-Chelsea liker å være organsierte, og de gjør det veldig godt. De ligger lavt og prøver å ro i land en 1-0-seier. Men vi liker å angripe mer, og jeg vil heller spille 100 ganger i angrep enn å lide igjennom en defensiv kamp, forklarer Rooney til Sky Sports.
Unngutten skrev i går under på en ny kontrakt som binder ham til Old Trafford til 2012. Dagen etter hyller Rooney Uniteds offensive spill.
— I United så går vi i angrep og spiller med et høyt tempo. Forhåpentligvis vil dette gjøre motstanderen mer defensiv, noe som betyr at vi ikke slipper inn så mange mål, sier Wayne Rooney.
Han tror også at Chelseas innkjøpspolitikk har en negativ påvirkning på laget.
— Den eneste store forskjellen mellom oss er at de har brukt millioner på spillere, og noen av de sitter på benken. Det vil ikke være godt for moralen, forklarer Rooney.