• DEPPER: KIF har all grunn til å deppe etter to tap i helgen og fem poeng opp til trygg grunn i 1. divisjon. Her er Marius Fodnes (nr. 5) og Arni Gislasson (målvakt) etter kampen mot Kragerø tidligere i år.

    FOTO: Jon Anders Skau

Fem poeng under streken

KIF tapte begge kampene i Stavanger i helga.

STAVANGER: KIFs herrer tapte i helgen begge kampene for nedrykksrival Nærbø og serieleder Viking. Tapet mot Viking var derimot forventet.

- Vi gikk inn i kampen med en "alt å vinne"-innstilling. Vi spilte bra det første kvarteret og holdt de kun tre mål foran, men så sprakk det både for- og bakover, sier KIF-trener Konrad Hatlemark Olavsson til fvn.no fra bussen på vei hjem til Kristiansand.

Viking vant første omgang 24-11, og da var kampen så å si avgjort. Olavsson klarte imidliertid å mane spillerne til god innsats også etter hvilen.

- Andre omgang er jeg veldig fornøyd med, spesielt de første 20 minuttene av omgangen. Da holdt vi Viking til kun en tomålsledelse. Så gikk lufta litt ut av oss, men alt i alt er jeg fornøyd med mye av det jeg så, sier islendingen.

Kristiansanderne er med dagens tap fem poeng under streken med seks kamper igjen å spille.

- Det blir vanskelig å holde plassen, det er det ingen grunn til å skjule. Men om vi rykker ned er ikke noe problem. Det er bedre vinne alle kampene i 2. divisjon enn å tape alle i 1., sier Olavsson og fortsetter:

- Vi kan overraske. Jeg har sett mye positivt etter jul, så jeg utelukker ikke at vi kan få med oss noen poeng fra de neste kampene. Det blir vanskelig, men vi skal gjøre alt hva vi kan.

Stavanger - KIF 47-27 (24-11)

Toppscorer KIF: Kristian Abrahamsen, 7

Siste fra Håndball

- For stort frafall i håndballen

Vipers vil ta grep for å hindre at unge håndballtalenter gir seg med idretten.

Les også

Profilerte stillinger