Kampoppsettet i Eliteserien klart: Rosenborg kan innvie kunstgresset på Brann stadion

Spilleplanen for Eliteserien ble sluppet onsdag. Blir det kunstgress på Brann stadion til seriestart, blir Rosenborg første motstander på nytt dekke.

Klassikeren mellom Brann og Rosenborg er ikke den eneste toppkampen som kommer tidlig denne sesongen:

Fjorårstoer Molde møter treeren Vålerenga i første runde, Bodø/Glimt-Molde kommer i runde tre og tittelforsvarer Glimt fortsetter mot Rosenborg i runde fire. I femte serierunde spilles Rosenborg mot Molde i Trondheim.

Slik spilles de ti første rundene – pluss info om tv-kanal:

Runde 1, mandag 5. april

Bodø/Glimt - Brann, mandag 18:00, TVNorge (TVN)

Haugesund - Tromsø, mandag 18:00, Discovery+ (D+)/Eurosport+ (ES+)

Kristiansund - Lillestrøm, mandag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen - Sandefjord, mandag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Strømsgodset, mandag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Viking, mandag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Odd, mandag 15:00, Eurosport Norge (ESN)

Vålerenga - Molde, mandag 20:00, ESN

Runde 2, lørdag/søndag 10./11. april

Brann - Rosenborg, søndag 20:00, ESN

Lillestrøm - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Molde - Sarpsborg 08, søndag 18:00, TVN

Odd - Vålerenga, lørdag 18:00, TVN

Sandefjord - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Bodø/Glimt, lørdag 16:00, ESN

Tromsø - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Viking - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 3, onsdag/torsdag 14./15. april

Bodø/Glimt - Molde, onsdag 18:00, D+/ES+

Haugesund - Strømsgodset, onsdag 18:00, D+/ES+

Kristiansund - Sandefjord, onsdag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen - Lillestrøm, onsdag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Odd, torsdag 18:00, ESN

Sarpsborg 08 - Brann, onsdag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Tromsø onsdag 18:00, MAX

Vålerenga - Viking, onsdag 18:00, D+/ES+

Runde 4, lørdag/søndag 17./18. april

Bodø/Glimt - Rosenborg, søndag 20:00, ESN

Brann - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm - Tromsø, lørdag 16:00, ESN

Molde - Haugesund, søndag 18:00, TVN

Odd - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Vålerenga, lørdag 18:00, TVN

Viking - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 5, lørdag/søndag 24./25. april

Sarpsborg 08 - Lillestrøm, lørdag 16:00, ESN

Haugesund - Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen - Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Molde, søndag 20:00, ESN

Stabæk - Brann, lørdag 18:00, TVN

Tromsø - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga - Bodø/Glimt, søndag 18:00, TVN

Runde 6, lørdag/søndag 1./2. mai

Bodø/Glimt - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Brann - Kristiansund, søndag 20:00, ESN

Molde - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Odd - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Vålerenga, lørdag 18:00, TVN

Sandefjord - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Mjøndalen, lørdag 16:00, ESN

Viking - Tromsø, søndag 18:00, MAX

Runde 7, lørdag/søndag 8./9. mai

Haugesund - Rosenborg, lørdag 18:00, TVN

Lillestrøm - Strømsgodset, søndag 18:00, MAX

Mjøndalen - Bodø/Glimt, lørdag 16:00, ESN

Molde - Brann, søndag 20:00, ESN

Sandefjord - Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø - Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 8, søndag 16. mai

Bodø/Glimt - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Brann - Haugesund, søndag 18:00, TVN

Kristiansund - Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Odd - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Viking - Lillestrøm, søndag 18:00, ESN

Vålerenga - Stabæk, søndag 20:00, ESN

Runde 9, mandag 24. mai

Haugesund - Vålerenga, mandag 18:00, TVN

Lillestrøm - Rosenborg, mandag 20:00, ESN

Mjøndalen - Odd, mandag 18:00, D+/ES+

Molde - Viking, mandag 18:00, D+/ES+

Sandefjord - Brann, mandag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt, mandag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Strømsgodset, mandag 15:00, ESN

Tromsø - Kristiansund, mandag 18:00, D+/ES+

Runde 10, lørdag/søndag 29./30. mai

Bodø/Glimt - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Brann - Tromsø, lørdag 18:00, TVN

Haugesund - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Odd - Viking, lørdag 16:00, ESN

Rosenborg - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Molde, søndag 18:00, TVN

Vålerenga - Lillestrøm, søndag 20:00, ESN

Runde 11, søndag 20. juni

Kristiansund - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm - Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen - Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Viking - Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 12, torsdag/fredag 24./25. juni

Bodø/Glimt - Stabæk, torsdag 18:00, D+/ES+

Brann - Odd, torsdag 18:00, D+/ES+

Haugesund - Kristiansund, torsdag 18:00, D+/ES+

Molde - Lillestrøm, torsdag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Viking, torsdag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Mjøndalen, torsdag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Tromsø, torsdag 18:00, D+/ES+

Vålerenga - Sandefjord, torsdag 18:00, D+/ES+

Runde 13, onsdag/torsdag 30. juni/1.juli

Kristiansund - Vålerenga, onsdag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm - Brann, onsdag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen - Haugesund, onsdag 18:00, D+/ES+

Odd - Bodø/Glimt, onsdag 18:00, D+/ES+

Sandefjord - Rosenborg, onsdag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Sarpsborg 08, onsdag 18:00, D+/ES+

Tromsø - Molde, onsdag 18:00, D+/ES+

Viking - Strømsgodset, onsdag 18:00, D+/ES+

Runde 14, lørdag/søndag/mandag, 3.-5. juli

Bodø/Glimt - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund - Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Molde - Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 15, lørdag 10. juli

Brann - Vålerenga, lørdag 18:00, D+/ES+

Kristiansund - Sarpsborg 08, lørdag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm - Haugesund, lørdag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen - Stabæk, lørdag 18:00, D+/ES+

Odd - Strømsgodset, lørdag 18:00, D+/ES+

Sandefjord - Molde, lørdag 18:00, D+/ES+

Tromsø - Rosenborg, lørdag 18:00, D+/ES+

Viking - Bodø/Glimt, lørdag 18:00, D+/ES+

Runde 16, lørdag/søndag 17./18. juli

Bodø/Glimt - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund - Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Molde - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 17, lørdag/søndag 31. juli/1. august

Brann - Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+

Kristiansund - Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+

Lillestrøm - Vålerenga, søndag 17:00, D+/ES+

Mjøndalen - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+

Odd - Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+

Sandefjord - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+

Tromsø - Strømsgodset, søndag 17:00, D+/ES+

Viking - Molde, søndag 17:00, D+/ES+

Runde 18, lørdag/søndag 7./8. august

Bodø/Glimt - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Molde - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Viking - Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 19, lørdag/søndag 14./15. august

Brann - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund - Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Odd - Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø - Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 20, lørdag/søndag 21./22. august

Molde - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Viking - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga - Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 21, lørdag/søndag 11./12. september

Bodø/Glimt - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Brann - Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm - Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen - Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+

Odd - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 22, lørdag/søndag 18./19. september

Mjøndalen - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Molde - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Odd - Lillestrøm, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø - Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Viking - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 23, lørdag/søndag 25./26. september

Bodø/Glimt - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Brann - Viking, søndag 18:00, D+/ES+

Haugesund - Mjøndalen, søndag 18:00, D+/ES+

Kristiansund - Odd, søndag 18:00, D+/ES+

Lillestrøm - Molde, søndag 18:00, D+/ES+

Sandefjord - Tromsø, søndag 18:00, D+/ES+

Stabæk - Vålerenga, søndag 18:00, D+/ES+

Strømsgodset - Rosenborg, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 24, lørdag/søndag 2./3. oktober

Lillestrøm - Sandefjord, søndag 18:00, D+/ES+

Mjøndalen - Kristiansund, søndag 18:00, D+/ES+

Molde - Strømsgodset, søndag 18:00, D+/ES+

Odd - Brann, søndag 18:00, D+/ES+

Rosenborg - Stabæk, søndag 18:00, D+/ES+

Tromsø - Bodø/Glimt, søndag 18:00, D+/ES+

Viking - Haugesund, søndag 18:00, D+/ES+

Vålerenga - Sarpsborg 08, søndag 18:00, D+/ES+

Runde 25, fredag/lørdag, 16. oktober

Bodø/Glimt - Vålerenga, lørdag 17:00, D+/ES+

Brann - Lillestrøm, lørdag 17:00, D+/ES+

Haugesund - Molde, lørdag 17:00, D+/ES+

Kristiansund - Tromsø, lørdag 17:00, D+/ES+

Sandefjord - Odd, lørdag 17:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Rosenborg, lørdag 17:00, D+/ES+

Stabæk - Mjøndalen, lørdag 17:00, D+/ES+

Strømsgodset - Viking, lørdag 17:00, D+/ES+

Runde 26, lørdag/søndag 23./24. oktober

Brann - Sandefjord, søndag 17:00, D+/ES+

Lillestrøm - Mjøndalen, søndag 17:00, D+/ES+

Molde - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+

Odd - Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+

Strømsgodset - Kristiansund, søndag 17:00, D+/ES+

Tromsø - Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+

Viking - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+

Vålerenga - Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+

Runde 27, fredag/lørdag, 29./30. oktober

Bodø/Glimt - Viking, lørdag 17:00, D+/ES+

Haugesund - Lillestrøm, lørdag 17:00, D+/ES+

Kristiansund - Brann, lørdag 17:00, D+/ES+

Mjøndalen - Tromsø, lørdag 17:00, D+/ES+

Rosenborg - Sandefjord, lørdag 17:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Strømsgodset, lørdag 17:00, D+/ES+

Stabæk - Molde, lørdag 17:00, D+/ES+

Vålerenga - Odd, lørdag 17:00, D+/ES+

Runde 28, lørdag/søndag 6./7. november

Brann - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+

Lillestrøm - Kristiansund, søndag 17:00, D+/ES+

Molde - Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+

Odd - Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+

Sandefjord - Mjøndalen, søndag 17:00, D+/ES+

Strømsgodset - Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+

Tromsø - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+

Viking - Vålerenga, søndag 17:00, D+/ES+

Runde 29, lørdag 20. november

Bodø/Glimt - Odd, lørdag 17:00, D+/ES+

Haugesund - Sandefjord, lørdag 17:00, D+/ES+

Kristiansund - Viking, lørdag 17:00, D+/ES+

Mjøndalen - Brann, lørdag 17:00, D+/ES+

Rosenborg - Tromsø, lørdag 17:00, D+/ES+

Sarpsborg 08 - Molde, lørdag 17:00, D+/ES+

Stabæk - Lillestrøm, lørdag 17:00, D+/ES+

Vålerenga - Strømsgodset, lørdag 17:00, D+/ES+

Runde 30, søndag 28. november

Brann - Sarpsborg 08, søndag 17:00, D+/ES+

Lillestrøm - Bodø/Glimt, søndag 17:00, D+/ES+

Molde - Vålerenga, søndag 17:00, D+/ES+

Odd - Mjøndalen, søndag 17:00, D+/ES+

Sandefjord - Kristiansund, søndag 17:00, D+/ES+

Strømsgodset - Haugesund, søndag 17:00, D+/ES+

Tromsø - Stabæk, søndag 17:00, D+/ES+

Viking - Rosenborg, søndag 17:00, D+/ES+