Redningsmannskaper leter etter ytterligere fire mennesker som antas å ha vært inne i bygningen da ulykken skjedde, opplyser byens myndigheter.

Flyet, som var av typen Beechcraft King Air, mistet en motor under avgang og styrtet deretter inn i en toetasjes bygning som tilhører flyplassen, melder nettstedet ksn.com. Bare piloten var om bord i flyet, men i bygningen som tok til å brenne kraftig da den ble truffet, var det rundt 100 mennesker, ifølge politiet.

Bygningen huset den lokale treningsbasen til selskapet FlightSafety International.

Flystyrten i bygningens tak forårsaket en voldsom brann, og tykk, svart røyk steg opp fra området, og både vegger og tak i bygget raste sammen. Flammene var så kraftige at brannmannskapene var nødt til å trekke seg ut av bygningen etter å ha kjempet mot brannen i rundt en halvtime, ifølge brannsjef Ron Blackwell i Wichita.

Ulykken skjedde like før klokken 10 torsdag formiddag. (©NTB)