John Obi Mikel (19) har pådratt seg José Mourinhos vrede og er blitt stemplet som lat. Nå har han gått i seg selv og lover bot og bedring.

Mikel fikk tidligere i høst sin debut både i den engelske eliteserien og mesterligaen, men har den siste tiden vist at moralen ikke er helt etter Mourinhos ønsker. Manglende engasjement på treningsfeltet og rødt kort i møtet med Reading har fått portugiseren til å buldre.

Mikel innrømmer at det turbulente fjoråret, som dreide seg om alt annet enn fotball, har preget ham mer enn han tidligere har innrømmet.

– Fjoråret var en svært vanskelig tid for meg. Nå er jeg endelig tilfreds, men den engelske eliteserien er fysisk krevende, og det at jeg var ute over et år gjør ikke saken noe lettere, sa Mikel.

Han føler at formen er like rundt hjørnet, men er innstilt på å spille annenfiolin en periode.

– Alle spillerne her er dyktige. På midtbanen spiller jeg sammen med noen av verdens beste. Jeg håper at jeg kan lære av dem, men jeg vet jeg må jobbe hardt, sa 19-åringen.

(©NTB)