Magnhild Tvedt (28) og ektemannen Dag-Erik Tvedt (28) løp sist uke Kjellandslløpet i Terrengkarusellen i Søgne. Magnhild Tvedt (28) og ektemannen Dag-Erik Tvedt (28) løp sist uke Kjellandslløpet i Terrengkarusellen i Søgne. Foto: Sverre Larsen

Ektepar i fint karuselldriv

Magnhild og Dag-Erik Tvedt var blant de over 600 deltakerne i det niende løpet i årets terrengkarusell.

SØGNE, KRISTIANSAND: I stor avstand fra Baneheia/Jegersberg har det aldri vært like lett å dra de store mengdene til terreng­løp, så karusellsjef John Humborstad håpet å nå 500 deltakere.

Så viste det seg altså at vi foreløpig står med et deltak­ertall på hele 603, fordelt på 279 jenter og 324 gutter. Og vi venter flere som ikke har greid å registrere seg i tide.

Løypesjef Ole Johan Bueklev hadde også utfordret drøyt 30 ungdommer fra Søgne Skiklubb til å delta, så disse pyntet godt på deltakertallet.

Flere syntes nok det ble tøft å gjennomføre to runder i varmen, så litt lavere andel enn vanlig valgte Milsluker-distansen, i alt 98 stk. (drøyt 16 %).

Flere enn vanlig avsto også fra tidtaking, og valgte heller å kose seg i de flotte løypene i godværet.

Beste tider uansett alder i vanlig løype på 4,7 kilometer blant jentene fikk Ane Gullsmedmoen Indrebø (26:10), foran Synnøve Thomassen (26:48), Elisabeth Gill (27:04), Selma White (27:26) og Helene Gallefoss (27:25).

Hos guttene ble det sterk seier til Simen Koland (20:19), foran Truls Klungland (21:03), Terje Fredriksen (21:43), Jørgen Solli Strøm-Olsen (21:50) og Tormod Klungland (22:18).

På den 9,3 kilometer lange Milslukeren ble det jenteseier til Inger Britt Bakstad (63:13), foran Marte Bue og Sarah Kjernlie-Johansen (begge 63:30).

Hos guttene seiret Arild Flystveit (58:36), foran Bjørn Rune Henriksen (59:55) og Johan Heide (59:59).

Magnhild Tvedt Foto: Sverre Larsen

Magnhild Tvedt (28)

Hva synes du om dette løpet?

– Løypa er bra, og den er godt merket. Kjellandsheia og Kjellandsløpet ligger i et utrolig fint område. Det er første gang jeg løper dette løpet.

Dag Erik Tvedt Foto: Sverre Larsen

Dag Erik Tvedt (28)

Hva legger du vekt på for å holde deg i form?

– Det er å ha det gøy! Man bør trene litt hardt, med det viktigste er å trene mye rolig og sikre kontinuitet i løpingen.

Martin Johan Vindheim Foto: Sverre Larsen

Martin Johan Vindheim (53)

Hvordan løper man denne løypa på en lur måte?

– Man må ta det med ro i oppoverbakkene. Så kan man løpe rått på sletter og i utforbakker. Det er er det 5. løpet nå i 2021 som jeg løper Milslukeren i Terrengkarusellen.

PS! Tirsdag-torsdag denne uka kan du løpe årets 10. karuselløp. Det er lagt til Jegersberg, med vanlig løype på 3,7 km, og milsluker på 7,2 km. Start/mål fra Grønn slette.

Resultater – Vanlig løype (4,7 km)

K (ikke oppgitt alder)

    1   Nina Bakke                           Gjest-Søgne Skiklubb     35:00

    2   Linnea Morland                   Gjest-Søgne Skiklubb     38:37

    3   Nora Sangvik Nilsen             Gjest-Søgne Skiklubb     46:19

    4   Anette Brådland                  Gjest-Søgne Skiklubb     46:43

    5   Julie Bergstøl                       Gjest-Søgne Skiklubb     47:30

    6   Anita Sangvik Nilsen            Gjest-Søgne Skiklubb     47:44

    7   Tomine Aamodt                   Gjest-Søgne Skiklubb     48:00

    8   Leah Isabel Tharaldsen        Gjest-Søgne Skiklubb     56:20

    9   Stella Morland                     Gjest-Søgne Skiklubb     57:13

    9   Unn Morland                       Gjest-Søgne Skiklubb     57:13

  11   Tone Jensen                         Gjest-Søgne Skiklubb     57:30

    -   Cesilie Bueklev                     Repstad                       Fullført

    -   Elisabeth Kimestad              Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

    -   Gunhild Brådland                Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

    -   Lena Benestad                     Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

    -   Lene Holmen Berg               Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

    -   Luna Aamodt                       Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

    -   May Erna Bjellås                  Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

    -   Ragnete Aamodt                 Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

    -   Sissel Nielsen                       Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

K10-14

    -   Selma White                           Egen bedrift                27:16

K15-19

    -   Astrid White                           Egen bedrift             Fullført

    -   Sara Stray                                Egen bedrift             Fullført

    -   Sofie Beckmann Kristensen    Egen bedrift             Fullført

K20-24

    1   Ane Gullsmedmoen Indrebø  Aquarama                   26:10

    -   Ingrid Bye                                Nikkelverket             Fullført

    -   Mia Bueklev                            Repstad                    Fullført

    -   Silje Aanensen                        Egen bedrift             Fullført

    -   Tonje Aanensen                      Egen bedrift             Fullført

K25-29

    1   Helene Gallefoss                     Sørlandet Sykehus      27:25

    2   Lina Gullsmedmoen Indrebø  Nordea                        31:14

    3   Gitte Baatz Breilid                   Unifon                         38:35

    4   Renate Mølland                      Gumpen Gruppen       44:02

    5   Magnhild Tvedt                      Kr.sand kommune       45:49

    -   Caroline Berge                        Phonero                   Fullført

    -   Emilie Laache                    Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Julie Skarpeid Egeland            Brandsdal Group      Fullført

    -   Malene Ihme                           Kr.sand kommune   Fullført

    -   Therese Stallemo Bjerland     Nikkelverket             Fullført

K30-34

    1   Sara Kastbjerg                         Egen bedrift                29:58

    2   Gorine Forum                         Egen bedrift                53:12

    -   Heidi Skreå Aanundsen          Phonero                   Fullført

    -   Helene Hørte                          Kvadraturen vgs       Fullført

    -   Karoline Pettersen                  Kr.sand kommune   Fullført

    -   Lena Birgitte Olsen                 Brandsdal Group      Fullført

    -   Linda Jamtveit                         OneCo                      Fullført

    -   Margrethe Saga                      Egen bedrift             Fullført

    -   Marie Bue                               Kr.sand Politi            Fullført

K35-39

    1   Synnøve Thomassen               Tangen vgs                  26:48

    2   Elisabeth Gill                           Kr.sand kommune       27:04

    3   Catrine Fjukstad                     Egen bedrift                33:00

    4   Line Maria Slettebøe              Fædrelandsvennen     36:05

    -   Birgitte Haugeland Olsen       Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Caroline Andersen                  Phonero                   Fullført

    -   Caroline Breidenthal Olsen    Cowi                         Fullført

    -   Helle Moberg Nordhagen       Sørlandet BBL          Fullført

    -   Ingrid Therese Solberg            Kr.sand kommune   Fullført

    -   Ingvill Tjernø                           Phonero                   Fullført

    -   Kathrine Engestøl                   Egen bedrift             Fullført

    -   Kathrine Martinsen                Sørlandet Sykehus   Fullført

K40-44

    1   Inger Helen Tørum                  Kr.sand kommune       30:08

    2   Helene Eik Andersen              Student                       32:08

    3   Reidun Sørmo Strømme         Vestre Torv                 33:05

    4   Linda Gurvin Opheim              UiA                              51:06

    -   Cagri Dörter                      Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Cathrine Skarpeid                   Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Catrine Vehus                         Meny Christiansand Fullført

    -   Hanne Kile                               Color Line                 Fullført

    -   Helen Suzanne Palmer            UiA                           Fullført

    -   Hilde Tønnesen                      Phonero                   Fullført

    -   Ingvild Formo                          MHWirth                  Fullført

    -   Kirsti Dvergsnes                      Pentagon                 Fullført

    -   Kristina Hedmann Espegren   Falck Helse               Fullført

    -   Marit Tjomsland Kroslid         Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Renathe Henriksen                 Egen bedrift             Fullført

    -   Tone Linnebo Trelsgård          Kr.sand kommune   Fullført

    -   Vaar Andreassen                    Sørlandet Sykehus   Fullført

K45-49

    1   Marit Wrånes Eivindson         Tangen vgs                  36:56

    -   Åshild Skofteland                   KKG                          Fullført

    -   Christina Bjerke Hansen         MHWirth                  Fullført

    -   Hilde Furuborg                        Kr.sand kommune   Fullført

    -   Inger Mette Leek                     Egen bedrift             Fullført

    -   Kristin Tverberg                      Idrettens                  Fullført

    -   Laila Hærås                             Neumann Bygg        Fullført

    -   Lise H. Wagtskjold                  Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Merethe Stendal-Karlsen Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Stine Borgen Nilsen                Kr.sand Politi            Fullført

K50-54

    1   Christina White                      Nikkelverket                28:55

    -   Andrea Carola Andersen        Color Line                 Fullført

    -   Anne Catrine Vollen               Berg-Hansen            Fullført

    -   Anne Grethe Ellingsen   Berry Packaging Norway  Fullført

    -   Anne Marie Ekeland               Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Anne-May H. Gyberg              Team Mosjon           Fullført

    -   Åse Tellefsen                  Berry Packaging Norway  Fullført

    -   Benedicte Beckmann              Lærerne                   Fullført

    -   Birte Eiersland                        Egen bedrift             Fullført

    -   Cathrin Alvær Nesland           Color Line                 Fullført

    -   Cathrine Krüger                      Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Christin Fast Andersen           Egen bedrift             Fullført

    -   Elin Fossli                                Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Elin Søberg Stubstad              Kr.sand kommune   Fullført

    -   Grete Sætre Bruheim             Schindler                  Fullført

    -   Grethe-Lill Lunde                    Sørlandet BBL          Fullført

    -   Gro Justnæs Kiledal                Strømmestiftelsen   Fullført

    -   Hanne Christin Hermansen    Multi Regnskap        Fullført

    -   Hilde Simonsen                       Meny Christiansand Fullført

    -   Inger Lene Høgseth                Kr.sand kommune   Fullført

    -   Ingrid Wangsvik                      Kilden                       Fullført

    -   Kristin Log Indbjo                    Tilsynsgampene       Fullført

    -   Lene Valvik                              Gumpen Gruppen    Fullført

    -   Linda Andreassen          Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Linda Varhaug Røsnes            Kr.sand kommune   Fullført

    -   Mona Kristensen               Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Randi Marie Rypestøl             Hellvik Hus Søgne    Fullført

    -   Ruth Vallehei                          Lærerne                   Fullført

    -   Vibeke Bueklev                       Repstad                    Fullført

K55-59

    1   Hanne Aanensen                    Sørlandet Sykehus      34:12

    2   Anne Lill Gullsmedmoen        Egen bedrift                36:29

    3   Inés Del Carmen Lund             Tangen vgs                  44:21

    -   Anne Hervik                            Color Line                 Fullført

    -   Anne Kate Ugland                   Gumpen Gruppen    Fullført

    -   Anne Sofie Kaaland                Statbil                       Fullført

    -   Britt Hilde Hattrem        Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Britt Langenes Efjestad           Søgne kommune      Fullført

    -   Gunhild Hageland                   Egen bedrift             Fullført

    -   Guri Sæterlid                           Team Mosjon           Fullført

    -   Inger Olsen                              Lærerne                   Fullført

    -   Ingunn Solborg                       Nikkelverket             Fullført

    -   Jane Eidså                               Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Janne Thorstensen                 Statbil                       Fullført

    -   Kjersti Aulin Heggem              Agder Energi            Fullført

    -   Margareth Wathne                 Posten                      Fullført

    -   Marit Norby                            Kr.sand kommune   Fullført

    -   Mona Guttormsen                  Multi Regnskap        Fullført

    -   Mona Rosseland                     NOV                          Fullført

    -   Randi Anita Aanensen            Egen bedrift             Fullført

    -   Siri Stavsholt Bujordet            Jernbanen                Fullført

    -   Solfrid Viste                             Egen bedrift             Fullført

    -   Toril Brantzeg                         Nye Veier                 Fullført

    -   Turid Eie                                  NAV Agder               Fullført

K60-64

    1   Åse Gullsmedmoen                Sørlandet Sykehus      31:55

    2   Toril Benjaminsen                  Egen bedrift                44:21

    -   Anne Cathrine Hansteen        Egen bedrift             Fullført

    -   Anne Grete Lindeland            UiA                           Fullført

    -   Anne Gro Tengesdal               NAV Agder               Fullført

    -   Anne Marie Tjessem               Team Mosjon           Fullført

    -   Astrid Nilsen                           Posten                      Fullført

    -   Benthe Kallhovd                     Returkraft                Fullført

    -   Berit Eikaas Ingebretsen         Team Mosjon           Fullført

    -   Berit H. Mikalsen                    Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Brita Nordby Johnsen             Team Mosjon           Fullført

    -   Brith Jorun Åteigen                 MHWirth                  Fullført

    -   Dorte Kvist                              Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Elin Pedersen                          Kr.sand kommune   Fullført

    -   Else Borden                             Egen bedrift             Fullført

    -   Eva Moen                                Egen bedrift             Fullført

    -   Gerd Eftevåg Bjørge                MHWirth                  Fullført

    -   Hellen Saga                             SiA                            Fullført

    -   Inger Evensen                         MHWirth                  Fullført

    -   Jorunn Mørkesdal                   Sparebanken Sør     Fullført

    -   Kari Bergstad Tredal               Nordic Door             Fullført

    -   Karin Løining Dynestøl            Kruse Smith              Fullført

    -   Laila Fjellheim                         OneCo                      Fullført

    -   Laila Røinås                       Statsforvalteren i Agder Fullført

    -   Liv Bente H. Friestad               UiA                           Fullført

    -   May Britt Aasgaard                 Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   May-Britt Hagerup                  Team Mosjon           Fullført

    -   May-Britt Stifoss                     Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Merete Haukom                     Air Products             Fullført

    -   Rita Hægeland                        Egen bedrift             Fullført

    -   Solveig M. Solberg         Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Susan Vivian Knutsen             Posten                      Fullført

    -   Tone Mosberg                         Norgesplaster          Fullført

    -   Torunn Helleren                     Telesport                  Fullført

    -   Turid Høgberg                         Handelsbanken        Fullført

    -   Vera Ringdal Folkvord            Kr.sand Politi            Fullført

    -   Wenche Ulland                       Egen bedrift             Fullført

K65-69

    -   Anne Marie Løvsland              Kr.sand Politi            Fullført

    -   Anni Lunden                           Egen bedrift             Fullført

    -   Arnhild Trygsland                   NAV Agder               Fullført

    -   Åse Stien                                 Pensjonist                Fullført

    -   Astri Ruud                               Schenker                  Fullført

    -   Astrid Geelmuyden                SiA                            Fullført

    -   Brit Ingeborg Danielsen          Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Elin R. Langøy Ilebekk             Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Ella Synnøve Illøkken              Lærerne                   Fullført

    -   Ellen Britt Engelstad               Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Grete Johansen                      Egen bedrift             Fullført

    -   Ingebjørg Sundtjønn               Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Karin Thorsen                         Egen bedrift             Fullført

    -   Klara Sløgedal                         Statbil                       Fullført

    -   Kristine Oftedal                       Nordea                     Fullført

    -   Marit Nodeland Sødal            Kr.sand kommune   Fullført

    -   Oddbjørg Johanne Moe          Aquarama                Fullført

    -   Ragnhild Auestad                   Team Mosjon           Fullført

    -   Reidun Fidje                            Lærerne                   Fullført

    -   Reidun Rosander Tønnesen   NAV Agder               Fullført

    -   Signy Anne B. Stenersen         Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Solfrid Stavseth                       SiA                            Fullført

    -   Solveig Voldmo                       Idrettens                  Fullført

    -   Wenche Graaner                    Sørlandet Sykehus   Fullført

K70-74

    1   Arnhild Kristiansen                 Egen bedrift                47:40

    -   Aase Kiledal                            Statbil                       Fullført

    -   Anne Grete Le Page                Egen bedrift             Fullført

    -   Anne Tonette Åmot Tveter     Lærerne                   Fullført

    -   Berit Tønnessen                     MHWirth                  Fullført

    -   Bjørg Grønnestad                   Statbil                       Fullført

    -   Bjørg Mæsel                            Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Eldri Kirkesola                         Tilsynsgampene       Fullført

    -   Eli Erikssen                              Posten                      Fullført

    -   Eli Sandbakken Oftedal          Norconsult               Fullført

    -   Elin Gundersen                       Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Ellen Knutsen                          Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Ellen Smestad                         Egen bedrift             Fullført

    -   Elna Skjebstad                        DNB                          Fullført

    -   Gro Skogen                             Kr.sand kommune   Fullført

    -   Inger Knutsen Tønne              Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Inger Marie Holthe                 Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Jorun Roald                             Egen bedrift             Fullført

    -   Karin Federici                          Agder Energi            Fullført

    -   Laila Os                                    Kr.sand kommune   Fullført

    -   Liv Jakobsen                            Kr.sand Politi            Fullført

    -   Liv Jorun Askland                    Kr.sand kommune   Fullført

    -   Liv Wasland                            Fædrelandsvennen  Fullført

    -   Magnhild Iglebæk                   Statbil                       Fullført

    -   Maria Syvertsen                      Egen bedrift             Fullført

    -   Marit Grindheim                     Statbil                       Fullført

    -   Randi S. Fosselie                     Egen bedrift             Fullført

    -   Reidun Gustafson                   Team Mosjon           Fullført

    -   Rose Laura Johansen     Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Vibeke Holme Tjøm                Sørlandet Sykehus   Fullført

K75-79

    -   Ann Kate Askildsen              Songdalen kommune  Fullført

    -   Ann-Britt Skår Dahl                 Lærerne                   Fullført

    -   Anne Byremo                          Egen bedrift             Fullført

    -   Anne Grethe Andersen           Kr.sand kommune   Fullført

    -   Aslaug Wandsvik                    Optimera                 Fullført

    -   Bjørg Elisabeth Olsen             UiA                           Fullført

    -   Kirsten Spikkeland                  Kr.sand kommune   Fullført

    -   Magnhild Svaland Vetrhus     Kr.sand kommune   Fullført

    -   Marit Lauvrak Ellefsen            DNB                          Fullført

    -   Wenche Fast                           Team Mosjon           Fullført

K80-84

    -   Gudveig Jørundland               Lærerne                   Fullført

M (ikke oppgitt alder)

    1   Morten André Solberg Rødland   Egen bedrift           25:10

    2   Sondre Sangvik Nilsen         Gjest-Søgne Skiklubb     26:45

    3   Jakob Bergstøl                     Gjest-Søgne Skiklubb     26:50

    4   Jim Morland                         Gjest-Søgne Skiklubb     28:00

    5   Brede Morland                    Gjest-Søgne Skiklubb     28:35

    6   Erlend Kleivset                     Gjest-Søgne Skiklubb     29:39

    7   Johannes Aamodt                Gjest-Søgne Skiklubb     30:50

    8   Kjetil Brådland Aamodt       Gjest-Søgne Skiklubb     34:13

    9   Jan-Eirik Fagerheim             Sørlandet Sykehus         34:27

  10   Endre Myran                        Gjest-Søgne Skiklubb     35:00

  11   Jakob Aamodt                      Gjest-Søgne Skiklubb     45:34

  12   Lars Aamodt                        Gjest-Søgne Skiklubb     46:43

  13   Torbjørn Aamodt                 Gjest-Søgne Skiklubb     48:00

    -   Cato Hersvik-Olsen              Mur i Sør                     Fullført

    -   Karl Kimestad                       Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

    -   Nils Martin Otterdal Nilsen Gjest-Søgne Skiklubb  Fullført

    -   Yngvar Aamodt                    Aamodt Bygg              Fullført

M10-14

    -   Elias Martinsen                       Egen bedrift             Fullført

    -   Erik Elias Fiskvik                      LSK                               36:30

    -   Jørgen Høivik Enge                  Egen bedrift             Fullført

    -   Matteus Høivik Enge               Egen bedrift                34:56

    -   Tobias Solberg Rødland          Egen bedrift                27:32

M15-19

    1   Gisle Aadnevig Wetteland      Mizuno Norge             25:36

 

M20-24

    1   Truls Klungland                       Per Klungland              21:03

M25-29

    1   Espen Stubstad                       Otera                           26:55

M30-34

    1   Simen Koland                          Phonero                      20:19

    2   Jørgen Solli Strøm-Olsen        Trucknor Kr.sand         21:50

    3   Kenneth Ausland              Agder Fylkeskommune     28:14

    4   Aleksander Poulsen                Mizuno Norge             29:01

    5   Håkon Puntervold                  Brandsdal Group         35:10

    6   Hans Erik Fiskvik                     LSK                               36:30

    7   Kjetil Haugland                       Bouvet Norge              37:00

    8   Jan Erik Paulsen                      Nikkelverket                38:00

    9   Joakim Bauge                          Azets                           45:00

  10   Anders Heivoll                        Egen bedrift                45:44

    -   Jørgen Fjæran                         Rambøll Norge         Fullført

    -   Knut Erlend Steinsland           NOV                          Fullført

    -   Lars Mikael Nome Birkeland  Egen bedrift             Fullført

M35-39

    1   Tim Erik Olsen                         Meny Christiansand    24:41

    2   Håkon Sandåker                     Bredalsholmen            27:32

    3   Thomas Fjukstad                    Norgesplaster             34:10

    4   Anders Aasland                      Azets                           38:50

    -   Alf Synstad                              Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Atle Aasgaard                         Rambøll Norge         Fullført

    -   Hans-Jakob Omland               Nordea                     Fullført

    -   Jan-Helge Holst                       Egen bedrift             Fullført

    -   Ken Nøyseth                           T.O. Slettebøe          Fullført

    -   Kristian Jortveit                       Nikkelverket             Fullført

    -   Lars Wensell Hamre                Phonero                   Fullført

M40-44

    1   Karl Klungland                        Gjesteklasse                24:04

    2   Per Helge Fjørtoft                   Egen bedrift                25:07

    3   Espen Aamodt                        Gjesteklasse                28:20

    4   Jan Martin Hansen                 PK Entreprenør           32:02

    4   Thomas Dønnestad                Repstad                       32:02

    6   Hans Erik Nordin                     Sweco Sør                   32:31

    7   André Roque                           NOV                             34:22

    8   Manuel Sparta                        UiA                              36:00

    9   Petter Salvesen                       Egen bedrift                39:04

    -   Fredrik Garmannslund           Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Jan Larsen                               Brandsdal Group      Fullført

    -   Jon Erik Groos                         Phonero                   Fullført

    -   Tom Arne Aamodt                  Mur i Sør                  Fullført

M45-49

    1   Tore Reisvaag Johannessen   Egen bedrift                23:41

    2   Kjetil Karlsen                           Egen bedrift                23:50

    3   Håvard Flå                               Lærerne                       26:48

    4   Knut Funderud Syrtveit          Agder Energi               28:53

    5   Lasse Chr. Eikaas                     Egen bedrift                29:45

    6   Torjus Åkre                              Nikkelverket                30:48

    7   Bjørn-Erik Enge                       Kr.sand kommune       39:08

    8   Trond Arild Johansen             Egen bedrift                40:15

    9   Dag Øystein Johansen            Phonero                      43:09

    -   Frode Andreassen                  TINE Kristiansand     Fullført

    -   Lars Jørgen Peterson              NAV Agder               Fullført

    -   Magnus Vatland                     Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Odd-Arild Skonhoft           Næringsforeningen Kr.  Fullført

    -   Stian Horn                               Neumann Bygg        Fullført

    -   Tor Einar Pedersen                 Color Line                 Fullført

M50-54

    1   Terje Fredriksen                      Elkem Fiskaa               21:43

    2   Tormod Klungland                  Per Klungland              22:18

    3   Roger Aamodt                        Roger Aamodt Bygg    24:01

    4   Andreas Herstad Dolmen       Nikkelverket                24:02

    5   Olav Einar Rike                        Agder Energi               26:21

    6   John Torgeir Roland               KBR                              27:10

    7   Gunnar Mollestad                  Egen bedrift                30:39

    8   Ragnar Hauklien                     Egen bedrift                31:22

    9   Børge Wetteland                    Mizuno Norge             35:25

  10   Erik Åsmundsen                      Sweco Grøner             36:46

  11   Tony Halsall                            Egen bedrift                48:03

    -   Arild Bergan                            T.O. Slettebøe          Fullført

    -   Arild Tengs                              Neumann Bygg        Fullført

    -   Arvid Fredriksen                     Egen bedrift             Fullført

    -   Eilef Stalleland                        Hellvik Hus Søgne    Fullført

    -   Flemming Olsen                      Egen bedrift             Fullført

    -   Jan G. Johannessen                Nikkelverket             Fullført

    -   Jens Petter Kittelsen               Phonero                   Fullført

    -   Jo Vegard Aardal               Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Jonny Dåstøl                           Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Jørgen Kilen                            Norgesplaster          Fullført

    -   Kjell Hugo Eliassen                  Egen bedrift             Fullført

    -   Knut Aurebekk                        Kr.sand Politi            Fullført

    -   Magne Egebakken                  Nikkelverket             Fullført

    -   Morten Hansen                      MHWirth                  Fullført

    -   Øystein Arnesen                     Gumpen Gruppen    Fullført

    -   Peder-Olav Ølberg                  Nikkelverket             Fullført

    -   Robert Gustavsen                   Telenor                     Fullført

    -   Steinar Bergan                        Nikkelverket             Fullført

    -   Steinar Justnes                        Huntonit                  Fullført

    -   Tor Inge Sagedal                     Egen bedrift             Fullført

M55-59

    1   Arne Bujordet                         Jernbanen                   24:24

    2   Stein-Erik Scheie                     Telesport                     26:05

    3   Ole Michael Lossius                BRG                             29:52

    4   Peder Sletfjerding                   NOV                             33:13

    5   Tore Hansen                           Egen bedrift                34:12

    6   Svein Ødegaard                      Egen bedrift                37:19

    7   Harry Verner Hartvigsen        Tangen vgs                  38:12

    -   Åge Mørkesdal                        Sparebanken Sør     Fullført

    -   Arild Magne Gundersen         Egen bedrift             Fullført

    -   Atle Bergset                            Sparebanken Sør     Fullført

    -   Bjør Ivar Kulien                       Egen bedrift             Fullført

    -   Fredrik Enge                            Egen bedrift             Fullført

    -   Gøran Sandstrøm                   Egen bedrift             Fullført

    -   Guttorm Tenold             Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Helge Woxeng Nygård            Egen bedrift             Fullført

    -   Henry Gundersen                   Huntonit                  Fullført

    -   Kenneth Abrahamsen            Gumpen Gruppen    Fullført

    -   Kjetil Norby                             Egen bedrift             Fullført

    -   Morten Hamre Olsen              Berg-Hansen            Fullført

    -   Nils Tore Augland                   Agder Energi            Fullført

    -   Oddvar Borgersen                   Cameron Sense        Fullført

    -   Øystein A. Kvåse                     KPMG Sørlandet      Fullført

    -   Øyvind Trædal                        Nikkelverket             Fullført

    -   Per Ole Lie Lavre                     Egen bedrift             Fullført

    -   Rune Andersen                       MHWirth                  Fullført

    -   Stig Nordhagen                       Kilden                       Fullført

    -   Svein-Olav Nordihus               OneCo                      Fullført

    -   Tarjei Austegard                     Nkom                       Fullført

    -   Terje Larsen                            Nikkelverket             Fullført

    -   Terje Nandrup                        Egen bedrift             Fullført

    -   Thor Magne Stifoss                 Huntonit                  Fullført

    -   Tor Bergan                              Nikkelverket             Fullført

    -   Vidar Lundevold                     Huntonit                  Fullført

    -   Vigleik Bjørheim                     Sørlandet Sykehus   Fullført

M60-64

    1   Geir Gundersen                      Kr.sand Skruefabrikk   22:57

    2   Rune Løkling                           Nikkelverket                29:49

    3   Halvar Bjerland                       Egen bedrift                31:29

    4   Ole Håkon Eidså                      Team Mosjon              33:57

    5   Pål Alfred Larsen                     Statbil                          36:32

    6   Morten Paulsen                      Visma                          38:35

    7   Eddie Salvesen                        Egen bedrift                39:04

    -   Arne Myklebost                      Egen bedrift             Fullført

    -   Bjørn Abrahamsen                 NOV                          Fullført

    -   Bjørn Andreas Friestad           Sparebanken Sør     Fullført

    -   Dag Brekkan                            Team Mosjon           Fullført

    -   Halvard Birkeland                   Egen bedrift             Fullført

    -   Hans Petter Erichsen              MHWirth                  Fullført

    -   Jens Øyvind Dynestøl             Boen Bruk                Fullført

    -   John Hansen                     Asker & Bærum Politi    Fullført

    -   John Rune Ingebretsen           Team Mosjon           Fullført

    -   Jon Matre                                Egen bedrift             Fullført

    -   Kai Rune Mitander                  Huntonit                  Fullført

    -   Lars Coward                            Egen bedrift             Fullført

    -   Øystein Bakke                         Tollvesenet              Fullført

    -   Pål Uberg                                Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Roald Stallemo                       Posten                      Fullført

    -   Rolf Pedersen                         Egen bedrift             Fullført

    -   Svein Arne Wetrhus                Team Mosjon           Fullført

    -   Tom Haukom                          Air Products             Fullført

    -   Tore Langaard                         Posten                      Fullført

    -   Vidar Sannes                           LSK                           Fullført

M65-69

    1   Reidar Heivoll                         Kr.sand Politi               29:53

    2   Paul Otto Johnsen jr.              Team Mosjon              32:09

    3   Johnny Hansen                       Egen bedrift                33:46

    4   Terje Aasen                             Agder Energi               35:01

    5   Terje Cederberg Hansen        Søgne kommune         37:12

    6   Arvid Brattland                       Gumpen Gruppen       44:02

    -   Asbjørn Narvestad                  Repstad                    Fullført

    -   Egil Mongstad                         Strømmestiftelsen   Fullført

    -   Erik Dyngvold                          Egen bedrift             Fullført

    -   Geir Egil Åsen                          CB                             Fullført

    -   Geir Stavseth                          Egen bedrift             Fullført

    -   Hans Kristian Arnesen            Egen bedrift             Fullført

    -   Inge Solberg                   Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Kåre Danielsen                        Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Nils Martin Pedersen              Sparebanken Sør     Fullført

    -   Odd Gaute Drivdal                  Egen bedrift             Fullført

    -   Oddvar Skår                            Egen bedrift             Fullført

    -   Oddvar Vårdal                         Kr.sand kommune   Fullført

    -   Øistein Rosen                          Team Mosjon           Fullført

    -   Ole Ingvar Gauslaa                 Jernbanen                Fullført

    -   Ole Vium Olesen                     Landmåler Sør          Fullført

    -   Per Inge Rønsberg                  MHWirth                  Fullført

    -   Per Kvinlaug                            Egen bedrift             Fullført

    -   Svein B. Sødal                         Pentagon                 Fullført

    -   Terje Taraldsen                       Agder Energi            Fullført

    -   Tore Heidenreich                    Team Mosjon           Fullført

M70-74

    1   Finn Gitmark                           Egen bedrift                36:30

    2   Arnfinn Søyset                        Team Mosjon              36:45

    3   John Sigve Haarr                     Kr.sand kommune       38:40

    4   Helge Eg Johansen                  Egen bedrift                43:40

    -   Arne Abrahamsen                  Nordea                     Fullført

    -   Arne Moen                              Team Mosjon           Fullført

    -   Arnfinn Ekberg                        VA Vegvesen            Fullført

    -   Arvid Bentsen                         Telesport                  Fullført

    -   Asbjørn Abrahamsen              TINE Kristiansand     Fullført

    -   Aslak Bjotveit                          Statbil                       Fullført

    -   Bengt O. Klemo              Berry Packaging Norway  Fullført

    -   Bjørn Usterud                         Egen bedrift             Fullført

    -   Erik Geelmuyden                    Egen bedrift             Fullført

    -   Gunnar Fossestøl                    Egen bedrift             Fullført

    -   Gunnar Johan Iglebæk            Agder Energi            Fullført

    -   Hans Olav Omland                  UiA                           Fullført

    -   Helge Moseid                          Posten                      Fullført

    -   Helge Tønnessen                    DNB                          Fullført

    -   Inge Torrey Tjøm                    KBR                           Fullført

    -   Jan Skogen                              Egen bedrift             Fullført

    -   Jens Stien                                Posten                      Fullført

    -   Kåre Eidsaa                             Kr.sand kommune   Fullført

    -   Kjell Egil Gjerde                       Idrettens                  Fullført

    -   Knut Fosselie                          Team Mosjon           Fullført

    -   Odd Øyvind Fløysvik               Posten                      Fullført

    -   Odfinn Loka                             Nordea                     Fullført

    -   Øystein Edvardsen         Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Roald Mæsel                           Agder Energi            Fullført

    -   Stein Erikssen                          Nordea                     Fullført

    -   Sverre Heggland                     Egen bedrift             Fullført

    -   Terje Gabrielsen                     Nordea                     Fullført

    -   Tom Lindeland                        Egen bedrift             Fullført

    -   Tor Arild Oftedal                     Lærerne                   Fullført

    -   Tor Pedersen                          Strai Kjøkken            Fullført

M75-79

    1   Harald Flå                                DNT Sør                       39:49

    -   Åge Holgersen                        Nikkelverket             Fullført

    -   Erik Tønnesen                         Egen bedrift             Fullført

    -   Håkon Kiledal                          Statbil                       Fullført

    -   Hans Gunter Bjerkemo  Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Jack Hansen                            Egen bedrift             Fullført

    -   Jan Åge Esperås              Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Johannes Jacobus Feenstra    Egen bedrift             Fullført

    -   Kai Gyberg                               Varodd                     Fullført

    -   Kjell Åge Mykland                   Egen bedrift             Fullført

    -   Kjell Holthe                             Nordea                     Fullført

    -   Kjell I. Svendsen             Radisson BLU Caledonien Fullført

    -   Kjell Tønnessen                      Telesport                  Fullført

    -   Leif Sigbjørn Omdal             Songdalen kommune  Fullført

    -   Leif Vøttrup Wiig                    Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Leiv Torstveit                          Lærerne                   Fullført

    -   Marco Federici                        Agder Energi            Fullført

    -   Øivind Fredriksen                   Optimera                 Fullført

    -   Sigbjørn Spikkeland                Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Sigurd Næss Andersen        Songdalen kommune  Fullført

    -   Terje Gitmark Eriksen             Fædrelandsvennen  Fullført

    -   Tor Erik Wasland                    Kr.sand kommune   Fullført

    -   Toralf Askland                         Egen bedrift             Fullført

    -   Tore Tangen                            Kr.sand kommune   Fullført

M80-84

    1   Oddvar Abrahamsen              Optimera                     55:00

    -   Jan Erik Olsen                          Egen bedrift             Fullført

    -   John Arvid Lie                          Lærerne                   Fullført

    -   Paul Askildsen                         Egen bedrift             Fullført

M85-89

    -   Arne Rafaelsen                       Nikkelverket             Fullført

    -   Bjørn Ekberg                           Egen bedrift             Fullført

    -   Einar Jørundland                    Lærerne                   Fullført

    -   John Seland                       Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Kjell Haugen                            Tilsynsgampene       Fullført

    -   Per Steen Sandell                   Nikkelverket             Fullført

 

Resultater – Milslukeren (9,3 km)

K15-19

    -   Ingrid Synnøve Ekornåsvåg    Egen bedrift             Fullført

K25-29

    1   Marte Bue                               Kr.sand Politi               63:30

    -   Marthe Svartangen                 Handelsbanken        Fullført

K30-34

    1   Sarah Kjernlie Johansen         Kr.sand Politi               63:30

K35-39

    1   Nina Barland Flaten                LSK                               76:52

    -   Eva Helén Tandberg               KSI                            Fullført

K40-44

    1   Teresa Pham                           Kr.sand kommune       75:07

    2   Cecilie Lorentsen Odland       Sørlandet Sykehus      87:00

    -   Christina Elise Myhra              Kr.sand kommune   Fullført

    -   Sunniva Finne                         Phonero                   Fullført

K45-49

    1   Ingeborg Brattli Lund              Kr.sand kommune       87:18

    -   Elin Strand                              Huntonit                  Fullført

    -   Heidi Elisabeth Haugland       Team Mosjon           Fullført

    -   Kristin Anette Heggl. Bolsøy SpareBank1-SR-Bank  Fullført

    -   Veslemøy Hanssen                 Sørlandet Sykehus   Fullført

K50-54

    1   Inger Britt Bakstad                  Team Mosjon              63:13

    2   Åslaug Grøvlen                       Elkem Fiskaa               87:18

    -   Annett Theiss Søgaard            Kruse Smith              Fullført

    -   Anny Hermansen                    Kr.sand kommune   Fullført

    -   Astrid Brodersen                    Team Mosjon           Fullført

    -   Ellen Marie Nordbø                Handelsbanken        Fullført

    -   Ritha Johannessen                 Sørlandet Sykehus   Fullført

K55-59

    -   Anne-Britt Frivoll                    Tangen vgs               Fullført

    -   Eli Johannessen                      T.O. Slettebøe          Fullført

    -   Ellen Ekse                          Bertel O. Steen Agder    Fullført

    -   Enny-Karin Vindheim              Kr.sand kommune   Fullført

    -   Inger Reinhartsen                   OneCo                      Fullført

    -   Linda Næsager Nesse             Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   Siren R. Hodne                        Team Mosjon           Fullført

    -   Siri Marit Aasland                   Team Mosjon           Fullført

K60-64

    -   Eva Coward                             Lærerne                   Fullført

    -   Torhild Henriksen                   Egen bedrift             Fullført

K65-69

    1   Marit Penne                            Kr.sand kommune       81:28

    -   Margaret Anne Heald             Kr.sand kommune   Fullført

    -   Marit Notland                         Egen bedrift             Fullført

 

K70-74

    -   Bjørg Mykland                        Posten                      Fullført

    -   Elin Pedersen Sundtjønn        Kr.sand kommune   Fullført

M10-14

    -   Tellef Eilertsen Torgersen      Egen bedrift             Fullført

M15-19

    -   Harald Ekornåsvåg                  Egen bedrift             Fullført

M25-29

    1   Dag-Erik Tvedt                        NOV                             71:17

    -   Andreas Lund Olsen                T.O. Slettebøe          Fullført

M30-34

    1   Karsten Valand                       Rambøll Norge            63:09

    -   Bjørnar A. A. Sandsmark   Agder Fylkeskommune  Fullført

M35-39

    -   Ronald Polenz                         Phonero                   Fullført

M40-44

    1   Harald Hansen                        Cameron Sense           69:27

    -   Andreas Borgersen                 Mizuno Norge          Fullført

M45-49

    1   Johan Heide                            Elkem Fiskaa               59:59

    -   Arild Trelsgård                        Agder Energi            Fullført

    -   Dag Svingen                            T.O. Slettebøe          Fullført

    -   Jan Egil Egren                          Posten                      Fullført

M50-54

    1   Arild Flystveit                          Phonero                      58:36

    2   Rune Mork                              Cameron Sense           68:44

    3   Ole Dag Kvamme                    Egen bedrift                68:51

    -   Bjørnar Svendsen           Berry Packaging Norway  Fullført

    -   Geir Strand                             Schindler                  Fullført

    -   Hans Jørgen Beckmann          Kr.sand Politi            Fullført

    -   Jens Henrik Brodersen            Team Mosjon           Fullført

    -   Jesse White                             Elkem Fiskaa            Fullført

    -   Martin Johan Vindheim          Team Mosjon           Fullført

M55-59

    1   Yngvar Kiledal                         Handelsbanken           70:55

    -   Geir Brekke Olsen                   T.O. Slettebøe          Fullført

    -   Ivar Fossdal                             Huntonit                  Fullført

    -   Lars Elling Ekornåsvåg            Egen bedrift             Fullført

    -   Ole Johan Bueklev                  Repstad                    Fullført

    -   Per Nygård                              Repstad                    Fullført

    -   Sigurd Lund                             Team Mosjon           Fullført

M60-64

    1   Bjørn Rune Henriksen            Elkem Fiskaa               59:55

    -   Jan Øyvind Pedersen         Agder Fylkeskommune  Fullført

    -   Jon Arve Kallhovd                   T.O. Slettebøe          Fullført

    -   Nils Bjørge                               MHWirth                  Fullført

    -   Øyvind Torgersen                   Kr.sand kommune   Fullført

    -   Reidar Sæstad                         DNB                          Fullført

    -   Robert Coward                       Kr.sand kommune   Fullført

M65-69

    1   Arild Aurebekk                        Gumpen Gruppen       67:15

    2   Kai Kyllingstad                        Sparebanken Sør         70:42

    3   Carl Georg Omdal                   NAV Agder                  83:00

    -   Arnfinn Folkvord                     Nikkelverket             Fullført

    -   Bjørn Dag Truchs                    Team Mosjon           Fullført

    -   Bjørn Reinhartsen                  OneCo                      Fullført

    -   Kåre Berle                               Team Mosjon           Fullført

    -   Leif Johannessen                    Team Mosjon           Fullført

M70-74

    1   Tore Berntsen                   Agder Fylkeskommune     75:55

    2   Torbjørn Paulsen                    Visma                          78:44

    3   Arne Paulsen                          Egen bedrift              122:00

    -   Alf Gurandsrud                       Landmåler Sør          Fullført

    -   Gunnar Magne Kåsa               Agder Energi            Fullført

    -   Hans Petter Ruud                   Agder Energi            Fullført

    -   Jan Olle Rasmussen                Sørlandet Sykehus   Fullført

    -   John Magnus Humborstad     Team Mosjon           Fullført

    -   Karl Ivar Moen                        Caverion Norge        Fullført

    -   Knut Pilskog                            Firenor                     Fullført

M75-79

    1   Peder Grønnestad                  Vennesla kommune    76:53

    -   Erik Bugge Nilsen                    Egen bedrift             Fullført

    -   Ivar Kaafjord                           Team Mosjon           Fullført

    -   Jan Reinhard Hansen              Egen bedrift             Fullført

    -   Svein Arne Andreassen          Telesport                  Fullført

    -   Willy Pettersen                    Oceaneering Rotator  Fullført

M80-84

    -   Borgar Haugland                    Team Mosjon           Fullført