Tregren overbeviste stort da han utklasset sin litauiske motstander i lett tungvekt og sikret minst bronsemedalje. Han slo Algirdas Baniulis 3-0 på poeng, men det var i grunnen bare flaks som gjorde at Baniulis klarte å stå på beina kampen ut.
— Tregren bokset helt rått. Litaueren ble utbokset etter alle kunstens regler, sa den norske landslagstreneren Erik Bredler til NTB etter kampen.
Bredler kunne fortelle at Tregren hadde Baniulis på gyngende grunn flere ganger. To ganger måtte litaueren ta stående telling, og han var på nippet til å bli slått knockout.
— Det var veldig nær ved å ende før full tid. Tregren tok kommandoen fra start, og jeg tror det var viktig i denne kampen. Han var så overlegen at det var som spill mot ett mål, sa landslagstreneren,
I fredagens semifinale skal Vegar Tregren møte albaneren Jurgen Utededaj. (©NTB)