MANDAL: Etter å ha vært avlyst i fjor og forfjor grunnet koronapandemien var det omsider duket for 3. juledagsløpet. Siden løpet var på en hverdag forventet vi ikke det store oppbudet av løpere, og ble overrasket over at hele 117 entusiaster stilte til start. Barneløpet samlet 15 løpere, 3 km samlet 39 og resten (63 løpere) valgte 10 km.

Det var friskt driv og gode forhold for løpet med bar asfalt og lite vind, kun en liten flau bris.

Foreldre konkurrerte med døtre og sønner, det var brødre og søstre-dueller, øvrige familiære oppgjør eller nabodueller. Enkelte løpere hadde større utfordringer enn andre: En nesten blind løp med assistent og gjorde det på en god tid, en annen hadde løpetur med hunden, og en brukte rett og slett rulleskiene.

Raskeste dame på 3 km ble Malene Aanensen med tiden 13.50, deretter Anne Christine Syvertsen fra Husfliden med 14.03 og Sofie Bruskeland med 15.06. På herresiden var det litt mer kniving og det ble Simon Håkonson fra MHI Friidrett som vant med 11.19, fulgt av Henrik Rypestøl fra Giv Akt med 11.36 og deretter Kjetil Daasvatn fra MHI med 12.56.

10 km ble vunnet av Martin Ukkelberg Sløgedal fra KIF med 33.23 , tett fulgt av Gabriel Ingebretsen fra Kristiansand løpeklubb med 33.27. De må ha hatt en god fight opp langs Bankeveien på vei til mål. På de siste hundre meterne greide Martin å øke frekvensen og gikk seirende ut av duellen. Jostein Efteland kom inn på 36.16.

Av damene var det ventet en durabelig duell, men da verken Ingrid Ukkelberg eller Randi Dyrkolbotn stilte til start, var pallen åpen for Inger D. Saanum fra GE Healthcare som vant med 41.13, deretter fulgte Liv Torunn Netland fra Mandalitten 41.26 og Emma Nesheim fra GE Healthcare 46.50.

Det første løpet gikk i 1978 og har som nevnt hatt et avbrekk i forbindelse med pandemien. Løpet vil også telle inn på gjennomførte løp i Vinterkarusellen ,som starter første helg i januar.

Simon Håkonson Foto: Ivar Gogstad
Henrik Rypestøl Foto: Ivar Gogstad
Malene Aanensen Foto: Ivar Gogstad
Kjetil Daasvatn Foto: Ivar Gogstad
Anne Christine Syvertsen Foto: Ivar Gogstad

3. JULEDAGSLØP 2022

Barneløp (uten tid)

875      Helene L. Bakke

855      Hermine Bentsen

833      Oda S. Bue

860      Linnea A. Ellingsen

859      Isabella Ellingsen

861      Amelie Gullstrand

854      Jonas Hill

837      Isak Rypestøl

827      Oline Salthaug

838      Medina Shamsi

845      Mina Shamsi

830      Alexandra Storm

828      Victoria Storm

802      Frida Tofte

800      Tirild Marie

3 KM

42        Martin R. Ask                                  15.25

64        Kjetil L. Bakke                                 14.41

77        Mats Birkeland        Giv Akt         13.30

78        Tor Arne Birkeland Giv Akt         13.36

73        Kristin Blørstad       Spreg             17.42

39        Nina Brattfjord                                deltat

38        Ole Brattfjord                                  deltat

28        Sofie Bruskeland                             15.06

20        Vilje Bruskeland                              15.25

82        Jonas Buestad                                  13.06

80        Kjetil Daasvatn        MHI               12.56

83        Agnes Erickson                               15.33

40        Peter S. Fjellstad                              15.35

76        Linda Gundersen                            17.42

41        Mads B. Hansen                              16.35

846      Elise Haukstad                                deltat

81        Miriam Haven         Vestvågøy     16.01

68        Tore Husby              GE Healthc.  17.51

12        Simon Håkonson    MHI               11.19

66        Magne Johnsen        Sprekevik      18.28

84        Karl Thomas Klev   MHI               22.39

63        Fredrik Nilsen                                 17.04

44        Linn Pedersen                                 18.03

13        Marthell Pedersen   Maratonkl.    deltat

67        Henrik Rypestøl      Giv Akt         11.36

61        Grete S. Seljeskog                           15.41

52        Håkon S. Seljeskog Sandnes IL    14.00

60        Øyvind S. Seljeskog Ganddal IL   14.09

830      Alexandra Storm                            17.54

33        Sissel Storm                                     17.34

65        Anne Chr. Syvertsen Husfliden   14.03

43        Christian Sørland    Blindeforb.    24.59

79        Arild Torjesen          Furulunden  14.18

46        Gjertrud Wendt       Henning L.    17.21

85        Arve Aakre               Vågsbygd      18.10

69        Daniel Aanensen     MHI               15.14

71        Malene Aanensen                           13.50

70        Peter Aanensen       MHI               26.04

72        Vegard Aanensen   Lyn Sånum   18.47

10 KM

346      Yngve Abrahamsen                        46.59

334      Morthen Askildsen Spareskilling 48.33

335      Maren N. Askildsen                                   50.43

336      Thomas N. Askildsen EY               42.38

340      Sten Rune Askildsen Furu.Venn. 41.18

328      Einar Bentsen          Team Mariti. 43.44

310      Søren O. S. Bessesen           T. Bessesen  48.47

312      Jens S. Bessesen       T. Bessesen   43.02

313      Morten S. Bessesen T. Bessesen   45.41

330      Robert Bue                MIL                36.29

376      Henrik Dalan                                   41.41

380      Jostein Efteland                               36.16

385      Kari H. Ellefsen       MHI               51.32

386      Carl Ellingsen          MHI               52.46

375      Yngve Finne             Mandalitten 42.35

374      Jan Fredriksen         Mandalitten 55.02

363      Ole Petter Hafnor                           50.12

381      Maria Haven            SSK                47.02

304      Gabriel Ingebretsen Kr.løp kl.       33.27

382      Øyvind Instefjord                           59.02

349      Tor Olav Isaksen                             50.46

384      Erlend Jahnsen        MK                 45.51

329      Stig Andre Jansen   Kr.løp kl.       38.25

307      Bjørn Jensen                                    49.50

342      Knut Johannessen   MHI               38.16

378      Inge A. Johansen                            52.52

379      Terje Johansen         MHI               50.26

350      Torstein Kaddan      MIL                47.48

341      Kristian Kleppan     MHI               42.21

377      Ståle M. Kongsvik   Lind.Trekks. 38.36

348      Ketil Kristoffersen  Applica BIL  46.36

367      Eirin Aa. Larsen                              51.00

339      Ronnie Lia                TOSK             43.54

343      Henrik Lunde          MK                 40.22

383      Frank Moe                                        51.48

314      Emma Nesheim      GE Healthc.  46.50

345      Liv Torunn Netland           Mandalitten 41.26

344      Jonas Njerve             Spangereid   38.12

373      Annie Nor                                        62.02

333      Sven Inge Nordby                           51.51

372      Vidar Pedersen        Hogganvik    38.57

358      Ole Rafoshei             Sanden løp    38.28

360      Torbjørn Rypestøl   BDO               55.34

357      Jo-Kristian Røttereng Sodeland    39.54

361      Madelen T. Sagebakken  MHI      48.37

368      Knut Slettan             Holum           49.23

370      Frida Slettan            Holum           53.48

338      Arild Sletten            Holum           38.52

332      Roman Slobodchikov  Støle kl.     55.27

316      Martin U. Sløgedal  KIF                 33.23

331      Kai Stokkeland        Kr.løp kl.       54.51

321      Bjør Kr. Sunde         Førde             54.54

322      Brage B. Sunde        Førde             37.34

347      Bård A. Syvertsen   2.Bataljon      42.43

337      Kristoffer Sølvskar  Bjelland IL    46.39

362      Vetle Søyland           MIL                42.54

327      Inger D. Saanum     GE Healthc.  41.13

323      Ole G. Tisland          Kr.løp kl.       39.00

325      Andreas Tisland                             47.34

320      Marith Titlestad      Julefreden     53.55

326      Steinar Wergeland  MHI               46.17

305      Marius Westgaard  Kr.løp kl.       40.03

364      Kåre Aanensen        Sp.Bank Sør  39.02