Han gikk ned som en felt okse.

Smellen var fryktelig vond, for costaricaneren lå og rullet rundt på kunstgresset i smerter. Fysio Inge Liavaag løp 60-meteren på null komma niks for å sjekke skadeomfanget til spilleren AaFK så absolutt ikke må miste nå.

Det var heldigvis ikke noe galt verken med kneet eller andre vitale deler, Barrantes hadde kun fått en god gammeldags «lårhøne». Som gjør veldig vondt, men som normalt gir seg i løpet av to-tre dager.

— Michael vil kjenne lårhøna i noen få dager, men bør være spilleklar til mandagens kamp mot Fredrikstad, sa Liavaag.

Få spillere

I går var det kun 15 spillere på treningsfeltet. De tre jamaicanerne manglet, og strekkskadde Demar Phillips er ute i kanskje en måned til.

Jason Morrison var ventet til Ålesund enten i går kveld eller i dag. Men han meldte forfall til Jamaicas landskamp i forrige uke på grunn av smerter i et kne, og Liavaag er spent på hvordan midtbane-ankeret føler seg når han melder seg til tjeneste igjen.

Tramaine Stewart har fått et par dagers ekstra «fødsels-permisjon». Han ble førstegangs-pappa nylig, og forventes tilbake til Ålesund før helga. Det betyr at han neppe starter mot FFK.

Men Christian Myklebust trente for fullt, og er aktuell.