen vgs. Fullført
– Kai Kyllingstad Sparebanken Sør Fullført
– Kåre Berle Team Mosjon Fullført
– Kåre Pedersen Optimera Fullført
– Kjell Egil Gjerde Idrettens Fullført
– Leif Johannessen Team Mosjon Fullført
– Odd Gaute Drivdal Egen bedrift Fullført
– Øivind Gundersen Team Mosjon Fullført
– Ole Vium Olesen Landmåler Sør Fullført
– Per Aasgaard MHWirth Fullført
– Steinar Johan Flak MHWirth Fullført
– Svein B. Sødal Pentagon Fullført
– Sverre Heggland Egen bedrift Fullført
– Tom Torjussen Team Mosjon Fullført
– Tor Helge Fosselie MHWirth Fullført
– Tore Hansen VA Vegvesen Fullført
– Tore Heidenreich Team Mosjon Fullført
– Torgrim Eldhuset Agder Energi Fullført
– Vidar Osmundsen Sørlandet Sykehus Fullført
M70-74
1 Reidar Stav Johanssen Lærerne 28:05
2 Alf Gurandsrud Landmåler Sør 30:25
– Andreas Bjørnsgaard-Andersen Egen bedrift Fullført
– Asbjørn Abrahamsen TINE Kristiansand Fullført
– Aslak Bjotveit Statbil Fullført
– Bjørn Usterud Egen bedrift Fullført
– Erik Falkum Radisson Blu Caledonien Fullført
– Erik Geelmuyden Egen bedrift Fullført
– Gunnar Johan Iglebæk Agder Energi Fullført
– Harald Myhre Nikkelverket Fullført
– Helge Tønnessen DNB Fullført
– Inge Torrey Tjøm KBR Fullført
– Jan Skogen Egen bedrift Fullført
– Jan Tore Jørgensen Arkiv Fullført
– Johannes Jacobus Feenstra Egen bedrift Fullført
– Kåre Eidsaa Kr.sand kommune Fullført
– Kjell Tønnessen Telesport Fullført
– Knut Fosselie Team Mosjon Fullført
– Leif Sigbjørn Omdal Songdalen kommune Fullført
– Odd Wandsvik Optimera Fullført
– Oddmund Sjøveian Kr.sand kommune Fullført
– Øystein Edvardsen Radisson Blu Caledonien Fullført
– Roald Mæsel Agder Energi Fullført
– Sigurd Næss Andersen Songdalen kommune Fullført
– Stein Erikssen Nordea Fullført
– Svein Kirkeby Lærerne Fullført
– Sven Erik Fagermann LSK Fullført
– Terje Gitmark Eriksen Fædrelandsvennen Fullført
– Tom Lindeland Egen bedrift Fullført
– Tor Pedersen Strai Kjøkken Fullført

– Toralf Askland Egen bedrift Fullført
– Tore Tangen Kr.sand kommune Fullført
– Yngvar Skaar LSK Fullført
M75-79
1 Gunnar Kristian Vindenæs LSK 33:24
2 Arne Hallvard Holte Egen bedrift 37:25
– Åge Holgersen Nikkelverket Fullført
– Bjarne Fidje Egen bedrift Fullført
– Didrik Jarl Solli Sparebanken Sør Fullført
– Egil Koestøl Hansen Egen bedrift Fullført
– Gunnar A. Nordby Agder Energi Fullført
– Håkon Kiledal Statbil Fullført
– Håkon Laudal VA Vegvesen Fullført
– Hans A. Drange Optimera Fullført
– Harald Flå DNT Sør Fullført
– Helge Strøm Agder Energi Fullført
– Jack Hansen Egen bedrift Fullført
– Jan Erik Olsen Egen bedrift Fullført
– Jan Reinhard Hansen Egen bedrift Fullført
– John Arvid Lie Lærerne Fullført
– Jon Heggland Posten Fullført
– Kai Gyberg Varodd Fullført
– Kåre Iglebæk Lærerne Fullført
– Kjell Åge Mykland Egen bedrift Fullført
– Odd Kåre Rist Egen bedrift Fullført
– Paul Askildsen Egen bedrift Fullført
– Sigbjørn Spikkeland Sørlandet Sykehus Fullført
– Svein Roland Nordea Fullført
– Thomas Stav Johanssen Egen bedrift Fullført
– Thorstein Hanssen Egen bedrift Fullført
– Tor Erik Wasland Kr.sand kommune Fullført
– Torstein Larsen Oceaneering Rotator Fullført
M80-84
– Alf Haugland Egen bedrift Fullført
– Oddvar Abrahamsen Optimera Fullført
M85-89
– Arnfinn Bujordet Jernbanen Fullført
– Bjørn Ekberg Egen bedrift Fullført
– Kjell Haugen Tilsynsgampene Fullført

Resultater – Milslukeren (8,9 km)
K40-44
– Kristin Anette H. Bolsøy Sparebank1-SR-Bank Fullført
– Marianne Skeie Posten Fullført
K45-49
1 Heidi Elisabeth Haugland Team Mosjon 64:00
K50-54
– Anny Hermansen Kr.sand kommune Fullført
– Astrid Brodersen The Light Group Fullført
– Eli Johannessen T.O. Slettebøe Fullført
– Inger Britt Bakstad Team Mosjon Fullført
– Inger Reinhartsen OneCo Fullført
– Marit Gausdal HG-Bygg Fullført
K55-59
1 Siri Marit Aasland Egen bedrift 57:45
– Enny-Karin Vindheim Kr.sand kommune Fullført
– Inger Margrethe Fidje Kr.sand kommune Fullført
– Siren R. Hodne Team Mosjon Fullført
– Torhild Henriksen Egen bedrift Fullført
K60-64
1 Marit Penne Kr.sand kommune 59:48
K65-69
– Elin R. Langøy Ilebekk Sørlandet Sykehus Fullført
– Ellen Britt Engelstad Sørlandet Sykehus Fullført
– Karen Torine Mørkestøl Cameron Sense Fullført
– Margaret Anne Heald Kr.sand kommune Fullført
– Torgunn Trydal Egen bedrift Fullført
K70-74
– Bjørg Mykland Posten Fullført
– Elin Pedersen Sundtjønn Kr.sand kommune Fullført

M10-14
– Tellef Eilertsen Torgersen Egen bedrift Fullført
M15-19
1 Henrik F. Enger Egen bedrift 71:44
M25-29
1 Ole Tom Blåka Team Mosjon 53:00
M35-39
– Atle Aasgaard Rambøll Norge Fullført
M40-44
– Jan Egil Egren Posten Fullført

M45-49
1 Dag Svingen T.O. Slettebøe 52:00
– Arild Trelsgård Agder Energi Fullført
M50-54
– Kjell Torkelsen Advokatfirma Tofte Fullført
M55-59
– Geir Brekke Olsen T.O. Slettebøe Fullført
– Ole Johan Bueklev Repstad Fullført
– Sigurd Lund Team Mosjon Fullført
– Tom Kjetil Murberg Egen bedrift Fullført
– Vidar Lundevold Huntonit Fullført
– Yngvar Kiledal Handelsbanken Fullført
M60-64
1 Bjørn Rune Henriksen Elkem Fiskaa 46:06
– Bjørn Reinhartsen OneCo Fullført
– Eilif Johanssen Team Mosjon Fullført
– John Zahl Cameron Sense Fullført
– Lars Helge Fossdal Sørlandet Sykehus Fullført
– Øyvind Torgersen Kr.sand kommune Fullført
– Reidar Sæstad DNB Fullført
M65-69
– Kjell Ivar Sangesland Team Mosjon Fullført
– Svenn Erik Larsen Posten Fullført
M70-74
1 Knut Pilskog Firenor 69:14
– Hans Petter Ruud Agder Energi Fullført
– Jan Olle Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført
– John Magnus Humborstad Team Mosjon Fullført
– Karl Ivar Moen Caverion Norge Fullført
– Tore Berntsen Agder fylkeskommune Fullført
M75-79
1 Borgar Haugland Team Mosjon 72:17
– Hans Gunter Bjerkemo Radisson Blu Caledonien Fullført
– Ivar Kaafjord Team Mosjon Fullført
– Svein Arne Andreassen Telesport Fullført

Publisert:
Vil du skrive for Lokalsporten?
Rune Stensland, Fædrelandsvennens produktsjef for Lokalsporten, ønsker bidrag fra nye skribenter velkommen. Ta direkte kontakt med Rune på 975 97 785
  1. Terrengkarusellen
  2. Løping