Historisk skyting av Tore Rødland under Landsskytterstevnet

Rogaland store håp i felt hurtig, Tore Rødland fra Klepp, innfridde fullt ut og er klar for torsdagens tv-sendte finale.

Publisert:

Tore Rødland er klar for torsdagens finale i felt hurtig. Foto: Svein Jarl Liestøl

  • Svein Jarl Liestøl
Denne artikkelen er over to år gammel

Det er bare de 16 beste fra hovedskytingen som er med i finaleskytingen.

– Jeg visste at jeg måtte langt ned på 7-tallet for å komme med, sier Tore Rødland som er helt i toppen av norgescupen i denne øvelsen.

Øvelsen går ut på å komme seg fra stående grunnstilling til å kaste seg ned og treffe tre forskjellige figurer på kortest mulig tid. Alle skudd måles elektronisk.

Klepp-skytter Rødland brukte 3,19 sekunder på å treffe første figur og 4,99 sekunder på neste. Totalt klokket han inn på 6,83 – som er den raskeste felt hurtig som noen rogalandsskytter har skutt på et landsskytterstevne.

I torsdagens finale møtes de 16 beste etter et cup-system, der nummer 1 møter nummer 16, nummer 2 møter nummer 15 og så videre.

Til slutt avgjøres det gjennom en ren finale mellom de to gjenstående skytterne.

Bare en gang tidligere har en rogalandsskytter vunnet denne øvelsen. Det skjedde i 2002 da Rune Liestøl skjøt hjem gullet.

I søndagens feltrunde for de best rangerte skytterne var det bare Times Linn Christine Vatland som klarte å kopiere Stavangers Bjørn Peter Leite sitt fulle hus med 30 treff. Her var det jentene som fulgte også på de neste plassene.

Eirunn Søyland, Gjesdal og Anette Thingbø Sundnes, Time klarte begge 29 treff.

Lokale resultater fra Landsskytterstevnet

Samlagsvis - Fredag - 03-08-2018 - Rogaland

Bane

Klasse 1

Eli Gravdal, Hå 246, Signe J. D. Stangborli, Klepp 245, Liv Karin Strand, Bjerkreim 233,

Klasse 2

Helge Voss, Stavanger 237, Kristoffer Anda, Klepp 236, Ellen-Marie Time, Time 235, Øyvind Espedal, Gann 235, Mathias Wathne Tveit, Gann 234, Per Jan Spødevoll, Bjerkreim 234, Per Gunnar Steinnes, Finnøy 232, Sveinung Søyland Moen, Sand/Suldal 232, Heidi Anita Holmqvist, Karmøy 232, Hege Rødland, Klepp 230, Camilla S. Rødland, Klepp 228, Mariann Austvoll, Klepp 228, Benjamin Østebø, Egersund 228, Jan Erik Brown Berge, Stavanger 226, Frode Bråtveit, Bråtveit 225, Rita Guggedal, Klepp 224,

Klasse Veteran 65 år

Paul Vaule, Hå 250, Per Gjesdal, Gjesdal 250, Svein Kå. Søyland, Gjesdal 249, Jostein Myklebust, Klepp 248, Einar Aniksdal, Hå 248, Johan Holen, Hå 248, Nils Seldal, Klepp 248, Jens Sverre Knutsen, Klepp 247, Sivert Skår, Time 247, Melvin Berggård, Egersund 245,

Felt

Klasse 4

Bjørn Petter Leite, Stavanger 30/14, Aage Espedal, Gann 28/12, Sigmund Dobbe, Stavanger 27/14, Marie Asbjørnsen, Stavanger 27/13, Helge Tveit, Gann 27/12, Bernt Krone, Sokndal 27/10, Andreas R. Nordvik, Stavanger 26/13, Steinar Skorpa, Stavanger 25/11, Morten Lunde, Klepp 25/10, Jarle Kvinen, Gann 25/8, Reinert Bokn, Finnøy 25/1, Kari Aarekol, Klepp 24/17, Wenche Belsvik, Egersund 24/9, Svein Egil Holta, Jørpeland 23/10, Simon Gerhard Simonsen, Karmøy 20/7, Sissel Bokn, Finnøy 18/5, Anders Leknes, Karmøy 17/8,

Klasse Veteran 73 år

Gunnar Håland, Klepp 30/21, Halvar Austvoll, Klepp 30/19, Åsmund Idland, Gjesdal 28/18, Andres Skår, Hjelmeland 27/21, Torbjørn Mong, Egersund 26/18, Johannes Østrem, Stavanger 26/10, Magne Westerheim, Gjesdal 23/12,

Lørdag - 04-08-2018 Rogaland

Bane

Klasse Eldre Rekrutt

Ørjan Auno Stai, Jørpeland 241, Rikke Øverland, Gann 237,
Klasse Nybegynner Voksen Håvard N. Voss, Stavanger 246,

Klasse Veteran 55 år

Egil Time, Time 246, Sigbjørn Undheim, Time 243, Bodvar Øvrevik, Finnøy 243, Per Sverre Risa, Time 242, Kåre Haugvaldstad, Gjesdal 242, Ivar Ueland, Klepp 240, Terje Høyland, Time 238, Folke Helle, Finnøy 236, Aril Strand, Bjerkreim 227,

Felt

Klasse 2

Mathias Wathne Tveit, Gann 27/12, Hege Rødland, Klepp 26/14, Kristoffer Anda, Klepp 25/9, Per Jan Spødevoll, Bjerkreim 25/6, Helge Voss, Stavanger 25/6, Sveinung Søyland Moen, Sand/Suldal 23/12, Benjamin Østebø, Egersund 20/4, Frode Bråtveit, Bråtveit 19/8, Jan Erik Brown Berge, Stavanger 18/6, Camilla S. Rødland, Klepp 14/3,

Klasse 4

Astrid Hagelund, Klepp 25/7,

Klasse Eldre Junior

Ole Simen Eckhoff Gjermestad, Egersund 25/9, Regine R. Nordvik, Stavanger 24/12, Trine Håheim, Stavanger 24/6, Kjetil Anda, Klepp 15/4,

Klasse Junior

Martin N. Voss, Stavanger 30/19, Line Rødland, Klepp 30/17, Tobias Lekvam, Jørpeland 28/19, Finn Christian Strunck Gundersen, Stavanger 24/8, Morten Nysted, Stavanger 21/11, Aleksander Endresen Bråtveit, Time 21/10, Espen Ramsfjell, Jørpeland 18/6, Mads Øverland, Gann 16/6, Morgan Gravdal, Hå 15/3,

Søndag - 05-08-2018 Rogaland

Bane

Klasse 3

Ove Steinkjellå, Karmøy 238, Sophie Christin E. Gjermestad, Egersund 231, Raymond Vaule,
Bjerkreim 230, Lars Øglænd Håheim, Stavanger 230, Espen Kambo, Stavanger 228, Bjarte Kvame Øvrevik, Gann 226, Tormod Måge, Gjesdal 223, Vilhelm Assersen, Egersund 220, Øyvind Guggedal, Klepp 213,

Klasse Eldre Rekrutt

Hannah Johansen, Time 250, Emil K. Lilledal, Stavanger 248, Kristin Øglænd Håheim, Stavanger 247, Klasse Veteran 73 år Gunnar Håland, Klepp 250, Halvar Austvoll, Klepp 249, Andres Skår, Hjelmeland 247, Torbjørn Mong, Egersund 247, Johannes Østrem, Stavanger 247, Åsmund Idland, Gjesdal 246, Magne Westerheim, Gjesdal 243,

Felt

Klasse 1

Signe J. D. Stangborli, Klepp 25/9, Liv Karin Strand, Bjerkreim 24/7, Eli Gravdal, Hå 22/9,
Klasse 5 . Linn Christine Vatland, Time 30/12, Eirunn Ø Søyland, Gjesdal 29/21, Anette Thingbø Sundnes, Time 29/20, Rasmus Løberg, Klepp 29/16, Odd Arild Stava, Karmøy 29/15, Tore Rødland, Klepp 29/12, Olav Fuglestad, Time 28/18, Tore Indreiten, Stavanger 28/16, Einar Johansen, Time 28/13, Einar Tunheim, Hå 28/10, Frode Kloster, Stavanger 28/10, Kjell Strand Hovland, Klepp 28/9, Steve T. Øverland, Gann 27/11, Ståle Kloster, Klepp 26/14, Stig Andrè Rødland, Klepp 26/11, John Winterstø, Stavanger 26/10, Ole Kristian Winterstø, Stavanger 25/13, Beate Aas, Karmøy 25/12, Trond Inge Rødland, Klepp 25/10, Vetle Mæle Skår, Time 23/5,

Klasse Rekrutt

Mathias Hamre, Time 29/15, Elise H. Birkeland, Stavanger 28/17, Sine Stangborli, Klepp 27/18, Ole Morten Austvoll Lunde, Klepp 27/11, Maria Endresen Bråtveit, Bråtveit 24/10, Jette Øverland, Gann 21/9, Viktoria Haga Øvrevik, Gann 13/4, Carl Marcus Gjermestad, Egersund 11/5,

Publisert:
Fædrelandsvennen ønsker en god og åpen debatt. Her kan du bidra med din mening.
  1. Landsskytterstevnet
  2. Sport
  3. Bjerkreim
  4. Time