Simen Koland, her på et arkivfoto fra 2019, var raskest blant herrene på normalløypa på Hamresanden sist uke. Simen Koland, her på et arkivfoto fra 2019, var raskest blant herrene på normalløypa på Hamresanden sist uke. Foto: Sverre Larsen

650 karuselløpere på Hamresanden

Det åttende løpet i årets terrengkarusell ble avholdt i ei flat og fin løpe, uten betjening fra Terrengutvalget.

KRISTIANSAND: I denne meget flate og uskjermede løypa, nydelig for de lettbente, med underlag som hyppig veksler mellom gras, sand og asfalt/betong, kan det nok hende at den betydelige delen av våre deltakere som ikke lenger har ungdommens raskhet, syntes det ble uvant mye eksponering. For deltakertallet kom ikke helt opp dit vi kanskje kunne ha ventet.

Muligens bidro det også at ny smitteøkning i Kristiansand kommune igjen hadde ført til forbud mot arrangementer, med den konsekvens at alle dagene måtte gå helt uten betjening fra Terrengutvalget, kun med registrering på nettet.

Før korrigering for løpere som ikke fikk registrert seg, står vi med et deltakertall på 650, fordelt på 300 jenter og 350 gutter.

132 av dem (ca. 20 %) valgte milslukerdistansen.

Vi nevner de beste tidene totalt (som alle selvsagt er egenregistrerte), der vi blant jentene i vanlig løype på fire kilometer fikk en klar seier til Synnøve Thomassen (15:03), foran Anne Kari Borgersen (15:50), og de neste plassene et artig familieoppgjør mellom Helene Gallefoss (15:55), Gina Gallefoss Stray (16:08) og Lisbeth Jensen Gallefoss (16:13).

Hos guttene ble det seier til Simen Koland (13:46), foran Kjetil Karlsen (14:00), Abraham Pettersen (14:45), Ståle Thortveit (14:49), og Andreas Herstad Dolmen og Henning Holst (begge 15:02).

På den åtte kilometer lange Milslukeren ble det jenteseier til Margaret Anne Heald (39:44), foran Marte Bue og Sarah Kjernlie Johansen (begge 41:13).

Hos guttene ble det uvanlig sekundstrid i teten, med Johan Heide (35:58) først, like foran Paul André F. Ruud (36:01) og Arild Flystveit (36:03).

Etter åtte gjennomførte løp er det hele 529 deltakere som har nok løp (minst 7) til årspremie, mens i alt 1370 har vært med på minst ett løp.

NB! Denne uka er det duket for årets niende karuselløp, nemlig Kjellandsløpet i Søgne. Løypelengdene er ca. 4,7 km (vanlig) og ca. 9,4 km (Milsluker), og heller ikke denne uka er det betjening fra Terrengutvalget.

Resultater – Vanlig løype (4 km)

K10-14

    -   Lotte Axelsen                          Egen bedrift             Fullført

K15-19

    -   Maria Trelsgård                      Agder Energi            Fullført

    -   Sofie Beckmann Kristensen    Egen bedrift             Fullført

K20-24

    -   Silje Aanensen                        Egen bedrift             Fullført

    -   Tonje Aanensen                      Egen bedrift             Fullført

K25-29

    1   Helene Gallefoss                     Sørlandet Sykehus      15:55

    2   Gina Gallefoss Stray                Sørlandet Sykehus      16:08

    3   Maria Kimestad                      Mizuno Norge             18:47

    4   Elisabeth Nielsen Søyseth      Kr.sand kommune       19:06

    5   Lina Gullsmedmoen Indrebø  Nordea                        20:58

    6   Henriette Hultmann               Egen bedrift                23:18

    7   Renate Mølland                      Gumpen Gruppen       25:15

    8   Magnhild Tvedt                      Kr.sand kommune       35:28

    -   Thea Johanne Ormestad        Brandsdal Group      Fullført

    -   Therese Stallemo Bjerland     Nikkelverket             Fullført

K30-34

    1   Sara Kastbjerg                         Egen bedrift                19:03

    2   Isabelle Aabel                         GCE Node                    25:03

    -   Hanne Kloster                         Egen bedrift             Fullført

    -   Helene Hørte                          Kvadraturen vgs       Fullført

    -   Janni Løvås Severinsen           Phonero                   Fullført

    -   Karoline Pettersen                  Kr.sand kommune   Fullført

    -   Kristine Marie Ringsby            Harestua Barnehage Fullført

    -   Margrethe Saga                      Egen bedrift             Fullført

K35-39

    1   Synnøve Thomassen               Tangen vgs                  15:03

    2   Elisabeth Gill                           Kr.sand kommune       17:42

    3   Bente Urdal                            Kr.sand Politi               18:26

    4   Kathrine Engestøl                   Egen bedrift                32:17

    5   Mariann Fjørtoft Halvorsen   Meny Christiansand    52:35

    -   Anne-Karin Jensen                  Phonero                   Fullført

    -   Benedicte Dolsvaag Solum     Phonero                   Fullført

    -   Helle Moberg Nordhagen       Sørlandet BBL          Fullført

    -   Ingvill Tjernø                           Phonero                   Fullført

    -   Kathrine Martinsen                Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Ragnhild Skomedal                 UiA                           Fullført

    -   Therese Mjaaland                  Kruse Smith              Fullført

    -   Veronica Føreland Arnli         NAV Agder               Fullført

K40-44

    1   Ragnhild Schou Lauvland       Kr.sand kommune       18:44

    2   Helene Eik Andersen              Student                       20:58

    -   Anne Kristin Holte                  KKG                          Fullført

    -   Catrine Vehus                         Meny Christiansand Fullført

    -   Christine Ruud Fjellheim        NOV                          Fullført

    -   Hilde Aabel                             Harestua Barnehage Fullført

    -   Hilde Tønnesen                      Phonero                   Fullført

    -   Inger Helen Tørum                  Kr.sand kommune   Fullført

    -   Kristin Natvig                          Phonero                   Fullført

    -   Kristina Hedmann Espegren   Falck Helse               Fullført

    -   Nina Neleta Hopen                 Kr.sand kommune   Fullført

    -   Sarah Helene Upsahl              Egen bedrift             Fullført

    -   Tone Linnebo Trelsgård          Kr.sand kommune   Fullført

    -   Trine Hermansen                    Rambøll Norge         Fullført

    -   Vaar Andreassen                    Sørlandet Sykehus   Fullført

K45-49

    1   Solfrid Berg Hovden               Kr.sand kommune       18:19

    2   Marit Wrånes Eivindson         Tangen vgs                  23:13

    -   Anne Gunn V. Orten               Meny Christiansand Fullført

    -   Åshild Skofteland                   KKG                          Fullført

    -   Christina Bjerke Hansen         MHWirth                  Fullført

    -   Elin Strand                              Huntonit                  Fullført

    -   Ellen Merete Nilsen                Berg-Hansen            Fullført

    -   Lise H. Wagtskjold                  Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Marie Reiråskag                      Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Merethe Stendal-Karlsen Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Stine Borgen Nilsen                Kr.sand Politi            Fullført

K50-54

    1   Anne Kari Borgersen               NOV                             15:50

    2   Karin Berle Gabrielsen           Sørlandet Sykehus      20:33

    -   Andrea Carola Andersen        Color Line                 Fullført

    -   Anne Catrine Vollen               Berg-Hansen            Fullført

    -   Benedicte Beckmann              Lærerne                   Fullført

    -   Birte Eiersland                        Egen bedrift             Fullført

    -   Brita Hansen                           Kr.sand Politi            Fullført

    -   Cathrine Murstad                   Nye veier                  Fullført

    -   Christin Fast Andersen           Egen bedrift             Fullført

    -   Elin Fossli                                Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Elin Søberg Stubstad              Kr.sand kommune   Fullført

    -   Grete Sætre Bruheim             Schindler                  Fullført

    -   Grethe-Lill Lunde                    Sørlandet BBL          Fullført

    -   Gro Justnæs Kiledal                Strømmestiftelsen   Fullført

    -   Hege Hartvigsen                     Agder Energi            Fullført

    -   Hilde Simonsen                       Meny Christiansand Fullført

    -   Inger Margrethe Axelsen        Lærerne                   Fullført

    -   Ingrid Nakling-Schnell             Egen bedrift             Fullført

    -   Ingrid Wangsvik                      Kilden                       Fullført

    -   Kristin Eidem Pedersen           Tilsynsgampene       Fullført

    -   Kristin Mossing Berntsen        MHWirth                  Fullført

    -   Lene Valvik                              Gumpen Gruppen    Fullført

    -   Linda Andreassen          Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Linda Varhaug Røsnes            Kr.sand kommune   Fullført

    -   Liv Hege Fosselie Aas              Lærerne                   Fullført

    -   Mona Kristensen               Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Randi Marie Rypestøl             Hellvik Hus Søgne    Fullført

    -   Ruth Vallehei                          Lærerne                   Fullført

K55-59

    1   Lisbeth Jensen Gallefoss        UiA                              16:13

    2   Janne Thorstensen                 Statbil                          19:22

    3   Anne Lill Gullsmedmoen        Egen bedrift                21:28

    4   Hanne Aanensen                    Sørlandet Sykehus      21:49

    5   Marit Norby                            Kr.sand kommune       21:59

    -   Anne Kate Ugland                   Gumpen Gruppen    Fullført

    -   Anne Sofie Kaaland                Statbil                       Fullført

    -   Bente Gullsmedmoen Hauge Lærerne                   Fullført

    -   Britt Hilde Hattrem        Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Eva Trude Larsen                    Schenker                  Fullført

    -   Gunhild Hageland                   Egen bedrift             Fullført

    -   Guri Sæterlid                           Team Mosjon           Fullført

    -   Inger Olsen                              Lærerne                   Fullført

    -   Ingunn Solborg                       Nikkelverket             Fullført

    -   Margareth Wathne                 Posten                      Fullført

    -   Marianne Vorraa                    UiA                           Fullført

    -   Mette Underland                   Egen bedrift             Fullført

    -   Mona Guttormsen                  Multi Regnskap        Fullført

    -   Mona Rosseland                     NOV                          Fullført

    -   Ragnhild Aasen                       Berg-Hansen            Fullført

    -   Randi Anita Aanensen            Egen bedrift             Fullført

    -   Rita Holst                                Mizuno Norge          Fullført

    -   Siri Stavsholt Bujordet            Jernbanen                Fullført

    -   Turid Eie                                  NAV Agder               Fullført

    -   Unni-Merethe Kaarigstad       Sparebanken Sør     Fullført

K60-64

    1   Toril Benjaminsen                  Egen bedrift                27:09

    -   Anita Fuglestad                       Kr.sand kommune   Fullført

    -   Anne Cathrine Hansteen        Egen bedrift             Fullført

    -   Anne Grete Lindeland            UiA                           Fullført

    -   Anne Gro Tengesdal               NAV Agder               Fullført

    -   Anne Marie Tjessem               Team Mosjon           Fullført

    -   Astrid Nilsen                           Posten                      Fullført

    -   Berit Eikaas Ingebretsen         Team Mosjon           Fullført

    -   Berit H. Mikalsen                    Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Bjørg Hellem                     Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Brith Jorun Åteigen                 MHWirth                  Fullført

    -   Elin Pedersen                          Kr.sand kommune   Fullført

    -   Eva Sæthern Arneberg           Kvadraturen vgs       Fullført

    -   Gerd Eftevåg Bjørge                MHWirth                  Fullført

    -   Helle Bryntesen Lund             Agder Energi            Fullført

    -   Hellen Saga                             SiA                            Fullført

    -   Inger Evensen                         MHWirth                  Fullført

    -   Inger Lygre                              Kr.sand kommune   Fullført

    -   Janne Hagen Vang                  Statbil                       Fullført

    -   Jorun Wigstøl                          Pensjonist                Fullført

    -   Jorunn Mørkesdal                   Sparebanken Sør     Fullført

    -   Kari Bergstad Tredal               Nordic Door             Fullført

    -   Laila Fjellheim                         OneCo                      Fullført

    -   May Britt Aasgaard                 Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   May-Britt Stifoss                     Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Merete Haukom                     Air Products             Fullført

    -   Rita Hægeland                        Egen bedrift             Fullført

    -   Solveig M. Solberg         Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Tone Mosberg                         Norgesplaster          Fullført

    -   Tora Trydal                              Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Torunn Helleren                     Telesport                  Fullført

    -   Turid Høgberg                         Handelsbanken        Fullført

    -   Vera Ringdal Folkvord            Kr.sand Politi            Fullført

    -   Wenche Ulland                       Egen bedrift             Fullført

K65-69

    -   Anne Karin Beurling                Egen bedrift             Fullført

    -   Anne Marie Løvsland              Kr.sand Politi            Fullført

    -   Anni Lunden                           Egen bedrift             Fullført

    -   Arnhild Trygsland                   NAV Agder               Fullført

    -   Åse Stien                                 Pensjonist                Fullført

    -   Astrid Geelmuyden                SiA                            Fullført

    -   Ella Synnøve Illøkken              Lærerne                   Fullført

    -   Ellen Britt Engelstad               Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Ellinor Vedal                           Tollvesenet              Fullført

    -   Grete Johansen                      Egen bedrift             Fullført

    -   Ingebjørg Sundtjønn               Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Inger Vehus                             Egen bedrift             Fullført

    -   Ingunn Borøy                          OSM Offshore          Fullført

    -   Karin Elisabeth Klungreseth   Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Kirsten Lundevold Kvinlaug    Egen bedrift             Fullført

    -   Klara Sløgedal                         Statbil                       Fullført

    -   Kristine Oftedal                       Nordea                     Fullført

    -   Marit Nodeland Sødal            Kr.sand kommune   Fullført

    -   Nina Sunnås                            Lærerne                   Fullført

    -   Oddbjørg Johanne Moe          Aquarama                Fullført

    -   Reidun Rosander Tønnesen   NAV Agder               Fullført

    -   Rita Torbjørnsen                     Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Ruth Aarre                              Kr.sand Politi            Fullført

    -   Sigrun Fossheim                     Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Solveig Voldmo                       Idrettens                  Fullført

    -   Thorhild Løvdal Gundersen    Team Mosjon           Fullført

    -   Unni Osnes                              Egen bedrift             Fullført

    -   Venke Tveit                             Løven                       Fullført

    -   Wenche Graaner                    Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Wenche Haaland                    Egen bedrift             Fullført

K70-74

    -   Aase Kiledal                            Statbil                       Fullført

    -   Anne Grete Le Page                Egen bedrift             Fullført

    -   Anne Tonette Åmot Tveter     Lærerne                   Fullført

    -   Arina Axelssen                        Egen bedrift             Fullført

    -   Arny Danielsen                       Kr.sand kommune   Fullført

    -   Berit Lauvrak Dale                   Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Berit Tønnessen                     MHWirth                  Fullført

    -   Bjørg Aurebekk                 Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Bjørg Grønnestad                   Statbil                       Fullført

    -   Bjørg Mæsel                            Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Eli Sandbakken Oftedal          Norconsult               Fullført

    -   Elin Gundersen                       Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Ellen Knutsen                          Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Else Øderud                            Kr.sand kommune   Fullført

    -   Inger Knutsen Tønne              Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Inger Lise Osmundsen            Telesport                  Fullført

    -   Inger Marie Holthe                 Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Ingjerd Wiggen                       Egen bedrift             Fullført

    -   Jorun Roald                             Egen bedrift             Fullført

    -   Kari Hansen                            Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Karin Federici                          Agder Energi            Fullført

    -   Karin Helene Romseland        Lærerne                   Fullført

    -   Lillian Knudsen Nordby          Kr.sand kommune   Fullført

    -   Liv Jorun Askland                    Kr.sand kommune   Fullført

    -   Liv Tenningen                         Team Mosjon           Fullført

    -   Liv Wasland                            Fædrelandsvennen  Fullført

    -   Magnhild Iglebæk                   Statbil                       Fullført

    -   Mari Elisabeth Nøkleby          Statbil                       Fullført

    -   Maria Syvertsen                      Egen bedrift             Fullført

    -   Olaug Drange                          Optimera                 Fullført

    -   Randi S. Fosselie                     Egen bedrift             Fullført

    -   Reidun Gustafson                   Team Mosjon           Fullført

    -   Rose Laura Johansen     Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Sølvi Evensen                          Egen bedrift             Fullført

    -   Vibeke Holme Tjøm                Sørlandet Sykehus   Fullført

K75-79

    -   Ann Kate Askildsen              Songdalen kommune  Fullført

    -   Anne Byremo                          Egen bedrift             Fullført

    -   Åse Reinertsen                       Egen bedrift             Fullført

    -   Aslaug Wandsvik                    Optimera                 Fullført

    -   Bjørg Elisabeth Olsen             UiA                           Fullført

    -   Bjørg Reidun Roland               UiA                           Fullført

    -   Bjørg Rist                                 Egen bedrift             Fullført

    -   Edel Gladys Holte                   Tollvesenet              Fullført

    -   Ellinor Mikalsen                      Huntonit                  Fullført

    -   Ester Haugland                       Egen bedrift             Fullført

    -   Eva Wullum Fosselie               Lærerne                   Fullført

    -   Kirsten Spikkeland                  Kr.sand kommune   Fullført

    -   Lilly Ragnhild Frivold              Egen bedrift             Fullført

    -   Marit Lauvrak Ellefsen            DNB                          Fullført

    -   Wenche Fast                           Team Mosjon           Fullført

K80-84

    -   Bjørg Hanna Lund                   OSM Offshore          Fullført

    -   Bjørg Lillian Homme               Egen bedrift             Fullført

    -   Bjørg Staalesen                       Egen bedrift             Fullført

    -   Gudveig Jørundland               Lærerne                   Fullført

    -   Lise Johannessen                    Lærerne                   Fullført

    -   Solveig Haslerud                     Nordea                     Fullført

K85-89

    -   Eva Bujordet                           Jernbanen                Fullført

Ikke oppgitt alder:

    -   Jan-Eirik Fagerheim                Sørlandet Sykehus      27:30

M10-14

    -   Emil Holte-Yttri                       Egen bedrift                21:04

    -   Erik Elias Fiskvik                      LSK                               19:50

    -   Jørgen Høivik Enge                  Egen bedrift                28:31

    -   Magnus Johansen                   Egen bedrift                23:20

    -   Matteus Høivik Enge               Egen bedrift                20:14

M15-19

    1   Gisle Aadnevig Wetteland      Mizuno Norge             20:00

M25-29

    1   Abraham Pettersen                Egen bedrift                14:45

    2   Ole Asbjørn Byberg                 Elkem Fiskaa               19:39

    -   Espen Stubstad                       Otera                        Fullført

    -   Even Olafsen                           Mizuno Norge          Fullført

M30-34

    1   Simen Koland                          Phonero                      13:46

    2   Kjetil Marius Ulland Salvesen Kr.sand kommune       15:06

    3   Anders Skuggevik                    Egen bedrift                16:36

    4   Vegard Oppebøen                  Egen bedrift                17:41

    5   Kenneth Ausland              Agder Fylkeskommune     18:15

    6   Hans Erik Fiskvik                     LSK                               19:50

    7   Svenn Finnvold                       Egen bedrift                21:11

    8   Joakim Bauge                          Azets                           21:40

    9   Håkon Puntervold                  Brandsdal Group         21:47

  10   Kjetil Haugland                       Bouvet Norge              24:15

  11   Jan Erik Paulsen                      Nikkelverket                24:23

  12   Anders Heivoll                        Egen bedrift                29:08

    -   Knut Erlend Steinsland           NOV                          Fullført

    -   Kristian Jensen                        Brandsdal Group      Fullført

M35-39

    1   Thomas Fjukstad                    Norgesplaster             17:15

    2   Lars Klemet Jakobsson           Elkem Fiskaa               18:55

    3   Lars Wensell Hamre                Phonero                      21:35

    4   Anders Hægeland                   Tratec Norcon             23:12

    -   Atle Aasgaard                         Rambøll Norge         Fullført

    -   Ken Nøyseth                           T.O. Slettebøe          Fullført

    -   Kim André Reinhartsen          Phonero                   Fullført

M40-44

    1   Andreas Jølstad                      Egen bedrift                15:23

    2   Håkon Arne Helleseng            Egde                            15:53

    3   Jan Kristian Benestad             Igland Garasjen           18:00

    4   Thomas Dønnestad                Repstad                       18:39

    5   Hans Erik Nordin                     Sweco Sør                   19:30

    6   André Roque                           NOV                             20:05

    7   Jan Inge Gundersen                Visma                          21:41

    8   Mikhail Zhilyaev                      Air Products                23:00

    9   Fredrik Garmannslund           Sørlandet Sykehus      27:26

    -   Andreas Borgersen                 Mizuno Norge          Fullført

    -   Dag Eivind Vestbakke             Agder Energi            Fullført

    -   Dag Tore Abrahamsen           T.O. Slettebøe          Fullført

    -   Jan Larsen                               Brandsdal Group      Fullført

    -   Jon Erik Groos                         Phonero                   Fullført

    -   Per Helge Fjørtoft                   Egen bedrift             Fullført

M45-49

    1   Kjetil Karlsen                           Egen bedrift                14:00

    2   Ståle Thortveit                        Kr.sand kommune       14:49

    3   Harald Hodnemyr                   Egen bedrift                17:58

    4   Torjus Åkre                              Nikkelverket                18:31

    5   Knut Funderud Syrtveit          Agder Energi               18:58

    6   Bjørn-Erik Enge                       Kr.sand kommune       20:31

    7   Trond Arild Johansen             Egen bedrift                23:37

    8   Dag Øystein Johansen            Phonero                      24:09

    -   Ernst Pytten                            Rambøll Norge         Fullført

    -   Frode Andreassen                  TINE Kristiansand     Fullført

    -   Lars Jarle Yttri                         MHWirth                  Fullført

    -   Lars Jørgen Peterson              NAV Agder               Fullført

    -   Markus Bruno                         Phonero                   Fullført

M50-54

    1   Andreas Herstad Dolmen       Nikkelverket                15:02

    2   Arvid Fredriksen                     Egen bedrift                15:28

    3   Jan Erik Smithsen                    Egen bedrift                15:29

    4   Gunnar Mollestad                  Egen bedrift                15:36

    5   Olav Einar Rike                        Agder Energi               16:42

    6   John Torgeir Roland               KBR                              16:52

    7   Gunnar Haraldstad                 T.O. Slettebøe             16:53

    8   Nils Jørgen Helland                 Lærerne                       18:22

    9   Erik Åsmundsen                      Sweco Grøner             19:20

  10   Jan Rosted                              Air Products                21:18

  11   Børge Wetteland                    Mizuno Norge             22:08

  12   Tony Halsall                            Egen bedrift                27:50

    -   Arild Bergan                            T.O. Slettebøe          Fullført

    -   Eilef Stalleland                        Hellvik Hus Søgne    Fullført

    -   Flemming Olsen                      Egen bedrift             Fullført

    -   Geir Strand                             Schindler                  Fullført

    -   Hans Jørgen Beckmann          Kr.sand Politi            Fullført

    -   Jo Vegard Aardal               Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Jonny Dåstøl                           Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Jørgen Kilen                            Norgesplaster          Fullført

    -   Knut Aurebekk                        Kr.sand Politi            Fullført

    -   Magne Egebakken                  Nikkelverket             Fullført

    -   Morten Gustafson Borø         Nikkelverket             Fullført

    -   Morten Hansen                      MHWirth                  Fullført

    -   Øystein Arnesen                     Gumpen Gruppen    Fullført

    -   Per Otto Smithsen                  Tollvesenet              Fullført

    -   Robert Gustavsen                   Telenor                     Fullført

    -   Rune Skuggedal                      Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Steinar Bergan                        Nikkelverket             Fullført

    -   Steinar Justnes                        Huntonit                  Fullført

    -   Svein O. Olsen                         Cameron Sense        Fullført

    -   Tor Inge Sagedal                     Egen bedrift             Fullført

M55-59

    1   Stein-Erik Scheie                     Telesport                     15:40

    2   Helge Neset                            MHWirth                     16:25

    3   Gunnar Coward                      Egen bedrift                17:43

    4   Tore Hansen                           Egen bedrift                18:49

    5   Oluf Christian Bøckmann       Nikkelverket                20:15

    6   Svein Ødegaard                      Egen bedrift                20:41

    7   Peder Sletfjerding                   NOV                             20:54

    8   Arild Magne Gundersen         Egen bedrift                21:20

    9   Stig Nordhagen                       Kilden                          28:15

    -   Åge Mørkesdal                        Sparebanken Sør     Fullført

    -   Arne Bujordet                         Jernbanen                Fullført

    -   Asgeir Næss                            Veidekke Agder       Fullført

    -   Bernt Stigan Berntsen            Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Bjør Ivar Kulien                       Egen bedrift             Fullført

    -   Espen Eggerdink             Berry Packaging Norway  Fullført

    -   Geir Vennesland                     Huntonit                  Fullført

    -   Gøran Sandstrøm                   Egen bedrift             Fullført

    -   Guttorm Tenold             Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Helge Woxeng Nygård            Egen bedrift             Fullført

    -   Jan Petter Horn                       Agder Energi            Fullført

    -   Kenneth Abrahamsen            Gumpen Gruppen    Fullført

    -   Kjetil Norby                             Egen bedrift             Fullført

    -   Morten Hamre Olsen              Berg-Hansen            Fullført

    -   Nils Tore Augland                   Agder Energi            Fullført

    -   Oddvar Borgersen                   Cameron Sense        Fullført

    -   Ole Michael Lossius                BRG                          Fullført

    -   Pemba Lama Tamang             Cameron Sense        Fullført

    -   Per Ole Lie Lavre                     Egen bedrift             Fullført

    -   Rune Andersen                       MHWirth                  Fullført

    -   Rune Berntsen                        Rambøll Norge         Fullført

    -   Svein Arne Berntsen               Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Svein-Olav Nordihus               OneCo                      Fullført

    -   Terje Nandrup                        Egen bedrift             Fullført

    -   Tom Kjetil Murberg                 Egen bedrift             Fullført

    -   Tom-Arne Stallemo                Team Mosjon           Fullført

    -   Tor Arild Rysstad                    Valle Sparebank       Fullført

    -   Tor Bergan                              Nikkelverket             Fullført

    -   Vigleik Bjørheim                     Sørlandet Sykehus   Fullført

M60-64

    1   Henning Holst                         Egen bedrift                15:02

    2   Terje Georg Frigstad               Egen bedrift                18:07

    3   Geir Gundersen                      Kr.sand Skruefabrikk   18:10

    4   Kai Stokkeland                        Egen bedrift                18:17

    5   Ove Pettersen                         Team Mosjon              18:28

    6   Pål Alfred Larsen                     Statbil                          18:29

    7   Jan Jensen                               Egen bedrift                20:40

    8   Ole Håkon Eidså                      Team Mosjon              20:52

    9   Morten Paulsen                      Visma                          21:45

    -   Arne Langerak                         Schindler                  Fullført

    -   Bjørn Abrahamsen                 NOV                          Fullført

    -   Bjørn Andreas Friestad           Sparebanken Sør     Fullført

    -   Bjørn Inge Kvinlaug                 UiA                           Fullført

    -   Børre Johnsen                         NOV                          Fullført

    -   Dag Brekkan                            Team Mosjon           Fullført

    -   Ernst Johnny Jenssen        Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Geir Arne Iglebæk                   MHWirth                  Fullført

    -   Hans Petter Erichsen              MHWirth                  Fullført

    -   Helge Matre Fjermeros          MHWirth                  Fullført

    -   Hugo Thoresen                       Egen bedrift             Fullført

    -   Ivar Johan Aas                         Huntonit                  Fullført

    -   Jan Martin Drivdal                  MHWirth                  Fullført

    -   Jan Ragnar Larsen                   Egen bedrift             Fullført

    -   John Hansen                     Asker & Bærum Politi    Fullført

    -   John Rune Ingebretsen           Team Mosjon           Fullført

    -   Jon Matre                                Egen bedrift             Fullført

    -   Kai Rune Mitander                  Huntonit                  Fullført

    -   Lars Coward                            Egen bedrift             Fullført

    -   Morten Omdal                        Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Nils Bjørge                               MHWirth                  Fullført

    -   Ole Gunnar Sørli                     Nordea                     Fullført

    -   Øystein Bakke                         Tollvesenet              Fullført

    -   Pål Uberg                                Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Roald Stallemo                       Posten                      Fullført

    -   Tom Haukom                          Air Products             Fullført

    -   Tore Langaard                         Posten                      Fullført

    -   Torfinn Buseth                        Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Vidar Sannes                           LSK                           Fullført

M65-69

    1   Edgard Ellertsen                     Nikkelverket                15:54

    2   Klaes van der Meer                 Statbil                          19:05

    3   Terje Aasen                             Agder Energi               19:45

    4   Arnfinn Folkvord                     Nikkelverket                20:56

    5   Johnny Hansen                       Egen bedrift                21:32

    6   Arvid Brattland                       Gumpen Gruppen       25:15

    -   Alf Haaland                             Egen bedrift             Fullført

    -   Asbjørn Narvestad                  Repstad                    Fullført

    -   Bjørn-Egil Haugland                Huntonit                  Fullført

    -   Egil Mongstad                         Strømmestiftelsen   Fullført

    -   Eric Rasmussen                       Posten                      Fullført

    -   Geir Egil Åsen                          CB                             Fullført

    -   Håkon Hellvik                          Hellvik Hus Søgne    Fullført

    -   Hans Kristian Arnesen            Egen bedrift             Fullført

    -   Inge Solberg                   Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Kristen Bue                              Team Mosjon           Fullført

    -   Magne Reier Jørgensen          Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Nils Martin Pedersen              Sparebanken Sør     Fullført

    -   Odd Gaute Drivdal                  Egen bedrift             Fullført

    -   Oddvar Skår                            Egen bedrift             Fullført

    -   Oddvar Vårdal                         Kr.sand kommune   Fullført

    -   Øivind Gundersen                  Team Mosjon           Fullført

    -   Per Inge Rønsberg                  MHWirth                  Fullført

    -   Per Kåre Selle                          SiA                            Fullført

    -   Per Kvinlaug                            Egen bedrift             Fullført

    -   Rune Berentsen                      Statbil                       Fullført

    -   Svein B. Sødal                         Pentagon                 Fullført

    -   Terje Cederberg Hansen        Søgne kommune      Fullført

    -   Terje Taraldsen                       Agder Energi            Fullført

    -   Tom Torjussen                        Team Mosjon           Fullført

    -   Tore Heidenreich                    Team Mosjon           Fullført

    -   Trygve Dahl                             Agder Energi            Fullført

M70-74

    1   Finn Gitmark                           Egen bedrift                20:30

    2   John Sigve Haarr                     Kr.sand kommune       23:04

    3   Arnfinn Søyset                        Team Mosjon              23:39

    4   Birger Hafslund                       MHWirth                     25:54

    5   Helge Eg Johansen                  Egen bedrift                28:20

    -   Arne Abrahamsen                  Nordea                     Fullført

    -   Arne Moen                              Team Mosjon           Fullført

    -   Arne Tenningen                      Team Mosjon           Fullført

    -   Arvid Bentsen                         Telesport                  Fullført

    -   Asbjørn Abrahamsen              TINE Kristiansand     Fullført

    -   Aslak Bjotveit                          Statbil                       Fullført

    -   Bengt O. Klemo              Berry Packaging Norway  Fullført

    -   Bjørn Aurebekk                       Egen bedrift             Fullført

    -   Bjørn Usterud                         Egen bedrift             Fullført

    -   Carl Viggo Axelssen                Egen bedrift             Fullført

    -   Erik Geelmuyden                    Egen bedrift             Fullført

    -   Gunnar Fossestøl                    Egen bedrift             Fullført

    -   Gunnar Johan Iglebæk            Agder Energi            Fullført

    -   Hans Olav Omland                  UiA                           Fullført

    -   Helge Tønnessen                    DNB                          Fullført

    -   Inge Torrey Tjøm                    KBR                           Fullført

    -   Jan Magne Strandberg           Schindler                  Fullført

    -   Jens Stien                                Posten                      Fullført

    -   Kåre Eidsaa                             Kr.sand kommune   Fullført

    -   Kjell Egil Gjerde                       Idrettens                  Fullført

    -   Knut Fosselie                          Team Mosjon           Fullført

    -   Odd Wandsvik                        Optimera                 Fullført

    -   Odfinn Loka                             Nordea                     Fullført

    -   Øystein Edvardsen         Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Roald Mæsel                           Agder Energi            Fullført

    -   Stein Erikssen                          Nordea                     Fullført

    -   Svein Øderud                          Kr.sand kommune   Fullført

    -   Sverre Heggland                     Egen bedrift             Fullført

    -   Terje Osnes                       Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Tom Lindeland                        Egen bedrift             Fullført

    -   Tor Arild Oftedal                     Lærerne                   Fullført

    -   Tor Helge Fosselie                  MHWirth                  Fullført

    -   Torbjørn Paulsen                    Visma                       Fullført

    -   Torgrim Eldhuset                    Agder Energi            Fullført

M75-79

    1   Gunnar Kristian Vindenæs     LSK                               25:43

    -   Åge Holgersen                        Nikkelverket             Fullført

    -   Arne Hallvard Holte                Egen bedrift             Fullført

    -   Audun Kjøstvedt                     Team Mosjon           Fullført

    -   Egil Koestøl Hansen                Egen bedrift             Fullført

    -   Erik Falkum                     Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Erik Tønnesen                         Egen bedrift             Fullført

    -   Gunnar A. Nordby                   Agder Energi            Fullført

    -   Håkon Kiledal                          Statbil                       Fullført

    -   Håkon Laudal                          VA Vegvesen            Fullført

    -   Hans A. Drange                       Optimera                 Fullført

    -   Hans Gunter Bjerkemo  Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Johannes Jacobus Feenstra    Egen bedrift             Fullført

    -   Jon Heggland                          Posten                      Fullført

    -   Kai Gyberg                               Varodd                     Fullført

    -   Kåre Iglebæk                           Lærerne                   Fullført

    -   Kjell Åge Mykland                   Egen bedrift             Fullført

    -   Kjell Holthe                             Nordea                     Fullført

    -   Kjell I. Svendsen             Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Kjell Tønnessen                      Telesport                  Fullført

    -   Leif Sigbjørn Omdal             Songdalen kommune  Fullført

    -   Leif Vøttrup Wiig                    Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Leiv Torstveit                          Lærerne                   Fullført

    -   Marco Federici                        Agder Energi            Fullført

    -   Odd Kåre Rist                          Egen bedrift             Fullført

    -   Øivind Fredriksen                   Optimera                 Fullført

    -   Svein Roland                           Nordea                     Fullført

    -   Tor Erik Wasland                    Kr.sand kommune   Fullført

    -   Toralf Askland                         Egen bedrift             Fullført

    -   Tore Tangen                            Kr.sand kommune   Fullført

    -   Yngvar Skaar                           LSK                           Fullført

M80-84

    1   Oddvar Abrahamsen              Optimera                     28:10

    -   Alf Haugland                           Egen bedrift             Fullført

    -   Harald Reinert Hille                Egen bedrift             Fullført

    -   Jan Erik Olsen                          Egen bedrift             Fullført

    -   John Arvid Lie                          Lærerne                   Fullført

    -   Paul Askildsen                         Egen bedrift             Fullført

M85-89

    -   Arne Rafaelsen                       Nikkelverket             Fullført

    -   Bjørn Ekberg                           Egen bedrift             Fullført

    -   Einar Jørundland                    Lærerne                   Fullført

    -   Kjell Haugen                            Tilsynsgampene       Fullført

    -   Per Steen Sandell                   Nikkelverket             Fullført

M90-

     -   Ommund Skomedal                Egen bedrift             Fullført

Resultater – Milslukeren (8 km)

K15-19

    1   Tilde Elizabeth Gramstad       Egen bedrift                50:37

K25-29

    1   Marte Bue                               Kr.sand Politi               41:13

    -   Marthe Svartangen                 Handelsbanken        Fullført

K30-34

    1   Sarah Kjernlie Johansen         Kr.sand Politi               41:13

    2   Heidi Skreå Aanundsen          Phonero                      44:13

K35-39

    1   Ane Guri Sandåker                  Kr.sand kommune       42:02

    2   Nina Barland Flaten                LSK                               44:29

    3   Line Maria Slettebøe              Fædrelandsvennen     47:24

    4   Birgit Wigstøl Kjelsrud            Egen bedrift                50:58

    -   Camilla Viervang                     Sparebanken Sør     Fullført

    -   Eva Helén Tandberg               KSI                            Fullført

    -   Johanne Røssland Nupen       Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Kristin Marie Skaar                 Strømmestiftelsen   Fullført

    -   Mette Johnsen                        Brandsdal Group      Fullført

K40-44

    1   Teresa Pham                           Kr.sand kommune       41:48

    2   Christina Elise Myhra              Kr.sand kommune       44:00

    3   Marit Tjomsland Kroslid         Sørlandet Sykehus      44:03

    4   Nina Linn Rasmussen             Nye veier                     46:47

    5   Marianne Skeie                       Posten                         48:05

    6   Cecilie Lorentsen Odland       Sørlandet Sykehus      49:33

    7   Marita Brandsar Hefte            Sørlandet Sykehus      60:05

    8   Linda Gurvin Opheim              UiA                              64:07

    -   Hanne Kile                               Color Line                 Fullført

    -   Marta Simonsen                     Color Line                 Fullført

    -   Renathe Henriksen                 Egen bedrift             Fullført

    -   Sunniva Finne                         Phonero                   Fullført

    -   Tine Kloch Sørensen               UiA                           Fullført

K45-49

    1   Ingeborg Brattli Lund              Kr.sand kommune       48:34

    2   Anne-Kjersti Beurling        Agder Fylkeskommune     49:33

    -   Heidi Elisabeth Haugland       Team Mosjon           Fullført

    -   Kristin Anette H. Bolsøy       SpareBank1-SR-Bank  Fullført

    -   Laila Hærås                             Neumann Bygg        Fullført

K50-54

    1   Inger Britt Bakstad                  Team Mosjon              43:01

    -   Anny Hermansen                    Kr.sand kommune   Fullført

    -   Åslaug Grøvlen                       Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Astrid Brodersen                    Team Mosjon           Fullført

    -   Ellen Marie Nordbø                Handelsbanken        Fullført

K55-59

    1   Siri Marit Aasland                   Team Mosjon              42:42

    -   Anne Merete Halvorsrød       Berg-Hansen            Fullført

    -   Anne-Britt Frivoll                    Tangen vgs               Fullført

    -   Ellen Ekse                          Bertel O. Steen Agder    Fullført

    -   Enny-Karin Vindheim              Kr.sand kommune   Fullført

    -   Inger Reinhartsen                   OneCo                      Fullført

    -   Jane Eidså                               Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Linda Næsager Nesse             Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Siren R. Hodne                        Team Mosjon           Fullført

K60-64

    -   Anne Berit Eriksen                  Tollvesenet              Fullført

    -   Åse Gullsmedmoen                Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Eva Coward                             Lærerne                   Fullført

    -   Eva Moen                                Egen bedrift             Fullført

    -   Johanne Seim                          Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Liv Bente H. Friestad               UiA                           Fullført

    -   Torhild Henriksen                   Egen bedrift             Fullført

K65-69

    1   Margaret Anne Heald             Kr.sand kommune       39:44

    -   Elin R. Langøy Ilebekk             Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Elin Stray                                 VA Vegvesen            Fullført

    -   Kjellaug Fjordheim                  Sørlandet BBL          Fullført

    -   Marit Notland                         Egen bedrift             Fullført

    -   Reidun Fidje                            Lærerne                   Fullført

    -   Wenche Waal Heimstad         Egen bedrift             Fullført

K70-74

    -   Bjørg Mykland                        Posten                      Fullført

    -   Eli Erikssen                              Posten                      Fullført

    -   Elin Pedersen Sundtjønn        Kr.sand kommune   Fullført

    -   Lili Margrethe Johansen         Egen bedrift             Fullført

M10-14

    -   Tellef Eilertsen Torgersen      Egen bedrift             Fullført

M15-19

    -   Harald Ekornåsvåg                  Egen bedrift             Fullført

M35-39

    1   Paul André F. Ruud                 Sweco Grøner             36:01

    2   Øystein Heggernes Alvestad  Egde                            47:51

    -   Alf Synstad                              Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Hans-Jakob Omland               Nordea                     Fullført

M40-44

    1   Manuel Sparta                        UiA                              47:24

    -   Lars Ivar Olsen                        Gumpen Gruppen    Fullført

M45-49

    1   Johan Heide                            Elkem Fiskaa               35:58

    2   Tore Reisvaag Johannessen   Egen bedrift                37:22

    3   Dag Svingen                            T.O. Slettebøe             41:57

    4   Stian Horn                               Neumann Bygg            47:32

    -   Arild Trelsgård                        Agder Energi            Fullført

    -   Håvard Glende                        Kr.sand kommune   Fullført

    -   Jan Egil Egren                          Posten                      Fullført

    -   Magnus Vatland                     Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Martijn Roos                           Color Line                 Fullført

 

M50-54

    1   Arild Flystveit                          Phonero                      36:03

    2   Arild Tengs                              Neumann Bygg            41:47

    3   Kjell Torkelsen                        Advokatfirma Tofte     43:11

    -   Bjørnar Svendsen           Berry Packaging Norway  Fullført

    -   Frode Tjomsland                    Statbil                       Fullført

    -   Martin Johan Vindheim          Team Mosjon           Fullført

M55-59

    1   Jon Terje Ekeland                   Nye Veier                    36:45

    2   Ole Johan Bueklev                  Repstad                       37:13

    -   Henrik Ringereide                   Kr.sand kommune   Fullført

    -   Ivar Fossdal                             Huntonit                  Fullført

    -   Lars Elling Ekornåsvåg            Egen bedrift             Fullført

    -   Lloyd Flatebø                          Posten                      Fullført

    -   Per Nygård                              Repstad                    Fullført

    -   Sigurd Lund                             Team Mosjon           Fullført

    -   Vidar Lundevold                     Huntonit                  Fullført

    -   Yngvar Kiledal                         Handelsbanken        Fullført

M60-64

    -   Jan Øyvind Pedersen         Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Lars Helge Fossdal                  Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Øyvind Torgersen                   Kr.sand kommune   Fullført

    -   Reidar Sæstad                         DNB                          Fullført

    -   Robert Coward                       Kr.sand kommune   Fullført

    -   Rolf Pedersen                         Egen bedrift             Fullført

M65-69

    1   Arild Aurebekk                        Gumpen Gruppen       41:02

    2   Kai Kyllingstad                        Sparebanken Sør         42:55

    3   Carl Georg Omdal                   NAV Agder                  47:15

    4   Bruce Bergendoff                    Egen bedrift                55:08

    -   Bjørn Reinhartsen                  OneCo                      Fullført

    -   Kåre Berle                               Team Mosjon           Fullført

    -   Steinar Tverrli                         Lærerne                   Fullført

M70-74

    1   Tore Berntsen                   Agder Fylkeskommune     44:45

    2   Alf Gurandsrud                       Landmåler Sør             52:24

    3   Arne Paulsen                          Egen bedrift                60:00

    -   Anders Torbjørnsen               Jernbanen                Fullført

    -   Arne Tolli Pedersen                Kr.sand kommune   Fullført

    -   Gunnar Magne Kåsa               Agder Energi            Fullført

    -   Hans Petter Ruud                   Agder Energi            Fullført

    -   Jan Olle Rasmussen                Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   John Magnus Humborstad     Team Mosjon           Fullført

    -   Karl Ivar Moen                        Caverion Norge        Fullført

    -   Knut Pilskog                            Firenor                     Fullført

    -   Tore Svennevig                       Posten                      Fullført

M75-79

    1   Peder Grønnestad                  Vennesla kommune    48:57

    2   Sigbjørn Spikkeland                Sørlandet Sykehus      52:04

    -   Erik Bugge Nilsen                    Egen bedrift             Fullført

    -   Ivar Kaafjord                           Team Mosjon           Fullført

    -   Jan Reinhard Hansen              Egen bedrift             Fullført

    -   Rasmus Morvik                       Egen bedrift             Fullført

    -   Svein Arne Andreassen          Telesport                  Fullført

    -   Thomas Stav Johanssen         Egen bedrift             Fullført

Willy Pettersen Oceaneering Rotator Fullført

M80–84

Borgar Haugland Team Mosjon Fullført