Denne uka sto Flekkerøya-løpet på programmet, i løypa som Utvalgets Åge Holgersen satte sammen i forfjor. Denne gangen var midtpartiet av traseen utvidet med en halv km. En fin forbedring, siden vi på den måten også fikk betydelig mer sjøutsikt, som var ekstra hyggelig i det glitrende solskinnet.
Løypa har mange flotte partier av skogsterreng, myldrende av kristtornbusker, bare med enkelte korte strekk av grusveier, og asfalt kun inne på idrettsanlegget.
Se bildeserie og resultater lenger ned i teksten
Vi hadde unnet langt flere å få prøve dette løpet, men skal vel likevel være bra fornøyd med at 563 tok turen ut hit til øya. Dette er mer enn 100 flere enn fjorårets resultat. Fordelingen var 247 jenter og 316 gutter.
Bestetider i vanlig løype, uansett alder, gikk i jenteklassen til følgende: Det ble brakseier til 13 år unge Lisa Mjaaland (15:15), foran Lisbeth Jensen Gallefoss (16:30), Elisabeth Gill (17:04), Malene Carstens Nilsen (18:52), Marthe Amdal Jakobsen (19:16) og Bente Gullsmedmoen Hauge (19:35).
Hos guttene var det sterk kamp om seieren mellom Abraham Pettersen (13:30) og Truls Klungland (13:33), og på de neste plassene fulgte Pål Torgersen (13:58), Tormod Klungland (14:05) og Daniel Loka (14:17).
På milslukerdistansen ble de beste jentene Solgunn Berstad (39:17), foran Teresa Pham (39:42) og Dung Tuyet Nguyen (39:56).
Blant guttene ble det sterk seier til Jørgen Solli StrømOlsen (28:26), foran Johannes Bakkelund (32:48) og Fernando José Bravo Olguin (33:55).
44 av deltakerne oppnådde med dette sitt 7. løp, som kreves for årspremie, så totalen av premierte gjorde nå et hopp til 986.
Se bildeserie:
Resultater – Vanlig løype (3,7 km) K10-14
– Aurora Marie Villegas-Olsen Gjesteklasse Fullført
– Clara Sofie Villegas-Olsen Egen bedrift Fullført
– Lisa Mjaaland Skoleelev 15:15
– Mille Sofie Opseth Gjesteklasse 26:40
– Sofia Sunnås Egen bedrift 26:00
– Thea Hide Gjesteklasse 26:41
K15-19
1 Ingrid Andersen Lohne Egen bedrift 22:21
– Christina Trelsgård Agder Energi Fullført
– Julie Røysland Egen bedrift Fullført
– Maria Trelsgård Agder Energi Fullført
K20-24
1 Marthe Amdal Jakobsen Sørlandet Sykehus 19:16
– Helle Langeland Student Fullført
– Ingvild Angelsen KPMG Sørlandet Fullført
K25-29
1 Malene Carstens Nilsen Egen bedrift 18:52
2 Renate Mølland Gumpen Gruppen 24:24
– Anna Innvær Pettersen KPMG Sørlandet Fullført
– Celia Dill Øyna Egen bedrift Fullført
– Hilde Messel Aas Egen bedrift Fullført
– Kristina Landelius Multi Regnskap Fullført
– Trine Mørk Johnsen Rambøll Norge Fullført
K30-34
– Heidi Skreå Aanundsen Phonero Fullført
– Isabell Sæbø Kr.sand kommune Fullført
– Therese Amili Nikkelverket Fullført
K35-39
1 Tonje Levernes Solberg Vennesla kommune 20:03
– Caroline Andersen Phonero Fullført
K40-44
– Catrine Vehus Meny Christiansand Fullført
– Elisabeth Gill Kr.sand kommune 17:04
– Hanne Kile Color Line Fullført
– Helen Suzanne Palmer UiA Fullført
– Julie Rindung Rambøll Norge Fullført
– Kine Mellemberg Cameron Sense Fullført
K45-49
1 Nina Bakke Repstad 24:00
2 Hege C. Olsen Egen bedrift 37:00
– Åshild Skofteland Agder fylkeskommune Fullført
– Inger Mette Leek Egen bedrift Fullført
– Linda Bomann Egen bedrift Fullført
– Marianne Scheie Humborstad Statbil Fullført
– Renathe Henriksen Egen bedrift Fullført
– Rita Henriksen Sørlandet Sykehus Fullført
– Tone Linnebo Trelsgård Kr.sand kommune Fullført
K50-54
– Åslaug Grøvlen Elkem Fiskaa Fullført
– Birte Eiersland Egen bedrift Fullført
– Cathrin Alvær Nesland Color Line Fullført
– Cathrine Murstad Nye veier Fullført
– Elise Stray Sørlandet Sykehus Fullført
– Hege Saatvedt Egen bedrift Fullført
– Inger Kjelås VA Vegvesen Fullført
– Linda Varhaug Røsnes Kr.sand kommune Fullført
– Liv Hege Fosselie Aas Egen bedrift Fullført
– Mona Kristensen Agder fylkeskommune Fullført
– Randi Bay Gundersen Varodd/A3-Ressurs Fullført
– Randi Marie Rypestøl Hellvik Hus Søgne Fullført
– Rita Øren OneCo Fullført
– Tine Farestad Langeland Kr.sand kommune Fullført
K55-59
1 Lisbeth Jensen Gallefoss UiA 16:30
2 Bente Gullsmedmoen Hauge Egen bedrift 19:35
– Anne Siren Aanensen Varodd/A3-Ressurs Fullført
– Anne Sofie Kaaland Statbil Fullført
– Annie Ullah Team Mosjon Fullført
– Anny Hermansen Kr.sand kommune Fullført
– Beate Weistad Knutsen Egen bedrift Fullført
– Christin Fast Andersen Maritime Protection Fullført
– Eli Johannessen T.O. Slettebøe Fullført
– Ingunn Gåsvær Sørlandet Sykehus Fullført
– Jorun Christine Rondestvedt NAV Agder Fullført
– Karen Adine Nevland Cameron Sense Fullført
– Kirsti Urdal Lossius Statbil Fullført
– Kristin Eidem Pedersen Arbeidstilsynet Fullført
– Maj-Kristin Nygård Lillesand kommune Fullført
– Margareth Wathne Posten Fullført
– Monica Lunde Olsen Egen bedrift Fullført
– Randi Anita Aanensen Egen bedrift Fullført
– Reidun Wigemyr Egen bedrift Fullført
– Solveig Schia Kr.sand kommune Fullført
– Tove Randi Ruud Multi Regnskap Fullført
– Unni Sandstrøm Egen bedrift Fullført
K60-64
1 Turid Bråthen Berglund Sørlandet Sykehus 21:33
2 Reidun Klungland Cameron Sense 26:52
3 Toril Benjaminsen Egen bedrift 28:38
– Anne Britt Engestøl Vennesla kommune Fullført
– Anne Marie Tjessem Team Mosjon Fullført
– Berit Eikaas Ingebretsen Team Mosjon Fullført
– Berit H. Mikalsen Egen bedrift Fullført
– Berit Stavnheim Pedersen Egen bedrift Fullført
– Dorte Kvist Sørlandet Sykehus Fullført
– Eva Rondestvedt Egen bedrift Fullført
– Gerd Eftevåg Bjørge HMH Fullført
– Hellen Saga SiA Fullført
– Inger Britt Høyåsen Varodd/A3-Ressurs Fullført
– Inger Lygre Kr.sand kommune Fullført
– Inger Olsen Egen bedrift Fullført
– Jorunn Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført
– Kari Bergstad Tredal Nordic Door Fullført
– Karin Løining Dynestøl Kruse Smith Fullført
– Konstanse Skeie HMH Fullført
– Laila Fjellheim OneCo Fullført
– Lillian Tørressen Tollvesenet Fullført
– Liv Heidi Torsvik Posten Fullført
– Mona Rosseland NOV Fullført
– Randi Nordahl Nikkelverket Fullført
– Rita Hægeland Egen bedrift Fullført
– Solfrid Viste Egen bedrift Fullført
– Solveig Irene Kile Egen bedrift Fullført
– Solveig M. Solberg Radisson Blu Caledonien Fullført
– Tora Trydal Sørlandet Sykehus Fullført
– Torhild Henriksen Egen bedrift Fullført
– Torunn Helleren Telesport Fullført
– Wenche Mykland Trucknor Kr.sand Fullført
– Wenche Ulland Egen bedrift Fullført
– Anni Lunden Egen bedrift Fullført
K65-69
– Åse Reidun Axelsen Posten Fullført
– Astrid Geelmuyden SiA Fullført
– Berit Hofvander Multi Regnskap Fullført
– Bjørg Askland Egen bedrift Fullført
– Brit Ingeborg Danielsen Sørlandet Sykehus Fullført
– Eli Ose Egen bedrift Fullført
– Elin R. Langøy Ilebekk Sørlandet Sykehus Fullført
– Helle Bryntesen Lund Agder Energi Fullført
– Ingunn Borøy OSM Offshore Fullført
– Karin Thorsen Egen bedrift Fullført
– Kirsten Lund Løkling Sørlandet Sykehus Fullført
– Kirsten Lundevold Kvinlaug Egen bedrift Fullført
– Klara Sløgedal Statbil Fullført
– Liv Godtfredsen Egen bedrift Fullført
– Marit Nodeland Sødal Kr.sand kommune Fullført
– May Britt Aasgaard Sørlandet Sykehus Fullført
– Møyfrid Sandvik Egen bedrift Fullført
– Nina Sunnås Egen bedrift Fullført
– Ragnhild Auestad Team Mosjon Fullført
– Reidun Drivdal Thomassen Pensjonist Fullført
– Reidun Fidje Egen bedrift Fullført
– Ruth Aarre Kr.sand Politi Fullført
– Sigrun Fossheim Sørlandet Sykehus Fullført
– Solfrid Stavseth SiA Fullført
– Sunniva Aabel Kr.sand kommune Fullført
– Thorhild Løvdal Gundersen Team Mosjon Fullført
– Torunn Meyer Bristøl Egen bedrift Fullført
K70-74
– Aase Kiledal Statbil Fullført
– Alfrid Hånes Kr.sand kommune Fullført
– Anne Grete Le Page Egen bedrift Fullført
– Anne Karin Beurling Egen bedrift Fullført
– Anne Marie Løvsland Kr.sand Politi Fullført
– Anne-Britt Vabo Egen bedrift Fullført
– Anny Bjørnhom Egen bedrift Fullført
– Bente Økland Eltelnetworks VA Fullført
– Berit Tønnessen HMH Fullført
– Bjørg Grønnestad Statbil Fullført
– Eldri Kirkesola Arbeidstilsynet Fullført
– Eli Sandbakken Oftedal Norconsult Fullført
– Elin Gundersen Sørlandet Sykehus Fullført
– Ellen Marie Pauschert Kr.sand kommune Fullført
– Ellen Smestad Egen bedrift Fullført
– Grete Johansen Egen bedrift Fullført
– Gro Skogen Kr.sand kommune Fullført
– Inger Marie Oudalstøl Cameron Sense Fullført
– Ingjerd Wiggen Egen bedrift Fullført
– Kari Kjelle Egen bedrift Fullført
– Kari Olivia Sødal Egen bedrift Fullført
– Karin Elisabeth Klungreseth Sørlandet Sykehus Fullført
– Kirsten Salthaug Egen bedrift Fullført
– Lill Vedal Egen bedrift Fullført
– Lillian Knudsen Nordby Kr.sand kommune Fullført
– Liv Tenningen Team Mosjon Fullført
– Liv Wasland Fædrelandsvennen Fullført
– Reidun Gustafson Team Mosjon Fullført
– Sølvi Evensen Egen bedrift Fullført
– Wenche Graaner Sørlandet Sykehus Fullført
K75-79
– Ann Kate Askildsen Kr.sand kommune Fullført
– Anne Lise Lauvnes Kr.sand kommune Fullført
– Anne Marie Pedersen Kr.sand kommune Fullført
– Anne Sofie Grindland Pensjonist Fullført
– Aslaug Mosby Kr.sand kommune Fullført
– Bjørg Elisabeth Olsen UiA Fullført
– Bjørg Reidun Roland UiA Fullført
– Edel Gladys Holte Tollvesenet Fullført
– Eldbjørg Larsen Oceaneering Rotator Fullført
– Else-Margrethe Bredland UiA Fullført
– Ester Haugland Egen bedrift Fullført
– Eva Haugedal Egen bedrift Fullført
– Inger Marie Ulleberg El-com Sør Fullført
– Inger-Grethe Vabo Caverion Norge Fullført
– Lili Margrethe Johansen Egen bedrift Fullført
– Marit Grindheim Statbil Fullført
– Randi Mellingsæter Dagfin Skaar Fullført
– Rose Laura Johansen Radisson Blu Caledonien Fullført
– Siri Henriksen Pensjonist Fullført
– Wenche Fast Team Mosjon Fullført
K80-84
– Bjørg Hanna Lund OSM Offshore Fullført
– Bjørg Rist Egen bedrift Fullført
– Magnhild Svaland Vetrhus Kr.sand kommune Fullført
K85-89
– Gudveig Jørundland Egen bedrift Fullført
M10-14
– Adrian Valenzuela Oma Egen bedrift 17:22
– Jakob L. Arild Gjesteklasse 17:51
– Jonas Vikane Gjesteklasse Fullført
– Lucas Fransisco Gjesteklasse 21:51
– Mats Vik Gjesteklasse 17:49
– Matteus Høivik Enge Egen bedrift 19:56
– Oliver Kristoffersen Gjesteklasse 21:09
– Petter Salvesen Egen bedrift 21:58
– Tobias Solberg Rødland Egen bedrift 15:48
– Torjus Fjell Gjesteklasse Fullført
– Ulrik Oppebøen Gjesteklasse 21:11
M15-19
1 Daniel Loka Skoleelev 14:17
M20-24
1 Truls Klungland Hennig-Olsen Is 13:33
2 Hakeem Teland Egen bedrift 14:46
M25-29
1 Abraham Pettersen Egen bedrift 13:30
2 Eivind Skaaland Egen bedrift 15:51
– Simen Lunde Olsen Student Fullført
M30-34
1 Marius Engeland Hennig-Olsen Is 14:26
2 David Oma Elkem Fiskaa 15:04
3 Steffen Martinsen NRF 16:20
4 Ola Almvik Egen bedrift 18:45
– Daniel Reinhartsen Nikkelverket Fullført
– Håkon Puntervold Egen bedrift Fullført
M35-39
1 Pål Torgersen Egen bedrift 13:58
2 Roger Lea Egde 14:52
3 Espen Tungesvik Egen bedrift 16:58
4 Anders Hægeland Tratec Norcon 18:27
5 Daniel Salvesen HMH 22:00
6 Allan Tambini Finnestad Blink trafikkskole 29:40
– Henrik Gravdahl Egen bedrift Fullført
– Kim André Reinhartsen Phonero Fullført
– Lars Wensell Hamre Phonero Fullført
– Trond Vidar Thorsen Rejlers Fullført
M40-44
1 Tarjei Breiteig Agder Energi 14:32
2 Hans Erik Nordin Sweco Sør 20:14
3 Jens Olav Rydningen NAV Agder 23:08
4 Magnus Brodwall Sørlandet Sykehus 26:46
– Christian Jimenez Perez Meny Christiansand Fullført
– Fredrik Garmannslund Sørlandet Sykehus Fullført
– Raymond Moy Nikkelverket Fullført
– Ronny Martens Huntonit Fullført
– Torbjørn Rypestøl BDO Fullført
M45-49
1 Terje Heisel Tratec Norcon 16:59
2 Dagfinn Liestøl Egen bedrift 17:05
3 Torjus Åkre Nikkelverket 19:19
4 Morten Bomann Vest-Agder museet 19:21
5 Bjørn-Erik Enge Kr.sand kommune 21:54
6 Christian Breilid Cameron Sense 23:03
– Arild Trelsgård Agder Energi Fullført
– Dag Øystein Johansen Phonero Fullført
– Jan Rikard Olafsen NAV Agder Fullført
– Tom Fraser Skea Nikkelverket Fullført
– Tommy Thorbjørnsen Egen bedrift Fullført
M50-54
1 Tormod Klungland Per Klungland 14:05
2 Arvid Fredriksen Egen bedrift 15:12
3 Andreas Herstad Dolmen Nikkelverket 15:45
4 Håvard Flå Egen bedrift 16:36
5 Rune Nilsen Hydro Vigeland 19:49
6 Endre Myran Repstad 24:00
– Dan Berntsen Nikkelverket Fullført
– Frank Fosse Dagfin Skaar Fullført
– Freddie Øren OneCo Fullført
– Frode Tjomsland Statbil Fullført
– Gunnar Haraldstad T.O. Slettebøe Fullført
– Jonny Dåstøl Elkem Fiskaa Fullført
– Rune Reinertsen Origo Solutions Fullført
– Steinar Bergan Nikkelverket Fullført
– Steinar Justnes Huntonit Fullført
– Sverre Larsen Team Mosjon Fullført
– Ulrich Dalseth Egen bedrift Fullført
M55-59
1 John Torgeir Roland KBR 15:53
2 Stein-Erik Scheie Telesport 16:17
3 Helge Neset HMH 16:18
4 Sigvald Aamodt OneCo 16:28
5 Paul Nilsen Gumpen Gruppen 17:09
6 Oluf Christian Bøckmann Nikkelverket 18:04
7 Harald Ulstein Nordea 18:59
8 Sigmund Brekka Team Mosjon 20:54
9 Harry Verner Hartvigsen Tangen vgs. 21:28
10 Jon Olav Upsal VA Vegvesen 21:41
– Åge Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført
– Alf Gunnar Ulleberg Elcom Sør Fullført
– Arild Bergan T.O. Slettebøe Fullført
– Dag Inge Espeland Egen bedrift Fullført
– Deogratias Sabimana Color Line Fullført
– Eilef Stalleland Hellvik Hus Søgne Fullført
– Frank Robert Dahl Nikkelverket Fullført
– Gøran Sandstrøm Egen bedrift Fullført
– Guttorm Tenold Radisson Blu Caledonien Fullført
– Håkon Skjolden Egen bedrift Fullført
– Helge Woxeng Nygård Norgesplaster Fullført
– Jan Vidar Hansen Nikkelverket Fullført
– Jørgen Kilen Norgesplaster Fullført
– Kenneth Abrahamsen Gumpen Gruppen Fullført
– Kjetil Aasen Egen bedrift Fullført
– Oddvar Borgersen Cameron Sense Fullført
– Øystein A. Kvåse KPMG Sørlandet Fullført
– Pemba Lama Tamang Cameron Sense Fullført
– Per Ole Lie Lavre Egen bedrift Fullført
– Svein-Olav Nordihus OneCo Fullført
– Terje Nandrup Egen bedrift Fullført
– Thor Magne Stifoss Huntonit Fullført
– Tor Bergan Nikkelverket Fullført
– Tor Inge Sagedal Egen bedrift Fullført
– Vidar Lundevold Huntonit Fullført
– Vigleik Bjørheim Sørlandet Sykehus Fullført
M60-64
1 Bjørn Kristensen Agder fylkeskommune 17:47
2 Svein Olsen Egen bedrift 19:13
3 Morten Paulsen Visma 19:30
4 Pål Alfred Larsen Statbil 19:57
5 Arild Magne Gundersen Egen bedrift 21:40
6 Bjørn Angsund Future Production 21:48
7 John Rune Ingebretsen Team Mosjon 22:06
8 Jan Jensen Team Mosjon 22:16
9 Arne B. Andersen Statbil 22:18
10 Øyvind Trædal Nikkelverket 29:06
– Arne Myklebost Egen bedrift Fullført
– Bjørn Abrahamsen NOV Fullført
– Dag Brekkan Team Mosjon Fullført
– Finn Egil Olsen HMH Fullført
– Halvor Coward Olsen Huntonit Fullført
– Helge Matre Fjermeros HMH Fullført
– Henning Holst Egen bedrift Fullført
– Henry Gundersen Huntonit Fullført
– Jan Torger Nilsen Elkem Fiskaa Fullført
– Jens Øyvind Dynestøl Boen Bruk Fullført
– John Zahl Cameron Sense Fullført
– Knut Sand UiA Fullført
– Knut Terje Engestøl Huntonit Fullført
– Lars Edvin Olsen Varodd/A3-Ressurs Fullført
– Niels Frederik Garmann-Johnsen UiA Fullført
– Øivind Hagen Elkem Fiskaa Fullført
– Ole Michael Lossius BRG Fullført
– Per Skofteland Otera Fullført
– Roald Stallemo Posten Fullført
– Rolf Harald Bodin Tollvesenet Fullført
– Svein Arne Øydna Nordea Fullført
– Tor Arild Rysstad Valle Sparebank Fullført
– Tore Birger Dalevoll KBR Fullført
– Trond Birkedal Landmåler Sør Fullført
– Vidar Sannes LSK Fullført
M65-69
1 Rune Løkling Nikkelverket 15:20
2 Arild Aurebekk Gumpen Gruppen 19:52
3 Johnny Hansen Egen bedrift 22:07
4 André Bardoff Egen bedrift 22:22
5 Rune Østerhus Afry Consult 22:31
6 Arvid Brattland Gumpen Gruppen 25:58
7 Asbjørn Narvestad Repstad 37:00
– Egil Mongstad Strømmestiftelsen Fullført
– Geir Blesvik Senior Fullført
– Geir Stavseth Egen bedrift Fullført
– Ivar Johan Aas Huntonit Fullført
– John Hansen Asker & Bærum Politi Fullført
– Lars Coward Egen bedrift Fullført
– Magne Reier Jørgensen Sørlandet Sykehus Fullført
– Nils Bjørge HMH Fullført
– Odd Erik Magnussen Egen bedrift Fullført
– Odd Gaute Drivdal Egen bedrift Fullført
– Øivind Gundersen Team Mosjon Fullført
– Øyvind Torgersen Kr.sand kommune Fullført
– Per Aasgaard HMH Fullført
– Per Arvid Tredal Future Production Fullført
– Per Kvinlaug Egen bedrift Fullført
– Roald Borgemyr Telesport Fullført
– Svein B. Sødal Pentagon Fullført
– Svein Helge Mollestad Team Mosjon Fullført
– Terje Taraldsen Team Mosjon Fullført
M70-74
1 Klaes van der Meer Statbil 18:21
2 Edgard Ellertsen Nikkelverket 18:30
3 Olav Børve Egen bedrift 20:41
4 Paul Joreid Team Mosjon 20:45
5 Finn Gitmark Egen bedrift 21:57
6 John Sigve Haarr Kr.sand kommune 23:38
7 Aslak Bjotveit Statbil 23:43
8 Kåre Pedersen Optimera 28:00
9 Arvid Martinsen Egen bedrift 30:30
10 Asbjørn Abrahamsen Egen bedrift 31:05
11 Thor Øystein Olsen Agder Bilskade 41:00
– Arne Tenningen Team Mosjon Fullført
– Bengt Oliver Klemo Berry Packaging Norway Fullført
– Erik Geelmuyden Egen bedrift Fullført
– Hans Gustav Beurling Egen bedrift Fullført
– Hans Olav Omland UiA Fullført
– Helge Eg Johansen Egen bedrift Fullført
– Helge Moseid Posten Fullført
– Inge Torrey Tjøm KBR Fullført
– Jan Gunnar Bjørtvedt Egen bedrift Fullført
– Jan Magne Strandberg Schindler Fullført
– Johannes Oudalstøl Cameron Sense Fullført
– Kåre Vestøl Elkem Fiskaa Fullført
– Knut Fosselie Team Mosjon Fullført
– Odd Gjestemoen Pensjonist Fullført
– Oddvar Skår Egen bedrift Fullført
– Oddvar Vårdal Kr.sand kommune Fullført
– Odfinn Loka Nordea Fullført
– Ole Vium Olesen Landmåler Sør Fullført
– Øystein Edvardsen Radisson Blu Caledonien Fullført
– Per Otto Ose Jernbanen Fullført
– Reidar Stav Johanssen Egen bedrift Fullført
– Sigmund Salthaug Egen bedrift Fullført
– Steinar Johan Flak HMH Fullført
– Sverre Heggland Egen bedrift Fullført
– Tor Arild Oftedal Egen bedrift Fullført
– Tor Helge Fosselie HMH Fullført
– Tor Reidar Homme Bertel O. Steen Agder Fullført
– Tore Brunov Larsen Pensjonist Fullført
– Tore Heidenreich Team Mosjon Fullført
– Vidar Osmundsen Sørlandet Sykehus Fullført
– William Edvardsen Egen bedrift Fullført
M75-79
1 Andreas Bjørnsgaard-Andersen Egen bedrift 22:07
2 Peder Grønnestad Vennesla kommune 24:48
– Åge Holgersen Nikkelverket Fullført
– Arne Hallvard Holte Egen bedrift Fullført
– Bjarne Vetrhus Egen bedrift Fullført
– Egil Koestøl Hansen Egen bedrift Fullført
– Gunnar A. Nordby Agder Energi Fullført
– Gunnar Fossestøl Egen bedrift Fullført
– Gunnar Johan Iglebæk Agder Energi Fullført
– Håkon Kiledal Statbil Fullført
– Håkon Repstad Egen bedrift Fullført
– Helge Simonsen Egen bedrift Fullført
– Ivar Kaafjord Team Mosjon Fullført
– Jan A. Sødal Egen bedrift Fullført
– Jan Åge Esperås Radisson Blu Caledonien Fullført
– Jan Skogen Egen bedrift Fullført
– John Valentine Le Page Senior Fullført
– Kai Gyberg Varodd/A3-Ressurs Fullført
– Kåre Eidsaa Kr.sand kommune Fullført
– Kjell Åge Mykland Egen bedrift Fullført
– Kjell Tønnessen Telesport Fullført
– Leif Sigbjørn Omdal Kr.sand kommune Fullført
– Øivind Fredriksen Optimera Fullført
– Ole Kristian Lauvnes Egen bedrift Fullført
– Sigurd Næss Andersen Kr.sand kommune Fullført
– Svein Roland Nordea Fullført
– Sven Erik Fagermann LSK Fullført
– Thorstein Hanssen Egen bedrift Fullført
– Tor Erik Wasland Kr.sand kommune Fullført
– Tore Tangen Kr.sand kommune Fullført
– Torstein Larsen Oceaneering Rotator Fullført
M80-84
1 Harald Flå DNT Sør 28:19
– Hans Gunter Bjerkemo Radisson Blu Caledonien Fullført
– John Arvid Lie Egen bedrift Fullført
– Johnny Arnt Bessesen Nikkelverket Fullført
– Oddvar Abrahamsen Optimera Fullført
– Paul Askildsen Egen bedrift Fullført
– Sverre Sørensen Egen bedrift Fullført
– Tore Olsen Radisson Blu Caledonien Fullført
M85-89
– Bjørn Ekberg Egen bedrift Fullført
– Einar Jørundland Egen bedrift Fullført
– Harald Reinert Hille Egen bedrift Fullført
Resultater – Milslukeren (7,1 km)
K30-34
– Monica Eftevåg Sørlandet Sykehus Fullført
K35-39
– Eva Helén Tandberg Egen bedrift Fullført
– Silje Barkhald Johansen NOV Fullført
K40-44
1 Teresa Pham Kr.sand kommune 39:42
2 Christina Elise Myhra Kr.sand kommune 41:30
3 Helene Eik Andersen Egen bedrift 43:59
4 Hege Pedersen Udjus Egen bedrift 47:35
K45-49
1 Solgunn Berstad Sørlandet Sykehus 39:17
2 Hege Andersen Homme Agder fylkeskommune 47:35
3 Siv Ruenes Jacobsen Nikkelverket 51:55
– Ingeborg Brattli Lund Kr.sand kommune Fullført
– Nina Slåen Svendsen Egen bedrift Fullført
K50-54
1 Dung Tuyet Nguyen Egen bedrift 39:56
– Anne Grethe Ellingsen Berry Packaging Norway Fullført
– Brita Bøhn Egen bedrift Fullført
– Ellen Marie Nordbø Handelsbanken Fullført
– Inger Lise Hærås Egen bedrift Fullført
– Jenny Aamodt OneCo Fullført
K55-59
1 Inger Britt Bakstad Team Mosjon 40:10
2 Siri Marit Aasland Team Mosjon 41:49
3 June Pettersen Multi Regnskap 48:51
4 Mona Guttormsen Multi Regnskap 49:39
5 Unni Brekka Ugland Kr.sand kommune 52:00
– Anne-Britt Frivoll Tangen vgs. Fullført
– Annett Theiss Søgaard Kruse Smith Fullført
– Gunn Grødem Kr.sand kommune Fullført
– Hilde Eftevåg Egen bedrift Fullført
– Inger Reinhartsen OneCo Fullført
– Jane Lolholm Eidså Sørlandet Sykehus Fullført
– Kirsti Jevan Egen bedrift Fullført
– Linda Næsager Nesse Sørlandet Sykehus Fullført
– Mari-Anne Hallandvik Kr.sand kommune Fullført
– Marianne Homme Egen bedrift Fullført
K60-64
– Anne Gro Tengesdal NAV Agder Fullført
– Anne Merete Halvorsrød Berg-Hansen Fullført
– Brita Nordby Johnsen Team Mosjon Fullført
– Enny-Karin Vindheim Kr.sand kommune Fullført
– Linda Manshaus Sæten Sørlandet Sykehus Fullført
– May-Britt Stifoss Sørlandet Sykehus Fullført
– Mette Berit Cyvin UiA Fullført
K65-69
1 Marit Penne Kr.sand kommune 48:42
– Arnhild Trygsland NAV Agder Fullført
– Ellen Britt Engelstad Sørlandet Sykehus Fullført
– Ingebjørg Sundtjønn Sørlandet Sykehus Fullført
– Lisbeth Nilsen Kr.sand kommune Fullført
– Margaret Anne Heald Kr.sand kommune Fullført
– Marit Notland Egen bedrift Fullført
– Odrun Arna Gederaas UiA Fullført
– Turid Høgberg Handelsbanken Fullført
– Vigdis Håbesland Agder fylkeskommune Fullført
K70-74
1 Arnhild Kristiansen Egen bedrift 60:00
– Bjørg Mykland Posten Fullført
– Elin Pedersen Sundtjønn Kr.sand kommune Fullført
– Randi Strøm-Olsen Sparebanken Sør Fullført
– Solveig Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført
K75-79
– Anne Marie Sandø Kr.sand kommune Fullført
– Aslaug Wandsvik Optimera Fullført
M25-29
1 Johannes Bakkelund Elkem Fiskaa 32:48
2 Sindre Tveit Kr.sand kommune 34:42
M30-34
1 Jørgen Solli Strøm-Olsen Trucknor Kr.sand 28:26
M40-44
1 Lars Ivar Olsen Gumpen Gruppen 39:30
– Kjetil Kruse Nikkelverket Fullført
– Svein Arild Syvertsen Kr.sand kommune Fullført
– Thomas Andreassen Sørlandssent. Eiendom Fullført
M45-49
1 Fernando José Bravo Olguin SiA 33:55
2 Kai Drange Egen bedrift 45:31
M50-54
1 Christian von der Ohe GCE Node 36:21
2 Johan Heide Elkem Fiskaa 38:37
3 Kjell Torkelsen Advokatfirma Tofte 38:57
– Bernt Simonsen NOV Fullført
– Bjørnar Svendsen Berry Packaging Norway Fullført
– Martin Johan Vindheim Team Mosjon Fullført
M55-59
1 Gunnar Lauvsland T.O. Slettebøe 34:47
2 Jan Kåre Eriksen Kr.sand Politi 36:01
3 Terje Amundsen Egen bedrift 37:10
– Geir Brekke Olsen T.O. Slettebøe Fullført
– Ivar Fossdal Huntonit Fullført
– Jostein Fidje Elkem Fiskaa Fullført
– Ole Johan Bueklev Repstad Fullført
– Rune Andersen HMH Fullført
– Sigurd Lund Team Mosjon Fullført
– Terje Moxnes NOV Fullført
M60-64
1 Bjørn Rune Henriksen Elkem Fiskaa 36:40
2 Robert Coward Kr.sand kommune 43:14
3 Arvid Haaverstad Egen bedrift 43:20
4 Jon Arve Kallhovd T.O. Slettebøe 48:21
– Egil Homme Egen bedrift Fullført
– Eilif Johanssen Team Mosjon Fullført
– Jan Øyvind Pedersen Agder fylkeskommune Fullført
– Lloyd Flatebø Posten Fullført
M65-69
1 Claudio Soto Team Mosjon 36:35
2 Carl Georg Omdal NAV Agder 48:35
– Arnfinn Folkvord Nikkelverket Fullført
– Bjørn Reinhartsen OneCo Fullført
– Hans Kristian Arnesen Egen bedrift Fullført
– Kjell Ivar Sangesland Team Mosjon Fullført
– Ove Pettersen Team Mosjon Fullført
– Paul Otto Johnsen jr. Team Mosjon Fullført
– Reidar Sæstad DNB Fullført
M70-74
1 Anders Torbjørnsen Jernbanen 47:00
2 Alf Gurandsrud Landmåler Sør 50:10
– Arild Vehus Team Mosjon Fullført
– Arne Moen Team Mosjon Fullført
– Bjørn Egil Hansen Elkem Fiskaa Fullført
– Hans Petter Ruud Agder Energi Fullført
– Jan Olle Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført
– John Magnus Humborstad Team Mosjon Fullført
– Kåre Berle Team Mosjon Fullført
– Oddmund Sjøveian Kr.sand kommune Fullført
– Øystein Vesterhus Nikkelverket Fullført
– Svein Grummedal NOV Fullført
M75-79
1 Odd Kåre Rist Egen bedrift 66:32
– Arnsten Ariansen Egen bedrift Fullført
– Bård Rasmussen Egen bedrift Fullført
– Erik Bugge Nilsen Egen bedrift Fullført
– Jan Reinhard Hansen Egen bedrift Fullført
– Johannes Jacobus Feenstra Egen bedrift Fullført
– Karl Ivar Moen Caverion Norge Fullført
– Knut Pilskog Firenor Fullført
– Odd Wandsvik Optimera Fullført
– Svein Arne Andreassen Telesport Fullført
M80-84
1 Borgar Haugland Team Mosjon 59:06