— Jeg er tilfreds med resultatet, men jeg er ikke fornøyd med spillet, selv om dette er et vanskelig sted å komme til, sa danskenes landslagssjef Morten Olsen til Kanal 5. Kampen ble spilt på det nyoppussede stadionet i Elbasan. Ermir Lenjani ga Albania ledelsen etter en kontring sju minutter før pause.

Etter flott forarbeid fra tidvis kritiserte Nicklas Bendtner, kunne IFK Göteborg-spiller Vibe sette inn 1-1 etter 81 minutter. Litt tidligere havnet en pasning fra Vibe i retning Bendtner i stolpen via en albansk forsvarer.

Danmark står med fire poeng etter to kamper i EM-kvalifiseringen. Portugal kommer til Parken i København tirsdag.

— Det var ikke etter planen at de skulle ta ledelsen. Det er en dårlig vane at vi hver gang havner bakpå. Det skjedde også mot Armenia. Men vi viste igjen at vi har en god benk. Som mot Armenia (2-1) viste vi god moral. Vi ønsker så gjerne å spille berusende fotball. Det håper vi å gjøre mot Portugal, sa Olsen. (©NTB)