Publisert 17.04.06 23:22 Oppdatert 21.04.06 09:09
ÅLBORG: Kristiansands-jentene har oppnådd stjernestatus etter to sesonger i klubben, men innrømmer nå at bråket som har vært i og rundt klubben denne sesongen har tært på.
- Ting vil automatisk påvirke oss når det har vært så mye utenomsportslig i klubben denne sesongen, sier Katrine Lunde.
Da Krim Ljubljana skaffet seg et drømmeutgangspunkt foran returmøte i Slovenia med seier 24-16 i går, spilte verken Rikke Nielsen eller norske Marianne Rokne. Bergensjenta dukket ikke opp som avtalt til forberedelsene til Champions League-semifinalen, og når har hun brutt med klubben som tidligere i sesongen satt under etterforskning for økonomisk rot.
- Jeg vil ikke kommentere hva som har vært galt. Det tar vi internt, sier Katrine.
Hun forteller likevel at alt har gått ut over trivselen.
- Det er aldri greit med ting som ikke er i orden. Klart det påvirker oss, sier landslagskeeperen.
Hun og søster Kristine har ett år igjen av kontrakten med danskene.
- Kan det bli aktuelt å avbryte kontrakten før tiden?
- Vi må forholde oss til kontrakten. Det er alt vi kan si om den saken, skyter Kristine inn på spørsmålet som var ment for Katrine.
I går var Aalborg sjanseløse mot det slovenske mesterlaget. Nærmest allerede fra første kast på ballen viste gjestene seg som et mye bedre lag.
- En historisk dårlig kamp av oss, sier Kristine.
- Sannsynligvis den dårligste kampen vi noensinne har spilt, sier Katrine.
Savnet var åpenbart av storsleggen til Marianne Rokne. For da heller ikke Kristine hadde dagen, var angrepsspillet til Aalborg syltynt.
- Klart vi savnet Marianne, men i dag var vi så dårlige at vi neppe hadde hatt særlig å stille opp med henne på laget heller, sier Kristine.
Katrine leverte noen gode redninger, men selv ikke heiaropene «Lunde, Lunde, Lunde» fra et entusiastisk hjemmepublikum, ga henne motivasjon til å spille på topp.
- Det er jo moro å høre at publikum heier på meg, men når vi spiller så dårlig som i dag, er det egentlig lite å juble for, sier Katrine.
- Hva var det som gikk galt?
- Vanskelig å si, men vi har i alle fall ikke hatt noen god oppladning, sier Kristine.
Selv om de ikke vil innrømme det helt, har de så godt som gitt opp håpet om Champions League-finale. Nå må de vinne med minst åtte mål i returmøtet i neste uke.
- Det blir vanskelig, men da kan vi i alle fall spille vårt eget spill. Trøsten er dessuten at vi ikke kan spille dårligere enn vi gjorde i dag. I så fall er det fantastisk om vi «presterer» det, sier Katrine med galgenhumoren i behold.
I det hele tatt virket både hun og Kristine i godt humør etter kampen, braknederlaget til tross.
- I dag spilte vi så dårlig at det nesten ikke nytter å være skuffet en gang, sier Katrine.
Aage.h.drangsholt@fvn.no
SE VIDEO:
Tor Inge Knudsen var den eneste som kom seg fra Randøyene og inn til fastlandet i dag tidlig. Han brukte en liten plastbåt.
Forsvareren:
SE VIDEO:
Advokat Sveinung Søndervik Johnsen, forsvarer til Arne Skare, ba retten om å frifinne den tidligere sognepresten da han avsluttet sin prosedyre i tingretten tirsdag.
Innbrudd endte i blodig slagsmål:
En 38 år gammel mann er dømt for å ha brutt seg inn og gått til angrep på Kjell Ivar Erland i mars i fjor.