KRISTIANSAND: 50 barn og 827 voksne var i aksjon rundt Stitjønn og Øvre Jegersbergvann. Litt mer grus enn skogsterreng denne gangen, men en flott naturopplevelse for alle i godværet. Som alltid var det mye godt humør i sittegruppa på Jegersbergs grønne slette, der løperne, når de bare hadde fått pusten tilbake og rettet opp væskebalansen, diskuterte dagens prestasjoner med sine konkurrenter, til en velsmakende banan.

Se bildegalleri og resultater lenger ned i artikkelen

Barnas karusell innledet fellesstartpuljene på ettermiddagen, og 50 av de minste gjennomførte en 500 meter lang runde. De ga som vanlig alt, med skrål og masse humør, og fikk sine velfortjente medaljer rundt halsen etter målgang, samt T-skjorter. T-skjorter var deltakerpremie også på hovedløpet, som, før korrigering for uteglemte, kom opp i totalt 827 deltakere, fordelt på 405 jenter og 422 gutter, dvs. omtrent som på forrige løp.

foto
Fra starten på barneløpet i Jegersberg torsdag. Foto: Sverre Larsen

Til sammenligning hadde fjorårets løp 938 deltakere. Hele 148 av deltakerne (18 prosent) valgte milslukeren, til tross for ekstra lang løype denne gangen.

Håpet på flere deltakere

Karusellsjefen innrømmer at han hadde ventet seg klart flere på denne behagelige årstida, og med så perfekte forhold. Men mange hadde trolig allerede startet en lengre pinseferie. Bare 5 nye løpere hentet seg sesongnumre denne gangen, mens 22 løpere sesongstartet her, så nå har hele 1842 vært med på minst ett tellende løp, og ytterligere 145 oppnådde sitt 7. løp, som kreves for årspremie, og totalen av premierte er nå 409.

foto
Fra starten på vanlig løype i Jegersberg torsdag. Foto: Sverre Larsen

Som vanlig nevner vi løperne som hadde det betydelig mer travelt enn resten, og de raskeste uansett alder ble de følgende: Blant jentene ble det i vanlig løype sterk seier til Anne Haaland Simonsen (19:16) (med bare tre gutter foran seg), foran Monica Mjåland Thortveit (20:25), Anine Kallhovd (20:37), Anne Kari Borgersen (20:44) og Christine Elisabeth Jacobsen (20:46).

Hos guttene ble det også solid seier til Truls Klungland (18:10), foran Jan Askland (19:07), Andreas Herstad Dolmen (19:12), Ståle Thortveit (19:23) og Arvid Fredriksen (20:03).

Sterke milslukere

På den lange milslukeren kom Trine Holmer-Hoven (48:32) klart først blant jentene, foran Margaret Anne Heald (52:46) og Teresa Pham (53:10). Hos guttene var det tilsvarende stor margin til Simen Koland (36:38), foran Magnus Frestad Nygaard (40:48) og Kristian Emanuelsen (42:14).

Kommende ukes løp blir sesongens 9. karuselløp, Odderøya Rundt, med gjennomføring fram til torsdag 9. juni. Distansene er 3,8 km (vanlig løype) og 7,5 km (milsluker). (Ikke barneløp).

foto
Tove Randi Ruud (t.v.) og Kristina Landelius Foto: Sverre Larsen
foto
Sindre Tveit Foto: Sverre Larsen
foto
Simen Koland Foto: Sverre Larsen
foto
Anne Kari Borgersen i front Foto: Sverre Larsen
foto
Alf Helge Fredriksen Foto: Sverre Larsen
foto
Hans-Jørgen Fiskaadal Foto: Sverre Larsen
foto
Øystein Rosen Foto: Sverre Larsen
foto
Janne Birgitte Prestvold Foto: Sverre Larsen
foto
Håkon Nymo Foto: Sverre Larsen
foto
Mads Hatlevik Foto: Sverre Larsen
foto
Foto: Sverre Larsen
foto
Foto: Sverre Larsen
foto
Foto: Sverre Larsen

Resultater – Vanlig løype (4,5 km)

K10-14

– Clara Sofie Villegas-Olsen Egen bedrift Fullført

– Mathea Hagen Egen bedrift Fullført

– Sara Lill Vallehei Roland Egen bedrift 22:33

K10-14

– Sara Lill Vallehei Roland Egen bedrift 28:18

K15-19

1 Mari Wrånes Visser KSI/GSI 26:28

2 Sara Emilie Berg Egen bedrift 35:21

– Ingrid Andersen Lohne Egen bedrift Fullført

– Maria Trelsgård Agder Energi Fullført

K20-24

1 Marthe Amdal Jakobsen Sørlandet Sykehus 28:17

2 Julie Berg Student 35:21

K25-29

1 Anine Kallhovd Sparebanken Sør 20:37

2 Caroline Berge Phonero 23:40

3 Renate Mølland Gumpen Gruppen 24:21

4 Lina Gullsmedmoen Indrebø Nordea 26:04

5 Maria Kimestad Mizuno Norge 27:05

– Charlotte Goodwin Rambøll Norge Fullført

– Helena Hannås Posten Fullført

– Kristina Landelius Multi Regnskap Fullført

– Maren Myrene GlobalConnect Fullført

– Sofie Neverdal GlobalConnect Fullført

– Tonje Aanensen Egen bedrift Fullført

– Trine Mørk Johnsen Rambøll Norge Fullført

– Victoria Solli Varodd/A3-Ressurs Fullført

K30-34

1 Christine Elisabeth Jacobsen Egen bedrift 20:46

2 Elisabeth Ramsdal Egen bedrift 23:16

3 Gina Gallefoss Stray Sørlandet Sykehus 23:35

4 Malene Kleiven Sørlandet Sykehus 23:54

5 Malin Frestad Nygaard Sørlandet Sykehus 24:38

6 Marit Kjærvik Vianode 29:36

– Elise Sollie Egen bedrift Fullført

– Heidi Skreå Aanundsen Phonero Fullført

– Ida Wessman Egen bedrift Fullført

– Janne Fjeldsgård Andås NOV Fullført

– Karoline Pettersen Kr.sand kommune Fullført

– Linn Bjerkreim Egen bedrift Fullført

– Margrethe Saga Fædrelandsvennen Fullført

– Silje Refsnes Egen bedrift Fullført

– Therese Amili Nikkelverket Fullført

K35-39

1 Synnøve Thomassen Tangen vgs. 23:40

2 Rose-Linn Hanssen Tangen vgs. 27:05

3 Ingrid Therese Solberg Kr.sand kommune 34:59

4 Hilde Strand Børresen Sørlandet Sykehus 40:45

– Anette Garman-Johnsen Egen bedrift Fullført

– Benedicte Dolsvaag Solum Phonero Fullført

– Caroline Breidenthal Olsen Cowi Fullført

– Fernanda Santos HMH Fullført

– Hege Greibesland Fredheim Kr.sand kommune Fullført

– Henriette Honnemyr Varodd/A3-Ressurs Fullført

– Johanne Røssland Nupen Sørlandet Sykehus Fullført

– Kathrine Holst Kr.sand kommune Fullført

– Kristine Marie Ringsby Harestua Barnehage Fullført

– Line Maria Slettebøe Fædrelandsvennen Fullført

– Ragnhild Skomedal UiA Fullført

– Trude Pedersen Sundtjønn UiA Fullført

– Veronica Føreland Arnli NAV Agder Fullført

– Vibeke Golf JFP Services Fullført

K40-44

1 Anne Haaland Simonsen Egen bedrift 19:16

2 Monica Mjåland Thortveit UiA 20:25

3 Tone Wigemyr Snerthammer Egen bedrift 21:21

4 Randi Tobiassen Kr.sand kommune 25:54

5 Kristin Øygarden Scenekunst Sør 27:15

6 Helene Eik Andersen Egen bedrift 27:46

7 Hege Hennig Lunde Egen bedrift 27:49

8 Christina Elise Myhra Kr.sand kommune 28:10

9 Gro Elise Prestvold Repstad 28:13

10 Karen Arline Vigemyr Egen bedrift 28:28

11 Kari Waage-Larsen NOV 30:11

– Anne-Karin Jensen Phonero Fullført

– Catrine Vehus Meny Christiansand Fullført

– Cecilie Grønberg Color Line Fullført

– Hanne Kile Color Line Fullført

– Hilde Aabel Harestua Barnehage Fullført

– Hilde Tønnesen Phonero Fullført

– Ingeborg Landén Sørlandet Sykehus Fullført

– Julie Rindung Rambøll Norge Fullført

– Kristin Natvig Phonero Fullført

– Marit Tjomsland Kroslid Sørlandet Sykehus Fullført

– Randi Røinaas Lomeland Agder Energi Fullført

– Solveig Hugdahl Varodd/A3-Ressurs Fullført

K45-49

1 Hilde Furuborg Kr.sand kommune 21:50

2 Solfrid Berg Hovden Kr.sand kommune 24:15

3 Bodil Kvernenes Nørsett Egen bedrift 25:57

4 Mette Hageli Kr.sand kommune 27:58

5 Marit Wrånes Eivindson Tangen vgs. 29:43

6 Anne-Grete Kaspersen Sørlandet Sykehus 30:31

7 Martha Sindland Egen bedrift 33:30

– Anne Gunn V. Orten Meny Christiansand Fullført

– Anne Kristin Holte Agder fylkeskommune Fullført

– Åshild Skofteland Agder fylkeskommune Fullført

– Bente Hansen Kr.sand kommune Fullført

– Carina Yu Jakobsen Agder Energi Fullført

– Cathrine Jacobsen Kr.sand kommune Fullført

– Christina Elefsen UiA Fullført

– Hege Ekberg Sørlandet Sykehus Fullført

– Ingeborg Brattli Lund Kr.sand kommune Fullført

– Inger Skjævesland Egen bedrift Fullført

– Karen Mortensen Kr.sand kommune Fullført

– Kristin Anette H. Bolsøy Sparebank1-SR-Bank Fullført

– Linda Bomann Egen bedrift Fullført

– Lise H. Wagtskjold Elkem Fiskaa Fullført

– Margrete Andersen Egen bedrift Fullført

– Marianne Scheie Humborstad Statbil Fullført

– Merete Strøm Kr.sand kommune Fullført

– Ranni Berentsen Egen bedrift Fullført

– Siv Ruenes Jacobsen Nikkelverket Fullført

– Solgunn Berstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Stine Borgen Nilsen Kr.sand Politi Fullført

– Tone Linnebo Trelsgård Kr.sand kommune Fullført

– Veslemøy Hanssen Sørlandet Sykehus Fullført

K50-54

1 Anne Kari Borgersen NOV 20:44

2 Marit Gausdal Egen bedrift 22:55

3 Janne Birgitte Prestvold Fædrelandsvennen 25:22

4 Sigrun Drangsholt Egen bedrift 25:50

5 Hanne Therese Ekra Egen bedrift 26:04

6 Karin Berle Gabrielsen Sørlandet Sykehus 26:15

7 Merete Bryn Bruskeland Tangen vgs. 27:11

8 Rita Abrahamsen Egen bedrift 29:40

9 Elin Fossli Sørlandet Sykehus 32:23

– Adisa Kristo Kr.sand kommune Fullført

– Andrea Carola Andersen Color Line Fullført

– Anne Cecilie Rueness Egen bedrift Fullført

– Anne Grethe Ellingsen Berry Packaging Norway Fullført

– Anne Marie Ekeland Sørlandet Sykehus Fullført

– Birte Eiersland Egen bedrift Fullført

– Brita Hansen Kr.sand Politi Fullført

– Cathrin Alvær Nesland Color Line Fullført

– Cathrine Krüger Sørlandet Sykehus Fullført

– Cathrine Murstad Nye veier Fullført

– Elin Strand Huntonit Fullført

– Ingrid Nakling-Schnell Egen bedrift Fullført

– Jenny Aamodt OneCo Fullført

– Kristin Log Indbjo Arbeidstilsynet Fullført

– Mette Igland Agder fylkeskommune Fullført

– Mona Kristensen Agder fylkeskommune Fullført

– My Choi Hsiung Sørlandet Sykehus Fullført

– Nina Fosse Dagfin Skaar Fullført

– Ragnhild Auestad Ellseth Nordea Fullført

– Randi Bay Gundersen Varodd Fullført

– Rita Øren OneCo Fullført

– Ritha Johannessen Sørlandet Sykehus Fullført

– Torun Tryfoss Salvesen Egen bedrift Fullført

– Tove Andersen Frikstad Varodd Fullført

– Trine Viggen Egen bedrift Fullført

– Wenche Solheim Statbil Fullført

K55-59

1 Lisbeth Jensen Gallefoss UiA 21:38

2 Bjørg Kari Haugland Nikkelverket 24:30

3 Turid Kallhovd Egen bedrift 25:41

4 Gro Børte Sørlandet Sykehus 27:02

5 Hanne Aanensen Sørlandet Sykehus 28:37

6 Rita Holst Sørlandet Sykehus 30:14

7 Reidun Østerberg Sørlandet Sykehus 31:00

– Anne Hervik Color Line Fullført

– Anne Karen Aunevik Kr.sand kommune Fullført

– Anne Marie Lande Rambøll Norge Fullført

– Anne Siren Aanensen Varodd/A3-Ressurs Fullført

– Anne-May H. Gyberg Team Mosjon Fullført

– Anny Hermansen Kr.sand kommune Fullført

– Aud Repstad Nordea Fullført

– Beate Weistad Knutsen Egen bedrift Fullført

– Bente Gullsmedmoen Hauge Egen bedrift Fullført

– Berit Coldal Kruse Smith Fullført

– Christin Fast Andersen Maritime Protection Fullført

– Connie Svendsen Egen bedrift Fullført

– Eli Johannessen T.O. Slettebøe Fullført

– Grethe Lill Thomassen Pentagon Fullført

– Gunhild Hageland Egen bedrift Fullført

– Guri Sæterlid Team Mosjon Fullført

– Hanne Liv Refsnes Agder Energi Fullført

– Inger Johanne Hatlestad Norgesgruppen Fullført

– Ingunn Gåsvær Sørlandet Sykehus Fullført

– Karianne Øen Posten Fullført

– Kirsti Urdal Lossius Statbil Fullført

– Kjersti Aulin Heggem Agder Energi Fullført

– Kristin Eidem Pedersen Arbeidstilsynet Fullført

– Kristin Mossing Berntsen HMH Fullført

– Liv Astri Østmoe Skarberg Sørlandet Sykehus Fullført

– Maj-Kristin Nygård Lillesand kommune Fullført

– Margareth Wathne Posten Fullført

– Marianne Homme Egen bedrift Fullført

– Marianne Vigsnes Varodd/A3-Ressurs Fullført

– Marianne Vorraa UiA Fullført

– Mona Bjelkåsen Nkom Fullført

– Nina Gumpen Hansen Gumpen Gruppen Fullført

– Randi Anita Aanensen Egen bedrift Fullført

– Randi Helen Vågenes Varodd Fullført

– Reidun Alise Svestad Rejlers Fullført

– Siri Stavsholt Bujordet Jernbanen Fullført

– Solveig Schia Kr.sand kommune Fullført

– Tone Ellingsen Kr.sand Politi Fullført

– Toril Brantzeg Nye Veier Fullført

– Tove Randi Ruud Multi Regnskap Fullført

– Turid Eie NAV Agder Fullført

– Unni-Merethe Kaarigstad Sparebanken Sør Fullført

K60-64

1 Åse Gullsmedmoen Sørlandet Sykehus 25:10

2 Turid Bråthen Berglund Sørlandet Sykehus 27:49

3 Kari Beate Østerhus Egen bedrift 34:47

4 Toril Benjaminsen Egen bedrift 38:30

– Anita Berntsen Kalstad Kr.sand kommune Fullført

– Anita Fuglestad Kr.sand kommune Fullført

– Anne Berit Eriksen Tollvesenet Fullført

– Anne Grete Mjåland Kr.sand kommune Fullført

– Anne Gro Tengesdal NAV Agder Fullført

– Anne Marie Tjessem Team Mosjon Fullført

– Anne Merete Halvorsrød Berg-Hansen Fullført

– Åse Loland Fredheim Egen bedrift Fullført

– Astrid Nilsen Posten Fullført

– Berit Eikaas Ingebretsen Team Mosjon Fullført

– Berit H. Mikalsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Berit Stavnheim Pedersen Egen bedrift Fullført

– Brith Jorun Åteigen HMH Fullført

– Britt Hilde Hattrem Radisson Blu Caledonien Fullført

– Elin Pedersen Kr.sand kommune Fullført

– Gerd Eftevåg Bjørge HMH Fullført

– Grete Jakobsen Trimtex Fullført

– Gro Lindvik Robstad Strømmestiftelsen Fullført

– Hanne Katinka Hofgaard Kr.sand kommune Fullført

– Hellen Saga SiA Fullført

– Inger Britt Høyåsen Varodd/A3-Ressurs Fullført

– Inger Evensen HMH Fullført

– Inger Helen Horsgård Egen bedrift Fullført

– Inger Lygre Kr.sand kommune Fullført

– Kari Bergstad Tredal Nordic Door Fullført

– Karin Landa Frigstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Karin Løining Dynestøl Kruse Smith Fullført

– Kirsten B. Fauske Kr.sand kommune Fullført

– Konstanse Skeie HMH Fullført

– Laila Fjellheim OneCo Fullført

– Laila Røinås Statsforvalteren i Agder Fullført

– Mariann Svarstad Varodd/A3-Ressurs Fullført

– May Tove Andve Egen bedrift Fullført

– May-Britt Hagerup Team Mosjon Fullført

– May-Britt Stifoss Sørlandet Sykehus Fullført

– Merete Haukom Air Products Fullført

– Mona Rosseland NOV Fullført

– Rita Hægeland Egen bedrift Fullført

– Siri Marianne Coward Statbil Fullført

– Solfrid Viste Egen bedrift Fullført

– Solveig M. Solberg Radisson Blu Caledonien Fullført

– Torhild Henriksen Egen bedrift Fullført

– Toril Sæstad Egen bedrift Fullført

– Vera Ringdal Folkvord Kr.sand Politi Fullført

– Wenche Ulland Egen bedrift Fullført

– Wenche Wessman Egen bedrift Fullført

K65-69

1 Elin R. Langøy Ilebekk Sørlandet Sykehus 32:50

2 Ragnhild Auestad Team Mosjon 36:00

– Ann Helen Fossnes Tverrli Kr.sand kommune Fullført

– Anne Marit Fjeldsgård Boen Bruk Fullført

– Anni Lunden Egen bedrift Fullført

– Åse Holthe Agder fylkeskommune Fullført

– Astri Ruud Schenker Fullført

– Aud Reidun Høigaard Egen bedrift Fullført

– Aud Undheim Andersen Nordea Fullført

– Eli Hommekland Egen bedrift Fullført

– Ella Synnøve Illøkken Egen bedrift Fullført

– Else Borden Egen bedrift Fullført

– Ingebjørg Sundtjønn Sørlandet Sykehus Fullført

– Ingunn Borøy OSM Offshore Fullført

– Kari Bjørnaali Statbil Fullført

– Karin Thorsen Egen bedrift Fullført

– Kirsten Lund Løkling Sørlandet Sykehus Fullført

– Kjellaug Goris DNB Fullført

– Kristine Oftedal Nordea Fullført

– Liv Godtfredsen Egen bedrift Fullført

– Liv Turid Blesvik Egen bedrift Fullført

– Marit Nodeland Sødal Kr.sand kommune Fullført

– Møyfrid Sandvik Egen bedrift Fullført

– Reidun Fidje Egen bedrift Fullført

– Ruth Aarre Kr.sand Politi Fullført

– Signy Anne B. Stenersen Sørlandet Sykehus Fullført

– Sigrun Fossheim Sørlandet Sykehus Fullført

– Siri Løvbukten Egen bedrift Fullført

– Solfrid Stavseth SiA Fullført

– Thorhild Løvdal Gundersen Team Mosjon Fullført

– Tove Haraldstad Egen bedrift Fullført

– Venke Tveit Løven Fullført

K70-74

1 Inger Marie Holthe Sørlandet Sykehus 35:01

– Alfrid Hånes Kr.sand kommune Fullført

– Anne Grete Le Page Egen bedrift Fullført

– Anne Karin Beurling Egen bedrift Fullført

– Anne Marie Løvsland Kr.sand Politi Fullført

– Anne-Britt Vabo Egen bedrift Fullført

– Berit Tønnessen HMH Fullført

– Bjørg Ellingsen Nordlie Idrettens Fullført

– Bjørg Mæsel Sørlandet Sykehus Fullført

– Bjørg-Eirin Kilander Optimera Fullført

– Brita Stav Johanssen Egen bedrift Fullført

– Eldri Kirkesola Arbeidstilsynet Fullført

– Elin Gundersen Sørlandet Sykehus Fullført

– Ellen Knutsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Ellen Marie Pauschert Kr.sand kommune Fullført

– Ellen Smestad Egen bedrift Fullført

– Elna Skjebstad DNB Fullført

– Gretha Therese Hallaren Kr.sand kommune Fullført

– Hildur Håverstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Inger Lise Osmundsen Egen bedrift Fullført

– Inger Marie Oudalstøl Cameron Sense Fullført

– Karin Elisabeth Klungreseth Sørlandet Sykehus Fullført

– Kirsten Salthaug Egen bedrift Fullført

– Lill Vedal Egen bedrift Fullført

– Liv Jakobsen Kr.sand Politi Fullført

– Liv Tenningen Team Mosjon Fullført

– Liv Wasland Fædrelandsvennen Fullført

– Magnhild Iglebæk Statbil Fullført

– Mari Elisabeth Nøkleby Statbil Fullført

– Maria Syvertsen Egen bedrift Fullført

– Olaug Drange Optimera Fullført

– Randi S. Fosselie Egen bedrift Fullført

– Randi Strøm-Olsen Sparebanken Sør Fullført

– Reidun Gustafson Team Mosjon Fullført

– Solveig Voldmo Idrettens Fullført

– Turid Gjerustad Sørlandet Sykehus Fullført

– Unni Skøien Tesaker Egen bedrift Fullført

– Vibeke Holme Tjøm Sørlandet Sykehus Fullført

– Wenche Graaner Sørlandet Sykehus Fullført

– Wenche Karlsrud Berg Pensjonist Fullført

K75-79

1 Anne Marie Pedersen Kr.sand kommune 37:52

– Ann-Elise Robertsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Anne Byremo Egen bedrift Fullført

– Anne Lise Lauvnes Kr.sand kommune Fullført

– Anne Sofie Grindland Pensjonist Fullført

– Anne Turid Andersen Egen bedrift Fullført

– Åse Reinertsen Egen bedrift Fullført

– Birgit Drangsholt Egen bedrift Fullført

– Bjørg Reidun Roland UiA Fullført

– Edel Gladys Holte Tollvesenet Fullført

– Eldbjørg Larsen Oceaneering Rotator Fullført

– Elin Aaberg Johansen Egen bedrift Fullført

– Ellinor Mikalsen Huntonit Fullført

– Ester Haugland Egen bedrift Fullført

– Eva Haugedal Egen bedrift Fullført

– Gunhild Svenningsen Egen bedrift Fullført

– Inger Marie Ulleberg El-com Sør Fullført

– Inger-Grethe Vabo Caverion Norge Fullført

– Jorun Roald Egen bedrift Fullført

– Karen Marie Lied Kr.sand kommune Fullført

– Kirsten Spikkeland Kr.sand kommune Fullført

– Lilly Ragnhild Frivold Egen bedrift Fullført

– Liv Jorun Askland Kr.sand kommune Fullført

– Marit Lauvrak Ellefsen DNB Fullført

– Randi Mellingsæter Dagfin Skaar Fullført

– Rigmor Stavø Egen bedrift Fullført

– Rose Laura Johansen Radisson Blu Caledonien Fullført

– Siri Roald Skau Gjesteklasse Fullført

– Wenche Fast Team Mosjon Fullført

K80-84

– Bjørg Hanna Lund OSM Offshore Fullført

– Bjørg Rist Egen bedrift Fullført

– Bjørg Staalesen Egen bedrift Fullført

– Frøydis Ekeland Egen bedrift Fullført

– Lise Johannessen Senior Fullført

M10-14

– Adrian Valenzuela Oma Egen bedrift 23:44

– Emil Holte-Yttri Egen bedrift 28:13

– Erik Elias Fiskvik LSK 22:30

– Matteus Høivik Enge Egen bedrift 32:48

M15-19

1 Peter Gotfredsen Egen bedrift 24:02

– Jens Austegard Egen bedrift Fullført

M20-24

1 Truls Klungland Hennig-Olsen Is 18:10

2 Sjur Jahnsen Øie Egen bedrift 31:40

M25-29

1 Laurenz Geihofer Egen bedrift 27:41

– Andreas Lund Olsen T.O. Slettebøe Fullført

– Johannes Bakkelund Elkem Fiskaa Fullført

M30-34

1 Espen Grundetjern UiA 20:35

2 Joakim Skolt PwC 21:42

3 Christian Vildalen Rinden Gumpen Gruppen 27:00

4 Ole André Sødal NOV 33:19

5 Frank Erik Strømland Sørlandet Sykehus 34:00

6 Jan Arild Aurebekk Varodd/A3-Ressurs 45:37

– Daniel Reinhartsen Nikkelverket Fullført

– Freddy Opheim Egen bedrift Fullført

– Giovanni Geir Montanares Egen bedrift Fullført

– Tor Erling Skinnarland Egen bedrift Fullført

M35-39

1 Jan Askland Egen bedrift 19:07

2 Morten Tryfoss Unifon 21:58

3 Espen Tungesvik Egen bedrift 23:00

4 David Pedersen Optimera 23:36

5 Thor Håkon Bang Hansen Point Taken 29:23

6 Christian Heggland NOV 38:17

– André Andersen Point Taken Fullført

– Chris André Gulbrandsen Egen bedrift Fullført

– Hans-Jakob Omland Nordea Fullført

– Henrik Gravdahl Egen bedrift Fullført

– Jan-Helge Holst Egen bedrift Fullført

– Ken Nøyseth T.O. Slettebøe Fullført

– Kristian Jortveit Nikkelverket Fullført

– Morten Sevilhaug Idrettens Fullført

– Trond Vidar Thorsen Rejlers Fullført

M40-44

1 Magne Sørvig LSK 20:56

2 Håkon Arne Helleseng Egde 21:02

3 Raymond Moy Nikkelverket 22:04

4 Mads Hatlevik UiA 23:28

5 Vidar Haugom Sørlandet Sykehus 23:31

6 Roald Visser Berry Packaging Norway 24:47

7 André Roque NOV 24:55

8 Christian Tønnessen Cameron Sense 25:37

9 Håvard Wiig Sørlandet Sykehus 26:46

10 Manuel Sparta UiA 27:00

11 Geir Kroslid Cameron Sense 28:10

11 Thore Follerås Kr.sand kommune 28:10

13 Harald Hansen Cameron Sense 28:37

14 Dag Tore Abrahamsen T.O. Slettebøe 32:32

– Christian Jimenez Perez Meny Christiansand Fullført

– Kjell Erik Kristiansen Varodd/A3-Ressurs Fullført

– Markus Medina Nikkelverket Fullført

– Svein Arild Syvertsen Kr.sand kommune Fullført

– Thomas Dønnestad Repstad Fullført

– Tor-Aage Lukashaugen Kr.sand kommune Fullført

M45-49

1 Ståle Thortveit Kr.sand kommune 19:23

2 Kjetil Karlsen Egen bedrift 20:30

3 Torgeir Røynlid VA Vegvesen 20:46

4 Erlend Malde Statbil 20:50

5 Johan Tømmerås Nikkelverket 22:30

6 Knut Funderud Syrtveit Agder Energi 22:49

7 Odd Anders Arntzen Otera 23:40

8 Gaute Grastveit SEMINE 23:57

9 Frank Andersen Schindler 23:58

10 Torjus Åkre Nikkelverket 24:22

11 Ingvald Grimstveit Egen bedrift 25:18

12 Arve Udø Kr.sand kommune 26:47

13 Dagfinn Liestøl Egen bedrift 27:03

14 Espen Skarpholt NOV 28:09

15 Christian Breilid Cameron Sense 29:30

16 Bjørn-Erik Enge Kr.sand kommune 32:43

17 Geir Berhus Nordan 37:41

– Arild Trelsgård Agder Energi Fullført

– Dag Eivind Vestbakke Agder Energi Fullført

– Håvard Glende Kr.sand kommune Fullført

– Jon Erik Groos Phonero Fullført

– Joshua Bates Landmåler Sør Fullført

– Lars Jarle Yttri NOV Fullført

– Morten Bomann Vest-Agder museet Fullført

– Per Sverre Nilsen Color Line Fullført

– Svein Olav Skuland Egen bedrift Fullført

– Tommy Thorbjørnsen Egen bedrift Fullført

M50-54

1 Andreas Herstad Dolmen Nikkelverket 19:12

2 Arvid Fredriksen Egen bedrift 20:03

3 Håvard Flå Egen bedrift 21:34

4 Jarl Bøhn NOV 23:20

5 Gunnar Mollestad Egen bedrift 24:50

6 Jan Vidar Palucha Kr.sand kommune 25:49

7 Jarl Sindland Egen bedrift 29:20

8 Børge Wetteland Mizuno Norge 29:44

– Ådne Prestø Lie Nikkelverket Fullført

– Espen Øen NAV Agder Fullført

– Flemming Olsen Egen bedrift Fullført

– Freddie Øren OneCo Fullført

– Geir Strand Schindler Fullført

– Hans Jørgen Beckmann Kr.sand Politi Fullført

– Jonny Dåstøl Elkem Fiskaa Fullført

– Knut Aurebekk Kr.sand Politi Fullført

– Ole Kristian Lauvland Varodd/A3-Ressurs Fullført

– Per Otto Smithsen Tollvesenet Fullført

– Roy Kenneth Øie Arbeidstilsynet Fullført

– Rune Nilsen Hydro Vigeland Fullført

– Rune Reinertsen Origo Solutions Fullført

– Rune Salthaug Agder Energi Fullført

– Steinar Bergan Nikkelverket Fullført

– Steinar Justnes Huntonit Fullført

– Sverre Larsen Team Mosjon Fullført

– Thorbjørn Værp Point Taken Fullført

– Tor Henning Lien NOV Fullført

– Ulrich Dalseth Egen bedrift Fullført

M55-59

1 Geir Jernæs Egen bedrift 20:44

2 Paul Nilsen Gumpen Gruppen 23:14

3 Håkon Nymo Team Mosjon 24:52

4 Harald Ulstein Nordea 25:49

5 Oddvar Borgersen Cameron Sense 26:10

6 Morten Temmerud Rambøll Norge 27:11

7 Jørund Fjærbu Blatchford Ortopedi 29:10

8 Svein Tjemsland Statbil 29:37

9 Knut Joar Knutsen Repstad 29:53

10 Asbjørn Geir Johannesen Varodd/A3-Ressurs 45:30

– Alf Gunnar Ulleberg Elcom Sør Fullført

– Arild Bergan T.O. Slettebøe Fullført

– Asgeir Næss Veidekke Agder Fullført

– Dag Vavik Egen bedrift Fullført

– Eilef Stalleland Hellvik Hus Søgne Fullført

– Frank Iversen Kr.sand kommune Fullført

– Fredrik Enge Egen bedrift Fullført

– Geir Brekke Olsen T.O. Slettebøe Fullført

– Geir Stray Egen bedrift Fullført

– Geir Vennesland Huntonit Fullført

– Helge Woxeng Nygård Norgesplaster Fullført

– Henrik Ringereide Kr.sand kommune Fullført

– Jan Petter Horn Agder Energi Fullført

– John Torgeir Roland KBR Fullført

– Jørgen Kilen Norgesplaster Fullført

– Kristen Bue Egen bedrift Fullført

– Lars R. Hannestad Color Line Fullført

– Nils Tore Augland Agder Energi Fullført

– Øystein Arnesen Gumpen Gruppen Fullført

– Per Ole Lie Lavre Egen bedrift Fullført

– Sigurd Lund Team Mosjon Fullført

– Svein Arne Berntsen Sørlandet Sykehus Fullført

– Svein Ivedal Varodd / A3-ressurs Fullført

– Svein O. Olsen Cameron Sense Fullført

– Svein-Olav Nordihus OneCo Fullført

– Terje Nandrup Egen bedrift Fullført

– Tor Bergan Nikkelverket Fullført

– Tor Inge Sagedal Egen bedrift Fullført

– Tung Hua Hsiung Nikkelverket Fullført

– Vidar Lundevold Huntonit Fullført

– Vigleik Bjørheim Sørlandet Sykehus Fullført

M60-64

1 Bjørn Kristensen Agder fylkeskommune 24:28

2 Halvar Bjerland Egen bedrift 25:41

3 Jon Steinar Viervang Sparebanken Sør 25:54

4 Audun Wilhelm Jensen Hennig-Olsen Is 26:56

5 Pål Alfred Larsen Statbil 27:15

6 Geir Allan Holte Schindler 27:57

7 Arild Magne Gundersen Egen bedrift 28:26

7 Morten Paulsen Visma 28:26

9 Ole Michael Lossius BRG 28:32

10 Tore Birger Dalevoll KBR 29:10

11 John Rune Ingebretsen Team Mosjon 29:57

12 Finn Egil Olsen HMH 31:00

– Arne Langerak Schindler Fullført

– Arne Myklebost Egen bedrift Fullført

– Arvid Haaverstad Egen bedrift Fullført

– Atle Bergset Sparebanken Sør Fullført

– Bjørn Abrahamsen NOV Fullført

– Bjørn Andreas Friestad Sparebanken Sør Fullført

– Bjørn Inge Kvinlaug UiA Fullført

– Bjørn Ivar Kulien Egen bedrift Fullført

– Børre Johnsen NOV Fullført

– Dag Brekkan Team Mosjon Fullført

– Dag Efjestad Agder Energi Fullført

– Egil Homme Egen bedrift Fullført

– Eilif Johanssen Team Mosjon Fullført

– Geir Ove Steensohn Sørlandet Sykehus Fullført

– Halvor Coward Olsen Huntonit Fullført

– Hans Petter Erichsen HMH Fullført

– Helge Matre Fjermeros HMH Fullført

– Henry Gundersen Huntonit Fullført

– Jens Øyvind Dynestøl Boen Bruk Fullført

– Knut Sand UiA Fullført

– Morten Omdal Sørlandet Sykehus Fullført

– Niels Frederik Garmann-Johnsen UiA Fullført

– Øivind Hagen Elkem Fiskaa Fullført

– Øystein Bakke Tollvesenet Fullført

– Roald Stallemo Posten Fullført

– Rolf Pedersen Egen bedrift Fullført

– Svend Tore Breilid Egen bedrift Fullført

– Tarjei Austegard Nkom Fullført

– Tom Haukom Air Products Fullført

– Tore Langaard Posten Fullført

– Torfinn Buseth Elkem Fiskaa Fullført

– Trond Andersen CB Fullført

– Trond Birkedal Landmåler Sør Fullført

– Trond Robstad Tratec Norcon Fullført

– Trygve Døble Agder Energi Fullført

– Trygve Kolrud Nikkelverket Fullført

– Vidar Sannes LSK Fullført

M65-69

1 Rune Løkling Nikkelverket 20:34

2 Arvid Brattland Gumpen Gruppen 24:21

3 Arnfinn Folkvord Nikkelverket 26:02

4 Arild Aurebekk Gumpen Gruppen 27:05

5 Arild Moen Tangen vgs. 27:20

6 Johnny Hansen Egen bedrift 27:38

7 Terje Cederberg Hansen Kr.sand kommune 28:29

8 Pål Martens Bratland Over The Hill 28:50

9 Rune Østerhus Afry Consult 29:23

10 Hans Kristian Arnesen Egen bedrift 29:45

11 Geir Gundersen Kr.sand Skruefabrikk 32:00

12 Åge Nilsen Gumpen Gruppen 35:31

13 Odd Gaute Drivdal Egen bedrift 36:38

– Asbjørn Narvestad Repstad Fullført

– Egil Mongstad Strømmestiftelsen Fullført

– Erik Dyngvold Egen bedrift Fullført

– Geir Arne Iglebæk HMH Fullført

– Geir Blesvik Senior Fullført

– Geir Egil Åsen CB Fullført

– Geir Stavseth Egen bedrift Fullført

– Håkon Hellvik Hellvik Hus Søgne Fullført

– Jan Martin Drivdal HMH Fullført

– Jon Matre Egen bedrift Fullført

– Lars Coward Egen bedrift Fullført

– Nils Bjørge HMH Fullført

– Nils Martin Pedersen Sparebanken Sør Fullført

– Odd Erik Magnussen Egen bedrift Fullført

– Øivind Gundersen Team Mosjon Fullført

– Ove Pettersen Team Mosjon Fullført

– Per Inge Rønsberg HMH Fullført

– Per Kvinlaug Egen bedrift Fullført

– Roald Borgemyr Telesport Fullført

– Rune Berentsen Statbil Fullført

– Sigmund Berg Egen bedrift Fullført

– Svein B. Sødal Pentagon Fullført

– Svein Helge Mollestad Team Mosjon Fullført

– Sven Arne Stenersen Egen bedrift Fullført

– Terje Taraldsen Team Mosjon Fullført

– Tor Arve Monan Varodd Fullført

M70-74

1 Edgard Ellertsen Nikkelverket 23:51

2 Klaes van der Meer Statbil 25:14

3 Olav Børve Egen bedrift 26:03

4 Paul Joreid Team Mosjon 27:26

5 Finn Gitmark Egen bedrift 30:33

6 Jan Magne Strandberg Schindler 30:47

– Arild Vehus Team Mosjon Fullført

– Arne Abrahamsen Nordea Fullført

– Arne Fauske Egen bedrift Fullført

– Arne Tenningen Team Mosjon Fullført

– Arnfinn Ekberg VA Vegvesen Fullført

– Bengt Oliver Klemo Berry Packaging Norway Fullført

– Harald Myhre Nikkelverket Fullført

– Helge Eg Johansen Egen bedrift Fullført

– Helge Moseid Posten Fullført

– Inge Torrey Tjøm KBR Fullført

– Jan Tore Jørgensen Statbil Fullført

– Jens Stien Posten Fullført

– Johannes Oudalstøl Cameron Sense Fullført

– Kai Kårikstad Rejlers Fullført

– Kjell Bjærum Agder Energi Fullført

– Kjell Kristian Kristiansen Agder fylkeskommune Fullført

– Kjell Sverre Landelius Team Mosjon Fullført

– Knut Fosselie Team Mosjon Fullført

– Kristen Bue Team Mosjon Fullført

– Mardon Drangsholt Nordea Fullført

– Odd Nomeland Agder Energi Fullført

– Oddmund Sjøveian Kr.sand kommune Fullført

– Oddvar Skår Egen bedrift Fullført

– Oddvar Vårdal Kr.sand kommune Fullført

– Odfinn Loka Nordea Fullført

– Ole Vium Olesen Landmåler Sør Fullført

– Øystein Edvardsen Radisson Blu Caledonien Fullført

– Øystein Kilander Sørlandet Sykehus Fullført

– Reidar Stav Johanssen Egen bedrift Fullført

– Roald Mæsel Agder Energi Fullført

– Sigmund Salthaug Egen bedrift Fullført

– Stein Ruenes T.O. Slettebøe Fullført

– Steinar Johan Flak HMH Fullført

– Terje Osnes Agder fylkeskommune Fullført

– Tom Lindeland Egen bedrift Fullført

– Tor Helge Fosselie HMH Fullført

– Tor Pedersen Strai Kjøkken Fullført

– Tor Reidar Homme Bertel O. Steen Agder Fullført

– Tore Heidenreich Team Mosjon Fullført

M75-79

1 Andreas Bjørnsgaard-Andersen Egen bedrift 28:09

2 Øystein Stamland Egen bedrift 33:25

3 Gunnar Kristian Vindenæs LSK 33:36

– Åge Holgersen Nikkelverket Fullført

– Arnsten Ariansen Egen bedrift Fullført

– Arvid Bentsen Telesport Fullført

– Audun Kjøstvedt Team Mosjon Fullført

– Didrik Jarl Solli Sparebanken Sør Fullført

– Gunnar Fossestøl Egen bedrift Fullført

– Gunnar Johan Iglebæk Agder Energi Fullført

– Hans A. Drange Optimera Fullført

– Helge Simonsen Egen bedrift Fullført

– Ivar Kaafjord Team Mosjon Fullført

– John Valentine Le Page Senior Fullført

– Jon Anders Østhus Agder Energi Fullført

– Jon Heggland Posten Fullført

– Kai Gyberg Varodd Fullført

– Kåre Eidsaa Kr.sand kommune Fullført

– Kåre Iglebæk Egen bedrift Fullført

– Kjell Holthe Nordea Fullført

– Kjell I. Svendsen Radisson Blu Caledonien Fullført

– Kjell Tønnessen Telesport Fullført

– Leif Sigbjørn Omdal Kr.sand kommune Fullført

– Leiv Torstveit Egen bedrift Fullført

– Odd Kåre Rist Egen bedrift Fullført

– Øivind Fredriksen Optimera Fullført

– Ole Kristian Lauvnes Egen bedrift Fullført

– Øyvind Kårikstad Egen bedrift Fullført

– Robert Wilson Egen bedrift Fullført

– Svein Kirkeby Egen bedrift Fullført

– Svein Roland Nordea Fullført

– Sverre Strømmen Egen bedrift Fullført

– Tor Erik Wasland Kr.sand kommune Fullført

– Toralf Askland Egen bedrift Fullført

– Torbjørn Lied Kr.sand kommune Fullført

– Tore Tangen Kr.sand kommune Fullført

– Yngvar Skaar LSK Fullført

M80-84

1 Kjell Andreas Knudsen Pensjonist 31:19

2 Oddvar Abrahamsen Optimera 42:56

– Benny Jakobsen Schindler Fullført

– Hans Gunter Bjerkemo Radisson Blu Caledonien Fullført

– John Arvid Lie Egen bedrift Fullført

– Kjell Baasland Egen bedrift Fullført

M85-89

– Bjørn Ekberg Egen bedrift Fullført

– Harald Reinert Hille Egen bedrift Fullført

– Olaf Drangsholt Posten Fullført

– Per Steen Sandell Nikkelverket Fullført

M90-

– Reidar Ringereide UiA Fullført

Resultater – Milslukeren (9,2 km)

K30-34

1 Ulrikke Trydal Egen bedrift 55:32

– Anita Aarbakke Grundetjern NAV Fullført

K35-39

1 Guro Vågsmyr Kristensen Kr.sand kommune 58:17

2 Eva Helén Tandberg Egen bedrift 61:00

– Anette Birkeland Kr.sand kommune Fullført

K40-44

1 Teresa Pham Kr.sand kommune 53:10

2 Kristine Noble Oftebro Kr.sand Løpeklubb 62:00

3 Anne May Breistein Varodd 64:04

– Linda Larsen Hennig-Olsen Is Fullført

– Randi Føreland Kr.sand kommune Fullført

K45-49

1 Trine Holmer-Hoven Egen bedrift 48:32

2 Nina Bakke Repstad 62:50

– Renathe Henriksen Egen bedrift Fullført

K50-54

1 Åslaug Grøvlen Elkem Fiskaa 53:59

2 Dung Tuyet Nguyen Egen bedrift 54:15

3 Unni Mesel Egen bedrift 56:30

4 Thuy Dinh Hennig-Olsen Is 69:09

– Brita Bøhn Egen bedrift Fullført

– Ellen Marie Nordbø Handelsbanken Fullført

– Inger Lise Hærås Egen bedrift Fullført

– Marianne Fidje Mjåland Sørlandet Sykehus Fullført

K55-59

1 Inger Britt Bakstad Team Mosjon 53:40

2 June Pettersen Multi Regnskap 67:59

– Anne-Britt Frivoll Tangen vgs. Fullført

– Ellen Ekse Bertel O. Steen Agder Fullført

– Inger Margrethe Fidje Kr.sand kommune Fullført

– Inger Reinhartsen OneCo Fullført

– Jane Lolholm Eidså Sørlandet Sykehus Fullført

– Jorun Christine Rondestvedt NAV Agder Fullført

– Linda Næsager Nesse Sørlandet Sykehus Fullført

– Sidsel Mjaaland Emanuelsen Sparebanken Sør Fullført

– Siri Marit Aasland Team Mosjon Fullført

– Torill Brottveit Returkraft Fullført

K60-64

1 Anne Lill Gullsmedmoen Egen bedrift 60:20

– Barbro Berntsen Nikkelverket Fullført

– Benthe Kallhovd Returkraft Fullført

– Enny-Karin Vindheim Kr.sand kommune Fullført

– Eva Coward Egen bedrift Fullført

– Eva Rondestvedt Egen bedrift Fullført

– Inger Olsen Egen bedrift Fullført

– Jorunn Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført

– Kirsten Sola Egen bedrift Fullført

K65-69

1 Margaret Anne Heald Kr.sand kommune 52:46

2 Nina Sunnås Egen bedrift 60:02

3 Marit Penne Kr.sand kommune 61:40

– Arnhild Trygsland NAV Agder Fullført

– Elin Stray VA Vegvesen Fullført

– Ellen Britt Engelstad Sørlandet Sykehus Fullført

– Johanne Seim Sørlandet Sykehus Fullført

– Kjellaug Fjordheim Sørlandet BBL Fullført

– Lisbeth Nilsen Kr.sand kommune Fullført

– Marit Notland Egen bedrift Fullført

– Vigdis Håbesland Agder fylkeskommune Fullført

K70-74

1 Arnhild Kristiansen Egen bedrift 87:37

– Anny Bjørnhom Egen bedrift Fullført

– Elin Pedersen Sundtjønn Kr.sand kommune Fullført

– Reidun Rosander Tønnesen NAV Agder Fullført

– Solveig Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført

K75-79

– Lili Margrethe Johansen Egen bedrift Fullført

M25-29

1 Christian Aasen BDO 43:44

2 Petter Sannerud Egen bedrift 48:35

3 Sindre Tveit Kr.sand kommune 48:58

M30-34

1 Simen Koland Phonero 36:38

2 Magnus Frestad Nygaard ViaNova 40:48

– Jørgen Solli Strøm-Olsen Trucknor Kr.sand Fullført

M35-39

1 Kristian Emanuelsen NOV 42:14

2 Magnus Westerfjell Azets 52:24

3 Øystein Heggernes Alvestad Egde 59:04

4 Dejan Vasic NAV Agder 59:35

5 Jan Erik Paulsen Nikkelverket 66:30

5 Kjetil Haugland Bouvet Norge 66:30

M40-44

1 Morten André Solberg Rødland KSI/GSI 47:41

2 Erland Møll Førde Elkem Fiskaa 52:15

– Even Brage Hardeland Sparebanken Sør Fullført

– Samir Kolukcija VA Vegvesen Fullført

M45-49

1 Fernando José Bravo Olguin SiA 48:46

– Kjetil Sandstå Agder Energi Fullført

– Martijn Roos Color Line Fullført

M50-54

1 Gisle Martens Handegaard Hennig-Olsen Is 47:00

2 Johan Heide Elkem Fiskaa 49:11

3 Bjørnar Svendsen Berry Packaging Norway 50:13

4 Rune Solhøi Egen bedrift 50:58

5 Ole Dag Kvamme Egen bedrift 53:46

6 Kjell Torkelsen Advokatfirma Tofte 57:36

7 Jostein Kristiansen Cameron Sense 59:49

8 Vidar Hestad Cameron Sense 61:20

9 Endre Myran Repstad 62:50

10 Dag Svingen T.O. Slettebøe 69:29

– Are Sætervadet Egen bedrift Fullført

– Martin Johan Vindheim Team Mosjon Fullført

M55-59

1 Jan Kåre Eriksen Kr.sand Politi 48:02

2 Rune Berntsen Rambøll Norge 49:48

3 Alf Helge Fredriksen Egen bedrift 50:47

4 Trond Sørensen Egen bedrift 51:15

5 Yngvar Kiledal Handelsbanken 55:47

6 Bjørn Olav Slotte Oceaneering Rotator 56:24

7 Ole Johan Bueklev Repstad 84:08

– Åge Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført

– Ivar Fossdal Huntonit Fullført

– Jostein Fidje Elkem Fiskaa Fullført

– Kenneth Abrahamsen Gumpen Gruppen Fullført

M60-64

1 Bjørn Rune Henriksen Elkem Fiskaa 47:20

2 Hans-Jørgen Fiskaadal Vestre Torv 56:30

3 Jan Helland VA Vegvesen 59:40

– Jan Øyvind Pedersen Agder fylkeskommune Fullført

– Jon Arve Kallhovd T.O. Slettebøe Fullført

– Lars Helge Fossdal Sørlandet Sykehus Fullført

– Lloyd Flatebø Posten Fullført

– Robert Coward Kr.sand kommune Fullført

– Tor Arild Rysstad Valle Sparebank Fullført

M65-69

1 Bjørn Dag Truchs Team Mosjon 52:09

2 Kai Kyllingstad Sparebanken Sør 61:03

3 Carl Georg Omdal NAV Agder 64:30

4 Steinar Tverrli Egen bedrift 64:55

5 Øistein Rosen Varodd/A3-Ressurs 65:38

6 Bruce Bergendoff Egen bedrift 66:25

7 Roy Sheppard CB 68:11

8 Magne Reier Jørgensen Sørlandet Sykehus 69:59

– Bjørn Reinhartsen OneCo Fullført

– John Hansen Asker & Bærum Politi Fullført

– Kristian Langeland HMH Fullført

– Øyvind Torgersen Kr.sand kommune Fullført

– Reidar Sæstad DNB Fullført

M70-74

1 Torbjørn Paulsen Visma 61:22

2 Alf Gurandsrud Landmåler Sør 67:11

3 Bjørn Ifunningsstovu Egen bedrift 73:48

4 Anders Torbjørnsen Jernbanen 74:00

5 Arne Paulsen Egen bedrift 93:00

– Arne Moen Team Mosjon Fullført

– Bjørn Egil Hansen Elkem Fiskaa Fullført

– Hans Petter Ruud Agder Energi Fullført

– John Magnus Humborstad Team Mosjon Fullført

– Kåre Berle Team Mosjon Fullført

– Odd Øyvind Fløysvik Posten Fullført

– Øystein Vesterhus Nikkelverket Fullført

– Svein Grummedal NOV Fullført

– Sverre Heggland Egen bedrift Fullført

M75-79

1 Knut Pilskog Firenor 68:22

2 Sigbjørn Spikkeland Sørlandet Sykehus 70:38

3 Arne Hallvard Holte Egen bedrift 88:00

– Erik Bugge Nilsen Egen bedrift Fullført

– Gunnar Magne Kåsa Agder Energi Fullført

– Jan Reinhard Hansen Egen bedrift Fullført

– Karl Ivar Moen Caverion Norge Fullført

– Rasmus Morvik Egen bedrift Fullført

– Sigurd Næss Andersen Kr.sand kommune Fullført

– Svein Arne Andreassen Telesport Fullført

M80-84

1 Borgar Haugland Team Mosjon 84:10