• INSPIRERT AV USA: Eikerapen har tidligere hatt suksess med drive-in kino, og tar nå ett skritt lengre med drive-in-konsert. FOTO: Arkiv.

Eikerapen arrangerer drive-in konsert

Det blir amerikanske biler, eksos og høy rånefaktor når Eikerapen Roots Festival arrangerer sin første drive-in konsert til sommeren.

ÅSERAL: Den originale konsertscenen vil åpne festivalen den 30.juli. Du kan selv velge om du vil oppleve hele konserten fra bilsetet, fra biltaket, eller plassert i en campingstol.

- Hvis de ønsker det kan folk høre hele konserten gjennom radioen inni bilen. Det blir spennende å se de fleste velger den løsningen, om de ruller ned vinduet, eller går ut av bilen. Vi har et utmerket PA-anlegg, så det blir bra lyd på parkeringsplassen, sier festivalsjef Tor Åge B. Eikerapen, til fvn.no.

Parkeringsplassen konserten arrangeres på har plass til omlag 120 biler.

- I tillegg til dette er det god plass til folk som ønsker å stå eller sitte.

- Første i Europa

Festivalen leter stadig etter nye måter å få frem musikken på, og ifølge festivalsjefen er Eikerapen først ute i Europa til å arrangere drive-in konsert.

- Vi har hatt stor suksess med vår autentiske drive-in kino. Denne gangen tar vi det litt lenger, og setter musikken i fokus med en drive-in konsert, forteller Eikerapen.

"Rånerockens riddere" spiller
Bandet som skal spille på drive-in-konserten er de lokale Nobodies. De er blitt kalt for "rånerockens riddere", "verdens mest kjente rockeband fra indre-Agder", og musikken deres beskrives som "ballerock fra bygda".

- De har mange sanger om biler, damer og råning, så de passer perfekt til dette konseptet, sier Eikerapen.

Han forventer høy rånefaktor og mange amerikanske biler på konserten.

- Her på bygda i indre Agder er det mange som har famile i USA, og flere som har vært en tur over dammen. Derfor er vi veldig opptatt av og inspirert av alt som er amerikansk, sier Eikerapen.


RÅNEROCKERE: Bandet Nobodies bruker kostymer på scenen. FOTO: Torgeir Eikeland (Arkiv)

Rullende servitriser
Som tatt rett ut av en amerikansk film blir det også rullende servitriser i sexy 60-talls antrekk på konserten. De vil rulle rundt fra bil til bil og servere popcorn, brus, pølser og andre forfriskninger.

Festivalsjefen har ingen betankeligheter rundt arrangementet.

- Det blir bare moro, sier han.

Dersom folk skulle begynne å tute og lage bråk under konserten, har han en plan.

- Da bare skrur vi opp lyden på anlegget. Bandet er såpass røffe og tøffe at de takler det, sier han.


HØY RÅNEFAKTOR: Festivalsjefen regner med det blir høy rånefaktor på drive-in-konserten. Kanskje dukker disse guttene (her tatt bilde av på drive-in kino) opp igjen? FOTO: Arkiv.

Siste fra Musikk

3 av 3 sørlendinger videre i The Voice på TV 2

Tini Flaat Mykland (27) og Ruben Gundersen (34) fra Kristiansand, samt Cindy Kvinlaug (26) fra Kvinesdal fikk alle kapret hver sin mentor.

Les også

På forsiden nå

Mest lest

Profilerte stillinger