Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
(Foto: Tore Andre Baardsen)

Seks på rad uten seier

Vipers tapte 36-33 borte mot Storhamar
Annonse
Annonse

Stjernetrim med Jim:

- Overraskende bra, sier Knut Tørum.

Prøver seg mot tidligere norgesmester i karate.

Annonse

Dykk i arkivet:

Etter 261 minutters spill i gullsesongen 1980 slapp Start inn sitt første mål. Se arkivbildene.

Møt en av de viktigste rockefotografer. Meritter: John Lennon, Yoko Ono og The Rolling Stones.

Annonse

HAMAR: Vipers Kristiansand tapte i kveld 36-33 borte mot Storhamar i eliteserien i håndball. Dermed står klubben uten seier i seks seriekamper på rad. Kampen er også den mest målrike kampen Vipers har spilt i eliteserien.

- Vi slipper inn 36 mål og det er selvsagt for mye, så i dag var det forsvarsspillet vårt som ikke satt. Det er synd, for der har vi vært best de tre siste årene, sukker Vipers-trener Peder Langfeldt til fvn.no.

Hjemmelaget ledet 17-16 til pause i en omgang der lagene fulgte hverandre tett. Før det hadde gått ti minutter i 2.omgang hadde Storhamar opparbeidet seg en tremålsledelse, som de holdt nesten gjennom hele den siste omgangen.

Ingunn Birkeland ble bortelagets toppscorer med sine syv mål foran Birgit van Os, som var tilbake igjen etter en skadeperiode.

Neste kamp for Vipers blir borte mot Tertnes kommende søndag.

Les alt om Vipers sin statistikk de siste årene HER.

Storhamar – Kristiansand Vipers 36-33 (17-16)

389 tilskuere

Toppscorere Storhamar: Kamilla Sundmoen og Betina Riegelhuth 9.

Kristiansand Vipers: Ingunn Birkeland 7.

Utvisninger: Storhamar 1 x 2 min., Kristiansand Vipers 2 x 2 min.

Publisert 20.01.10 20:50 Oppdatert 20.01.10 20:54
Annonse
FVN.NO - FRA FORSIDEN

Tre barneskoler i Voiebyen har varslet elever og foreldre, etter to episoder hvor en ukjent mann har spurt om elever ville sitte på.

Eramet i Kvinesdal:

Gassalarmen var gått og det var ingen personer i området, da det tirsdag eksploderte ved den ene smelteovner ved Eramet Kvinesdal.

Annonse