Nekter å gi opp
Siste fra Sport
- 17:49 ØIF banket av serielederen
- 17:00 Bjørgen vant sprinten
- 16:23 Northug uvitende vinner av verdenscupen
- 15:17 Ammann vant i Kollen
- 17:58 KIFs ellevte strake tap
Siste sportsnotiser
- 14:10 Real uten Benzema mot Lyon
- 12:59 Nevland til Viking 1. juli
- 12:50 Alpint: Norge deltar i lagkonkurransen
- 12:42 Jarstein Viking-klar, Bråthen ny RBK-reserve
- 11:51 Ammann-binding skal hjelpe Norge
- 11:27 Northug i bedring
- 11:16 Rangers bekrefter samtaler om eierskifte
- 11:02 Pavljutsjenkovas første tittel
- 08:48 Fotball: Fem ute med karantene
- 07:53 Øyre Slind får sjansen i prøve-VM
Geir Ludvig Aasen Ouren (34) tror fortsatt på VM-billett til Liberec selv om han skuffet i helgen.
Planen var å lede Scandinavisk Cup etter helgens tre renn på Østlandet, men etter plasseringene 38 (sprint), sju (15 km klassisk) og tre (30 km skøyting) gikk den målsettingen ”åt skogen” – og dermed går den ettertraktede friplassen til de neste verdenscupløpene til Jens Arne Svartedal.
- Jeg er mellomfornøyd. Jeg hadde helt klart håpet på bedre uttelling resultatmessig, sier den kanskje største forhåndsfavoritten som i går var 26 sekunder bak vinner Ronny Hafsås.
Femmila. De aller beste norske løperne stilte ikke da de enten var opptatt med verdenscup-sprint i Düsseldorf eller de hadde bevilget seg pause etter mange konkurranser i det siste.
- Gir du opp VM-drømmen?
- Nei, absolutt ikke. Jeg har bevist flere ganger at jeg er blant de aller beste på lange skøyteløp, sier Aasen Ouren som har blinket seg ut femmila i Tsjekkia som sin VM-sjanse.
Framover skal Oddersjaa-gutten gjøre alt som står i hans makt for å komme i toppform til ski-NM på Gjøvik fra 15. januar. Der skal han gå 15 kilometer klassisk og 30 kilometer med skibytte.
- Jeg går ut fra det er der min sjanse ligger.
- Tror du at du må vinne?
- Njei, men jeg må nok på pallen, sier 34-åringen som uansett føler han har gjort det bedre foran jul i år enn i fjor.
Skuffet i juniorklassen. I kvinneklassen gikk Betty Ann Bjerkreim Nilsen bra klassisk-renn lørdag med tredjeplass (24 sekunder bak Ingvild Flugstad Østberg), men skuffet søndag med 11. plass (2,10 bak Marthe Kristoffersen).
Stian Sverdrup Lilleeng og Eivind Knutsen fikk det heller ikke til å stemme - i juniorklassen. Oddersjaa-guttene ble nummer 27 og 68 på ti kilometer skøyting. Ett år yngre Anders Bødtker fra Bykle endte på 47. plass av de rundt 100 deltakerne.
- Det gikk sånn greit nok. Jeg savnet noen ordentlige motbakker i den flate løypen, sier Sverdrup Lilleeng, som på 10 kilometer var 1,19 bak vinner Petter Soleng Skinstad, som han for øvrig slo på Beitostølen for en drøy måned siden.


















