Årets utdeling finner sted 11.mai, og blir den tiende i rekken hvor norsk fjernsynsbransje retter fokuset mot seg selv og feirer TV-året som er gått.
Alle de norske TV-kanalene samarbeider om kategoriutvelgelse og nominasjoner, mens TV2 har ansvaret for produkjsonen og overføringen av utdelingen.
.....og de nominerte er:
Kategori A: Beste underholdningsprogram
Gyldne tider (TV2)
Hjemme Alene (MTV Mastiff/TV3)
Nytt på nytt (NRK)
Senkveld (Monster/TV2)
Kategori B: Beste reality
Sjarmørskolen (Rubicon/TVNorge)
Heia Tufte (Nordisk film/TVNorge)
Designerspirene (Strix/TV3)
Alt for Rognan (Strix/TV2)
Kategori C: Beste dokusåpe
Charterfeber — Kreta (Limelight/TV3)
Norsk for nybegynnere (Crossover+Applaus/NRK)
Oljeriket (NRK)
Røst (NRK)
Kategori D: Beste TV-drama
Torpedo (Norsk filmproduksjon/TV2)
Størst av alt (NRK)
Seks som oss (That´s Entertainment/TV2)
En udødelig mann (NRK)
Kategori E: Beste humorprogram
Borettslaget (NRK)
Fra hjerte til hjerte (NRK)
Golden Goal (Rubicon/TV2)
Løvebakken (NRK)
Kategori F: Beste barne- eller ungdomsprogram
Willy Nilsen på camping (Nordisk film/NRK)
Ugler i mosen (NRK)
Newton (NRK)
Gutta boys (NRK)
Kategori G: Beste magasin- eller livsstilsprogram
Kos og kaos (Rubicon/NRK)
Lydverket (NRK)
Migrapolis (NRK)
Typisk norsk (Rubicon/NRK)
Kategori H: Beste aktualitets- eller faktaprogram
Truet til taushet (TV2)
Store studio (NRK)
Holocaust tidsvitner (Hambrofilm/NRK)
Et liv med HIV (NRK)
Kategori I: Beste TV-dokumentar
Kabal i hjerter (Øy-Film/TV2)
Møbelhandlerens sønn (TV2)
Søstre for livet (True Colours/TV2)
Til Kina uten penger (Faction Film/TV2)
Kategori J: Beste kvinnelige skuespiller
Lisa Tønne i Seks som oss (That´s Entertainment/TV2)
Linn Skåber i Fra hjerte til hjerte (NRK)
Gisken Armand i Størst av alt (NRK)
Ane Dahl Torp i Kodenavn Hunter (NRK)
Kategori K: Beste mannlige skuespiller
Anders Baasmo Christiansen i En udødelig mann (NRK)
Dennis Storhøi i Størst av alt (NRK)
Jørgen Langhelle i Torpedo (Norsk filmproduksjon/TV2)
Kristoffer Joner i Kodenavn Hunter (NRK)
Kategori L: Beste kvinnelige programleder
Siri Lill Mannes i TV2 nyhetene (TV2)
Katrine Moholt i Jakten på kjærligheten (Nordisk film/TV2)
Christine Koht i Koht i familien (Feelgood/NRK)
Anne Lindmo i Store studio (NRK)
Kategori M: Beste mannlige programleder
Klaus Sonstad i Kos og kaos (Rubicon/NRK)
Paul Olai-Olssen i Paul padler Latin-Amerika (TV2)
Petter Schjerven i Eva&Adam (Rubicon/NRK)
Torkjell Berulfsen i Berulfsens fargerike (Nordisk film/NRK)