Abonnement

Fordeler
Kundesenter
Mitt abonnement
l Les mer om abonnement her
Hjelp

Vil du også få tilgang til Fædrelandsvennens ny abonnementløsning?

Superspeed forsinket hele uka

Superspeed har vært opptil én time forsinket hele uka, fordi en av motorene ikke har virket. Lørdag morgen skal ferja til Hirtshals være i rute igjen.

  • BEKLAGER:

    Linjedirektør Odd Grønberg beklager at Superspeed ikke har klart å holde rutetidene denne uka.
o

KRISTIANSAND: - Vi har klart å holde tiden på morgenruten ned, men fått forsinkelser fra en halv time opp mot én time utover dagen, beklager linjedirektør Odd Grønberg i Color Line.

Årsaken er at én av de fire motorene ikke har fungert. Dermed har ferja kjørt med tre motorer.

Tatt lang tid

De fire motorene har til sammen 51.409 hestekrefter, opplyser Grønberg.

- Det har tatt lang tid å fikse motoren, fordi en del har blitt fraktet ut av landet for å blir reparert. Men den skal nå være på vei tilbake, og vi regner med at den blir montert natt til lørdag. Dermed er vi i rute igjen lørdag morgen, sier Grønberg.

Forsinket eller ikke

Som en kuriositet opplyser Grønberg at man før Superspeed ikke regnet det for en forsinkelse om man ble en halv time forsinket.

- En halv time var noe man måtte regne med i ferje over til Danmark. I dag er vi mye mer punktlige, sier Grønberg.

Les også

Følg skipene live

Følg skipene live

Her kan du sjekke hvilke skip som befinner seg langs sørlandskysten.

Følg flyene live

Følg flyene live

Her kan du sjekke hvilke fly som befinner seg over Sørlandet.

Trafikkinformasjon

Nettkamera

På forsiden nå

Mest lest

Profilerte stillinger

Last inn flere saker
Laster...