Lovte bredbånd til Marnardal

Men ikke alle husstander får.

MARNARDAL: – Å gå her på rådhuset uten mobildekning er forferdelig. Og det skal vi gjøre noe med nå. I løpet av høsten i 2007 skal alle ha tilbud om bredbånd. Når dette er på plass skal det ikke være forskjell om man bor i Kristiansand eller Laudal, sa koordinator Roy Kenneth Grundetjern i Digitale DistriktsAgder da han besøkte kommunestyret i Marnardal tirsdag kveld, ifølge Lindesnes avis.

Men absolutt alle kan ikke forvente å få bredbånd som en del av Digitale DistriktsAgders visjon "Alle alltid på i Agder".

– Om det er to husstander igjen som vil koste to millioner å gi tilbud om nett til, blir det forhandling om kost- og nytteverdien. Men det skal ikke være forskjell når det gjelder bosted. Uansett kan ikke alle regne med fiberkabel, svarte Grundetjern tirsdag.

Elleve kommuner i Vest-Agder samarbeider om bredbånds- og mobildekningsprosjektet. Ti prosent av befolkningen på Agder mangler mobildekning.

Les også:

Siste fra Mandal

... og her finner du preparerte løyper

Bare på Hovden er 160 kilometer løype klare.

Les også

På forsiden nå

Mest lest

Siste fra Aftenbladet

Siste fra Aftenposten

Siste fra BT

Siste fra Adressa

Siste fra Fevennen

Profilerte stillinger