KRISTIANSAND: I løpet av to flotte sommerdager før St. Hans fikk Terrengutvalget endelig realisert sin plan om et løp på Bragdøya, den idylliske øya i Vågsbygd.

Se bildeserie lenger ned i dette innlegget

Bragdøya Rundt hadde stått på terminlisten i karusellen begge pandemiårene, men hadde måttet utgå pga. transportbehovet.

Mandag kunne deltakerne oppleve det mest strålende sommervær, der det ble rapportert om bading underveis, mens det tirsdag også var gode forhold og behagelige temperaturer, men stort sett overskyet.

Riktignok er vi tett opp til sommerferien, og måtte gå bort fra karusell-torsdagen pga. St. Hans, men 338 deltakere var altfor svakt av våre folk, som denne gangen fordelte seg på 172 kvinner og 166 menn. 66 av dem (drøyt 19 prosent) valgte milslukeren på to runder.

Blant kvinnene ble det i vanlig løype ny sterk seier til Anne Haaland Simonsen (16:19), foran Hilde Furuborg (18:38), Bjørg Kari Haugland (20:29), Helen Suzanne Palmer (20:37) og Gro Børte (22:38).

Hos herrene ble det seier til Tarjei Breiteig (16:12), tett foran Jan Askland (16:13), fulgt av Roger Lea (16:49), Sondre Olsen (16:53) og Andreas Herstad Dolmen (17:04).

På milslukeren ble det blant kvinnene en flott seier til Randi Nordihus (39:46), foran Kristina Bergane (42:16) og Teresa Pham (44:47).

Hos mennene vant Jan Kåre Eriksen (39:23), foran Fernando José Bravo Olguin (39:37) og Morten Willy Eriksen (40:12).

Se bildeserie:

foto
Marit Kjærvik og Kåre  Pedersen Foto: Sverre Larsen
foto
Bjørn Erik Enge Foto: Sverre Larsen
foto
 Lars Helge Fossdal og Paul Joreid (bak) Foto: Sverre Larsen
foto
 Arne Myklebost Foto: Sverre Larsen
foto
Matteus Høivik Enge Foto: Sverre Larsen
foto
Ove Pettersen Foto: Sverre Larsen
foto
Bjørg Kari Haugland Foto: Sverre Larsen
foto
Hilde Furuborg Foto: Sverre Larsen
foto
Håvard Flå Foto: Sverre Larsen
foto
Rune Løkling Foto: Sverre Larsen
foto
 Marit Tjomsland Kroslid Foto: Sverre Larsen
foto
Gunnar Haraldstad Foto: Sverre Larsen
foto
Leif Johannessen Foto: Sverre Larsen
foto
Thore Follerås Foto: Sverre Larsen
foto
Christina Elise Myhra Foto: Sverre Larsen
foto
Fernando Bravo i ledelsen på milslukeren. Foto: Sverre Larsen
foto
Kåre Pedersen Foto: Sverre Larsen
foto
Jan Jensen Foto: Sverre Larsen
foto
Sondre Olsen Foto: Sverre Larsen
foto
Gunhild Syrtveit Foto: Sverre Larsen
foto
Kristina Bergane Foto: Sverre Larsen
foto
Geir Kroslid Foto: Sverre Larsen

Resultater – Vanlig løype (4,2 km)

K25-29

1 Caroline Berge Phonero 23:54

- Charlotte Goodwin Rambøll Norge Fullført

- Hanne Holberg GlobalConnect Fullført

- Hilde Messel Aas Egen bedrift Fullført

- Katharina Scherger Rambøll Norge Fullført

- Kjersti Aalvik Lid Rambøll Norge Fullført

- Magnhild Tvedt Kr.sand kommune Fullført

- Maren Myrene GlobalConnect Fullført

- Silje Aanensen Egen bedrift Fullført

- Tonje Aanensen Egen bedrift Fullført

K30-34

1 Marit Kjærvik Vianode 25:33

2 Anette Berge Log Sørlandet Sykehus 30:40

2 Maria Haven Sørlandet Sykehus 30:40

- Hanne Moen Kr.sand kommune Fullført

- Heidi Skreå Aanundsen Phonero Fullført

- Marita Klausen Egen bedrift Fullført

- Monica Eftevåg Sørlandet Sykehus Fullført

K40-44

1 Anne Haaland Simonsen Egen bedrift 16:19

2 Helen Suzanne Palmer UiA 20:37

3 Gro Elise Prestvold Repstad 23:28

- Catrine Vehus Meny Christiansand Fullført

- Kristine Noble Oftebro Kr.sand Løpeklubb Fullført

K45-49

1 Hilde Furuborg Kr.sand kommune 18:38

- Anne Gunn V. Orten Meny Christiansand Fullført

- Bente Hansen Kr.sand kommune Fullført

- Linda Bomann Egen bedrift Fullført

- Lise H. Wagtskjold Elkem Fiskaa Fullført

- Marianne Scheie Humborstad Statbil Fullført

- Ranni Berentsen Egen bedrift Fullført

- Renathe Henriksen Egen bedrift Fullført

- Siv Ruenes Jacobsen Nikkelverket Fullført

- Stine Borgen Nilsen Kr.sand Politi Fullført

- Veslemøy Hanssen Sørlandet Sykehus Fullført

K50-54

1 Elin Fossli Sørlandet Sykehus 26:33

- Anne Grethe Ellingsen Berry Packaging Norway Fullført

- Birte Eiersland Egen bedrift Fullført

- Elise Stray Sørlandet Sykehus Fullført

- Mona Kristensen Agder Fylkeskommune Fullført

- Ragnhild Auestad Ellseth Nordea Fullført

- Rita Øren OneCo Fullført

- Ritha Johannessen Sørlandet Sykehus Fullført

- Sigrid Vaage Gjesteklasse Fullført

K55-59

1 Bjørg Kari Haugland Nikkelverket 20:29

2 Gro Børte Sørlandet Sykehus 22:38

- Anne Sofie Kaaland Statbil Fullført

- Annie Ullah Team Mosjon Fullført

- Aud Repstad Nordea Fullført

- Berit Opland Kristiansen Agder Fylkeskommune Fullført

- Christin Fast Andersen Maritime Protection Fullført

- Eli Johannessen T.O. Slettebøe Fullført

- Guri Sæterlid Team Mosjon Fullført

- Hilde Eftevåg Egen bedrift Fullført

- Inger Reinhartsen OneCo Fullført

- Karianne Øen Posten Fullført

- Lisbeth Jensen Gallefoss UiA Fullført

- Margareth Wathne Posten Fullført

- Mona Johannessen Sørlandet Sykehus Fullført

- Randi Anita Aanensen Egen bedrift Fullført

- Reidun Østerberg Sørlandet Sykehus Fullført

- Solveig Løhaugen Wigemyr Fullført

- Solveig Schia Kr.sand kommune Fullført

- Toril Brantzeg Nye Veier Fullført

K60-64

1 Gunnveig Syrstad Rykkelid Jernbanen 24:00

- Anne Karin Danielsen Agder Energi Fullført

- Berit Eikaas Ingebretsen Team Mosjon Fullført

- Eli Jensen Sørlandet Sykehus Fullført

- Gerd Eftevåg Bjørge HMH Fullført

- Inger Lygre Kr.sand kommune Fullført

- Inger Olsen Egen bedrift Fullført

- Janne Hagen Vang Statbil Fullført

- Konstanse Skeie HMH Fullført

- Laila Fjellheim OneCo Fullført

- May-Britt Hagerup Team Mosjon Fullført

- Rita Hægeland Egen bedrift Fullført

- Siri Bue Trædal Kr.sand kommune Fullført

- Solfrid Viste Egen bedrift Fullført

- Solveig Irene Kile Egen bedrift Fullført

- Solveig M. Solberg Radisson BLU Caledonien Fullført

- Tone Mosberg Norgesplaster Fullført

- Tora Trydal Sørlandet Sykehus Fullført

- Toril Sæstad Egen bedrift Fullført

- Vera Ringdal Folkvord Kr.sand Politi Fullført

K65-69

1 Eva Dolva Egen bedrift 60:00

- Ann Helen Fossnes Tverrli Kr.sand kommune Fullført

- Anni Lunden Egen bedrift Fullført

- Aud Reidun Høigaard Egen bedrift Fullført

- Ella Synnøve Illøkken Egen bedrift Fullført

- Else Borden Egen bedrift Fullført

- Helle Bryntesen Lund Agder Energi Fullført

- Ingunn Borøy OSM Offshore Fullført

- Kari Bjørnaali Statbil Fullført

- Kjellaug Goris DNB Fullført

- Klara Sløgedal Statbil Fullført

- Kristine Oftedal Nordea Fullført

- May Britt Aasgaard Sørlandet Sykehus Fullført

- Møyfrid Sandvik Egen bedrift Fullført

- Nina Sunnås Egen bedrift Fullført

- Ruth Aarre Kr.sand Politi Fullført

- Sigrun Fossheim Sørlandet Sykehus Fullført

- Sunniva Aabel Kr.sand kommune Fullført

- Torunn Meyer Bristøl Egen bedrift Fullført

- Tove Haraldstad Egen bedrift Fullført

K70-74

- Alfrid Hånes Kr.sand kommune Fullført

- Anne Grete Le Page Egen bedrift Fullført

- Anne Marie Løvsland Kr.sand Politi Fullført

- Anny Bjørnhom Egen bedrift Fullført

- Berit Tønnessen HMH Fullført

- Elin Gundersen Sørlandet Sykehus Fullført

- Ellen Knutsen Sørlandet Sykehus Fullført

- Elna Skjebstad DNB Fullført

- Grete Johansen Egen bedrift Fullført

- Gretha Therese Hallaren Kr.sand kommune Fullført

- Hildur Håverstad Sørlandet Sykehus Fullført

- Inger Marie Oudalstøl Cameron Sense Fullført

- Kari Kjelle Egen bedrift Fullført

- Lill Vedal Egen bedrift Fullført

- Lillian Knudsen Nordby Kr.sand kommune Fullført

- Liv Tenningen Team Mosjon Fullført

- Randi S. Fosselie Egen bedrift Fullført

- Reidun Gustafson Team Mosjon Fullført

- Sølvi Evensen Egen bedrift Fullført

- Vibeke Holme Tjøm Sørlandet Sykehus Fullført

- Wenche Graaner Sørlandet Sykehus Fullført

K75-79

1 Anne Marie Pedersen Kr.sand kommune 34:58

- Anne Byremo Egen bedrift Fullført

- Anne Marie Sandø Kr.sand kommune Fullført

- Anne Turid Andersen Egen bedrift Fullført

- Aslaug Mosby Kr.sand kommune Fullført

- Eldbjørg Larsen Oceaneering Rotator Fullført

- Else-Margrethe Bredland UiA Fullført

- Ester Haugland Egen bedrift Fullført

- Eva Haugedal Egen bedrift Fullført

- Karen Marie Lied Kr.sand kommune Fullført

- Lilly Ragnhild Frivold Egen bedrift Fullført

- Marit Grindheim Statbil Fullført

- Marit Lauvrak Ellefsen DNB Fullført

- Rose Laura Johansen Radisson BLU Caledonien Fullført

- Wenche Fast Team Mosjon Fullført

K80-84

- Lise Johannessen Senior Fullført

M10-14

- Matteus Høivik Enge Egen bedrift 21:38

M25-29

1 Sondre Olsen Egen bedrift 16:53

- Trygve Lorentsen Phonero Fullført

M30-34

1 Øyvind Sortland Gjesteklasse 24:28

- Freddy Opheim Egen bedrift Fullført

M35-39

1 Jan Askland Egen bedrift 16:13

2 Roger Lea Egde 16:49

3 Lars Klemet Jakobsson Elkem Fiskaa 24:28

4 Thor Håkon Bang Hansen Point Taken 25:15

5 Jostein Berge Log KPMG Sørlandet 30:41

6 André Andersen Point Taken 35:00

- Allan Tambini Finnestad Blink trafikkskole Fullført

- Hans-Jakob Omland Nordea Fullført

- Henrik Gravdahl Egen bedrift Fullført

- Jan-Helge Holst Egen bedrift Fullført

M40-44

1 Tarjei Breiteig Agder Energi 16:12

2 Håkon Arne Helleseng Egde 18:13

3 Oddvar Riise SEMINE 24:53

- Christian Jimenez Perez Meny Christiansand Fullført

- Ronny Martens Huntonit Fullført

- Thore Follerås Kr.sand kommune Fullført

M45-49

1 Remi Lorentsen Point Taken 21:42

2 Christian Breilid Cameron Sense 24:14

3 Bjørn-Erik Enge Kr.sand kommune 24:49

- Frode Andreassen Egen bedrift Fullført

- Jon Erik Groos Phonero Fullført

- Svein Olav Skuland Egen bedrift Fullført

M50-54

1 Andreas Herstad Dolmen Nikkelverket 17:04

2 Håvard Flå Egen bedrift 18:17

3 Svein Knutsson Nomeland Sørlandet Sykehus 19:17

4 Øyvind Hegle Rambøll Norge 23:34

- Espen Øen NAV Agder Fullført

- Flemming Olsen Egen bedrift Fullført

- Freddie Øren OneCo Fullført

- Gunnar Haraldstad T.O. Slettebøe Fullført

- Jonny Dåstøl Elkem Fiskaa Fullført

- Ørjan Peersen Kruse Smith Fullført

- Steinar Bergan Nikkelverket Fullført

- Sverre Larsen Team Mosjon Fullført

- Thorbjørn Værp Point Taken Fullført

- Tony Halsall Egen bedrift Fullført

- Ulrich Dalseth Egen bedrift Fullført

M55-59

1 Oddvar Borgersen Cameron Sense 22:40

2 Rolf Stig Prestvold Repstad 23:28

3 Jørund Fjærbu Blatchford Ortopedi 25:24

- Alf Gunnar Ulleberg Elcom Sør Fullført

- Dag Inge Espeland Egen bedrift Fullført

- Geir Brekke Olsen T.O. Slettebøe Fullført

- Håkon Skjolden Egen bedrift Fullført

- Helge Woxeng Nygård Norgesplaster Fullført

- Jørgen Kilen Norgesplaster Fullført

- Stein-Erik Scheie Telesport Fullført

- Svein-Olav Nordihus OneCo Fullført

- Terje Nandrup Egen bedrift Fullført

- Tor Bergan Nikkelverket Fullført

- Tor Inge Sagedal Egen bedrift Fullført

- Vidar Lundevold Huntonit Fullført

M60-64

1 Svein Olsen Egen bedrift 21:40

2 Lars Helge Fossdal Sørlandet Sykehus 22:46

3 Bjørn Angsund Future Production 23:49

4 Jan Jensen Egen bedrift 27:02

5 Tore Birger Dalevoll KBR 28:50

6 Finn Egil Olsen HMH 29:26

- Arne Myklebost Egen bedrift Fullført

- Bjørn Ivar Kulien Egen bedrift Fullført

- Henry Gundersen Huntonit Fullført

- Jens Aas Hydro Vigeland Fullført

- Joar Kvaase Otera Fullført

- Ole Michael Lossius BRG Fullført

- Øystein Bakke Tollvesenet Fullført

- Øyvind Trædal Nikkelverket Fullført

- Per Nygård Repstad Fullført

- Roald Stallemo Posten Fullført

- Trond Andersen CB Fullført

M65-69

1 Rune Løkling Nikkelverket 17:45

2 Ove Pettersen Team Mosjon 20:50

3 Arild Aurebekk Gumpen Gruppen 23:40

4 Olav Rykkelid Jernbanen 24:04

5 Geir Arne Iglebæk HMH 29:26

6 Claudio Soto Team Mosjon 50:49

- Asbjørn Narvestad Repstad Fullført

- Bjørn Reinhartsen OneCo Fullført

- Geir Egil Åsen CB Fullført

- Leif Johannessen Team Mosjon Fullført

- Nils Bjørge HMH Fullført

- Nils Martin Pedersen Sparebanken Sør Fullført

- Odd Gaute Drivdal Egen bedrift Fullført

- Roald Borgemyr Telesport Fullført

- Svein Erik Marum Dagfin Skaar Fullført

- Svein Helge Mollestad Team Mosjon Fullført

- Tom Torjussen Team Mosjon Fullført

M70-74

1 Paul Joreid Team Mosjon 22:46

2 Kåre Pedersen Optimera 25:36

3 Aslak Bjotveit Statbil 25:50

3 Finn Gitmark Egen bedrift 25:50

5 Arne Paulsen Egen bedrift 26:00

6 John Sigve Haarr Kr.sand kommune 27:33

7 Asbjørn Abrahamsen Egen bedrift 37:16

- Arild Vehus Team Mosjon Fullført

- Arne Moen Team Mosjon Fullført

- Edgard Ellertsen Nikkelverket Fullført

- Harald Myhre Nikkelverket Fullført

- Helge Moseid Posten Fullført

- Inge Torrey Tjøm KBR Fullført

- Jens Stien Posten Fullført

- Johannes Oudalstøl Cameron Sense Fullført

- Kai Kårikstad Rejlers Fullført

- Knut Fosselie Team Mosjon Fullført

- Kristen Bue Team Mosjon Fullført

- Oddmund Sjøveian Kr.sand kommune Fullført

- Oddvar Vårdal Kr.sand kommune Fullført

- Ole Vium Olesen Landmåler Sør Fullført

- Steinar Johan Flak HMH Fullført

- Tom Lindeland Egen bedrift Fullført

- Tor Helge Fosselie HMH Fullført

- Tor Pedersen Strai Kjøkken Fullført

M75-79

1 Tore Berntsen Agder Fylkeskommune 27:16

2 Ragnar Jakobsen Team Mosjon 28:25

- Åge Holgersen Nikkelverket Fullført

- Audun Kjøstvedt Team Mosjon Fullført

- Erik Tønnesen Egen bedrift Fullført

- Gunnar A. Nordby Agder Energi Fullført

- Gunnar Fossestøl Egen bedrift Fullført

- Ivar Kaafjord Team Mosjon Fullført

- John Valentine Le Page Senior Fullført

- Kai Gyberg Varodd Fullført

- Kåre Iglebæk Egen bedrift Fullført

- Kjell Tønnessen Telesport Fullført

- Torbjørn Lied Kr.sand kommune Fullført

M80-84

1 Harald Flå DNT Sør 30:10

2 Oddvar Abrahamsen Optimera 36:20

- Hans Gunter Bjerkemo Radisson BLU Caledonien Fullført

- Tore Olsen Radisson BLU Caledonien Fullført

Resultater – Milslukeren (8,3 km)

K20-24

1 Randi Nordihus Gjesteklasse 39:46

K30-34

1 Kristina Bergane Egen bedrift 42:16

2 Elise Sollie Egen bedrift 56:25

3 Gunhild Syrtveit Egen bedrift 64:13

K35-39

- Eva Helén Tandberg Egen bedrift Fullført

- Johanne Røssland Nupen Sørlandet Sykehus Fullført

K40-44

1 Teresa Pham Kr.sand kommune 44:47

2 Christina Elise Myhra Kr.sand kommune 48:28

3 Marit Tjomsland Kroslid Sørlandet Sykehus 53:06

K45-49

1 Heidi Elisabeth Haugland Team Mosjon 55:00

- Solgunn Berstad Sørlandet Sykehus Fullført

K50-54

- Anne Marie Ekeland Sørlandet Sykehus Fullført

- Brita Bøhn Egen bedrift Fullført

- Ellen Marie Nordbø Handelsbanken Fullført

- Jenny Aamodt OneCo Fullført

K55-59

- Anne-Britt Frivoll Tangen vgs Fullført

- Annett Theiss Søgaard Kruse Smith Fullført

- Gunn Grødem Kr.sand kommune Fullført

- Jane Lolholm Eidså Sørlandet Sykehus Fullført

- Kirsti Jevan Egen bedrift Fullført

- Kjersti Fuglerud Sødal Kr.sand kommune Fullført

- Linda Næsager Nesse Sørlandet Sykehus Fullført

- Siri Marit Aasland Team Mosjon Fullført

K60-64

- Enny-Karin Vindheim Kr.sand kommune Fullført

- Eva Coward Egen bedrift Fullført

K65-69

1 Margaret Anne Heald Kr.sand kommune 45:11

2 Marit Penne Kr.sand kommune 55:30

- Arnhild Trygsland NAV Agder Fullført

- Lisbeth Nilsen Kr.sand kommune Fullført

- Marit Notland Egen bedrift Fullført

- Vigdis Håbesland Agder Fylkeskommune Fullført

K70-74

- Elin Pedersen Sundtjønn Kr.sand kommune Fullført

- Reidun Rosander Tønnesen NAV Agder Fullført

M30-34

- Jørgen Solli Strøm-Olsen Trucknor Kr.sand Fullført

M35-39

- Morten Sevilhaug Idrettens Fullført

M40-44

1 Geir Kroslid Cameron Sense 48:22

- Kjetil Kruse Nikkelverket Fullført

M45-49

1 Fernando José Bravo Olguin SiA 39:37

- Bjørn Stephansen Repstad Fullført

M50-54

1 Endre Myran Repstad 48:00

M55-59

1 Jan Kåre Eriksen Kr.sand Politi 39:23

2 Morten Willy Eriksen Kr.sand Politi 40:12

3 Ole Johan Bueklev Repstad 61:25

- Ivar Fossdal Huntonit Fullført

- Jostein Fidje Elkem Fiskaa Fullført

- Sigurd Lund Team Mosjon Fullført

- Tom Kjetil Murberg Egen bedrift Fullført

M60-64

- Eilif Johanssen Team Mosjon Fullført

- Robert Coward Kr.sand kommune Fullført

M65-69

1 Bjørn Dag Truchs Team Mosjon 47:41

2 Carl Georg Omdal NAV Agder 57:10

- Kjell Ivar Sangesland Team Mosjon Fullført

M70-74

1 Torbjørn Paulsen Visma 50:42

2 Alf Gurandsrud Landmåler Sør 55:08

- Anders Torbjørnsen Jernbanen Fullført

- Hans Petter Ruud Agder Energi Fullført

- John Magnus Humborstad Team Mosjon Fullført

M75-79

1 Knut Pilskog Firenor 66:19

- Arnsten Ariansen Egen bedrift Fullført

- Erik Bugge Nilsen Egen bedrift Fullført

- Jan Reinhard Hansen Egen bedrift Fullført

- Karl Ivar Moen Caverion Norge Fullført

- Rasmus Morvik Egen bedrift Fullført

- Svein Arne Andreassen Telesport Fullført

M80-84

1 Borgar Haugland Team Mosjon 70:48

- John Arvid Lie Egen bedrift Fullført