Karusell-comeback etter drøyt 30 år

Etter 33 års fravær i Terrengkarusellen er kristiansanderen Jostein Johannessen (54) tilbake i løypene.

Publisert: Publisert:

Jostein Johannessen løp torsdag sitt andre løp for året i Terrengkarusellen. Dette bildet er fra Fløymila sist helg. Foto: Kristian Thomassen

Brukergenerert innhold

  • Sverre Larsen
  • Jan R. Hansen

KRISTIANSAND: – Det er moro å delta i karusellen igjen etter alle disse årene, bekrefter Johannessen etter å ha løpt de 3,7 kilometerne i torsdagens normalløype ved Hamresanden.

Med tiden 13.28 minutter var han raskest i sin aldersklasse 50–54 år. Johannessen deltok fast i Terrengkarusellen i 1986 og i 1987 før han dro til Oslo og tok fatt på jusstudier. Siden har han holdt seg i form blant annet gjennom fotballtrening. Før koronakrisa spilte han fast med en kameratgjeng, samt med veteraner både i Donn og i Fløy.

Mange mil i uka

Siden nyttår har han imidlertid fått sansen for løping igjen, og nå snitter han på seks-åtte mil i uka, fordelt på fem-seks økter. Hans første løp i Terrengkarusellen i årets comeback-sesong var i Kjellandsløpet i Søgne i juni, og Johannessen er klar på at det blir flere starter fremover.

Jostein Johannessen ser fram til nye karuselløp. Foto: Sverre Larsen

– Miljøet er godt, og det er fint å prøve seg i flere løyper rundt om i Kristiansand. Det er også gøy å merke at jeg alderen tatt i betraktning nok er bedre trent nå enn da jeg var i 20-årene, påpeker Johannessen.

381 deltakere

Det var bare for øvrig bare smil og glede i godværet på Hamresanden da uken med egenregistreringer av Aktivitetstur 13 i Terrengkarusellen ble avsluttet med torsdagsarrangement med puljestarter. 30 løpere deltok i puljestartene, nærmere 130 andre registrerte seg med fullført eller egen tid denne torsdagsettermiddagen, og sammen med drøyt 220 nettregistrerte endte vi med 381 totalt, fordelt på 163 kvinner og 218 menn. Hele 68 av deltakerne (17,8 %) valgte den 7,4 kilometer lange Milslukeren.

Fra fellesstarten klokka 17.30. Foto: Sverre Larsen

Av deltakerne som løp på tid ble de tre raskeste blant kvinnene Anine Kallhovd (14:00), Anne Kari Borgersen (14:23) og Elisabeth Ramsdal (14:59), mens herrenes
hurtigste ble Ottar Ramfjord Lykkedrang (12:48), Jens Christian Iglebæk (12:50) og Kristian Emanuelsen (13:06).

Bestetidene på Milslukeren fikk Margaret Anne Heald (35:25) og Bjørn Rune Henriksen (33:03).

Anine Kallhovd Foto: Sverre Larsen

Anine Kallhovd (23), vinneren av dameklassen

Hva synes du om løypa?

– Den var fin, men det var var det tungt å løpe i sanden. Det var gøy å løpe i så fint vær.

Ottar Lykkedrang Foto: Sverre Larsen

Ottar Lykkedrang (48), vinneren av herreklassen

Hvordan la du opp løpet?

– Fram til ca. 2 km fulgte jeg etter den sterke ryggen til Jens Christian Iglebæk. Deretter rykket jeg. Man kan holde høy fart i løypa, siden den er flat. Jeg har trent en del i det siste, også på tung løping, og det er jo tungt å løpe i sanden. Jeg synes løpet var moro, og jeg har aldri vært i nærheten av å løpe så fort som jeg gjør i dag.

Tor Arild Rysstad Foto: Sverre Larsen

Tor Arild Rysstad (57), deltaker

Hva synes du om dette løpet?

-Hamresanden er et kjempefint sted. Åpent og luftig, og man får fine opplevelser.

Christian Abrahamsen fra arrangørene i Gumpen-gruppen var godt fornøyd etter løpet. Foto: Sverre Larsen

Resultater – Vanlig løype (3,7 km)

K10-14
- Lotte Axelsen Egen bedrift Fullført
K15-19
- Maria Trelsgård Agder Energi Fullført
K20-24
1 Anine Kallhovd Student 14:00
- Renate Mølland Gumpen Gruppen Fullført
- Silje Aanensen Egen bedrift Fullført
K25-29
- Maria Kimestad Mizuno Norge Fullført
- Therese Stallemo Bjerland Nikkelverket Fullført
K30-34
1 Elisabeth Ramsdal Egen bedrift 14:59
- Helle Nordhagen Sørlandet BBL Fullført
- Kristine Marie Ringsby Harestua Barnehage Fullført
K35-39
- Caroline Breidenthal Olsen Cowi Fullført
- Tonje Aarhus Risinggård PwC Fullført
- Trude Pedersen Sundtjønn UiA Fullført
K40-44
1 Anne Kristin Holte KKG 17:15
2 Teresa Pham Kr.sand kommune 18:19
3 Linda Gurvin Opheim UiA 24:27- Anne Hægeland SiA Fullført
- Kristin Anette Heggl. Bolsøy SpareBank1-SR-Bank Fullført
- Kristin Solås Svendsen VA Vegvesen Fullført
- Sarah Helene Upsahl Egen bedrift Fullført
- Tone Berhus SiA Fullført
- Veronica B. Pedersen Kr.sand kommune Fullført
K45-49
1 Anne Kari Borgersen NOV 14:23
- Anne-Grete Svingen UiA Fullført
- Åshild Skofteland KKG Fullført
- Lise H. Wagtskjold Elkem Fiskaa Fullført
- Marianne Scheie Humborstad Statbil Fullført
- Regine Bjørheim Egen bedrift Fullført
- Siri Berhus Johansen OneCo Fullført
- Stine Borgen Nilsen Kr.sand Politi Fullført
K50-54
- Anne Grethe Ellingsen Berry Packaging Norway Fullført
- Åse Tellefsen Berry Packaging Norway Fullført
- Bjørg Kari Haugland Nikkelverket Fullført
- Brita Hansen Kr.sand Politi Fullført
- Cathrine Murstad Nye veier Fullført
- Christin Fast Andersen Egen bedrift Fullført
- Grethe-Lill Lunde Sørlandet BBL Fullført
- Inger Margrethe Axelsen Lærerne Fullført
- Linda Andreassen Radisson BLU Caledonien Fullført
- Liv Hege Fosselie Aas Lærerne Fullført
- Mona Kristensen Agder Fylkeskommune Fullført
- Nina Gumpen Hansen Gumpen Gruppen Fullført
- Randi Anita Aanensen Egen bedrift Fullført
K55-59
1 Turid Kallhovd Egen bedrift 17:08
2 Cecilie Østeby Kr.sand Politi 17:13
- Anne Grete Mjåland Kr.sand kommune Fullført
- Anne Sofie Kaaland Statbil Fullført
- Britt Hilde Hattrem Radisson BLU Caledonien Fullført
- Dorte Kvist Sørlandet Sykehus Fullført
- Gunhild Hageland Egen bedrift Fullført
- Guri Sæterlid Team Mosjon Fullført
- Inger Olsen Lærerne Fullført
- Margareth Wathne Posten Fullført
- May-Britt Stifoss Sørlandet Sykehus Fullført
- Merete Haukom Air Products Fullført
- Mona Guttormsen Multi Regnskap Fullført
- Ragnhild Aasen Berg-Hansen Fullført
- Siv Anne Tollevik Kvadraturen vgs Fullført
- Solfrid Viste Egen bedrift Fullført
- Solveig M. Solberg Radisson BLU Caledonien Fullført
- Toril Brantzeg Cameron Sense Fullført
K60-64
1 Toril Benjaminsen Egen bedrift 28:26
- Anne Cathrine Hansteen Egen bedrift Fullført
- Anne Grete Lindeland UiA Fullført
- Anne Gro Tengesdal NAV Agder Fullført
- Anne Marie Tjessem Team Mosjon Fullført
- Arnhild Trygsland NAV Agder Fullført
- Astrid Nilsen Posten Fullført
- Elin Pedersen Kr.sand kommune Fullført

- Eva Moen Egen bedrift Fullført
- Inger Evensen MHWirth Fullført
- Inger Lygre Kr.sand kommune Fullført
- Janne Hagen Vang Statbil Fullført
- Karin Løining Dynestøl Kruse Smith Fullført
- Liv Bente H. Friestad UiA Fullført
- May Britt Aasgaard Sørlandet Sykehus Fullført
- Solveig Irene Kile Kr.sand kommune Fullført
- Sunniva Aabel Kr.sand kommune Fullført
- Vera Ringdal Folkvord Kr.sand Politi Fullført
K65-69
1 Nina Sunnås Lærerne 22:56
- Anne Tonette Åmot Tveter Lærerne Fullført
- Anni Lunden Egen bedrift Fullført
- Astrid Geelmuyden SiA Fullført
- Ella Synnøve Illøkken Lærerne Fullført
- Else Øderud Kr.sand kommune Fullført
- Gretha Therese Hallaren Kr.sand kommune Fullført
- Ingebjørg Sundtjønn Sørlandet Sykehus Fullført
- Inger Lise Osmundsen Telesport Fullført
- Janet Brastad Vollset DNB Fullført
- Kari Hansen Sørlandet Sykehus Fullført
- Karin Elisabeth Klungreseth Sørlandet Sykehus Fullført
- Klara Sløgedal Statbil Fullført
- Marit Nodeland Sødal Kr.sand kommune Fullført
- Marit Notland Handelsbanken Fullført
- Reidun Rosander Tønnesen NAV Agder Fullført
- Rita Torbjørnsen Sørlandet Sykehus Fullført
- Signy Anne B. Stenersen Sørlandet Sykehus Fullført
- Solveig Voldmo Idrettens Fullført
- Torunn Evensen Berg-Hansen Fullført
- Vibeke Holme Tjøm Sørlandet Sykehus Fullført
K70-74
- Aase Kiledal Statbil Fullført
- Ann Kate Askildsen Songdalen kommune Fullført
- Berit Tønnessen MHWirth Fullført
- Bjørg Ellingsen Nordlie Idrettens Fullført
- Bjørg Grønnestad Statbil Fullført
- Eldbjørg Nilsen Lærerne Fullført
- Elin Gundersen Sørlandet Sykehus Fullført
- Ellen Smestad Egen bedrift Fullført
- Eva Wullum Fosselie Lærerne Fullført
- Gunhild Svenningsen Lærerne Fullført
- Jorun Roald Egen bedrift Fullført
- Karin Helene Romseland Lærerne Fullført
- Liv Jakobsen Kr.sand Politi Fullført
- Liv Skretting Egen bedrift Fullført
- Liv Tenningen Team Mosjon Fullført
- Liv Wasland Fædrelandsvennen Fullført
- Magnhild Iglebæk Statbil Fullført
- Marit Grindheim Statbil Fullført
- Olaug Drange Optimera Fullført
- Randi S. Fosselie Egen bedrift Fullført
- Reidun Gustafson Team Mosjon Fullført
- Rose Laura J. Johansen Radisson BLU Caledonien Fullført
- Siri Henriksen Pensjonist Fullført
- Sølvi Evensen Egen bedrift Fullført

K75-79
- Åse Reinertsen Egen bedrift Fullført
- Aslaug Wandsvik Optimera Fullført
- Bjørg Elisabeth Olsen UiA Fullført
- Bjørg Rist Egen bedrift Fullført
- Edel Gladys Holte Tollvesenet Fullført
- Eldbjørg Larsen Oceaneering Rotator Fullført
- Ester Haugland Egen bedrift Fullført
- Lilly Ragnhild Frivold Egen bedrift Fullført
- Wenche Fast Team Mosjon Fullført
K80-84
- Gudveig Jørundland Lærerne Fullført
K85-89
- Eva Bujordet Jernbanen Fullført

M25-29
1 Asbjørn Kallhovd Dagfin Skaar 13:16
2 Nils Gunnar Mykland Unifon 17:22
3 Daniel Hansen Berry Packaging Norway 21:13
M30-34
1 Christian Abrahamsen Gumpen Gruppen 14:26
- Ken Nøyseth T.O. Slettebøe Fullført
M35-39
1 Kristian Emanuelsen NOV 13:06
- Jan Harstad Oceaneering Rotator Fullført
- Kristian Jortveit Nikkelverket Fullført
M40-44
1 Lars Jarle Yttri MHWirth 14:47
2 Markus Medina Nikkelverket 15:05
3 Odd Anders Arntzen Otera 15:07
4 Lars Ivar Olsen Gumpen Gruppen 15:40
5 Geir Heddeland Otera 17:11
- Dag Eivind Vestbakke Agder Energi Fullført
- Jon Erik Groos Phonero Fullført
- Morten Songedal VA Vegvesen Fullført
M45-49
1 Ottar Ramfjord Lykkedrang Egen bedrift 12:48
2 Jens Christian Iglebæk Stormberg 12:50
3 Torgeir Røynlid VA Vegvesen 13:33
4 Håvard Flå Lærerne 14:30
5 Robert Stenersen McShane Dagfin Skaar 14:35
6 Dagfinn Liestøl Egen bedrift 16:10
7 Gunnar Mollestad Egen bedrift 16:16
8 Torjus Åkre Nikkelverket 17:06
9 Kenneth Gregersen Elkem Fiskaa 21:27
- Frode Andreassen TINE Kristiansand Fullført
- Jonny Dåstøl Elkem Fiskaa Fullført
- Sverre Larsen Team Mosjon Fullført

M50-54
1 Jostein Johannessen Statbil 13:28
2 Andreas Herstad Dolmen Nikkelverket 13:32
3 Håkon Nymo Team Mosjon 15:03
4 Alfredo Seljås Pentagon 18:41
5 Steinar Justnes Huntonit 21:44
6 Tony Halsall Egen bedrift 25:01
- Arild Bergan T.O. Slettebøe Fullført
- Christian von der Ohe Egen bedrift Fullført
- Eilef Stalleland Hellvik Hus Søgne Fullført
- Flemming Olsen Egen bedrift Fullført
- Gunnar Haraldstad T.O. Slettebøe Fullført
- John Torgeir Roland KBR Fullført
- Martin Johan Vindheim Team Mosjon Fullført
- Mass Berg Johansen OneCo Fullført
- Nils Tore Augland Agder Energi Fullført
- Øystein Arnesen Gumpen Gruppen Fullført
- Pemba Lama Tamang Cameron Sense Fullført
- Rune Skuggedal Elkem Fiskaa Fullført
- Steinar Bergan Nikkelverket Fullført
- Svein O. Olsen Cameron Sense Fullført
- Tor Henning Lien NOV Fullført
- Tor Inge Sagedal Egen bedrift Fullført
M55-59
1 Stein-Erik Scheie Telesport 14:03
2 Bjørn Kristensen Kvadraturen vgs 16:32
3 Per Ole Lie Lavre Egen bedrift 17:06
4 Svein Trygve Lund Egen bedrift 23:59
- Alf Gunnar Ulleberg Elcom Sør Fullført
- Arne Trydal Team Mosjon Fullført
- Atle Bergset Sparebanken Sør Fullført
- Bjørge Benestad Tollvesenet Fullført
- Gøran Sandstrøm Egen bedrift Fullført
- Guttorm Tenold Radisson BLU Caledonien Fullført
- Jan Røinås Egen bedrift Fullført
- Oddvar Borgersen Cameron Sense Fullført
- Ole Michael Lossius BRG Fullført
- Roald Stallemo Posten Fullført
- Steinar Jørgensen NOV Fullført
- Tor Arild Rysstad Valle Sparebank Fullført
- Tor Bergan Nikkelverket Fullført
- Trond Andersen CB Fullført
M60-64
1 Johnny Hansen Egen bedrift 19:44
2 Jan Jensen Egen bedrift 19:49
- Arne Myklebost Egen bedrift Fullført
- Arnfinn Folkvord Nikkelverket Fullført
- Bjørn Andreas Friestad Sparebanken Sør Fullført
- Geir Ove Steensohn Sørlandet Sykehus Fullført
- Helge Johannessen TINE Kristiansand Fullført
- Ivar Johan Aas Huntonit Fullført
- Jan Martin Drivdal MHWirth Fullført
- Jens Øyvind Dynestøl Boen Bruk Fullført
- John Hansen Asker & Bærum Politi Fullført
- Nils Martin Pedersen Sparebanken Sør Fullført
- Øystein Bakke Tollvesenet Fullført
- Per Arvid Tredal Future Production Fullført
- Tom Haukom Air Products Fullført
- Vidar Bergland Huntonit Fullført
- Vidar Håverstad Egen bedrift Fullført
- Vidar Sannes LSK Fullført
M65-69
1 Edgard Ellertsen Nikkelverket 15:54
- Anders Torbjørnsen Jernbanen Fullført
- Arild Vehus Team Mosjon Fullført
- Arvid Brattland Gumpen Gruppen Fullført
- Asbjørn Narvestad Repstad Fullført
- Bengt O. Klemo Berry Packaging Norway Fullført
- Erik Dyngvold Egen bedrift Fullført
- Geir Egil Åsen CB Fullført
- Inge Solberg Radisson BLU Caledonien Fullført
- Jan E. Vollset Tangen vgs Fullført
- Kai Kyllingstad Sparebanken Sør Fullført
- Kåre Berle Team Mosjon Fullført
- Kjell Egil Gjerde Idrettens Fullført
- Magne Reier Jørgensen Sørlandet Sykehus Fullført
- Odd Gaute Drivdal Egen bedrift Fullført
- Oddvar Vårdal Kr.sand kommune Fullført
- Per Aasgaard MHWirth Fullført
- Per Kåre Selle SiA Fullført
- Svein B. Sødal Pentagon Fullført
- Svenn Erik Larsen Posten Fullført
- Terje Taraldsen Agder Energi Fullført
- Tor Helge Fosselie MHWirth Fullført
- Tore Heidenreich Team Mosjon Fullført
- Vidar Osmundsen Sørlandet Sykehus Fullført
M70-74
1 Finn Gitmark Egen bedrift 18:58
2 Aslak Bjotveit Statbil 19:45
3 Alf Gurandsrud Landmåler Sør 21:37
4 Torbjørn Paulsen Visma 23:00
- Arne Tenningen Team Mosjon Fullført
- Arvid Bentsen Telesport Fullført
- Asbjørn Abrahamsen TINE Kristiansand Fullført
- Birger Røinaas Lærerne Fullført
- Bjørn Usterud Egen bedrift Fullført
- Erik Falkum Radisson BLU Caledonien Fullført
- Erik Geelmuyden Egen bedrift Fullført
- Gunnar Johan Iglebæk Agder Energi Fullført
- Hans Olav Omland UiA Fullført
- Harald Myhre Nikkelverket Fullført
- Inge Torrey Tjøm KBR Fullført
- Jan Magne Strandberg Schindler Fullført
- Jan Tore Jørgensen Arkiv Fullført
- Johannes Jacobus Feenstra Egen bedrift Fullført
- John Haarr Kr.sand kommune Fullført
- Kåre Eidsaa Kr.sand kommune Fullført
- Kjell Tønnessen Telesport Fullført
- Knut Fosselie Team Mosjon Fullført
- Leif Sigbjørn Omdal Songdalen kommune Fullført
- Leiv Torstveit Lærerne Fullført
- Odd Wandsvik Optimera Fullført
- Oddmund Sjøveian Kr.sand kommune Fullført
- Øivind Fredriksen Optimera Fullført
- Stein Erikssen Nordea Fullført
- Svein Kirkeby Lærerne Fullført
- Svein Øderud Kr.sand kommune Fullført
- Sven Erik Fagermann LSK Fullført
- Tor Harald Nilsen Team Mosjon Fullført

- Tore Svennevig Posten Fullført
- Tore Tangen Kr.sand kommune Fullført
- Yngvar Skaar LSK Fullført
M75-79
- Åge Holgersen Nikkelverket Fullført
- Åge Wiggen Egen bedrift Fullført
- Arne Hallvard Holte Egen bedrift Fullført
- Audun Kjøstvedt Team Mosjon Fullført
- Bjarne Fidje Egen bedrift Fullført
- Egil Koestøl Hansen Egen bedrift Fullført
- Erik Tønnesen Egen bedrift Fullført
- Gunnar Kristian Vindenæs LSK Fullført
- Håkon Kiledal Statbil Fullført
- Håkon Laudal VA Vegvesen Fullført
- Hans A. Drange Optimera Fullført
- Hans Gunter Bjerkemo Radisson BLU Caledonien Fullført
- Helge Strøm Agder Energi Fullført
- Jan Erik Olsen Egen bedrift Fullført
- Jan Reinhard Hansen Egen bedrift Fullført
- Jon Heggland Posten Fullført
- Kai Gyberg Varodd Fullført
- Kåre Iglebæk Lærerne Fullført
- Kjell Åge Mykland Egen bedrift Fullført
- Kjell I. Svendsen Radisson BLU Caledonien Fullført
- Knut Tveiten Agder Energi Fullført
- Odd Kåre Rist Egen bedrift Fullført
- Paul Askildsen Egen bedrift Fullført
- Peder Grønnestad Vennesla kommune Fullført
- Steinar Johannessen Team Mosjon Fullført
- Thomas Stav Johanssen Egen bedrift Fullført
- Tor Erik Wasland Kr.sand kommune Fullført
- Torstein Larsen Oceaneering Rotator Fullført
M80-84
- Alf Haugland Egen bedrift Fullført
M85-89
- Arnfinn Bujordet Jernbanen Fullført
- Bjørn Ekberg Egen bedrift Fullført
- John Seland Agder Fylkeskommune Fullført
- Kjell Haugen Tilsynsgampene Fullført

Resultater – Milslukeren (7,4 km)

K35-39
- Eva Helén Tandberg KSI Fullført
- Hilde Løfsnes Cameron Sense Fullført
K40-44
- Hilde Furuborg Kr.sand kommune Fullført
- Marianne Skeie Bøe Posten Fullført
K50-54
- Anny Hermansen Kr.sand kommune Fullført
- Carin Denise Eckel Egen bedrift Fullført
- Ellen Marie Nordbø Handelsbanken Fullført
- Inger Britt Bakstad Team Mosjon Fullført
- Inger Reinhartsen OneCo Fullført
- Linda Næsager Nesse Sørlandet Sykehus Fullført
- Marit Gausdal HG-Bygg Fullført
- Vibeke Bueklev Repstad Fullført
K55-59
- Anne Merete Halvorsrød Berg-Hansen Fullført
- Anne-Britt Frivoll Tangen vgs Fullført
- Enny-Karin Vindheim Kr.sand kommune Fullført
- Siren R. Hodne Team Mosjon Fullført
- Siri Marit Aasland Egen bedrift Fullført
- Torhild Henriksen Egen bedrift Fullført
K60-64
1 Marit Penne Kr.sand kommune 42:01
K65-69
1 Margaret Anne Heald Kr.sand kommune 35:25
- Eli Erikssen Posten Fullført
- Elin Stray VA Vegvesen Fullført
- Ellen Britt Engelstad Sørlandet Sykehus Fullført
- Kjellaug Fjordheim Sørlandet BBL Fullført
- Wenche Waal Heimstad Egen bedrift Fullført
K70-74
- Bjørg Mykland Posten Fullført
- Elin Pedersen Sundtjønn Kr.sand kommune Fullført

M10-14
- Tellef Eilertsen Torgersen Egen bedrift Fullført
M25-29
1 Ole Tom Blåka Team Mosjon 35:28
M35-39
- Atle Aasgaard Rambøll Norge Fullført
M40-44
- Jan Egil Egren Posten Fullført
- Martin L. Nerheim Team Mosjon Fullført

M45-49
1 Espen Skarpholt NOV 42:12
- Arild Trelsgård Agder Energi Fullført
- Dag Svingen T.O. Slettebøe Fullført
- Tommy Abrahamsen Kirkens Bymisjon Fullført
M55-59
1 Ole Johan Bueklev Repstad 33:35
- Ivar Fossdal Huntonit Fullført
- Per Nygård Repstad Fullført
- Sigurd Lund Team Mosjon Fullført
- Tom Kjetil Murberg Egen bedrift Fullført
- Vidar Lundevold Huntonit Fullført
- Yngvar Kiledal Handelsbanken Fullført
M60-64
1 Bjørn Rune Henriksen Elkem Fiskaa 33:03
- Bjørn Reinhartsen OneCo Fullført
- Eilif Johanssen Team Mosjon Fullført
- Lars Helge Fossdal Sørlandet Sykehus Fullført
- Morten Omdal Sørlandet Sykehus Fullført
- Øyvind Torgersen Kr.sand kommune Fullført
- Reidar Sæstad DNB Fullført
M65-69
- Arne Moen Team Mosjon Fullført
- Bjørn Dag Truchs Team Mosjon Fullført
- Hans Kristian Arnesen Egen bedrift Fullført
- Kjell Ivar Sangesland Team Mosjon Fullført
- Øystein Kilander Sørlandet Sykehus Fullført
- Sverre Heggland Egen bedrift Fullført
M70-74
- Gunnar Magne Kåsa Agder Energi Fullført
- Hans Petter Ruud Agder Energi Fullført
- Jan Olle Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført
- John Magnus Humborstad Team Mosjon Fullført
- Karl Ivar Moen Caverion Norge Fullført
- Knut Pilskog Firenor Fullført
M75-79
1 Borgar Haugland Team Mosjon 58:59
- Erik Bugge Nilsen Egen bedrift Fullført
- Ivar Kaafjord Team Mosjon Fullført
- Jack Hansen Egen bedrift Fullført
- Svein Arne Andreassen Telesport Fullført

Publisert:
Vil du skrive for Lokalsporten?
Rune Stensland, Fædrelandsvennens produktsjef for Lokalsporten, ønsker bidrag fra nye skribenter velkommen. Ta direkte kontakt med Rune på 975 97 785
  1. Terrengkarusellen
  2. Løping