-
FOTO: Illustrasjonsfoto: Scanpix
Strenge-musikk i verdensklasse
Om du er glad i gitartoner, kan det være verdt å ta turen til På Hjørnet søndag kveld.
Ukas Akustisk Søndag byr på en aldri så liten gitar-bonanza. Da stiller nemlig alle gitaristene fra rytmisk linje på Konsen med sine instrumenter og skal servere strengemusikk sammen med noen av Nepals (!) beste utøvere innen nepalesisk folkemusikk.
- Dette tror jeg blir veldig bra. Gitaristene stiller i mange forskjellige sammensetninger og skal blant annet vise frem resultatene av samarbeidsprosjektet de har hatt med tre nepalesiske folkemusikere som er på besøk ved UiA for tida, forteller Akustisk Søndag-general Kjetil Nordhus.
Han lover i gitarklimpring i verdensklasse denne søndagen.
I tillegg kommer bandet Hundred Streams fra London for å opptre. Bandet har jobbet hardt i den engelske hovedstaden og smakebiter på søndagens opptreden kan du høre på deres MySpace-profil.
Kjærligheten førte en av medlemmene til Kristiansand og i helgen kommer resten av bandet på besøk. Dermed er det også duket for britisk rock på Hjørnet denne søndagen.