-
FOTO: Torstein Øen
Ny pers for Hauge
Tok sin tredje pers på tre dager
WIEN, ØSTERRIKE: Benedicte Hauge satte i ettermiddag personlig rekord på 400 meter på 55.29 sekunder i et stevne i Wien. Hun har dermed satt sin tredje personlige rekord på tre dager. På søndag satte hun personlig rekord på 60 meter og 400 meter i Bratislava.
- Jeg er veldig glad for en ny personlig rekord. Jeg føler likevel at jeg har en del å gå på ettersom det var et dårlig taktisk løp, sier Hauge til fvn.no etter rekordløpet.
Hauge vant sitt eget heat i stevnet i Wien, men endte tilslutt på 2.plass sammenlagt.
- Jeg føler jeg løper litt feigere når det er innendørs siden det er to runder, men jeg tror det kommer til å bli mye bedre når jeg får løpe ute igjen. Målet mitt er at jeg skal ned på rundt 54 sekunder innendørs, mens det utendørs skal ned mot 52 sekunder, sier en optimistisk Hauge.
Neste utfordring for Hauge blir i Ungdomsmesterskapet i Drammen i midten av februar.