Festivalsjef Tor Åge Eikerapen foran en av de nye festival-toalettene som er klare.

Lager Norges flotteste festivaldo

De har ikke verdensstjernene, men de har kjent norske navn på plakten og landets kanskje flotteste festivaldo.
Annonse
Eikerapen Thomas Dybdahl åpner Eikerapen Roots Festival "Under the Dam": http://bit.ly/a2omGt 15:02 (21.Feb)
Eikerapen Så fort Bylarmen har lagt seg lanserer vi årets hovedartist på A Night Under the Dam 18:10 (18.Feb)
Eikerapen Eikerapen Roots er på Bylarm, hør Åseral kommune snakke om festival kl 10 på Royal Christiania... 07:13 (18.Feb)
Eikerapen Hellbillies, Maria Due med flere er booket til Eikerapen Roots 4-8 august: http://www.eikerapen.com 10:30 (07.Feb)
Eikerapen Flying Shoes kommer til Eikerapen lørdag 7. august! http://bit.ly/7Kzbbe 08:36 (25.Jan)

Siste fra Festivaler

 
 

Styrketrening med Vipers:

Januar er høytid for trening og her er enkle øvelser som du kan gjøre i din egen stue.

null
Annonse

Pondus, Nemi og Rocky - les dagens striper

Fra leserdebatten

 
Kommentar til: Gir skatehallen 100.000 kroner
Innsendt av: multe
«Kanondamer! Så mye penger går til andre former for sport at brettkidza bør pleies de med. Og selv om jeg ikke skater eller har unger som ligger å hjul, synes jeg det er kjempeviktig å legge til rette for de som er aktiv...»
Annonse
 

Solveig Pedersen lærer deg riktig skiteknikk.

Annonse
Publisert 17.06.09 16:04 Oppdatert 17.06.09 18:08
  •  

ÅSERAL: En av årets mest originale ideer kom initiativtaker Tor Åge Eikerapens 78 år gamle onkel med like før påske.

– Onkelen min tenker festival hele året og litt før påske kom han på at vi trenger toaletter med porselen og vann, sier Tor Åge Eikerapen, til fvn.no.

Det var imidlertid ikke bare å sette inn en toalettskål. Jobben har vært en real drittjobb, men sparer festivalpublikumet for besøk i flyttbare toalettbrakker.

Fjernet årgangsmøkk
– Vi tenkte på den gamle gjødselkjelleren og tømte den for møkk som sikker har ligget der i over 50 år. Det ble banket opp gulv og siden den gang har det gått slag i slag, sier festivalsjefen.

De siste ukene har det pågått intenst byggearbeid, og resultatet er det Eikerapen omtaler som Norges flotteste festivaldo.

– Vi har snart klare fem toaletter, handikaptoalett, dusj og fliser. Det er ”topp style” og hele greia er gjort på dugnad. Det har ikke kosta en dritt, sier Eikerapen fornøyd.

Kjører amerikansk stil
For femte år på rad satser festivalen på egen drive-in-kino. I år, som det første året, står klassikeren "Grease" på plakaten.

– Vi har Norges mest autentiske drive-in-kino. Den er lik dem som var i Amerika på 50-60-tallet, sier Eikerapen.

Årets lerret er 6x12 meter, ei jente i vikleskjørt serverer pølser og Cola direkte i bilene og lyden serveres via FM-radioen i folks biler.

Flere kjente navn
Årets artistplakat består både av kjente og noe mer ukjente navn.

– Stein Torleif Bjella er en kommende stor artist og vi er tidlig ute med å h ham, sier festivalsjefen. Blant andre navn han trekker fram er Helldorado og Tommy Tokyo.

DDE, Rita Eriksen og Hellbilies er blant de mest profilerte artistene som stiller opp i år.

Annonse
FVN.NO - FRA FORSIDEN
 

Serieåpning Sandefjord-Start direkte kl. 18:

Start-spillerne har ankommet Sør Arena og er klare for å komme i gang med sesongen. Se hva spillerne tenker om kampen mot Sandefjord.

35-åringen vil vise at han duger.

Annonse

Denne helga inviterer Luftforsvarets skolesenter Kjevik (LSK) til en drømmehelg for 250 teknisk interesserte ungdommer. Bli med på flytur og motortesting her.

Annonse