KRISTIANSAND: Det er alltid veldig hyggelig å få oppleve Odderøya i Terrengkarusellen, i en flott rundløype som er forskjellig fra alle de andre, med mange typer terreng, og sjøutsikt i alle retninger.

Men samtidig synes der å hvile en aldri så liten meteorologisk forbannelse over arrangementene her ute: De synes å tiltrekke seg markant dårligere vær enn alle dagene omkring. Vi har sett avlysning pga. snøfall, vi har hatt kulingbyger med sludd, og når vi, som i år, av forsiktighet holder oss godt unna slike vinterlige risikofaktorer, får vi en avslutningsdag med jevnt sipregn, som bare ble tettere utover ettermiddagen.

Det førte nok til at løypene, som i utgangspunktet var svært tørre og fine, etter hvert kunne bli noe glatte i utforpartiene. Og sjøutsikten var ikke mye å skryte av for de siste deltakerne.

foto
Fra starten av Mislukeren. Foto: Sverre Larsen

Med klærne klistret til kroppen ved målgang denne torsdagen, forsto man i hvert fall hvor heldig vi hadde vært tidligere i sesongen, samt dagen før. Likevel telte vi inn 692 deltakere, fordelt på 323 jenter og 369 gutter, bare drøyt 100 færre enn forrige løp, som gikk under de mest perfekte forhold i Jegersberg. 123 av dem (18 prosent) valgte milslukeren.

foto
Mia Pedersen ute i løypa. Foto: Sverre Larsen

Bestetidene denne gangen ble nok preget av at en del ambisiøse løperne sparte seg til lørdagens «Sommerløpet», samt at deltakere med egen tid fra onsdagen hadde mye bedre løpsforhold.

Blant jentene ble det i vanlig løype igjen sterk seier til Anne Haaland Simonsen (17:03), som faktisk løp raskest av samtlige. Meget god tid også på unge Selma White (17:35), foran Caroline Berge (19:08), Hilde Furuborg (19:17) og Synnøve Thomassen (20:19).

Hos guttene ble det seier til Arne Bujordet (17:30), foran Ståle Thortveit (18:00), Roger Lea (18:07), Geir Jernes (18:19) og Raymond Moy (18:40).

På milslukeren kom Teresa Pham (46:14) først blant jentene, tett foran Margaret Anne Heald (46:15) og Marit Vatn Jensen (47:19).

Hos guttene ble det sterk seier til Magnus Frestad Nygaard (33:26), foran Jørgen Solli Strøm-Olsen (35:49) og Johannes Bakkelund (36:25).

foto
Foto: Sverre Larsen

Resultater – Vanlig løype (3,8 km)

K (ikke oppgitt alder)

- Astri Kristiansen Varodd/A3-Ressurs Fullført

K10-14

- Sara Lill Vallehei Roland Egen bedrift 24:44

- Thea Fjellestad Sørensen Egen bedrift Fullført

K15-19

1 Selma White Egen bedrift 17:35

2 Sara Emilie Berg Egen bedrift 28:00

K20-24

1 Marthe Amdal Jakobsen Sørlandet Sykehus 24:50

2 Julie Berg Student 28:01

- Arbnore Gashi Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Mari Ellefsen Frikstad Varodd Fullført

K25-29

1 Caroline Berge Phonero 19:08

2 Malene Carstens Nilsen Egen bedrift 22:19

3 Magnhild Tvedt Kr.sand kommune 23:36

4 Renate Mølland Gumpen Gruppen 29:28

5 Helene Guttormsen Multi Regnskap 32:55

- Charlotte Goodwin Rambøll Norge Fullført

- Kristina Landelius Multi Regnskap Fullført

- Silje Aanensen Egen bedrift Fullført

- Tonje Aanensen Egen bedrift Fullført

- Trine Mørk Johnsen Rambøll Norge Fullført

K30-34

1 Sara Kastbjerg Egen bedrift 22:03

2 Anette Berge Log Sørlandet Sykehus 31:14

2 Maria Haven Sørlandet Sykehus 31:14

- Elise Sollie Egen bedrift Fullført

- Heidi Skreå Aanundsen Phonero Fullført

- Ingvild Steinnes Phonero Fullført

- Karoline Pettersen Kr.sand kommune Fullført

- Linn Bjerkreim Egen bedrift Fullført

- Margrethe Saga Fædrelandsvennen Fullført

K35-39

1 Synnøve Thomassen Tangen vgs. 20:19

- Caroline Andersen Phonero Fullført

- Hege Greibesland Fredheim Kr.sand kommune Fullført

- Hege Holst Egen bedrift Fullført

- Henriette Honnemyr Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Kathrine Holst Kr.sand kommune Fullført

- Mariann Fjørtoft Halvorsen Meny Christiansand Fullført

- Tonje Aarhus Risinggård PwC Fullført

- Trude Pedersen Sundtjønn UiA Fullført

- Veronica Føreland Arnli NAV Agder Fullført

K40-44

1 Anne Haaland Simonsen Egen bedrift 17:03

2 Helen Suzanne Palmer UiA 20:45

3 Helene Eik Andersen Egen bedrift 24:02

4 Randi Tobiassen Kr.sand kommune 24:50

5 Kristin Øygarden Scenekunst Sør 25:22

6 Gro Elise Prestvold Repstad 25:25

7 Karen Arline Vigemyr Egen bedrift 25:44

8 Lillian Hallvorsen Varodd/A3-Ressurs 27:19

9 Kari Waage-Larsen NOV 27:29

10 Anette Mjåvatn Varodd/A3-Ressurs 46:00

- Anne May Breistein Varodd Fullført

- Benedikte Ruud Andersen Egen bedrift Fullført

- Cecilie Lorentsen Odland Sørlandet Sykehus Fullført

- Hanne Kile Color Line Fullført

- Inger Helen Tørum Kr.sand kommune Fullført

- Iselin Flåt Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Julie Rindung Rambøll Norge Fullført

- Kristine Noble Oftebro Kr.sand Løpeklubb Fullført

- Merete Sørjoten VA Vegvesen Fullført

- Merethe Moy Nikkelverket Fullført

- Nina Neleta Hopen Kr.sand kommune Fullført

- Solveig Hugdahl Varodd/A3-Ressurs Fullført

K45-49

1 Hilde Furuborg Kr.sand kommune 19:17

2 Mette Hageli Kr.sand kommune 23:57

3 Veslemøy Hanssen Sørlandet Sykehus 25:21

4 Inger Mette Leek Egen bedrift 28:29

5 Trine Jepsen Hermansen Rambøll Norge 29:00

6 Hege C. Olsen Egen bedrift 32:00

- Anne Kristin Holte Agder fylkeskommune Fullført

- Åshild Skofteland Agder fylkeskommune Fullført

- Bente Hansen Kr.sand kommune Fullført

- Carina Yu Jakobsen Agder Energi Fullført

- Ingeborg Brattli Lund Kr.sand kommune Fullført

- Linda Bomann Egen bedrift Fullført

- Linn Carina Daland Egen bedrift Fullført

- Linn Hansen Danielsen Sørlandet Sykehus Fullført

- Lise H. Wagtskjold Elkem Fiskaa Fullført

- Marianne Scheie Humborstad Statbil Fullført

- Mette Egedal GlobalConnect Fullført

- Ranni Berentsen Egen bedrift Fullført

- Renathe Henriksen Egen bedrift Fullført

- Rita Henriksen Sørlandet Sykehus Fullført

- Siv Ruenes Jacobsen Nikkelverket Fullført

- Solgunn Berstad Sørlandet Sykehus Fullført

- Stine Borgen Nilsen Kr.sand Politi Fullført

K50-54

1 Hanne Therese Ekra Egen bedrift 22:41

2 Ingrid Nakling-Schnell Egen bedrift 35:00

- Anette Myhre Sørlandet Sykehus Fullført

- Anne Bjørnenak Berg-Hansen Fullført

- Anne Grethe Ellingsen Berry Packaging Norway Fullført

- Anne Marie Ekeland Sørlandet Sykehus Fullført

- Birte Eiersland Egen bedrift Fullført

- Cathrin Alvær Nesland Color Line Fullført

- Cathrine Krüger Sørlandet Sykehus Fullført

- Elin Fossli Sørlandet Sykehus Fullført

- Hege Hartvigsen Agder Energi Fullført

- Inger Kjelås VA Vegvesen Fullført

- Ingunn Eidem Kr.sand kommune Fullført

- Kristin Log Indbjo Arbeidstilsynet Fullført

- Linda Varhaug Røsnes Kr.sand kommune Fullført

- Lise Pettersen Kr.sand Politi Fullført

- Liv Hege Fosselie Aas Egen bedrift Fullført

- Nina Fosse Dagfin Skaar Fullført

- Ragnhild Auestad Ellseth Nordea Fullført

- Randi Bay Gundersen Varodd Fullført

- Randi Marie Rypestøl Hellvik Hus Søgne Fullført

- Ritha Johannessen Sørlandet Sykehus Fullført

- Ruth Vallehei Egen bedrift Fullført

- Thuy Nguyen Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Torun Tryfoss Salvesen Egen bedrift Fullført

- Tove Andersen Frikstad Varodd Fullført

K55-59

1 Hanne Aanensen Sørlandet Sykehus 25:32

- Anette Solli Agder fylkeskommune Fullført

- Anne Hervik Color Line Fullført

- Anne Marie Lande Rambøll Norge Fullført

- Anne Siren Aanensen Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Anne Sofie Kaaland Statbil Fullført

- Anne-May H. Gyberg Team Mosjon Fullført

- Aud Repstad Nordea Fullført

- Christin Fast Andersen Maritime Protection Fullført

- Eli Johannessen T.O. Slettebøe Fullført

- Grethe Lill Thomassen Pentagon Fullført

- Gunhild Hageland Egen bedrift Fullført

- Guri Sæterlid Team Mosjon Fullført

- Hanne Liv Refsnes Agder Energi Fullført

- Hilde Hultin Phonero Fullført

- Kristin Eidem Pedersen Arbeidstilsynet Fullført

- Lillian Lauvsland Jahnsson Sparebanken Sør Fullført

- Linda Andreassen Radisson Blu Caledonien Fullført

- Liv Astri Østmoe Skarberg Sørlandet Sykehus Fullført

- Margareth Wathne Posten Fullført

- My Nga Thi Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Randi Anita Aanensen Egen bedrift Fullført

- Siri Stavsholt Bujordet Jernbanen Fullført

- Solveig Schia Kr.sand kommune Fullført

- Tone Ellingsen Kr.sand Politi Fullført

- Tove Randi Ruud Multi Regnskap Fullført

- Ulla Britt Benjaminsen Phonero Fullført

- Unni-Merethe Kaarigstad Sparebanken Sør Fullført

K60-64

1 Turid Bråthen Berglund Sørlandet Sykehus 25:03

2 Toril Benjaminsen Egen bedrift 34:41

- Anne Berit Eriksen Tollvesenet Fullført

- Anne Karin Danielsen Agder Energi Fullført

- Anne Marie Tjessem Team Mosjon Fullført

- Åse Haugland Agder fylkeskommune Fullført

- Astrid Nilsen Posten Fullført

- Barbro Berntsen Nikkelverket Fullført

- Berit Eikaas Ingebretsen Team Mosjon Fullført

- Berit H. Mikalsen Sørlandet Sykehus Fullført

- Britt Hilde Hattrem Radisson Blu Caledonien Fullført

- Christin Elisabeth Prosgaard Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Elin Pedersen Kr.sand kommune Fullført

- Gerd Eftevåg Bjørge HMH Fullført

- Hellen Saga SiA Fullført

- Inger Britt Høyåsen Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Inger Evensen HMH Fullført

- Inger Helen Horsgård Egen bedrift Fullført

- Inger Lygre Kr.sand kommune Fullført

- Inger Olsen Egen bedrift Fullført

- Janne Hagen Vang Statbil Fullført

- Karin Landa Frigstad Sørlandet Sykehus Fullført

- Konstanse Skeie HMH Fullført

- Laila Fjellheim OneCo Fullført

- Liv Bente H. Friestad UiA Fullført

- Liv Heidi Torsvik Posten Fullført

- Mariann Svarstad Varodd/A3-Ressurs Fullført

- May Tove Andve Egen bedrift Fullført

- May-Britt Hagerup Team Mosjon Fullført

- May-Britt Stifoss Sørlandet Sykehus Fullført

- Mona Rosseland NOV Fullført

- Rita Hægeland Egen bedrift Fullført

- Siri Bue Trædal Kr.sand kommune Fullført

- Solfrid Viste Egen bedrift Fullført

- Tone Mosberg Norgesplaster Fullført

- Tora Trydal Sørlandet Sykehus Fullført

- Torhild Henriksen Egen bedrift Fullført

- Toril Sæstad Egen bedrift Fullført

- Torunn Helleren Telesport Fullført

- Wenche Mykland Trucknor Kr.sand Fullført

K65-69

1 Odrun Arna Gederaas UiA 27:10

- Ann Helen Fossnes Tverrli Kr.sand kommune Fullført

- Anne Marit Fjeldsgård Boen Bruk Fullført

- Anni Lunden Egen bedrift Fullført

- Åse Reidun Axelsen Posten Fullført

- Astri Ruud Schenker Fullført

- Aud Reidun Høigaard Egen bedrift Fullført

- Eli Hommekland Egen bedrift Fullført

- Ella Synnøve Illøkken Egen bedrift Fullført

- Ellen Britt Engelstad Sørlandet Sykehus Fullført

- Ellinor Vedal Tollvesenet Fullført

- Else Borden Egen bedrift Fullført

- Ingebjørg Sundtjønn Sørlandet Sykehus Fullført

- Ingunn Borøy OSM Offshore Fullført

- Kari Bjørnaali Statbil Fullført

- Karin Thorsen Egen bedrift Fullført

- Kirsten Lund Løkling Sørlandet Sykehus Fullført

- Kjellaug Goris DNB Fullført

- Klara Sløgedal Statbil Fullført

- Kristine Oftedal Nordea Fullført

- Lisbeth Nilsen Kr.sand kommune Fullført

- Liv Godtfredsen Egen bedrift Fullført

- Liv Turid Baldersheim Sørlandet Sykehus Fullført

- Marit Nodeland Sødal Kr.sand kommune Fullført

- Marit Penne Kr.sand kommune Fullført

- May Britt Aasgaard Sørlandet Sykehus Fullført

- Møyfrid Sandvik Egen bedrift Fullført

- Nina Sunnås Egen bedrift Fullført

- Ragnhild Auestad Team Mosjon Fullført

- Reidun Fidje Egen bedrift Fullført

- Ruth Aarre Kr.sand Politi Fullført

- Signy Anne B. Stenersen Sørlandet Sykehus Fullført

- Sigrun Fossheim Sørlandet Sykehus Fullført

- Thorhild Løvdal Gundersen Team Mosjon Fullført

- Wenche Haaland Egen bedrift Fullført

K70-74

1 Inger Marie Holthe Sørlandet Sykehus 30:52

- Anne Grete Le Page Egen bedrift Fullført

- Anne Karin Beurling Egen bedrift Fullført

- Anne Marie Løvsland Kr.sand Politi Fullført

- Bjørg Ellingsen Nordlie Idrettens Fullført

- Bjørg Mæsel Sørlandet Sykehus Fullført

- Bjørg-Eirin Kilander Optimera Fullført

- Brita Stav Johanssen Egen bedrift Fullført

- Eldri Kirkesola Arbeidstilsynet Fullført

- Elin Gundersen Sørlandet Sykehus Fullført

- Ellen Smestad Egen bedrift Fullført

- Elna Skjebstad DNB Fullført

- Grete Johansen Egen bedrift Fullført

- Gretha Therese Hallaren Kr.sand kommune Fullført

- Hildur Håverstad Sørlandet Sykehus Fullført

- Inger Marie Oudalstøl Cameron Sense Fullført

- Ingjerd Wiggen Egen bedrift Fullført

- Ingunn Orø Haugland Sørlandet Sykehus Fullført

- Kari Hansen Sørlandet Sykehus Fullført

- Karin Federici Agder Energi Fullført

- Kirsten Salthaug Egen bedrift Fullført

- Lillian Knudsen Nordby Kr.sand kommune Fullført

- Liv Jakobsen Kr.sand Politi Fullført

- Liv Tenningen Team Mosjon Fullført

- Liv Wasland Fædrelandsvennen Fullført

- Magnhild Iglebæk Statbil Fullført

- Mari Elisabeth Nøkleby Statbil Fullført

- Reidun Gustafson Team Mosjon Fullført

- Solveig Voldmo Idrettens Fullført

- Sølvi Evensen Egen bedrift Fullført

- Unni Lindeberg DNB Fullført

- Wenche Graaner Sørlandet Sykehus Fullført

K75-79

1 Anne Marie Pedersen Kr.sand kommune 34:35

- Ann-Britt Skår Dahl Egen bedrift Fullført

- Ann-Elise Robertsen Sørlandet Sykehus Fullført

- Anne Byremo Egen bedrift Fullført

- Anne Sofie Grindland Pensjonist Fullført

- Anne Turid Andersen Egen bedrift Fullført

- Åse Reinertsen Egen bedrift Fullført

- Aslaug Mosby Kr.sand kommune Fullført

- Berit Vesterhus Kr.sand kommune Fullført

- Bjørg Reidun Roland UiA Fullført

- Eldbjørg Larsen Oceaneering Rotator Fullført

- Elin Aaberg Johansen Egen bedrift Fullført

- Eva Haugedal Egen bedrift Fullført

- Eva Wullum Fosselie Egen bedrift Fullført

- Gunhild Svenningsen Egen bedrift Fullført

- Jorun Roald Egen bedrift Fullført

- Karen Marie Lied Kr.sand kommune Fullført

- Kirsten Spikkeland Kr.sand kommune Fullført

- Lilly Ragnhild Frivold Egen bedrift Fullført

- Liv Skretting Egen bedrift Fullført

- Marit Lauvrak Ellefsen DNB Fullført

- Randi Mellingsæter Dagfin Skaar Fullført

- Rigmor Stavø Egen bedrift Fullført

- Rose Laura Johansen Radisson Blu Caledonien Fullført

- Siri Roald Skau Gjesteklasse Fullført

- Sissel Beate Sørensen Egen bedrift Fullført

- Wenche Fast Team Mosjon Fullført

K80-84

- Bjørg Staalesen Egen bedrift Fullført

- Frøydis Ekeland Egen bedrift Fullført

- Magnhild Svaland Vetrhus Kr.sand kommune Fullført

K85-89

- Arnhild Sangvik Egen bedrift Fullført

- Eva Bujordet Jernbanen Fullført

- Gudveig Jørundland Egen bedrift Fullført

M (ikke oppgitt alder)

- Thor Harald Foss Gumpen Gruppen Fullført

M10-14

- Adrian Skøien Egen bedrift 25:42

- Adrian Valenzuela Oma Egen bedrift Fullført

- Emil Holte-Yttri Egen bedrift 26:55

- Matteus Høivik Enge Egen bedrift 20:52

- Petter Salvesen Egen bedrift 28:27

- Tellef Eilertsen Torgersen Egen bedrift Fullført

M20-24

1 Sondre Haakonseth Egen bedrift 21:47

- Torfinn Larsen Varodd/A3-Ressurs Fullført

M25-29

1 Niklas Nilssen Varodd/A3-Ressurs 23:32

2 Jens Ånensen Varodd/A3-Ressurs 51:00

- Henok Araia Varodd/A3-Ressurs Fullført

M30-34

1 Vegard Oppebøen Egen bedrift 23:23

2 Christian Vildalen Rinden Gumpen Gruppen 23:30

3 Henrik Hamre Varodd/A3-Ressurs 23:32

4 Joakim Skolt PwC 28:16

5 Ole André Sødal NOV 29:59

- Ken Walde Phonero Fullført

- Kristian Johan Åvitsland Gumpen Gruppen Fullført

- Mohammed Nasir Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Petter Nielsen Phonero Fullført

- Tor Andre Pedersen Phonero Fullført

M35-39

1 Roger Lea Egde 18:07

2 David Pedersen Optimera 19:44

3 Morten Tryfoss Unifon 20:12

4 Petter Marthinsen Phonero 23:20

5 Thomas Fjukstad Norgesplaster 23:32

6 Timo Helmers Kilden 23:38

7 Øystein Heggernes Alvestad Egde 24:10

8 Thor Håkon Bang Hansen Point Taken 24:45

9 Dejan Vasic NAV Agder 25:21

10 Jan Erik Paulsen Nikkelverket 25:50

10 Kjetil Haugland Bouvet Norge 25:50

12 Daniel Salvesen HMH 28:27

13 Jostein Berge Log KPMG Sørlandet 31:14

- Allan Tambini Finnestad Blink trafikkskole Fullført

- André Andersen Point Taken Fullført

- Atle Aasgaard Rambøll Norge Fullført

- Hans-Jakob Omland Nordea Fullført

- Henrik Gravdahl Egen bedrift Fullført

- Jan-Helge Holst Egen bedrift Fullført

- Kristian Jortveit Nikkelverket Fullført

M40-44

1 Raymond Moy Nikkelverket 18:40

2 Håkon Arne Helleseng Egde 18:53

- Christian Jimenez Perez Meny Christiansand Fullført

- Svein Arild Syvertsen Kr.sand kommune Fullført

- Thomas Dønnestad Repstad Fullført

M45-49

1 Ståle Thortveit Kr.sand kommune 18:00

2 Erlend Malde Statbil 19:35

3 Roger Arne Johnsen Nikkelverket 20:09

4 Remi Lorentsen Point Taken 22:32

5 Bjørn-Erik Enge Kr.sand kommune 24:05

6 Espen Skarpholt NOV 24:56

7 Arild Dale Varodd/A3-Ressurs 27:25

8 Morten Trydal NOV 29:59

9 Dagfinn Liestøl Egen bedrift 30:01

- Jon Erik Groos Phonero Fullført

- Lars Jarle Yttri NOV Fullført

- Martijn Roos Color Line Fullført

- Martin Unhjem Egen bedrift Fullført

- Morten Bomann Vest-Agder museet Fullført

- Per Sverre Nilsen Color Line Fullført

- Svein Olav Skuland Egen bedrift Fullført

- Tom Fraser Skea Nikkelverket Fullført

M50-54

1 Håvard Flå Egen bedrift 19:05

2 Jarl Sindland Egen bedrift 21:30

3 Gunnar Mollestad Egen bedrift 22:10

4 Rune Salthaug Agder Energi 25:31

5 Jostein Kristiansen Cameron Sense 25:46

6 Roy Georg Abrahamsen Team Mosjon 29:30

- Børge Wetteland Mizuno Norge Fullført

- Chris Ponzi NOV Fullført

- Christian von der Ohe GCE Node Fullført

- Flemming Olsen Egen bedrift Fullført

- Frank Fosse Dagfin Skaar Fullført

- Gunnar Haraldstad T.O. Slettebøe Fullført

- Hans Jørgen Beckmann Kr.sand Politi Fullført

- Jan Vidar Palucha Kr.sand kommune Fullført

- Jens Petter Kittelsen Phonero Fullført

- Jonny Dåstøl Elkem Fiskaa Fullført

- Ole Kristian Lauvland Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Ørjan Peersen Kruse Smith Fullført

- Per Otto Smithsen Tollvesenet Fullført

- Preben Hjort Egen bedrift Fullført

- Roald Nilsen Huntonit Fullført

- Robert Gustavsen Telenor Fullført

- Rune Nilsen Hydro Vigeland Fullført

- Steinar Bergan Nikkelverket Fullført

- Sverre Larsen Team Mosjon Fullført

- Thorbjørn Værp Point Taken Fullført

- Tony Halsall Egen bedrift Fullført

- Ulrich Dalseth Egen bedrift Fullført

M55-59

1 Arne Bujordet Jernbanen 17:30

2 Geir Jernæs Egen bedrift 18:19

3 John Torgeir Roland KBR 18:57

4 Thor Bylund Egen bedrift 19:02

5 Kjetil Norby Egen bedrift 20:30

6 Paul Nilsen Gumpen Gruppen 20:33

7 Morten Temmerud Rambøll Norge 23:15

8 Harald Ulstein Nordea 23:27

9 Oddvar Borgersen Cameron Sense 24:07

10 Jørund Fjærbu Blatchford Ortopedi 25:58

11 Svein Tjemsland Statbil 26:25

- Andy Mac Connacher Optimera Fullført

- Asbjørn Geir Johannesen Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Bjørn Olav Slotte Oceaneering Rotator Fullført

- Bjørnar Abusland Varodd/A3-Ressurs Fullført

- Dag Inge Espeland Egen bedrift Fullført

- Eilef Stalleland Hellvik Hus Søgne Fullført

- Espen Eggerdink Berry Packaging Norway Fullført

- Frank Iversen Kr.sand kommune Fullført

- Geir Brekke Olsen T.O. Slettebøe Fullført

- Geir Stray Egen bedrift Fullført

- Helge Woxeng Nygård Norgesplaster Fullført

- Jan Vidar Hansen Nikkelverket Fullført

- Jørgen Kilen Norgesplaster Fullført

- Lars R. Hannestad Color Line Fullført

- Morten Sakariassen Kr.sand kommune Fullført

- Nils Tore Augland Agder Energi Fullført

- Per Ove Rostøl Egen bedrift Fullført

- Rune Andersen HMH Fullført

- Rune Skuggedal Elkem Fiskaa Fullført

- Stein-Erik Scheie Telesport Fullført

- Svein Arne Berntsen Sørlandet Sykehus Fullført

- Svein-Olav Nordihus OneCo Fullført

- Terje Nandrup Egen bedrift Fullført

- Tor Bergan Nikkelverket Fullført

- Tor Inge Sagedal Egen bedrift Fullført

- Vidar Lundevold Huntonit Fullført

- Vigleik Bjørheim Sørlandet Sykehus Fullført

M60-64

1 Lasse Johnsen Adv.f. Myhre & Johnsen 21:08

2 Halvar Bjerland Egen bedrift 21:30

3 Bjørn Kristensen Agder fylkeskommune 22:26

4 Jon Steinar Viervang Sparebanken Sør 22:52

5 Ole Håkon Eidså Team Mosjon 23:05

6 Audun Wilhelm Jensen Hennig-Olsen Is 23:38

7 Geir Allan Holte Schindler 24:45

8 Arild Magne Gundersen Egen bedrift 24:50

8 Morten Paulsen Visma 24:50

10 Helge Matre Fjermeros HMH 26:45

11 John Rune Ingebretsen Team Mosjon 27:10

12 Per Nygård Repstad 28:15

- Arne Langerak Schindler Fullført

- Arne Martin Larsen Egen bedrift Fullført

- Arne Myklebost Egen bedrift Fullført

- Arvid Haaverstad Egen bedrift Fullført

- Atle Bergset Sparebanken Sør Fullført

- Bjørn Ivar Kulien Egen bedrift Fullført

- Børre Johnsen NOV Fullført

- Dag Brekkan Team Mosjon Fullført

- Geir Ove Steensohn Sørlandet Sykehus Fullført

- Jan Jensen Egen bedrift Fullført

- Jens Aas Hydro Vigeland Fullført

- Joar Kvaase Otera Fullført

- Jon Arve Kallhovd T.O. Slettebøe Fullført

- Lars Edvin Olsen Varodd Fullført

- Øivind Hagen Elkem Fiskaa Fullført

- Ole Michael Lossius BRG Fullført

- Øystein Bakke Tollvesenet Fullført

- Øystein Bujordet Agder fylkeskommune Fullført

- Øyvind Trædal Nikkelverket Fullført

- Paal Ingvar Hermansen Team Mosjon Fullført

- Roald Stallemo Posten Fullført

- Rolf Harald Bodin Tollvesenet Fullført

- Rolf Pedersen Egen bedrift Fullført

- Sigbjørn Lie Jernbanen Fullført

- Svein Arne Øydna Nordea Fullført

- Tarjei Austegard Nkom Fullført

- Tore Langaard Posten Fullført

- Torfinn Buseth Elkem Fiskaa Fullført

- Trond Andersen CB Fullført

- Trygve Kolrud Nikkelverket Fullført

M65-69

1 Rune Løkling Nikkelverket 18:56

2 Arnfinn Folkvord Nikkelverket 22:51

3 Leif Johannessen Team Mosjon 23:24

4 Geir Gundersen Kr.sand Skruefabrikk 24:58

5 Terje Cederberg Hansen Kr.sand kommune 25:06

6 Rune Østerhus Afry Consult 26:00

7 Hans Kristian Arnesen Egen bedrift 26:28

8 André Bardoff Egen bedrift 27:00

9 Åge Nilsen Gumpen Gruppen 29:05

10 Arvid Brattland Gumpen Gruppen 29:28

11 Johnny Hansen Egen bedrift 54:46

- Alf Haaland Egen bedrift Fullført

- Alf Steinar Vikeså Egen bedrift Fullført

- Asbjørn Narvestad Repstad Fullført

- Erik Borgenvik Sweco Fullført

- Erik Steen Agder Energi Fullført

- Geir Arne Iglebæk HMH Fullført

- Geir Egil Åsen CB Fullført

- Gudvin Baldersheim Hennig-Olsen Is Fullført

- Inge Solberg Radisson Blu Caledonien Fullført

- Jan Martin Drivdal HMH Fullført

- John Hansen Asker & Bærum Politi Fullført

- Kristian Langeland HMH Fullført

- Nils Bjørge HMH Fullført

- Nils Martin Pedersen Sparebanken Sør Fullført

- Odd Erik Magnussen Egen bedrift Fullført

- Odd Gaute Drivdal Egen bedrift Fullført

- Øivind Gundersen Team Mosjon Fullført

- Øyvind Torgersen Kr.sand kommune Fullført

- Per Aasgaard HMH Fullført

- Per Arvid Tredal Future Production Fullført

- Per Inge Rønsberg HMH Fullført

- Per Kvinlaug Egen bedrift Fullført

- Roald Borgemyr Telesport Fullført

- Rune Berentsen Statbil Fullført

- Svein B. Sødal Pentagon Fullført

- Svein Erik Marum Dagfin Skaar Fullført

- Sven Arne Stenersen Egen bedrift Fullført

- Terje Aasen Agder Energi Fullført

M70-74

1 Edgard Ellertsen Nikkelverket 21:33

2 Klaes van der Meer Statbil 22:00

3 Finn Gitmark Egen bedrift 27:32

- Arild Vehus Team Mosjon Fullført

- Arne Leland Optimera Fullført

- Arne Moen Team Mosjon Fullført

- Arnfinn Ekberg VA Vegvesen Fullført

- Aslak Bjotveit Statbil Fullført

- Bengt Oliver Klemo Berry Packaging Norway Fullført

- Bjørn Usterud Egen bedrift Fullført

- Hans Olav Omland UiA Fullført

- Harald Myhre Nikkelverket Fullført

- Harry Arntsen Kr.sand kommune Fullført

- Helge Moseid Posten Fullført

- Helge Tønnessen DNB Fullført

- Jan Tore Jørgensen Statbil Fullført

- Johannes Oudalstøl Cameron Sense Fullført

- Kåre Vestøl Elkem Fiskaa Fullført

- Kjell Bjærum Agder Energi Fullført

- Kjell Egil Gjerde Idrettens Fullført

- Kjell Kristian Kristiansen Agder fylkeskommune Fullført

- Kjell Sverre Landelius Team Mosjon Fullført

- Knut Fosselie Team Mosjon Fullført

- Kristen Bue Team Mosjon Fullført

- Leif Otto Torjusen Egen bedrift Fullført

- Oddmund Sjøveian Kr.sand kommune Fullført

- Oddvar Skår Egen bedrift Fullført

- Oddvar Vårdal Kr.sand kommune Fullført

- Øystein Edvardsen Radisson Blu Caledonien Fullført

- Øystein Kilander Sørlandet Sykehus Fullført

- Reidar Stav Johanssen Egen bedrift Fullført

- Roald Mæsel Agder Energi Fullført

- Sigmund Salthaug Egen bedrift Fullført

- Stein Ruenes T.O. Slettebøe Fullført

- Steinar Johan Flak HMH Fullført

- Tor Pedersen Strai Kjøkken Fullført

- Tor Reidar Homme Bertel O. Steen Agder Fullført

- Tore Heidenreich Team Mosjon Fullført

M75-79

1 Andreas Bjørnsgaard-Andersen Egen bedrift 24:31

2 Gunnar Kristian Vindenæs LSK 28:19

3 Øystein Stamland Egen bedrift 29:16

4 Kjell Holthe Nordea 30:52

- Bjarne Vetrhus Egen bedrift Fullført

- Egil Koestøl Hansen Egen bedrift Fullført

- Erik Tønnesen Egen bedrift Fullført

- Gunnar A. Nordby Agder Energi Fullført

- Gunnar Fossestøl Egen bedrift Fullført

- Gunnar Johan Iglebæk Agder Energi Fullført

- Håkon Laudal VA Vegvesen Fullført

- Hilmar Tony Opdahl Egen bedrift Fullført

- Ivar Kaafjord Team Mosjon Fullført

- Jack Hansen Egen bedrift Fullført

- Jan Åge Esperås Radisson Blu Caledonien Fullført

- John Valentine Le Page Senior Fullført

- Jon Anders Østhus Agder Energi Fullført

- Jon Heggland Posten Fullført

- Kai Gyberg Varodd Fullført

- Kåre Eidsaa Kr.sand kommune Fullført

- Kåre Iglebæk Egen bedrift Fullført

- Kjell I. Svendsen Radisson Blu Caledonien Fullført

- Leiv Torstveit Egen bedrift Fullført

- Odd Kåre Rist Egen bedrift Fullført

- Øivind Fredriksen Optimera Fullført

- Øyvind Kårikstad Egen bedrift Fullført

- Svein Roland Nordea Fullført

- Sven Erik Fagermann LSK Fullført

- Tor Erik Wasland Kr.sand kommune Fullført

- Torbjørn Lied Kr.sand kommune Fullført

- Tore Tangen Kr.sand kommune Fullført

- Yngvar Skaar LSK Fullført

M80-84

1 Harald Flå DNT Sør 29:55

2 Oddvar Abrahamsen Optimera 37:40

- Arild Vesterhus Egen bedrift Fullført

- Arne Haugland Tratec Norcon Fullført

- Hans Gunter Bjerkemo Radisson Blu Caledonien Fullført

- Sverre Sørensen Egen bedrift Fullført

M85-89

- Arnfinn Bujordet Jernbanen Fullført

- Bjørn Ekberg Egen bedrift Fullført

- Einar Jørundland Egen bedrift Fullført

- Kjell Sangvik Egen bedrift Fullført

M90-

- Reidar Ringereide UiA Fullført

Resultater – Milslukeren (7,5 km)

K30-34

1 Mariell Vegusdal KPMG Sørlandet 50:20

K35-39

1 Guro Vågsmyr Kristensen Kr.sand kommune 49:51

- Eva Helén Tandberg Egen bedrift Fullført

K40-44

1 Teresa Pham Kr.sand kommune 46:14

K45-49

1 Marit Vatn Jensen Agder fylkeskommune 47:19

2 Bodil Kvernenes Nørsett Egen bedrift 49:39

- Heidi Elisabeth Haugland Team Mosjon Fullført

K50-54

1 Anne Kari Borgersen NOV 48:28

2 Rita Abrahamsen Egen bedrift 50:57

- Brita Bøhn Egen bedrift Fullført

- Ellen Marie Nordbø Handelsbanken Fullført

- Inger Lise Hærås Egen bedrift Fullført

- Jenny Aamodt OneCo Fullført

- Thuy Dinh Hennig-Olsen Is Fullført

K55-59

1 Inger Britt Bakstad Team Mosjon 48:34

2 Siri Marit Aasland Team Mosjon 48:56

3 Mona Guttormsen Multi Regnskap 56:04

4 June Pettersen Multi Regnskap 56:43

- Anne-Britt Frivoll Tangen vgs. Fullført

- Annett Theiss Søgaard Kruse Smith Fullført

- Anny Hermansen Kr.sand kommune Fullført

- Ellen Ekse Bertel O. Steen Agder Fullført

- Gunn Grødem Kr.sand kommune Fullført

- Inger Margrethe Fidje Kr.sand kommune Fullført

- Inger Reinhartsen OneCo Fullført

- Jane Lolholm Eidså Sørlandet Sykehus Fullført

- Kirsti Jevan Egen bedrift Fullført

K60-64

1 Kari Beate Østerhus Egen bedrift 58:43

- Enny-Karin Vindheim Kr.sand kommune Fullført

- Jorunn Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført

K65-69

1 Margaret Anne Heald Kr.sand kommune 46:15

2 Elin Stray VA Vegvesen 60:00

- Arnhild Trygsland NAV Agder Fullført

- Elin R. Langøy Ilebekk Sørlandet Sykehus Fullført

- Kjellaug Fjordheim Sørlandet BBL Fullført

- Marit Notland Egen bedrift Fullført

- Vigdis Håbesland Agder fylkeskommune Fullført

K70-74

1 Arnhild Kristiansen Egen bedrift 71:24

- Anny Bjørnhom Egen bedrift Fullført

- Bjørg Mykland Posten Fullført

- Elin Pedersen Sundtjønn Kr.sand kommune Fullført

- Reidun Rosander Tønnesen NAV Agder Fullført

- Solveig Rasmussen Sørlandet Sykehus Fullført

K75-79

- Anne Marie Sandø Kr.sand kommune Fullført

- Aslaug Wandsvik Optimera Fullført

- Lili Margrethe Johansen Egen bedrift Fullført

M25-29

1 Johannes Bakkelund Elkem Fiskaa 36:25

2 Sindre Tveit Kr.sand kommune 41:33

3 Jakob Øen Strand Egen bedrift 41:37

4 Haakon Folserås KPMG 50:20

M30-34

1 Magnus Frestad Nygaard ViaNova 33:26

2 Jørgen Solli Strøm-Olsen Trucknor Kr.sand 35:49

M35-39

1 Lars Klemet Jakobsson Elkem Fiskaa 39:07

2 Nicolai Modalsli Sørlandet Sykehus 44:03

M40-44

1 Morten André Solberg Rødland KSI/GSI 41:16

2 Geir Åge Nomeland Egen bedrift 41:47

3 Mads Hatlevik UiA 42:42

4 Samir Kolukcija VA Vegvesen 46:46

M45-49

1 Fernando José Bravo Olguin SiA 38:40

2 Torgeir Røynlid VA Vegvesen 38:59

3 Tor Ivar Mjåland GlobalConnect 45:38

4 Steinar Knutsen Agder fylkeskommune 46:53

5 Robert Agirman Varodd/A3-Ressurs 56:05

M50-54

1 Rune Solhøi Egen bedrift 42:44

2 Espen Johnsen Kr.sand kommune 47:44

3 Erlend Hordvik Olsen Landskapsentrepr. 51:13

- Dag Svingen T.O. Slettebøe Fullført

- Gisle Martens Handegaard Hennig-Olsen Is Fullført

- Martin Johan Vindheim Team Mosjon Fullført

- Steinar Justnes Huntonit Fullført

M55-59

1 Trond Sørensen Egen bedrift 43:42

2 Terje Moxnes NOV 46:50

- Åge Mørkesdal Sparebanken Sør Fullført

- Ivar Fossdal Huntonit Fullført

- Jostein Fidje Elkem Fiskaa Fullført

- Kristen Bue Egen bedrift Fullført

- Ole Johan Bueklev Repstad Fullført

- Sigurd Lund Team Mosjon Fullført

- Tom Kjetil Murberg Egen bedrift Fullført

- Yngvar Kiledal Handelsbanken Fullført

M60-64

1 Bjørn Rune Henriksen Elkem Fiskaa 42:07

- Jan Øyvind Pedersen Agder fylkeskommune Fullført

- Lars Helge Fossdal Sørlandet Sykehus Fullført

- Lloyd Flatebø Posten Fullført

- Morten Omdal Sørlandet Sykehus Fullført

- Robert Coward Kr.sand kommune Fullført

M65-69

1 Claudio Soto Team Mosjon 46:48

2 Øistein Rosen Varodd/A3-Ressurs 50:09

3 Carl Georg Omdal NAV Agder 56:39

4 Steinar Tverrli Egen bedrift 56:45

5 Bruce Bergendoff Egen bedrift 58:44

6 Roy Sheppard CB 58:50

7 Kai Kyllingstad Sparebanken Sør 58:53

- Bjørn Dag Truchs Team Mosjon Fullført

- Bjørn Reinhartsen OneCo Fullført

- Jon Matre Egen bedrift Fullført

- Kjell Ivar Sangesland Team Mosjon Fullført

- Reidar Sæstad DNB Fullført

M70-74

1 Torbjørn Paulsen Visma 52:00

2 Alf Gurandsrud Landmåler Sør 55:13

3 Anders Torbjørnsen Jernbanen 65:00

4 Arne Paulsen Egen bedrift 66:00

- Arne Tolli Pedersen Kr.sand kommune Fullført

- Bjørn Egil Hansen Elkem Fiskaa Fullført

- Hans Petter Ruud Agder Energi Fullført

- John Magnus Humborstad Team Mosjon Fullført

- Kåre Berle Team Mosjon Fullført

- Øystein Vesterhus Nikkelverket Fullført

- Svein Grummedal NOV Fullført

M75-79

1 Sigbjørn Spikkeland Sørlandet Sykehus 57:57

2 Knut Pilskog Firenor 60:30

- Arnsten Ariansen Egen bedrift Fullført

- Erik Bugge Nilsen Egen bedrift Fullført

- Gunnar Magne Kåsa Agder Energi Fullført

- Jan Reinhard Hansen Egen bedrift Fullført

- Karl Ivar Moen Caverion Norge Fullført

- Odd Wandsvik Optimera Fullført

- Svein Arne Andreassen Telesport Fullført

- Tore Berntsen Agder fylkeskommune Fullført

- Willy Pettersen Oceaneering Rotator Fullført

M80-84

- Borgar Haugland Team Mosjon Fullført

- John Arvid Lie Egen bedrift Fullført

M85-89

- Roald Mykland Jernbanen Fullført