Tirsdag 17. september:
Gruppe A: Manchester U. — Leverkusen, Real Sociedad - Shakhtar Donetsk.
Gruppe B: FC København - Juventus, Galatasaray - Real Madrid.
Gruppe C: Benfica - Anderlecht, Olympiakos - Paris Saint-Germain.
Gruppe D: Bayern München - CSKA, Plzen - Manchester C.
Onsdag 18. September:
Gruppe E: Chelsea - Basel, Schalke - Steaua Bucuresti.
Gruppe F: Marseille - Arsenal, Napoli - Bor. Dortmund
Gruppe G: Atletico Madrid - Zenit, Austria Wien - Porto
Gruppe H: Milan - Celtic, Barcelona - Ajax
Tirsdag 1. oktober:
Gruppe E: Basel - Schalke, Steaua Bucuresti - Chelsea.
Gruppe F: Arsenal - Napoli, Bor. Dortmund - Marseille.
Gruppe G: Zenit - Autria Wien 18.00, Porto - Atletico Madrid.
Gruppe H: Ajax - Milan, Celtic - Barcelona.
Onsdag 2. oktober:
Gruppe A: Leverkusen - Real Sociedad, Shakhtar Donetsk - Manchester U.
Gruppe B: Juventus - Galatasaray, Real Madrid - FC København.
Gruppe C: Anderlecht - Olympiakos, Paris Saint-Germain - Benfica.
Gruppe D: CSKA - Plzen 18.00, Manchester C. - Bayern München.
Tirsdag 22. oktober:
Gruppe E: Schalke - Chelsea, Steaua Bucuresti - Basel.
Gruppe F: Arsenal - Bor. Dortmund, Marseille - Napoli.
Gruppe G: Austria Wien - Atletico Madrid, Porto - Zenit.
Gruppe H: Milan - Barcelona, Celtic - Ajax.
Onsdag 23. oktober:
Gruppe A: Leverkusen - Shakhtar Donetsk, Manchester U. - Real Sociedad.
Gruppe B: Galatasaray - FC København, Real Madrid - Juventus.
Gruppe C: Anderlecht - Paris Saint-Germain, Benfica - Olympiakos.
Gruppe D: CSKA - Manchester C. 18.00, Bayern München - Plzen.
Tirsdag 5. november:
Gruppe A: Real Sociedad - Manchester U., Shakhtar Donetsk - Leverkusen.
Gruppe B: FC København - Galatasaray, Juventus - Real Madrid.
Gruppe C: Olympiakos - Benfica, Paris Saint-Germain - Anderlecht.
Gruppe D: Manchester C. - CSKA, Plzen - Bayern München.
Onsdag 6. november:
Gruppe E: Chelsea - Schalke, Basel - Steaua Bucuresti.
Gruppe F: Bor. Dortmund - Arsenal, Napoli - Marseille.
Gruppe G: Zenit - Porto 18.00, Atlético Madrid - Austria Wien.
Gruppe H: Ajax - Celtic, Barcelona - Milan.
Tirsdag 26. november:
Gruppe E: Basel - Chelsea, Steaua Bucuresti - Schalke.
Gruppe F: Arsenal - Marseille, Bor. Dortmund - Napoli.
Gruppe G: Zenit - Atletico Madrid 18.00, Porto - Austria Wien.
Gruppe H: Ajax - Barcelona, Celtic - Milan.
Onsdag 27. november:
Gruppe A: Leverkusen - Manchester U., Shakhtar Donetsk - Real Sociedad.
Gruppe B: Juventus - FC København, Real Madrid - Galatasaray.
Gruppe C: Anderlecht - Benfica, Paris Saint-Germain - Olympiakos.
Gruppe D: CSKA - Bayern München 18.00, Manchester C. - Plzen.
Tirsdag 10. desember:
Gruppe A: Manchester U. - Shakhtar Donetsk, Real Sociedad - Leverkusen.
Gruppe B: FC København - Real Madrid, Galatasaray - Juventus.
Gruppe C: Benfica - Paris Saint-Germain, Olympiakos - Anderlecht.
Gruppe D: Bayern München - Manchester C., Plzen - CSKA.
Onsdag 11. desember:
Gruppe E: Chelsea - Steaua Bucuresti, Schalke - Basel.
Gruppe F: Marseille - Bor. Dortmund, Napoli - Arsenal.
Gruppe G: Atletico Madrid - Porto, Austria Wien - Zenit.
Gruppe H: Milan - Ajax, Barcelona - Celtic.
(©NTB)